dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41

    Domyślnie

    I jeszcze prezentacja tych kotów, które jako nieliczne ( tylko 8 kotów na blisko 200 mieszkających z Kasią), które miały w ostatnim okresie, zanim zaczęłyśmy troszkę mówić o Kocim świecie, wirtualnych opiekunów. Dziś prezentuję czwórkę szczęśliwców, bo Babkę przedstawiłam już wcześniej. Pozostałym muszę dopiero zrobić zdjęcia .
    Dziś – choć przecież tak niedawno zaczęłyśmy - kolejne 5 kotów ma swoich wirtualnych dużych, którzy o nich pamiętają – dla kilku kotów dzięki wam organizujemy zbiorki celowe ( na operacje np.). Mam nadzieję, że z każdym tygodniem coraz więcej kociastych będzie nie tylko prezentowanych, ale także będzie zyskiwac swoich wirtualnych opiekunów.

    Poznajcie także tych mieszkańców KŚ – oni nie proszą o wsparcie dla siebie, ale wiem, że bardzo by się cieszyli, gdyby coraz więcej współmieszkańców zyskiwała takich swoich i tylko swoich dużych – dla większości z nich wirtualny opiekun będzie jedynym poza Kasią, ich i tylko ich człowiekiem jakiego w swoim życiu znajdą.

    Oto szczęśliwcy

    Połamaniec



    ma tragiczną historię jak kilka kotów w Kocim Świecie. Został znaleziony w piwnicy z łapką połamaną w 3 miejscach ( było także otwarte złamanie). Oczywiście nie wiadomo jak doszło do złamania – ale znamienne jest to, że Połamaniec reaguje agresją na widok człowieka – czyżby więc pamiętał, że tak bardzo skrzywdził go człowiek ? Choć ma trochę ponad 2 lata wiele już wycierpiał. Przeszedł 2 operacje – miedzy innymi gwoździowania kości i łapeczkę udało się uratować, choć jest ona całkiem sztywna.
    Wirtualna opiekunka Połamańca ma jednak tak wielkie serce , że wzięła pod swoje skrzydła jeszcze 2 koty –
    Bubę


    Pięknego kocura po którym widać, że musiał w swoim życiu stoczyć nie jeden bój o wybrankę serca. Buba jest jednak bardzo zrównoważonym kotem – choć nie garnącym się do ludzi. W czasie odwiedzin zawsze bacznie nas obserwuje na wybiegu – wyraźnie stara się i teraz pomimo podeszłego już wieku, królować na woim terenie i choć wyrozumiały jest dla innych kotów – mam wrażenie, że sprawdza czy obce dwunogi przypadkiem nie mają złych zamiarów.

    I trzeciego szczęśliwca Snickersa.



    Snicker jest kotem szalenie miłym i można śmiało o nim powiedzieć typowy mężczyzna – bo w życiu na dwie pasje – łóżko i jedzenie – z pierwsze pasji rezygnuje tylko wtedy gdy chce się oddać drugiej . W realizacji życiowej pasji numer 2 nie przeszkadza mu nawet to, że jest szczęśliwym posiadaczem jedynie 2 zębow.

    I na koniec dnia dzisiejszego przedstawię jeszcze jedną koteczkę – na nią zwraca się uwagę od razu jak się jest u Kasi choć kotów szczególnej troski u Kasi dużo. To Panna Paszczakowa, która ma to szczęście, że także ma swojego wirtualnego opiekuna.



    Koteczka została znaleziona najprawdopodobniej tak strasznie pogryziona przez psa, cała jej buzia jest poszarpana i choć i dziś wygląda to źle – koteczka przeszła już dwie operacje, które i tak bardzo poprawiły jej stan. Być może będzie miała jeszcze trzecią operację. Koteczka lubi być tam gdzie ludzie, więc towarzyszyła także i nam – jedna nie życzy sobie osobistego i bliskiego kontaktu. Uwielbia jeść surowe mięsko, które zjada nawet z ręki.

  2. #42

  3. #43

    Domyślnie

    W niedzielę może pojedziemy znowu - tylko musimy się dowiedziec czy jest szansa, że dojedziemy. Bo Kasi gospodarstwo jest dalej od drogi i ściezka do niej może być totalnie zawalona. No nic zobaczymy.

    Jak się uda będą zdjęcia w śnieznej scenerii.
    Wieziemy puszki. Ranyyy musze przyznac, że choć dlugo już staram się pomagać zwierzakom, to jakoś nigdy nie liczyłam ile np. puszek miesięcznie potrzeba przy takiej ilości kotów. I wyszlo nam szokująco - jeśli jest ok 180 kotów ( a tyle jest) to 30 puszek 400 gram na jeden posiłek to wychodzi nam po 66 gram mokrego na kota. Przy jednym posiłku to przeszło 900 puszek miesięcznie, a przy dwoch 1800 , łooo matko, ja mam na utrzymaniu 5 kotów - 3 swoje, 2 mamy i i tak z zakupów wyjeżdzam samochodem zapakowanym po dach jedzieniem dla kociastych, ale takich ilości to ja sobie wcale nie wyobrażam.

    Te puszki co wieziemy to tak na jeden posiłek, ale chcemy kociastym przywieść jakieś prezenty , no i mam nadzieję na ładne zdjęcia bo zakupiłam też sprzęt pomocniczy do zdjęciowania ( sami zobaczycie, mam nadzieję

  4. #44

    Domyślnie

    to nie lepiej jakby jadly sucha karme?? zdrowsza i taniej wychodzi
    ale te kocie skarby sa sliczne i biedne zarazem-a teraz to ja nie lubie psow-dlaczego gonia biedna kociaki??? dlaczego je gryza??? dlaczego zagryzaja???
    jak czasem sobie pomysle, ze moja sa w cieplym domku, maja jedzonko, dobre, zdrowe, a te biedaki na podworku marzna??? ale jak daje im jesc to az piszcza z radoaci-zwlaszcza biala kotka
    gdybym mogla to wszystkie bym zabrala-czemu nikt nic nie mowi o kotach??? powinna byc jakas kampania na ich rzecz i w ogole cos na podobienstwo wielkiej orkiestry swiatecznej pomocy
    jeszcze nie buduję ...

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gafinka
    A teraz piękna dziewczynka podrawia swoją opiekunkę - słoneczne Jabłuszko
    Jest absolutnie piękna
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Czy można tej fundacji przekazać 1%? Bo u mnie mizeria finansowa w trakcie wykończeniówki, więc inaczej nie mogę pomóc.
    A te kociaki cudne!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamba luna
    to nie lepiej jakby jadly sucha karme?? zdrowsza i taniej wychodzi
    ale te kocie skarby sa sliczne i biedne zarazem-a teraz to ja nie lubie psow-dlaczego gonia biedna kociaki??? dlaczego je gryza??? dlaczego zagryzaja???
    jak czasem sobie pomysle, ze moja sa w cieplym domku, maja jedzonko, dobre, zdrowe, a te biedaki na podworku marzna??? ale jak daje im jesc to az piszcza z radoaci-zwlaszcza biala kotka
    gdybym mogla to wszystkie bym zabrala-czemu nikt nic nie mowi o kotach??? powinna byc jakas kampania na ich rzecz i w ogole cos na podobienstwo wielkiej orkiestry swiatecznej pomocy
    Proszę, polub moja psunię! Jej koty wyjadają z miski, a ona czeka na swoją kolej. Fakt, że bawi się w ganianego z nasza kocią, ale do czasu, aż kocia stanie przodem do niej. Wtedy przestaje gonić i odchodzi.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  8. #48

    Domyślnie

    Jesli chodzi o psy to ja mam i psy i kty i zyją ze sobą razem i nikt sobie nic nie robi.

    Niestety w wielu przypadkach winę za pogryzienia kotów przez psy ponosza ludzie, źle wychowujac a nawet szczujac psy na koty. W zasadzie zdrowy kot na swoim terenie, gdzie zna schowki ma spore szanse wygrać z psem - bo jest od psa znacznie szybszy i dysponuje pazurami.
    Najbardziej zagrożone są niestety te koty, które wychowane przez człowieka ( a często wychowane z innym psem) a np. porzucone przez człowieka na ulicy ( bo ja twierdzą tacy ludzie) "przeciez kot da sobie radę". A kot wyrzucony w obce miejsce, kot udomowiony ma znacznie mniejsze szanse - jest najczęściej atakowany przez miejscowe koty i przeganiany, czasem właśnie nie boi się psów - ale najgorsze to to, że nie boi się ludzi - bo to niestety ludzie najczęściej stanowią dla niego największe zagrożenie.

    U Kasi oprocz kotow jest 10 psów - niektóre z nich żyją w znakomitej komitywie z kotami - zresztą chyba na zdjęciu w reportazu jest bialy kotek Kropek i piesek Gabryś i jak widać na zdjęciu bardzo się lubia.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Czy można tej fundacji przekazać 1%? Bo u mnie mizeria finansowa w trakcie wykończeniówki, więc inaczej nie mogę pomóc.
    A te kociaki cudne!
    Dowiem się wszsytkiego w ciągu najbliższcyh dni - Kasia nie ma jeszcze OPP - ale w zeszłym roku na jej Koci Swiat można było przekazać 1% za pośrednictwem Psiego Anioła - i chyba w tym roku bedzie tak samo.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Proszę, polub moja psunię! Jej koty wyjadają z miski, a ona czeka na swoją kolej. Fakt, że bawi się w ganianego z nasza kocią, ale do czasu, aż kocia stanie przodem do niej. Wtedy przestaje gonić i odchodzi.
    alez ja lubie psy i w zadnym razie nie zamierzam i ch nie lubic-mialam pekinczyka i jamniczke dlugowlosa krolicza i oba kochalam, a teraz kocham moje kotki panienki
    Gafinka-zgadzam sie w 100%-wyjelas mi to z...klawiatury
    to ludzie sa wszystkimu winni, bo szczuja psy na koty, bo kot sobie poradzi-przeciez zarowno pies jak i kot to slodkie stworzenia, ale dla madrych a nie dla glupich
    jeszcze nie buduję ...

  11. #51

    Domyślnie

    Możesz pomóc nakarmić Koci Świat Kasi Strzeleckiej oddając głos w ankiecie, kliknij na banerek w moim podpisie.

  12. #52

    Domyślnie Wszedzie, gdzie nie spojrzec...

    Gafinka jestes boska. Jak trafilas w to niesamowite miejsce?
    Jedno jest - niestety - znamienne: gdzie nie spojrzec, wszedzie pelno zwierzecego nieszczescia, a wszystkiemu winni w 97% ludzie, czyli my i nikt nie jest bez winy (chyba);
    Dlatego takie miejsce, to jak oaza na oceanie obojetnosci...
    Pamietam, jak zaczela sie moja prawdziwa przyjazn z kotami, a dzieki nim ze zwierzetami sensu largo i musze przyznac, ze jest to jedna z najlepszych w moim zyciu rzeczy: otworzyla mnie na kazde istnienie na tym swiecie;
    Zrob jeszcze wiecej fotek kocikow.
    G.
    Mieszkam od 22 grudnia 2009r.!

  13. #53

    Domyślnie Adoptujemy Jełopka!

    Chcemy zaadoptować Jełopka. Czyli Lisia. Nie była to łatwa decyzja - okupiona łzami i rozterkami. Niestety, tylko wirtualna adopcja wchodzi w grę. Osiągnęłyśmy w tej chwili stan równowagi chwiejnej - 3 psy i 3 koty (jeden z odzysku -z piwnicy, dwa ze schroniska). Jakoś dajemy radę, zwierzaki albo się kochają, albo -w najlepszym razie - tolerują. Jełopek wydaje się taki bezradny, taki potrzebujący pomocy, mało atrakcyjny... Pomożemy Jełopkowi!

    PS. Na stronie Kociego świata kotek imieniem Lampion to Duduś.. chyba się zdjęcia pomięszały?...

  14. #54

    Domyślnie

    Nikt tu dawno nie zaglądał....Jak Kasia i kociaki?? Jestem od niedawna na forum, ale myślę, że wpłaty nadal aktualne.
    A dla Kasi- dzielna kobieta jesteś, nie wielu by się zdobyło na coś takiego!!!!

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał adanielak1
    Nikt tu dawno nie zaglądał....Jak Kasia i kociaki?? Jestem od niedawna na forum, ale myślę, że wpłaty nadal aktualne.
    A dla Kasi- dzielna kobieta jesteś, nie wielu by się zdobyło na coś takiego!!!!
    nadal, nadal
    bul i nie piskaj
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  16. #56

    Domyślnie

    no, tak wolałam się upewnić , życie pełne niespodzianek..........
    dzięki za informację, już spisałam numer konta

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony