dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 452 z 903
Pokaż wyniki od 9.021 do 9.040 z 18054
  1. #9021
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Wytłuszczony - owszem, ale 'wytłuściłem', a nie 'wytłuszczyłem'.
    Wytłuściłeś po to, by był wytłuszczony.
    Bez demagogii..
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  2. #9022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    herakles!

    Zaszkodziło Ci?!
    Zwykle z sensem się wypowiadasz...


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #9023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał szwedii Zobacz post
    Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 5660W
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanieQH,nd: 8875kWh/rok


    Siema to jak już o tym gadacie to i ja może skorzystam. Powyżej zapodałem wyniki OZC dla mojej stodoły. Co to oznacza w praktyce dokładnie.
    Czy mając wynik 5660W--5,66kW przekładając na energię to znaczy że potrzebuję np. wyciągać z bufora 5,66kwh w ciągu 1h żeby ogrzać moją stodołę a co dalej za tym idzie potrzebuję 135kwh zmagazynowanych w buforze co by mieć zapas na 24h. No oczywiście zależne od delta T. Dobrze to rozumię czy nie bardzo.
    Tak, faktycznie potrzebujesz ok 135 kWh na dobę ale w Twoim przypadku dotyczy to temp zewn. -20 oC i zadnych zysków słonecznych w ciągu dnia, ogólnie takich dni jest niewiele bo jak jest solidny mróz to jest na ogół bezchmurnie.

  4. #9024

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    herakles!

    Zaszkodziło Ci?!
    Zwykle z sensem się wypowiadasz...


    Adam M.
    nie dopatrzyłeś się ukrytego sensu wypowiedzi.

  5. #9025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeZet Zobacz post
    Wytłuszczony - owszem, ale 'wytłuściłem', a nie 'wytłuszczyłem'.
    Wytłuściłeś po to, by był wytłuszczony.
    Bez demagogii..
    Filologiem jez. polskiego nie jestem, ale staram się poprawnie go używać, co nie znaczy ze nie popełniam zadnych błedów

  6. #9026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Dopatrzyłem, ale ja tak z samej sympatii, bo to MOCNE było...


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #9027
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Filologiem jez. polskiego nie jestem, ale staram się poprawnie go używać, co nie znaczy ze nie popełniam zadnych błedów
    Tak też i ja nie jestem fizykiem, ale staram się poprawnie opisywać jednostki, choć zdarza się, że chcąc coś zrozumieć bredzę.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  8. #9028
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    ni potrewie zlozumieci jak kto pirze pieldolki. Ta jetna litełka społo zmienia!!!

    kW != kWh

    I ta jebaniutka litełka spławia rze sie nie da czytaci, panioł?
    od dziś mówię do ciebie miszczu.
    masz u mnie medal.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  9. #9029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Z kartofla?


    Dobrze, ze wszyscy już wszystko wiedzą!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #9030
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szwedii
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    śląskie
    Posty
    283

    Domyślnie

    Dzięki ASOLT, tak wiem że to się tyczy -20*C , ale chciałem się upewnić czy aby na pewno dobrze pojemność bufora dobrałem względem swoich oczekiwań. Jeszcze jedno pytanko czy ten wynik to jest razem z zapotrzebowaniem na CWU czy tylko na ogrzewanie.
    Dom 210m2 zbudowany z ceramiki 24cm P+W, strop tzw. trumna ocieplony 25cm styropianu,podłoga 20cm styropianu,ściana 15 styropianu, kocioł DS 25kW+bufor 2100l(oba wykonane by PRZEMYSŁAW2AR kolega z innego forum), wentylacja mechaniczna, reku JG , gwc rurowe, podłogówka na całości,PBOŚ, OZC asolt. Ogromna pomoc ze strony ADAMA_Mk,PICZMANA,ASOLTA, EDDE wielkie dzięki!!!!!

  11. #9031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał szwedii Zobacz post
    Dzięki ASOLT, tak wiem że to się tyczy -20*C , ale chciałem się upewnić czy aby na pewno dobrze pojemność bufora dobrałem względem swoich oczekiwań. Jeszcze jedno pytanko czy ten wynik to jest razem z zapotrzebowaniem na CWU czy tylko na ogrzewanie.
    Jezeli chodzi o ten: "Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 5660W", to tylko na ogrzewanie.

  12. #9032

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeZet Zobacz post
    ok.
    Vld, bez tej jednej literki - nie potrafisz zrozumieć o co chodzi. Przykre.
    Dziękuję. Skończyłem.
    Nie bierz tego do siebie, myślę że wszyscy się domyślili że chodzi o kWh, ale troszke się podroczyli.

    Tu było dosyć prosto się domyślić, ale naprawdę wkurza gdy ktoś myli kW z kWh w kontekstach gdzie pasuje i jedno i drugie

  13. #9033
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Spoko, Gdyby nie jeden baran, byśmy nie zaśmiecili wątku.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  14. #9034

    Domyślnie

    Nie do końca, ja po prostu olałem tego posta, bo był nieczytelny w ogóle, myślę, że nie tylko ja, stąd ta śmieciowa dyskusja, nikt nic nie zrozumiał więc zaczęli wszyscy bredzić. Się domyślać co autor miał na myśli!? Proponuję PeZet napisz od nowa o co chodzi, tak żeby wszystko było jasne, jeśli chcesz jakąś rzeczową dyskusję w nurtującej Cię kwestii.

  15. #9035
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Chcę spasować pojemność akumulatora ciepła i moc kominka z płaszczem wodnym.

    Z praktyki (przezimowałem) wychodzi, że potrzebuję zakumulować około 100 kilowato-kurwa-godzin energii,
    żeby wystarczyło jej na dobę w najcięższe mrozy.

    Chcę wiedzieć jak ma się moc kominka do czasu ładowania akumulatora po to, bym mógł:
    1. określić minimalną sensowną dla mnie pojemność cieplną baniaka. Nie chcę go zagotować po 2 godzinach palenia.
    2. określić minimalną i maksymalną sensowną moc kominka z płaszczem lub ewentualnie wymiennika wodnego. Nie chcę go w panice gasić po dwóch godzinach, bo się woda gotuje, ani też nie chcę palić co pięć godzin.

    Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 4230 W
    Roczne zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania Qh: 4942 kWh/rok
    Wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło EA: 38,3 kWh/m2*rok

    Nie potrzebuję odpowiedzi 'to zrup takie, a to takie', bo chcę sobie pokombinować z różnymi parametrami.
    Wiele załatwia akumulacyjność samej podłogi (9m3):
    Przyjąłem ciepło właściwe posadzki = 840 J/kg*K
    gęstość objętościowa 2200 kg/m3 (a może kG, w dupę...)

    Na razie tyle, w razie chęci pomocy z czyjejś strony dorzucę kolejne pytania.
    Jestem tuż przed etapem składania bufora.
    Ostatnio edytowane przez PeZet ; 30-07-2013 o 11:01 Powód: dopisałem o mrozach - wiem, wiem, to raptem kilka dni
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  16. #9036

    Domyślnie

    Aby nie zagotować baniaka, to dobierz bufor do ilości paliwa. Energia z całego wsadu musi się zmieścić. Na początku palenia woda w buforze może nie być zimna, może mieć te 40st na przykład, więc deltaT wyjdzie mniejsza do obliczeń.

  17. #9037
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Racja.
    Pani powie: - napalmy może w kominku?
    A ja jej na to: - sorry, kochanie, bufor jest pełny.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  18. #9038

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeZet Zobacz post
    100 kilowato-kurwa-godzin energii.
    może po prostu kWh

    co do kG to określa się tym wartość siły nie wagę.

    Zwróć uwagę, że kominki z płaszczem sporą część mocy wypromieniowują do salonu.

    100kWh to 360MJ zakładając temperatury między 90 a 30 to masz 60k

    m=E/Cw/DT

    360MJ/(4kJ/kg/K)/60K


    360000/4/60=6000/4=1500 kg czyli jakieś 1500l do tego to co wpadnie w salon i się zakumuluje w murach(z czego chałupa?), nie liczyłbym tego.

    Dodam, że jak były straszne mrozy to chyba nikomu baniak 1000l na 24h nie starczał pamiętacie?
    Ostatnio edytowane przez herakles ; 30-07-2013 o 11:47

  19. #9039
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Dzięki, Herakles.
    Teraz pewnie przez tydzień będę sobie to przeżuwał.

    dopisałem:
    sprawdziłem w notatkach: ciągle ten wzór mi się przewija, na różne sposoby.
    Ostatnio edytowane przez PeZet ; 30-07-2013 o 12:07
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  20. #9040

    Domyślnie

    Uwaga, jeśli chcesz kominkiem grzać wodę do 90*C i wyżej to wypadałoby go dobrze i solidnie ocieplić ze wszystkich stron(prócz szyby oczywiście). Poza tym wydaje mi się, że może być tu problem. Także podłogówka w samym salonie powinna być "wyłączalna".

Strona 452 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony