dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kris_pp
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    245
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie Beton Komórkowy - szalejące ceny materiałów.

    Witam, jestem typowym (tak mi sie wydaje) inwestorem, pod koniec zesłego roku skończyem stan zero i chciałem zakupić Beton Komórkowy ale każda osoba, nawet ludzie w składch budowlanych mówili:

    "Poczejak do końca stycznia 2007; producenci robią wówczas obniżki i wyprzedaże. Będzie TANIEJ"

    Tak więc czekałem, ale kiedy w tym tygodniu pojechałem do mojego zaprzyjaźnionego składu budowlanego usłyszałem:

    "Jest taki bum budowlany i do tego brak zimy że producenci betonu komórkowego nie dość że nie obiżyli ceny to ja jeszcze od 25.01.2006 podnoszą"

    Więc szybko musiałem kupić BK 24x24x59 na klej z SOLBET; cena 7,90zl brutto z dowozem na plac budowy.

    A jak Wy płaciliście za BK w 2007 ROKU ?? Czy też słyszeliście o tych dziwnych podwyżkach?

  2. #2

    Domyślnie

    Popyt przewyższa podaż więc ceny rosną.I tylko nowy prezes NBP moze to zmienić Nie ma mrożnej zimy, więc nie ma przestojów i wszystkie zimowe teorię biorą w łeb...Będzie drożej.
    Damy se radę!!!*

    *okrzyk bojowy Pana Romka

  3. #3

    Domyślnie

    Mój mąż jest właścicielem składu budowlanego i odkąd pamietam zawsze zimą beton kom był najtańszy. Przed Nowym rokiem mąż przywoził bet.kom. i sprzedawał po 6,6zł. Mają być podwyżki ale chyba jeszcze ich nie ma. Natomiast jest problem teraz z dostaniem bet.kom. Podobno 80 % produkcji z prefabetów we wschodniej części Polski jedzie za wschodnią granicę-nawet drugi gatunek i potłuczony beton kom. Dla nas zostaje 20% produkcji. Stąd te ceny, bo dla Prefabetu odbiorca z Białorusi czy Ukrainy jest bardziej opłacalny bo bierze wszystko i nie patrzy na cenę.

    Nie wiem czy cena 7,90 jest dobra. Musiałabym zapytać się męża. Później napiszę jak będę coś wiedzieć.

  4. #4

    Domyślnie

    Aniu jak byś mogła podać obecne ceny betonu komórkowego, interesuje mnie 36x24x59 i 24x24x59 jestem z okolic wawy
    Alarmy, Kamery, Telewizja, Automatyka bram to moje zajęcie

  5. #5

    Domyślnie

    Napiszę jak wróci mąż. Ciężko go zastać. Szybciej można trafić w totolotka.
    Ale wróci. Zawsze wraca- jak czek bez pokrycia.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja za taki bloczek, jak w pierwszym poście, płaciłem w XI 2006 6,83 brutto/szt. Zostały mi: paleta 24-ki i jedna 12-ki. Chciałem zwrócić do hurtowni, ale chyba zostawię. Pewnie kiedyś się przyda, jak bloczek będzie kosztował 10 pln brutto/szt. A pomyśleć, że rok temu było 3,5 brutto/szt.
    Tu była reklama.

  7. #7

    Domyślnie

    po swietach (a przed nowym rokiem) ceny w trojmiescie i okolicach 7 zl cena max. a najtaniej po 6.30 bylo,ale od razu mowie to sa ceny bez zadnych upustow.
    pozdrawiam[/list]

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    U mnie takie slowo jak "upust" w hurtowniach nie istnieje. Jest taki bum budowlany, ze jesli bym marudzila o upust to doslownie by mnie olali tak jak i innych, bo idzie wszystko za kazda cene i oni to wykorzystuja, a do tego juz nie raz czekalam w kolejce za materialem. Jutro na gwalt kupuje welne, bo na hurtowni powiedzieli, ze jak to co maja wyprzedaja to dopiero dostana w kwietniu swieza dostawe (fabryki welny maja tyle zamowien, ze od hurtowni przyjmuja zamowienia juz na kwiecien)

  9. #9

    Domyślnie

    Ja za Żelisławice - biały na klej 24 x 24 x 59 w grudniu płaciłem 6,34 brutto

  10. #10

    Domyślnie

    Zima tak, czy siak w końcu przyjdzie. I utrze nosa tym hurtownikom. Nie na długo, ale utrze!
    Tu była reklama.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kris_pp
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    245
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Słysze tu same atrakcyjne ceny, ale wydaje mi się że albo ja przpłaciłem albo tak cena poszła do góry i ma iść nadal. Dodam tylko że to najleprza cena ze wszystkich składów budowlanychw Jeleniej Górze.
    Ponadto to Beton komórkowy z SOLBET na pióro-wpust + uchwyty montażowe; oczywiście biały, cena 7,90zł/szt i taniej nic się nie dało; mogło być tylko drożej za 2 tygodnie

  12. #12

    Domyślnie

    W tej chwili cena bet.kom. to 7,80 zł. Ale prefabet wyprzedał wszystko i konserwują maszyny.

  13. #13

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedź aż z przerażeniem patrzę na to co się dzieje ja dopiero zaczynam załatwiać papierki może na jesieni zacznę. Pozdrawiam wszystkich
    Alarmy, Kamery, Telewizja, Automatyka bram to moje zajęcie

  14. #14

    Domyślnie

    A czy znacie obecne ceny betonu komórkowego 12-ki, na ściany działowe?

  15. #15

    Domyślnie

    Słuchy chodzą w gronie kosztorysantów iż na lato, najpóżniej jesień suporex 24 dojdzie do 10 zł/szt.
    Przynajmniej takie dostajemy "poufne" informacje od większości dystrybutorów w regionie
    Podyktowane na pewno jest to zwiększeniem się ilości inwestycji nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale też w wielorodzinnym, handlówce i przemysłówce. Na te budowy potrzeba sporo materiałów, a inwestorzy takich obiektów nie targują się o każde 50 gr na sztuce, tylko o terminy i szybkości dostaw. Dlatego też inwidualni odbiorcy dostaną mocno po kieszeni.
    Regulamin forum

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    A czy znacie obecne ceny betonu komórkowego 12-ki, na ściany działowe?
    12-tka czyli połówka więc połowa ceny całego bet.kom. Przynajmniej tak było do tej pory.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna K.
    Cytat Napisał Anisia3
    A czy znacie obecne ceny betonu komórkowego 12-ki, na ściany działowe?
    12-tka czyli połówka więc połowa ceny całego bet.kom. Przynajmniej tak było do tej pory.
    To odpowiem sama. Byłam w Leroyu i tam Ytong 60x20x11,5 kosztuje 4,78 zł za sztukę. Ale nie wydaje mi sie aby ceny kształtowały się tak, że za pół grubości płaci sie pół ceny 24-ki.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kris_pp
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    245
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    SOLBET beton komórkowy 600 12x24x59; cena 4,21 brutto

    kupiłem razem z 24

  19. #19

    Domyślnie

    Dzisiaj zanabyem 17 palet 24-ki odmiana 600 z Prefabetu w cenie 6.59 szt. z transportem gratis.
    PS cena wyjsciowa 6.79

  20. #20

    Domyślnie

    Wykonawca i forum tez mnie wystraszyli podwyżkami i może nawet bardziej brakiem materiałów.
    Dziś sobie więc zaklepałam ytonga 36,5 i 11. 24 ma podobno stanieć.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony