dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie co polecacie na podłogę w salonie?

    zastanawiam się nad podłogą w salonie, nie będą to płytki bo jakoś zimno to wygląda, ale miały być panele. Jednak co do paneli to chyba zrobimy je tylko w pokojach a w salonie coś z drewna i tu jest problem. czy:

    parkiet, deskę barlinecką, coś egzotycznego, może dechy, a może coś innego... co się sprawdza? i za ile?

  2. #2

    Domyślnie

    Co do płytek zgadzam się z Tobą całkowicie. Mamy postanowione że tylko drzewo (merbau) do salonu. W tym momencie decyjza padła na podłogę typu "deska barlinecka", choć powiem że jeżeli byłoby mnie stać i byłbym peweniem że do końca życia będę chciał mieć merbau to nakleił bym parkiet bo to najlepsze rozwiązanie

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodi
    Co do płytek zgadzam się z Tobą całkowicie. Mamy postanowione że tylko drzewo (merbau) do salonu. W tym momencie decyjza padła na podłogę typu "deska barlinecka", choć powiem że jeżeli byłoby mnie stać i byłbym peweniem że do końca życia będę chciał mieć merbau to nakleił bym parkiet bo to najlepsze rozwiązanie

    dodi
    A jak cenowo wychodzi deska barlinecka- Merbau vs parkiet merbau np z DLH?

    Czy kwoty nie są podobne?
    Kiwal
    gg:19496

  4. #4

    Domyślnie

    Hey

    Szczerze Ci powiem że nie porównywałem.. podłogi czekają mnie na wiosne

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  5. #5

    Domyślnie

    deski - rodzaj drewna zależy od zasobności kasy



    Leszek

  6. #6

    Domyślnie Re: co polecacie na podłogę w salonie?

    Cytat Napisał vanderbobo
    zastanawiam się nad podłogą w salonie, nie będą to płytki bo jakoś zimno to wygląda, ale miały być panele. Jednak co do paneli to chyba zrobimy je tylko w pokojach a w salonie coś z drewna i tu jest problem. czy:

    parkiet, deskę barlinecką, coś egzotycznego, może dechy, a może coś innego... co się sprawdza? i za ile?
    Witam,

    Teraz w sprzedaży są płytki wyglądające jak piękny parkiet.
    Weź pod uwagę, że salon to miejsce, w którym zwykle dopuszcza się chodzenie w butach a w takich miejscach najlepiej sprawdza się jednak ceramika...
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  7. #7

    Domyślnie

    [email protected] - a czy wTy widziałeś cenę tych płytek które wyglądaja jak deska????
    Ja w bloku takie miałam (no nie takie jak ostatnio widziałam - bo te to dopiero jak dotknęłam to poznałam że to płytka - tylko cena: ca. 250PLN/m2 ) tylko że płaciłam za nie prawie 100PLN/m2 i to prawie 7 lat temu.


    A, polecam drewno na podłogę (najlepiej parkiet), ja mam niestety tylko panele drewniane (dąb klasyczny).

  8. #8

    Domyślnie

    Widziałem takie płytki w cenie mniejszej niż 100PLN/m2.
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  9. #9

    Domyślnie

    Tylko drewno.
    Żadne płytki,panele,deski barlineckie.
    Uważajcie na egzotyki-rzadko kto potrafi je dobrze położyć i różnie się zachowują w naszym klimacie(problemy ze stabilnością)

  10. #10

    Domyślnie

    [email protected] - ja tez takie widziałam, tylko jak one wyglądają . Do drewna to im trochę brakuje.

    Wracając do tematu - na podłoge tylko drewno.

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar vanderbobo
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    779
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Tylko drewno.
    Żadne płytki,panele,deski barlineckie.
    Uważajcie na egzotyki-rzadko kto potrafi je dobrze położyć i różnie się zachowują w naszym klimacie(problemy ze stabilnością)

    drewno, czyli parkiet? czy masz na myśli inne drewno?

  12. #12

    Domyślnie

    Jak wszyscy kłada drewno w domkach na wsi, za przeproszeniem, gdzie piach i inne błoto jest prawie nonstop, to co jaki czas zamierzacie je odnawiać? Mój znajowmy mieszka 10lat na wsi, 3 razy wymieniał dechy na podłodze, 4 raz połozy płytki.
    Ja również zastanawiam sie co lepsze, a na wiosne musze podjać decyzje.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mam płytki i to był dobry pomysł, mieszkam ponad rok. drewno, owszem fajnie wygląda ale z utrzymaniem czystości to już osobny problem. Drewno w salonie sprawdzić się może w dużych domach, z dużym holem, dużym wiatrołapem i bez psa mieszkającego w domu.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar sylwia13
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    187

    Domyślnie

    Witam, my planujemy w salonie połączyć płytki z deską barlinecką.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jax
    Jak wszyscy kłada drewno w domkach na wsi, za przeproszeniem, gdzie piach i inne błoto jest prawie nonstop, to co jaki czas zamierzacie je odnawiać? Mój znajowmy mieszka 10lat na wsi, 3 razy wymieniał dechy na podłodze, 4 raz połozy płytki.
    Ja również zastanawiam sie co lepsze, a na wiosne musze podjać decyzje.
    Niestety popieram!
    Niestey, bo mieszkam na wsi i na podłodze mam drewno, a chodzi się u mnie w butach.
    Wole drewno na podłodze, ale gdybym miała jeszcze raz wybierać to tym razem do salonu wybór padłby na płytki.

  16. #16

    Domyślnie

    Tak,parkiet lub deski podłogowe.
    My położyliśmy dąb prażony i olej.
    Klepki siedziały w specjalnej komorze prawie 1,5 miesiąca.
    Wygląda jak ciemny egzotyk a zachowuje się jak swojski dąb.
    A receptą na zarysowania jest olej.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Ja mam płytki i to był dobry pomysł, mieszkam ponad rok. drewno, owszem fajnie wygląda ale z utrzymaniem czystości to już osobny problem. Drewno w salonie sprawdzić się może w dużych domach, z dużym holem, dużym wiatrołapem i bez psa mieszkającego w domu.
    Mieszkamy trzy lata. Dom malutki, holu - prawie brak, wiatrołap 1-osobowy i pies mieszkający w domu. W pokojach na parterze mam parkiet lamelowy, dębowy, lakierowany na mat. Do tego chory kręgosłup i "niechęć" do wiecznych porządków. Po tym okresie jest tylko jedna mała czarna plamka od iskry z kominka (moja wina!), która tylko dodaje uroku kaflowemu kominkowi.

    Zagorzała fanka naturalnych drewnianych podłóg w salonie!

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Choć pracuję w branży drewna , parkietów itp. i naoglądałam się już naprawdę mnóstwo gatunków drewna krajowych i egzotycznych to jednak wiem że w Naszym salonie będą deski dębowe , jak najbardzie rustikalne, z sękami i wielkimi słojami . Deska szeroka około 160-180mm no i długa 2000-3000mm Mówię Wam nie ma nic piękniejszego Egzotyki owszem sa ciekawe - np. teak, oliwka , lapacho , orzech brazylijski, i z pewnością skorzystamy z któregoś z tych gatunków , ale raczej jako wstawki np. do obudowania wanny, czy blatu w łazience
    Zapraszam forumowiczów z Poznania i Wielkopolski do zapoznania się z naszą ofertą .

  19. #19

    Domyślnie

    Nie rozumie dlaczego znajomy w ciągu 10 lat wymieniał3 razy podłoge.Kiedys na wsiach podłogi leżały ponad 100 lat i nie było żadnych lakierów,impregnatów styropianu folii do izolacji i nic sie z podłogą z desek nie działo.Więc nie wiem co sie teraz zmieniło?

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    No tak , tylko że kiedyś nie przywiązywało się takiej wagi do wyglądu podłogi . Deski leżały i nikt nie wnikał co się z nimi dzieje. Może kolega szybko się nudzi i co chwile podoba Mu sie co innego ?? bo wybór na rynku rzeczywiście przyprawia o zawrót głowy.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony