dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gepard555

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Problem z zużyciem gazu i opanowaniem pieca Vitodens 200

    Witam wszystkich serdecznie.
    Jestem nowy na forum - mam nadzieje że dobrze umieszczę tego posta.

    Piszę gdyż chciałbym prosić bardziej doświadczonych użytkowników pieców kondensacyjnych o rade i wskazówki jak ewentualnie zmniejszyć zużycie gazu.
    Mam piec Viessmann Vitodens 200. Za jego pomocą ogrzewam 280 m2 powierzchni całkowitej poprzez grzejniki oraz podłogówkę w głównej mierze na parterze. Staram się dogrzewać kominkiem.
    W momencie kiedy piec grzał tylko ciepła wodę zużycie gazu wachało się między 44-48 m3, natomiast gdy w grę wchodzi już ogrzewanie domu to są to wielkości lekko zatrważające: XI.06 - 228m3, XII.06 - 314m3.
    Nadmieniam że temperaturę staram się utrzymać w domu w dzień (tj od 6.00 do 22.00) 20oC natomiast w nocy 18oC.
    Czy nie da się jakoś zoptymalizować jego nader ochocze zapotrzebowanie na gaz?

    Drugi problem jaki posiadam z opanowaniem dobrego ustawienia pieca jest dobór krzywej grzewczej i nachylenia krzywej grzewczej.
    Oryginalnie współczynnik krzywej grzewczej miałem nastawiony 1.4 obecnie po ustaleniach z serwisantem Viessmanna zmieniłem go na 1.0 by skorygować sytuację jaką mam a mianowicie - na programatorze pokojowym mam ustawioną temp. 18oC na dzień a faktycznie w pokoju mam 20oC natomiast na piecu ustawioną mam temp. 17oC na noc i ona spada o jakieś 1-2 stopnie - czyli 19-18oC. Jak sobie z tym poradzić???
    Czy jest jakaś zloty środek?
    Czy żeby mieć faktyczną temperaturę muszę go tak oszukiwać?
    Zainteresowanych proszę o pomoc!!!
    Pozdrawiam
    Gepard
    Grzegorz K

    gg: 1135721
    [email protected]

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć,
    też walczę ze zużyciem. System mam niemal identyczny, może trochę więcej do ogrzania (320m2),
    Udało Ci się coś zwojować?
    Pozdr
    Marek
    M&M&M&M
    Głosków-Letnisko

  3. #3

    Domyślnie

    Uważam, ze takie zużycie gazu jest raczej na niezłym poziomie przy takiej powierzchni.
    Pozdrawiam

  4. #4
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    ja nie widze tutaj powodu do niepokoju. Ja ogrzewam 110m2 kotłem viessmann vitopend 100 turbo i ostatnio osiągnąłem zuzycie na poziomie 170m3 CO+CWU.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony