dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pokój 9 m kw. dla 2 chłopców - czy to możliwe? ;-)

    Witam serdecznie!

    Jestem mamą dwóch chłopców (5 lat i 2 lata).
    Pokój chłopców ma 9 m kw. powierzchni, poniżej link do planu pokoju:

    http://img204.imageshack.us/img204/6299/poka3j3gt0.jpg

    Pewnie nie byłoby większych problemów z jego urządzeniem, gdyby nie fakt, że okna są "od ściany do ściany".

    Po prawej stronie od drzwi wstawiliśmy chłopcom metalowe łóżko piętrowe, takie jak na zdjęciu poniżej.




    Wbrew temu, co przeczytałam na forum, chwalimy sobie takie rozwiązanie, w naszym przypadku i tak jedyne...

    Pod oknem chcielibyśmy umiejscowić małe biurko. Potrzebne jest miejsce na książki, zabawki. Jakaś komoda na podstawowe ubranka...

    Czy ktoś z Państwa ma może pomysł na takie urządzenie tego pokoju, aby nie sprawiał wrażenia zagraconego?

    Może poprowadzić rząd zamykanych wiszących szafek vis a vis łóżka?


    To jest dopiero wyzwanie dla Architekta "M jak mieszkanie" .

    Bardzo proszę o radę.

    Ps.
    Czy wymieniając okna (okno, które jest obecnie składa się z 3 "części" - skrzydeł - dwa wąskie jedno większe, stanowiące 50 % całości) można wstawić w niejsce mniejszego skrzydła ekran a "nowe okno" zamówić mniejsze?

    Zyskalibyśmy w ten sposób miejsce przy oknie na wstawienie regału.
    Pozdrawiam,
    Natka

    Moje dzieci: www.oslalaczka.smyki.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Taki pokoik to, żadna nowość. Już to przerabiałem (przełom lat 70/80).Wrzucam do przemyślenia: 1/ pod oknem blat (od ściany do ściany) z szfeczkami, półkami lub szufladami (pięciolatek musi już mieć miejsce na rysowanie, pisanie) + krzesło (wsuwa się pod blat), 2/ tapczan-półka (składa się)- może nawet 2 szt?, leżanka (z pojemnikiem na pościel) lub amerykanka (ew. coś innego rozkladanego) 3/ z pewnością zmieści się też mała szafa a może nawet jeszcze wąski regalik. Fakt, jak się wszystko rozłoży to prawie trzeba będzie skakać, ale w dzień będzie nawet trochę miejsca (jak chłopaki podrosną to bedą nawet mieli miejsce żeby się tłuc ). 4/ na ścianach - półki. 5/ nie przerabiać okna !! 6/ patrząc z pkt. widzenia kosztów -łózko piętrowe za 3-4 lata trzeba będzie chyba wymienić, bo nie będzie praktyczne. Życzę funkcjonalnego umeblowania pokoiku i zdrowego chowania chłopaków. Powodzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Też jestem mamą dwóch synków i też są między nimi trzy lata różnicy. Na razie młodszy mieszka w naszej sypialni (ma dopiero 2,5miesiąca) ale za 1-1,5roku zamieszkają razem w pokoiku, który ma właśnie koło 9m2

    Też uważam, że łóżko piętrowe w tak małym pokoju to najlepszy pomysł i nie rozumiem dlaczego jest to rozwiązanie na 3-4lata
    Pozdrawiam
    mama Mikołaja i Kajetana

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Mam pokój trochę większy niż 9 m, ale też wąski i mieszka w nim dwójka dzieci chłopak i dziewczynka odpowiednio 7 lat i 2,5 roku
    My kupiliśmy dzieciom antresole w sensie piętrowe łóżko dla starszego, pod spodem na razie łóżeczko jeszcze szczebelkowe dla małej i regalik z pudłami na zabawki.

    U nas odpowiednio stoją patrząc od wejścia szafa do samego sufitu, wąska, dalej łóżko piętrowe, komoda też dość wysoka (w niej i szafie mieszczą się wszystkie rzeczy z zabawkami rzadziej używanymi włącznie i jeszcze zostało trochę miejsca na przyszłe rzeczy rosnących dzieci) dalej biurko pod oknem od ściany do ściany z półkami pod biurkiem i półkami po bokach (okno nie jest na całą ścianę), na przeciwległej ścianie do łóżka jest mały regalik na książki i podręczne, że tak powiem zabawki, dużo miejsca na podłodze do zabawy jeszcze zostało w sumie przez to, że meble są na jednej ścianie plus okno...
    praktyczniej się nie da chyba tego zrobić

    W Twoim przypadku na pewno radziłabym zmienić drzwi na przesuwane, otwierane zajmują dużo więcej miejsca.

    pozdrawiam życząc trafnych wyborów w urządzaniu pokoju dla dzieci ))
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony