dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czy trzeba zrywać starą podłogę?

    Powoli przygotowuę się do modernizacji starego budynku i mam w związku z tym pytanie. Czy w domu z lat około trzydziestych,w którym na podłodze są deski (od początku istnienia - i są stabilne (tzn. nie trzeszczą - to czy można prosto na nie folię budowlaną, styropian i wylewkę? czy obowiązkowo zrywać wsyzstko, wybierać, chudziak, itd... - zależy mi na czasie i kasie ale priorytetem jest solidne i dobre wykonawstwo.

    z góry dzieki za odp,

    Sad Ripper

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    A musisz robić wylewkę? Nie lepiej odnowić tego co jest?
    STARE JEST PIĘKNE!

    PS. Bom stary.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Czy w domu z lat około trzydziestych,w którym na podłodze są deski (od początku istnienia - i są stabilne (tzn. nie trzeszczą - to czy można prosto na nie folię budowlaną, styropian i wylewkę? czy obowiązkowo zrywać wsyzstko, wybierać, chudziak, itd... - zależy mi na czasie i kasie ale priorytetem jest solidne i dobre wykonawstwo.

    hmmmm skoro priorytetem jest "solidne i dobre wykonawstwo" to nad czym się zastanawiasz ???




    a ile czasu zajmie zerwanie podłogi i stworzenie od nowa posadzki na gruncie ????

    z tydzień dłużej ????

    bo przecie "wylewka na deskach" też będzie musiała stwardnieć i wyschnąć, tak że tego nie doliczaj

  4. #4

    Domyślnie

    Sad Ripper

    wylewka na deskach to wyższa kombinacja: koszty (chemia elastyczna) i brak 100% na to co będzie się działo pod spodem.

    ja bym:

    a) odnowił, jak retofood radzi;
    b) jeśli ma być nowe to rezwać i położyć zgodnie ze sztuką , nowy dobrze wyizolowany jastrych, patrz beton44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony