dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 742 z 903
Pokaż wyniki od 14.821 do 14.840 z 18054
  1. #14821
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Znaczy... nie przeczytałeś...
    No to... To nie ten wątek jest.
    Zrób, obadaj i opisz co wyszło.
    Tylko...

    Po co się męczyć jak podobnych do opisanej przez Ciebie konstrukcji na rynku kilka jest?
    Nawet jakoś tam podobno działają...

    Tu masz całą masę...
    https://allegro.pl/listing?string=10...c-uni-1-2-0901

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 03-10-2017 o 09:49
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #14822
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Podobnych konstrukcji wiele nie ma bo mi chodzi o grzanie przepływowe czyli na gorze wezownica miedziana lub nierdzewka a na dole ewentualnie stalowa i za taki zbiornik 600ltrzeba dac ok 6tys a te z linku za ok 3tys. To są bardziej zbiorniki cwu ja tam jednak wolę zrobić następny bufor będzie jednak miał wezownice solarna stożkowe tylko zrobię ją z nierdzewki karbowanej a czy chyba tez

  3. #14823
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.224

    Domyślnie

    Do CWU miedź, bo kamień na niej nie siada (szereg elektrochemiczny za to odpowiada)
    Do solara karbowana nierdzewka może być, bo to glikol i kamienia nie ma.
    Ale...
    Solarna wężownica to i stożek i lejek.
    Chyba już wiesz - czemu.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #14824
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Kabrowana do kolektorów jest niepolecana ze względu na problemy z odpowietrzeniem. Lepiej dach wymiennik płytowy i np. po stronie wtórnej zawór rozdzielający średnią temperaturę na środek zbiornika w wysoką na górę. Można też napełnić kolektory wodą w wtedy (układ zamknięty) nie potrzeba wężownicy.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  5. #14825
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Lepiej dach wymiennik płytowy i np. po stronie wtórnej zawór rozdzielający średnią temperaturę na środek zbiornika w wysoką na górę. Można też napełnić kolektory wodą w wtedy (układ zamknięty) nie potrzeba wężownicy.


    A po co takie kombinacje skoro tu najlepiej sprawdzi się grawitacja wymiennik przy dnie bufora ewentualnie mała pompka która zalaczana by się w końcowej fazie ładowania gdy grawitacjia działa słabiej.



    A propo tej pompki wymuszajacej obieg w końcowej fazie czy można gdzieś dostać taką która by dawała z 2-5l min. Mnóstwo jest pompek używek 25-40 np. Grandfos moge mieć za 30zl tylko dlawienie jej to chyba trochę bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 06-10-2017 o 17:25

  6. #14826
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    szukaj cyrkulacyjnej cwu, one mają małe przepływy

  7. #14827
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Mialem taką cyrkulacyjna w mojej instalacji hydraulik mi założył 7 lat temu prawie nieuzywana parę razy zalaczylem ale nie było żadnego efektu potem się zorientowałem ze ja mam przecież sporą wezownice cwu i ta pompeczka nie ma prawa pchnac w miarę szybko w końcu z powodu nieuzywania przestał się obracać wirnik raz chodziła raz nie co ciekawe te cyrkulacyjna są droższe o zwykłych pewnie dlatego ze mało chodliwe obecnie mam do cyrkulacji obi 25-60za 100zl i chodzi bez problemu już chyba 3rok.

  8. #14828
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Mialem taką cyrkulacyjna w mojej instalacji hydraulik mi założył 7 lat temu prawie nieuzywana parę razy zalaczylem ale nie było żadnego efektu potem się zorientowałem ze ja mam przecież sporą wezownice cwu i ta pompeczka nie ma prawa pchnac w miarę szybko w końcu z powodu nieuzywania przestał się obracać wirnik raz chodziła raz nie co ciekawe te cyrkulacyjna są droższe o zwykłych pewnie dlatego ze mało chodliwe obecnie mam do cyrkulacji obi 25-60za 100zl i chodzi bez problemu już chyba 3rok.
    Musiałeś mieć jakąś felerną tą pompkę, albo masz gdzieś mocno zwężoną wężownice CWU.
    Pompki do CWU są droższe, ponieważ nie mają korpusów z żeliwa, tylko z mosiądzu lub nierdzewki. Dlatego takie OBi za 100zł się nie nadaje.

    Jako wymiennik do solarów świetnie się spisuje stożek ale bez komina. Już nie raz pisałem, że to rozwiązanie ma wszystkie zalety "standardowego" lejka, a nie ma jego wady w postaci "zapychania się".

  9. #14829
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Musiałeś mieć jakąś felerną tą pompkę, albo masz gdzieś mocno zwężoną wężownice CWU.
    Pompki do CWU są droższe, ponieważ nie mają korpusów z żeliwa, tylko z mosiądzu lub nierdzewki. Dlatego takie OBi za 100zł się nie nadaje.
    Wiekszość pompek cyrkulacyjnych jest raczej przystosowana pod stalą prace lub w okreslonym czasie z jakimś tam wyprzedzeniem bo takie pompki mają wydajność mizerną podnoszenie ok 1,5m ta moja wiecej jak 5l min.chyba nie miała, teraz mam tak ze jak wchodze do lazienki włączam swiatło pompa sie załącza na 3 biegu obróci momentalnie i wyłaczy gdy zacznie dochodzic letnia do czujnika ktory jest na wejscu wezownicy na dole bufora.A czy taka obi za 100zł sie nie nadaje to nie jestem pewien bo chodzi juz trzy lata jak pochodzi z 5lat to i tak taniej wyjdzie zamontować taka samą jak taką za 500zł chyba ze pochodzi z 25lat.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 07-10-2017 o 22:22 Powód: Korekta linku.

  10. #14830
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Udało mi się dostać taki baniak 500l prawie w cenie złomu chcę co dołożyć do mojej obecnej instalacji i poeksperymentować z grzaniec domu prądem w nocnej taryfie i porównać w stosunku do gazu i mam pytanie czy jeśli grzalka będzie w pionie to będzie jakiś problem bo w dnie jest akurat gwint 2 cala i czy bez spuszczania wody dało by radę wkręcić grzalke w razie wymiany na nową ostatnio wykrecalem zaslepke i wkrecalem w bufor zawor bez wiekszego problemu bez spuszczania tylko to bylo akurat 3/4cala.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171007_205335.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	398341  
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 09-10-2017 o 07:57

  11. #14831
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Udało mi się dostać taki baniak 500l prawie w cenie złomu chcę co dołożyć do mojej obecnej instalacji i poeksperymentować z grzaniec domu prądem w nocnej taryfie i porównać w stosunku do gazu i mam pytanie czy jeśli grzalka będzie w pionie to będzie jakiś problem bo w dnie jest akurat gwint 2 cala i czy bez spuszczania wody dało by radę wkręcić grzalke w razie wymiany na nową ostatnio wykrecalem zaslepke i wkrecalem w bufor zawor bez wiekszego problemu bez spuszczania tylko to bylo akurat 3/4cala.
    Do tego nie trzeba eksperymentu, na terenie PGE o/Rzeszów gaz bedzie tanszy niz II strefa G12w o ok 35-45%. Jezeli masz checi i czas to czemu nie, ale to jest jak wyważanie otwartych drzwi

  12. #14832
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Do tego nie trzeba eksperymentu, na terenie PGE o/Rzeszów gaz bedzie tanszy niz II strefa G12w o ok 35-45%. Jezeli masz checi i czas to czemu nie, ale to jest jak wyważanie otwartych drzwi
    Baniak dokładam do instalacji solarnej więc ten eksperyment będzie mnie kosztował o koszt grzałki pogrzeje tydzień gazem i tydzień prądem i zobaczymy.
    A tak wogole to ciągle czytam gdzieś na tym forum ze gaz się nie opłaca w stosunku do prądu czyli wychodzi ze to trolle wynajęte przez zakłady energetyczne?
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 09-10-2017 o 10:19

  13. #14833

    Domyślnie

    Zależy czy mowa o NG czy LPG.
    A i z LPG są 2 opcje: zbiornik dzierżawiony i zbiornik własny, bo wtedy cena paliwa różna.

  14. #14834
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Baniak dokładam do instalacji solarnej więc ten eksperyment będzie mnie kosztował o koszt grzałki pogrzeje tydzień gazem i tydzień prądem i zobaczymy.
    A tak wogole to ciągle czytam gdzieś na tym forum ze gaz się nie opłaca w stosunku do prądu czyli wychodzi ze to trolle wynajęte przez zakłady energetyczne?
    Nie trolle, a czytanie forum bez zrozumienia. Koszt ogrzewania gazem i prądem w II strefie zblizony jest tylko dla Tauronu lub w przypadku promocji typu Duon czy aktualnie Fortum dla pozostałych dystrybutorów energii elektrycznej. Dla twojego przypadku czyli cen PGE o/Rzeszów gaz bedzie tanszy niz prąd bo PGE ma najwyzsze ceny II strefy g12w w kraju.

  15. #14835

    Domyślnie

    Opiszę moją sytuację. Bufor 1000 l. , zbiornik c.w.u. 140 l. z wężownicą, kocioł HG z palnikiem na pellet, zrębka i owies podłączony przez laddomat z wkładką 83 s.C. Bufor ocieplony z boków 35 cm perelitu, u góry ponad 40, podłączony do instalacji przez zawór 4d regulowany ze sterownika kotła, sterownik Techa 850 zPID. Po nagrzaniu do 90 s. całego bufora, na górze jest zawsze trochę więcej, chyba że nie wyłączy się laddomatu to temperatury się wyrównają (termostat bimetaliczy się nie sprawdza bo za dużą ma histereze, muszę wymienić na elektroniczny) ciepłej wody wystarcza na 6 dni, 2/3 osoby. Możę można i na cztery ale pompa ładująca zasobnik była na stawiona na 4 W mocy i mama zdecydowała o paleniu. Ja nie miałem czasu na takie próby. Załadowałi do już na 110 s.C bo zapomnieli o włączonym palniku, ale w naczyniu wyrównawczym nie pozostało nic. Jak są jakieś pytania to proszę. Nie wiem jak wkleić zdjęcia. Dzięki Adam za podanie systemu ocieplenia
    Załączone miniatury
    IMG_20170714_125928.jpg IMG_20170714_225209.jpg IMG_20170714_225224.jpg

  16. #14836

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafwla Zobacz post
    Opiszę moją sytuację. Bufor 1000 l. , zbiornik c.w.u. 140 l. z wężownicą, kocioł HG z palnikiem na pellet, zrębka i owies podłączony przez laddomat z wkładką 83 s.C. Bufor ocieplony z boków 35 cm perelitu, u góry ponad 40, podłączony do instalacji przez zawór 4d regulowany ze sterownika kotła, sterownik Techa 850 zPID. Po nagrzaniu do 90 s. całego bufora, na górze jest zawsze trochę więcej, chyba że nie wyłączy się laddomatu to temperatury się wyrównają (termostat bimetaliczy się nie sprawdza bo za dużą ma histereze, muszę wymienić na elektroniczny) ciepłej wody wystarcza na 6 dni, 2/3 osoby. Możę można i na cztery ale pompa ładująca zasobnik była na stawiona na 4 W mocy i mama zdecydowała o paleniu. Ja nie miałem czasu na takie próby. Załadowałi do już na 110 s.C bo zapomnieli o włączonym palniku, ale w naczyniu wyrównawczym nie pozostało nic. Jak są jakieś pytania to proszę. Nie wiem jak wkleić zdjęcia. Dzięki Adam za podanie systemu ocieplenia
    Załączone miniatury
    IMG_20170714_125928.jpg IMG_20170714_225209.jpg IMG_20170714_225224.jpg
    A o co chodzi? w czym problem?
    Zdjęcia się nie odpalają.

  17. #14837

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    A o co chodzi? w czym problem?
    Zdjęcia się nie odpalają.
    Jak przejdę do zaawansowanej edycji, zaznaczę zdjęcie to go nie załaduje. Może chodzi o pojemność?

  18. #14838
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafwla Zobacz post
    Jak przejdę do zaawansowanej edycji, zaznaczę zdjęcie to go nie załaduje. Może chodzi o pojemność?
    Chodzi o to, jaki masz problem z buforem?

  19. #14839

    Talking

    A no żaden. Chciałem się pochwalić i podziękować. O nie mam jeden, przydałby się większy...

  20. #14840

    Domyślnie

    Czy bufor 1000 l. mozna postawic tylko na płytkach czy trzeba dawać np kawalek blachy w celu wzmocnienia miejsca na którym bedzie stał bufor?

Strona 742 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony