dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Grzejniki

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Krzysztof-1971
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    50
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Grzejniki

    Mam pytanie dotyczące C.O. , chodzi o to iż w projekcie mam grzejniki Purmo C o oznaczeniach C11 I C22. Czy te grzejniki nadają się do instalacji z piecem na ekogroszek? Może to idiotyczne pytanie ale na temat C.O. nie mam pojęcia. W projekcie mam ogrzewanie: system zamknięty z rozdziałem dolnym,dwururową. Czynnikiem grzejnym bedzie woda o parametrach 70/55 stopni cencjusza. Źródło ciepła kocioł gazowy ścienny jednofunkcyjny typ. ZSE 24-3 MFK Eurostar Firmy Junkers o mocy 24kW zasilany gazem GZ-50. Czy gdy zastosuje piec na ekogroszek to mogę pozostawić taki grzejniki czy muszą być inne? Jeżeli inne to proszę opodanie symboli. W związku z zamianą pieca musze zmienić kominy (przekroje)?Mam w projekcie :kanał wentylacyjny 2 ciągi a drugi 3 ciągi Systemy kominowe Schidel .

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Grzejniki

    Cytat Napisał Krzysztof-1971
    ... w projekcie mam grzejniki Purmo C o oznaczeniach C11 I C22. Czy te grzejniki nadają się do instalacji z piecem na ekogroszek? ...
    nadają
    są to grzejniki jedno (C-11), dwu płytowe (C-22)

    Cytat Napisał Krzysztof-1971
    ...
    Może to idiotyczne pytanie ale na temat C.O. nie mam pojęcia. W projekcie mam ogrzewanie: system zamknięty z rozdziałem dolnym,dwururową. Czynnikiem grzejnym bedzie woda o parametrach 70/55 stopni cencjusza. ...
    chyba Celsjusza ... (od nazwiska Anders Celsius - szwedzki fizyk i astronom)
    w kotłach na paliwo stałe ryzykowne jest stosowanie układu zamknietego ... w przypadku zagotowania wody w kotle grozi wielkie bum ...


  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    to sa normalne grzejniki jedno i dwu-płytowe z podłączeniem bocznym. Są jeszcze C33 - trzy płytowe. Weź pod uwagę czy chcesz mieć podłączenia z boku czy od dołu (mniej widoczne). Jeśli od dołu to muszą mieć określenie V11,V22, V33.
    A grzejniki te spokojnie nadają się na paliwo stałe.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o grzejniki, to C11 i C22 oznacza, że są to grzejniki z podłączeniem bocznym, odpowiedni jedno i dwupłytowe. Jest im wszystko jedno czy pracują z kotłem gazowym czy węglowym, byle zgodnie z przepisami. Mama tu na myśli fakt, o któym wielkrotnie tu pisano: instalacja zamknięta może współpracować z kotłem gazowym lub olejowym. Kocioł na węgiel musi w myśl przepisów (i zdrowego rozsądku) pracować w ukłądzie otwartym. W Twoim przypadku sprowadza sie to do zastosowania wymiennika płytowego, który połączy zamkniętą instalację c.o. z otwartym obiegiem wody w kotle węglowym. To żadne wyzwanie dla wprawnego instaltora.
    Dobór grzejników pozostaje bez zmian.
    Co do przekrojów komina to nie umiem pomóc.
    Doświadczenie, to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
    Zobacz: www.borelioza.org Strona Stowarzyszenia - Borelioza

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Krzysztof-1971
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    50
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Re: Grzejniki

    chyba Celsjusza ... (od nazwiska Anders Celsius - szwedzki fizyk i astronom) ,
    ok. masz rację ale wiadomo o jaką i czego skalę chodzi. Jeżeli miałbym wypisywać błędy gramatyczne , stylistyczne , interpunkcji to .......ok. dam sobie spokój . Dziękuję za odpowiedzi na temat .. Zastanawia mnie jeden fakt, w projekcie rurki miedziane od CO mają być położone w podłodze , to w takim razie czemu nie mam oznaczenia V , tylko C ? Czyli rozsądniej byłby zamontować grzejniki o symbolu V. Oczywiście układ otwarty.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    V są droższe. i nie muszą też być koniecznie purmo - też najdroższe.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    To ja jeszcze dorzucę, że cyferki 11 i 22 oznaczają iż do płyt zgrzane są faliście wykrępowane blachy-radiatory zwiększające wydajność cieplną płyty grzejnika (widoczne przy oglądaniu grzejnika od góry lub dołu).

    11 - jedna płyta, jeden radiator,
    22 - dwie płyty, dwa radiatory.

    PURMO produkuje też model "21" - dwie płyty, jeden radiator.
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof-1971
    ... Czyli rozsądniej byłby zamontować grzejniki o symbolu V ...
    rurke zasilającą grzejnik C mozna przecież wkuć w sciane i będzie niewidoczna jesli az tak zależy Ci na estetyce
    chyba, ze chcesz hydraulikowi oszczedzic pracy - wiec kup droższe ... o symbolu V

  9. #9

    Domyślnie

    Brzoza ja również walczę z lenistwem instalatorów i popieram Cię w 100% .Pytam dlaczego inwestor musi za to płacić o 60 -80 zł więcej za nic

  10. #10

    Domyślnie

    Brzoza, stopnie Celsjusza to mi skaczą, jak czytam niegrzeczne odpowiedzi i do tego nie w temacie....bez urazy.u.
    Chamstwo należy zwalczać siłą, wolą i godnością osobistą [...]

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał ADAMOS48
    Brzoza ja również walczę z lenistwem instalatorów...
    Adam - ciesze obaj staramy sie łamac stereotypy myslowe
    Cytat Napisał Krzysztof-1971
    ...W związku z zamianą pieca musze zmienić kominy (przekroje)?Mam w projekcie :kanał wentylacyjny 2 ciągi a drugi 3 ciągi Systemy kominowe Schidel .
    trudno mi jednoznacznie wywnioskowac z Twojego opisu czy masz komin dymowy Schiedla o przekroju oczka min. 400 cm 2
    jesli masz taki - nie muszisz nic zmieniac
    jesli nie masz - czytaj DTR ki kotłów które zamierzasz zainstalować
    Cytat Napisał ula@
    Brzoza, stopnie Celsjusza to mi skaczą, jak czytam niegrzeczne odpowiedzi i do tego nie w temacie....bez urazy.u.
    ula@
    a niech Ci skacza - mi to rybka
    Ty pewno słyszałaś o cencjuszu - ja niestety nie i dlatego chciałem dopytac czy chodzi o te sama osoba

    p.s. w temacie grzejników tylko tyle masz do powiedzenia ?
    bez urazy ...

    pzdr

  12. #12

    Domyślnie

    Do grzejników typu C można dokupić zawór grzejnikowy kątowy ,i rurki wchodza do ściany bedą malo widoczne. Można zastanowic sie jeszcze nad dobraniem zamiast grzejników typu 22 ,grzejników typu21(dwie płyty a jeden radiator). Są one węższe na głębokości, oczywiście odpowiednio dobierając moc grzejnika. Wiech

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony