dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie Odległośc wełny od halogenów.

    Mamy dom parterowy, stropy drewniane, ktore bedziemy teraz ocieplac welna. Sufity beda z kartongipsu, w ktorych chce miec w niektorych pomieszczeniach halogeny. I w zwiazku z tym mam pytanie: jaka musi byc bezpieczna odleglosc miedzy welna, a plytami kartonogipsowymi, w ktorych sa osadzone halogeny? Bede wdzieczna za informacje.

  2. #2

    Domyślnie

    u mnie to wyglada tak:

    wełna leży sobie na gipskartonie a w miejscach gdzie jest 'halogen" (u mnie lampki na 220V wycięte zostały dziury w wełnie (zostawilem po ok 3 cm z każdej strony lampki od góry podobnie)
    chodzi tutaj o wentylacje zródła światła do obnizenia temp. - wełna jest nie palna więc nie masz się co martwić że ci się zapali

  3. #3

    Domyślnie

    ja zrobiłam podonie jak kaczorek, z tym, że na każdy halogen (od strony poddasza nieużytkowego) nałożyłam dużą puszkę po brzoskwiniach (o średnicyok.10 cm) Halogenów mam około 20, więc była uczta ... a jak nam się znudziły brzoskwinie, to przerzuciliśmy się na gruszki z puszki

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał alison
    ja zrobiłam podonie jak kaczorek, z tym, że na każdy halogen (od strony poddasza nieużytkowego) nałożyłam dużą puszkę po brzoskwiniach (o średnicyok.10 cm) Halogenów mam około 20, więc była uczta ... a jak nam się znudziły brzoskwinie, to przerzuciliśmy się na gruszki z puszki
    - "Mężu otworzyć Ci puszkę ??"
    - "Później, najpierw daj obiad"
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  5. #5

    Domyślnie Re: Odległośc wełny od halogenów.

    Cytat Napisał magpie101
    Mamy dom parterowy, stropy drewniane, ktore bedziemy teraz ocieplac welna. Sufity beda z kartongipsu, w ktorych chce miec w niektorych pomieszczeniach halogeny. I w zwiazku z tym mam pytanie: jaka musi byc bezpieczna odleglosc miedzy welna, a plytami kartonogipsowymi, w ktorych sa osadzone halogeny? Bede wdzieczna za informacje.
    A mi zostały odpady rynien, w miejscu gdzie miały być halogeny położyłem 20-25 cm kawałki

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ja zastosowalem doniczki a 1 zeta w markecie na wyprzedazy - poki co dziala
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi, ktore wydrukowalam i dalam zonciusiowi jako instruktaz .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Należy chronić folię paroizolacyjną a nie wełnę. Robienie gniazd w wełnie to przerwanie paroizolacji (niezmiernie istotne w pomieszczeniach wilgotnych)! Nad halogenem wystarczy zamocować odpowiedniej wielkości kawałek płyty gk. Przy braku miejsca można zastosować oprawy meblowe. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał alison
    ja zrobiłam podonie jak kaczorek, z tym, że na każdy halogen (od strony poddasza nieużytkowego) nałożyłam dużą puszkę po brzoskwiniach (o średnicyok.10 cm) Halogenów mam około 20, więc była uczta ... a jak nam się znudziły brzoskwinie, to przerzuciliśmy się na gruszki z puszki
    dobre
    a ja się zastanawiałem co zrobić

    ... w kuchni już widzę 2 puszki brzoskwiń
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony