dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 72
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 1426
  1. #101
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    suszeka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    witaj Robert

    trudna sprawa z tym projektem
    .....
    trudno.... budujemy i tak.....

    pozdro

    ))))))))))))))

  2. #102

    Domyślnie Re: :)

    dołączam się do prośby Roberta Ja tak jak StefanPyra zaczynam od codziennego skłąniaćsię ku mojemu miejscu..
    Pozdrawiam!

  3. #103

    Domyślnie Re: :)

    ja tylko czekam na decyzje w/s warunkow zabudowy - i ten projekt wybieram, tyle ze w wersji lustrzanej - zona tez przekonana co do M03a - wybor wiec jest wspolny
    a tak przy okazji - lepiej szukac na poczatek jakas drewniane szope na budowe czy garaz blaszak?
    Robert

  4. #104

    Domyślnie

    Chyba wszyscy budują, nikt się nie odzywa.

    Raportuje mój stan zaawansowania:
    - złożyłem już wniosek o pozwolenie na budowę (za 10 dni mija miesiąc)
    - gaz - doprowadzenie do działki będzie mnie kosztować 1200 pln
    - woda - projekt odbieram w poniedziałek, czekam na pozwolenie na budowe
    - prąd - bedzie kosztował do działki 2000 pln - ale muszę mieć pozwolenie na budowe
    - mam już pierwszą wycenę robocizny:
    - stan surowy otwarty - 70 tys
    - zamkniety z materiałem - wstępnie 200 tys
    - jutro spotykam się z następnym budowlańcem
    - szkody górnicze - dużo kosztują

    Jeszcze się pochwale nową zabawką = od tygodnia mam nowe autko służbowe.

    I w zasadzie tyle..

    Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do wypowiadania się.

    Enio
    Enio

  5. #105

    Domyślnie

    witam,
    dawno się nie odzywałam, po krótce przedstawię co u mnie
    zrezygnowałam z projektu indywidualnego (zrezygnowaliśmy ponieważ bardziej mi się jednak podobało moje miejsce niestety nie udało mi się jasno przekazać Pani architekt wizji domu moich marzeń a ponieważ czas zaczął naglić zdecydowaliśmy się na projekt gotowy), kupiliśmy moje miejsce lustro w zeszłym tygodniu złożyliśmy papiery o pozwolenie na budowę.
    za adaptację zapłacimy 1500
    zmian jest niewiele
    1 komnek na ściankę kotłowni
    2 podłogówka w kuchni salonie holu i łazience
    3 okna z roletami
    4 garaż poszerzony do 4m
    kilka zmian z działowymi ale tego architekt nie nanosi na projekt
    cena za adaptację nie jest niska ale nie chcieliśmy nic nie płacić za prace włożona w tworzenie indywidualnego projektu i płacimy za całą papierologię my dostarczamy projekt + opinie pani architek oddaje nam pozwolenie
    chcemy rozpocząć budowę w sierpniu, w tym roku planujemy stan surowy otwarty
    a w przyszłym roku zamieszkać (jednak bez wykończenia góry - ale nie dzielimy budowy na etapy tak jak w projekcie na gorze nie będzie na razie podłóg, łazienki drzwi) będziemy wykańczacpokoje za 2-3 lata
    pozdrawiam wszystkich budujących
    Beata

  6. #106

    Domyślnie

    awaj -> o podłogówce też myślę, na razie nie wiem jakie są tego koszty.

    Wracając do mojego poprzedniego postu jestem po rozmowie z następną ekipą, i mam kolejną wycenę robocizny:
    stan surowy otwarty, ale bez robót ziemnych i bez kierownika budowy - 35 tys.

    Tak czy tak nareszcie w miarę normalna wycena.

    Pozdrawiam

    Enio
    Enio

  7. #107
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    edyta_10

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    231

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Ja tez porobiłam zmiany (kominek na ściane od kotłowni, schody lekko zmienione, na górze łąznieka powiekszona o ta pusta przestrze i okno na taras potrójne, ale w całosci, podłogówka w salonie, kuchni i łazienkach , a ...i sciana jednowartwowa z ytonga) Ufff... juz teraz moj architekt zajął sie resztą. Do tego robie 3 zmiane w warunkach zabudowy - z szamba na oczyszczalnie. Po tej zmiane wystepujemy o pozwolenie na budowe. Ale ja zaczynam w przyszłym roku na wiosne. Jednak trzymam kciuki za Was - tych ktorzy juz zaczeli lub zaczynaja.

  8. #108

    Domyślnie

    Witaj Edyta!

    Fajnie że dołączasz do grona tych którzy znaleźli już "Swoje Miejsce".
    Do tego co piszesz, jedno pytanko, czemu akurat Ytong?
    Mam znajomego dyr. z firmy handlującej materiałami i produkującej materiały budowlane, na moje pierwsze pytanie o materiały.. zaczął od.. nie warto z Ytonga.. Polacy robią to samo tyle że dużo taniej, reszta to marketing. Ale rozumie że rozważyłaś wszystkie za i przeciw..

    A teraz wybaczcie czas na mecz

    Pozdrowionka

    Enio z rodzinką

  9. #109

    Domyślnie :)

    a ja sie przymierzam do ceramiki czyli pustaka ceramicznego max jako materialu na sciany, chyba w zasadzie koszty sa porownywale do gazobetonu (nie porownuje do Ytonga), zas podobno inny mikrokilmat w budynku - czekam tylko obecnie na warunki zabudowy
    Pozdrawiam Robert.
    Robert

  10. #110
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    edyta_10

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    231

    Domyślnie

    Enio!

    Faktycznie analiza byla.... oparta o artykuły muratora i opinie i doswiadczenia innych budujacych z ytonga. Niestety ja nie jestem znawcą ....a budowanie to dla mnie nie lada wyzwanie. Zdałam sie na opinie tych ktorzy juz z ytonga budowali, mam polecona ekipe. Przekonała mnie tez estetyka i czystosc na placu budowy. No i fakt ze do jednowarstwowej łatwiej sie montuje okiennice ) Aczkolwiek wiem, ze opinie sa rozne - chociazby tu na forum. Niech jednak tak bedzie jak zdcydowałam. A za jakis czas powiem uczciwie czy byl to słuszny wybór. Miłego dnia wszystkim.

  11. #111

    Domyślnie

    a ja mam pytanie dotyczące okiennic
    zdecydowaliście się na okiennice czy rolety
    ja ze względów bezpieczeństwa wybrałam rolety bo okiennice to mają raczej charakter ozdobny ale inna sprawa, że pięknie wygladają i nadaja domu urok
    pozdrawiam

  12. #112

    Domyślnie

    awaj: mi się podobają okiennice, i przy nich raczej zostanę.
    Na razie niestety nie wiem gdzie można je kupić
    Pozdr. Enio
    Enio

  13. #113

    Domyślnie

    My własnie kończymy etap pozwolenia na budowe. Ostatnie zmiany. Chcielismy umiescic schody w miejscu wc, ale architekt twierdzi ze sie nie zmieszcza. Czy ktos ma doswiadczenia ze schodami? Gdzie budujecie ten uroczy domek?
    pozdrawiam

  14. #114

    Domyślnie

    widzę że z każdym dniem co raz więcej wypowiedzi tu przybywa na temat Mojego Miejsca, u mnie nadal jednak bez mian walczę z warunkami, i poprzez tą walkę czasem oddalam się od budowy tego domku, mimo ze prawie wszystko gotowe. Jak tak dalej będzie mi się przeciągać to jedynym pocieszeniem jest to że będę mógł może zobaczyć jakiś gotowy domek. Pozdrawiam

  15. #115
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    edyta_10

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    231

    Domyślnie

    Betoniarz wiecej optymizmu.... ja juz 3 raz zmieniam warunki zabudowy (m.in po to zeby przy samym pozwoleniu nie miec kłopotów i wyeliminowac noejasnosci)...ale ja zaczynam dopiero na wiosne.... trzymam kciuki i pozdrawiam

  16. #116

    Domyślnie

    Witam,

    ja już lada dzień powinienem mieć pozwolenie na budowę
    Mam już kierownika budowy, gościa od koparki i ekipe która zrobi mi stan surowy otwarty.
    Na tą chwilę załatwiamy z sąsiadem wodę (100 m wodociągu na nasz koszt ;( )

    A od poniedziałku urlop

    Pozdrawiam wszystkich

    Enio
    Enio

  17. #117

    Domyślnie

    Do czego to doszło.. żebym sam sobie odpowiadał ;(

    Za 1,5 tygodnia będę miał wodę na działce!!
    Niestety, koszt tej zabawy (a dokładniej połowa, bo sąsiad płaci resztę), do tego bez rachunku..to ... 4,500 pln

    Jutro zaczynam urlop

    Pozdr.

    Enio
    Enio

  18. #118

    Domyślnie

    Miłego i spokojnego urlopu Enio. A z tą woda to mnie przeraziłes, bo ja mam ten sam problem - 100 metrów i to na swoj koszt. Coz...jak sie chce poza miastem... na wiekszej przestrzeni... z zabami za oknem ..to sie ma... )) Pozdrawiam.
    znalazłam MOJE MIEJSCE

  19. #119
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    suszeka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam,

    czekamy na pozwolenie....
    Olszewnica Stara

    bardzo chcielibysmy zobaczyć ten dom wewnątrz (ach te schody !!!)

    czekam na kontakt !!!

  20. #120

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie.
    Wreszcie mam o czym pisać bo u mnie ... RUSZYŁA BUDOWA!!!
    Mam już barak, zdjęty humus, wykop, zbrojenia i jutro zalewam ławy.
    Nie mam jeszcze wody ani prądu. Woda będzie po niedzieli (3500 zł) ze studni głebinowej na 35 metrze.

    Pozdrawiam wszystkich budowniczych a urlopowiczom życzę miłego urlopu.

    Jerzyna z placu budowy.

Strona 6 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony