dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 42
  1. #21

    Domyślnie EUREKA!!!

    Warunki budowy przyłącza wody i kanalizacji (za 62zł) były już dla mnie gotowe w wodociągach wczoraj, ale dzwoniłam w tej sprawie do Rzecznika Praw Konsumenta i wstrzymałam się z odbiorem do dnia dzisiejszego. W moich wodociągach powiedziano temu rzecznikowi, że taka opłata jest uchwalona przez gminę, a wojewoda nie zgłosił do niej żadnych zastrzeżeń. Pojechałam więc po odbiór warunków do wodociągów z przekonaniem, ze zostawię tam 62zł. I co się okazało????? Nie wzięli ode mnie ani grosza za wydanie warunków za wode i kanalizację, mimo, ze wczoraj kazano mi przygotować na ten cel 62zł.
    oliwka

  2. #22

    Domyślnie Re: EUREKA!!!

    Cytat Napisał oliwkag2003
    Warunki budowy przyłącza wody i kanalizacji (za 62zł) były już dla mnie gotowe w wodociągach wczoraj, ale dzwoniłam w tej sprawie do Rzecznika Praw Konsumenta i wstrzymałam się z odbiorem do dnia dzisiejszego. W moich wodociągach powiedziano temu rzecznikowi, że taka opłata jest uchwalona przez gminę, a wojewoda nie zgłosił do niej żadnych zastrzeżeń. Pojechałam więc po odbiór warunków do wodociągów z przekonaniem, ze zostawię tam 62zł. I co się okazało????? Nie wzięli ode mnie ani grosza za wydanie warunków za wode i kanalizację, mimo, ze wczoraj kazano mi przygotować na ten cel 62zł.
    wprawdzie to niewielkie pieniążki ale jestem zdania że skoro mamy racje to nawet takie drobne oszczędności dają ogromną satysfakcję.
    GRATULACJE

  3. #23

    Domyślnie

    Jestem tego samego zdania! Tu nie chodzi o pieniądze, tylko o zasadę i zwykłe prawo konsumenta, a że jestem bardzo dociekliwa i Bozia dała mi możliwość logicznego myślenia - nie pozwolę robić się w "KAROLA". Tak dla zasady...
    oliwka

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkag2003
    Nie rozumiem zatem, dlaczego o tak dużych pieniądzach Ty mówisz?! (1800+1800)??? Chyba coś jest nie tak?
    ok

    juz wiem o co chodzi

    dzieki

    powiem ci ze te 3600 rozlozylem sobie na 4 raty i zostalo i 900

    zanim zaplace te 900 to najpierw zadzwonie tam gdzie Ty z podobnym pytaniem

    jak dasz mi numer telefonu to w poniedzialek zdam relacje jak mi poszlo
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  5. #25

    Domyślnie

    To ja dałam z siebie zrobić balona i zapłaciłam im za warunki. Mało bo 42,70 ale dzięki wam wyszło kolejne ich naciąganie czy wręcz złodziejstwo.
    U mnie jest sprawa o wiele bardziej skomplikowana. Ponieważ głowna rura wodociągowa kończy się u sąsiadki to ja muszę przedłuzyć sieć i dopiero wybudować sobie przyłącze. Tylko pytanie jest takie- gdzie w tym wszystkim jest obowiązek gminny mówiący o zaopatrzeniu w wodę. Żeby było śmieszniej to gmina była poprzednim właścicielem działki ( kupiłam od nich w tamtym roku) i dokładała pieniądze jak był zakładany wodociąg dla mieszkańców. Podejrzewam że dostali dotację z unii. Jeszcze jeden babol. Gmina dokładała te pieniądze jak już napisałam a nie przypilnowali sprawy podpisania służebności gruntowej u babki u której kończy się wodociąg. Dzięki temu miałam problem z babką ( fakt nie dziwię się ma zadbaną działkę, kwiatki trawniczek itd a tu jej wjechać sprzętem toż to świństwo). Nie chciała się zgodzić na dalsze przeprowadzenie rury. Zgodziła się dopiero jak my się zgodziliśmy na to że wszystkie prace bedą wykonane ręcznie z rozdzieleniem warstw ziemi, z wcześniejszym usunięcie roślinności. Po zakończeniu prac wszystko ma być tak jak przed pracami.

    I kto ma za to zapłacić, oczywiście inwestor. Bo jak nie " to nie dostanie pani pozwolenia na budowę"

  6. #26

    Domyślnie

    Witam
    mam pytanie, od czego zacząć załatwianie przyłącza wodociągowego. Wodociąg jest w ulicy przy działce.Jakieś mapki pozwolenia i co tam jeszcze??? dopiero zaczynam i nic jeszcze nie wiem, więc wdzięczna bym była za pomoc

  7. #27

    Domyślnie

    Witam
    A my dzis dostaliśmy pismo z Urzędu Miasta że co roku mamy placic po 102 zł za to że podlaczylismy sie do wodociagow, i 1 metr rury wo-kan idzie pod drogą należącą do Gminy, dla mnie to jakaą paranoja, wymuszanie haraczu, odwołam się od tego, nie mogliśmy wybudowac studni ani oczyszczalni ekologicznej tylko zostalismy zmuszeni do korzystania z wody i kanalizy miejskiej więc jakim prawem mam im za to płacić?
    WALDEK

  8. #28

    Domyślnie

    Kniaziu Wiem że cię nosi ale to jest reguła na jakiej działają. Podłączyłeś się do wodociągów czyli do dobra wybudowanego przez kogoś. Mają z kogo to doją . Ja mam lepiej od ciebie: sama muszę nie licząć samego przyłącza rozbudować sieć i oddać im za darmo a potem płacić tak jak tobie kazali.

    UJO
    Występujesz do wodociągów o wydanie warunków. Tam napiszą / mogą/ dużo ciekawych rzeczy. Jak dostaniesz to pisz bo dalej droga postępowania i papierków jest różna. Wystarczy takie pytanie: kto wykona prace ty za własne pieniądze czy oni za twoje pieniądze. Wodociąg głowny jest czy go nie ma. Przebiega w drodze czy leci przez prywatne działki. Widzisz pytań jest dużo . Bez warunków nie ruszysz.

  9. #29

    Domyślnie

    Witam
    Dzieki bardzo za podpowiedz.
    Byłam juz w wodociagach i złożyłam wniosek o warunki przyłącza, jak dobrze pójdzie to będę miała je w poniedziałek. Wodociąg główny jest w ulicach tzn. działka jest narożna i z każdej strony w ulicy jest wodociąg.
    Pozwolę sobie jeszcze na kilka pytań jak dostanę warunki
    Pozdrawaim

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie przylacze

    taakkk...
    więc ja dołączam do tych co musieli płacic!
    na początku marca zapłaciłam w gminie KOTUNIU 1000 PLN za wydanie warunkow o przyłącze wody.....
    eh...

    szkoda bo szkoda, byłoby na cos innego!
    teraz juz wiem!
    pozdrawiam
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotr_h

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    czy może ktoś spotkał sie może z takim problemem???? Mam działkę, na której już stoi stary dom i w którym sa mieszkańcy (dodam że jest to moja ciocia z wujkiem) a odległości 10 metrów będzie budowany drugi. Dostałam warunki techniczne i cytuje decyzję "przyłącze wody do nowego budynku należy wykonać z sieci wewnętrznej budynku starego" tzn iz musze podkopywać się pod starym budynkiem żeby podłączyć sobie wodę. a ponadto mam sobie zrobić podlicznik w starym domu, Tak wic bede biegała do domu obok sprawdzać ile zużyłam wody i mam się rozliczac z zużytej wody z lokatorami w starym domu!!! W urzedzie powiedzieli mi że do jednej działki może być tylko jedno przyłącze a poza tym to za wysokie koszty budowy nowego skoro jest już tam jedno przyłącze. Czy może ktos miał podobny przypadek i czy idzie jakoś wpłynąć na wydana decyzje i się od niej odwołac. A może ktos zna jakiś podstwe prawną na którą mogłabym się powołac????

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie Re: przylacze

    Cytat Napisał ANNNJA
    taakkk...
    więc ja dołączam do tych co musieli płacic!
    na początku marca zapłaciłam w gminie KOTUNIU 1000 PLN za wydanie warunkow o przyłącze wody.....
    eh...

    szkoda bo szkoda, byłoby na cos innego!
    teraz juz wiem!
    pozdrawiam
    spokojnie

    my za same warunki na wode dalismy 1800 i kanalize 1800

    sa 3 lata na odzyskanie tych pieniedzy i dlatego odswierzam ten temat aby o tym pamietac - jestem zly jak smok ze tyle kasy za 1 swistek im zaplacilem lecz zrobie wszystko aby odzyskac te kase
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  13. #33

    Domyślnie kolejne opłaty

    Dzięki za bardzo ciekawe opowiedzi

    ale

    mam kolejne pytanko dotyczące przyłącza, mianowicie czy 1000zł za przygotowanie projektu budowy sieci wraz z przyłączam wody na teren działki oraz wykonanie przyłączy na działkę to dużo czy mało?

  14. #34

    Domyślnie A ja to przeczytałam

    http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...315&a=69540501
    Przeczytałam taką wypowiedź na innym forum. Podciągnęłam wątek pytając o podstawę prawną, ale nikt mi nie odpowiedział. może Wy cos wiecie na ten temat???

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Cichy

    mało

    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aguś1982

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    198
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    a ja mam inne pytanie okazało sie dziś , ze moja sąsiadka ma własne przyłacze wodne i jeśli chcę miec wode na działce to musi ona wyrazic zgodę pismną na przyłaczenie się do jej sieci . I tu moje pytanie jak powinno wyglądać takie oświadczenie może ktoś wie

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zolty1971

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    witam ciągnąc te wątki które zostały poruszane wcześniej to chciałbym zadać pytanko z jakimi kosztami trzeba się liczyć jeżeli chodzi o wykonanie przyłącza tzn wykop rura podpięcie do sieci itp.

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    OLO35

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzień dobry
    mam podobny dylemat, na swojej działce nie otrzymałem zezwolenia na budowę
    domu i co do przyłącza wody odmówili czy mają racje nie znam na tyle prawa i nie bardzo wiem co mam teraz robić żeby mieć przyłącze wody do altany letniskowej

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    drq

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    2

    Domyślnie problem z wodą w Mikołowie

    Witam wszystkich.
    Piszę pierwszy raz, ale postaram się naświetlić mój problem z przyłączeniem wody:
    Po zakupie działki z prawem do zabudowy (MN-budownictwo mieszk.jednorodzinne w planie zagospodarowania) wystosowałem pisma do odpowiednich organów o zapewnienie dostarczenia mediów. O ile z prądem nie ma problemu(zakład ponosi ok. 45 tys. PLN za przyłącze!, ja płacę tylko za moc przyłączeniową), to w ZIM odpisali, że wieloletni plan inwestycyjny nie przewiduje i.t.d. i że nie ma możliwości doprowadzenia wody i kanalizacji(!)
    Ok. 50 m od działki są stare domy, które mają rurę główną skorodowaną i o mniejszej średnicy niż było to przewidziane wiele lat temu w projekcie(nie mogę się tam podpiąć, bo rura zardzewiała, ciśnienie niskie). Poszedłem do Pani od zagospodarowania terenu-powiedziała,że działka jest do zabudowy i że się mylę, woda na pewno będzie. Umówiłem się z zastępcą burmistrza, który jest prezesem w wodociągach(!) i powiedział, że mogę się podłączyć z innego miejsca, ale to jest ok. 300m i inwestycję muszę ponieść sam, a oni to ode mnie wykupią w wodzie(żartował,że będę miał wodę za darmo na emeryturze, a mnie szlag trafiał-działka na kredyt, dom też na kredyt będzie). Po namyśle złożyłem pismo w kancelarii ZIM, że wstępnie się decyduję i że muszę wiedzieć jakie są z ich strony warunki wykonania tego. Nadmieniam, że są studnie wiercone w okolicy ale to na głębokości 50-100m. Nie muszę pisać ile to kosztuje.
    Co robić? CZekac, aż łaskawie odpowiedzą, wziąść adwokata? Nie do końca wiem co mi wolno, a co nie. Generalnie obecne warunki mieszkaniowe naszej rodziny nie są zadawalające dlatego mi śpieszno.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie rady.
    Wojciech
    Wojtek
    (tel. 602531920)

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Studnia i szambo ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony