dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jaki kocioł na pellet...szczerzee....

    witam jestem tu nowy na forum, jestem w trakcie budowy domu na etapie ogrzewania...http://z500.pl/projekt/596/Z278,dom-...nym-stylu.html,
    materiały zastosowane w scianach - ytong 24, styropian 20, okna 3 szyby, wełna w podddaszu 30cm, metraż domu 170m2
    jaki kocioł na pellet, przejrzałem internet wszerz i wzdłuż, opinii tysiąc, a co najlepsze różne wersje mocy kotła.
    Ogrzewanie podłogowe na cały parter i w łazience na górze, reszta na pietrze grzejniki, chce tylko na pellet (ja jestem głową ale żona szyją).
    tylko nie wiem czy piec tylko na pellet, z opcją spalania innego wegiel, ekogroszek typu defro czy weber, czy typowe pellety kostrzewa( jestem przeciwnikiem), eco greń, red compact czy tam podobne,
    No i problem z wielkością mocy, instalator mówi o 20kw, a opinie na innych podobnych na forum ze 10-14kw, takze program do ustalenia ciepła, wyliczył w mrozy (-22) 7,5 kwh + plus 5-6 na cwu, w normalny dzien (-2) około 2,5 -3 kw. Komu wierzyc? bo strach żeby nie był za mały. Prosze o pomoc bo nieubłagalnie sie zbliża decyzja a ja mam dość. Prosze o różne opinie. Dziekuje i pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Wierzyłbym tu tym obliczeniom choć są pobieżne ale bardziej wiarygodne od tego instalatora , żeby wiedzieć dokładnie trzeba zrobić OZC.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    kociołek 10KW i nic ponad to
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał whoocash1984 Zobacz post
    witam jestem tu nowy na forum, jestem w trakcie budowy domu na etapie ogrzewania...http://z500.pl/projekt/596/Z278,dom-...nym-stylu.html,
    materiały zastosowane w scianach - ytong 24, styropian 20, okna 3 szyby, wełna w podddaszu 30cm, metraż domu 170m2
    jaki kocioł na pellet, przejrzałem internet wszerz i wzdłuż, opinii tysiąc, a co najlepsze różne wersje mocy kotła.
    Ogrzewanie podłogowe na cały parter i w łazience na górze, reszta na pietrze grzejniki, chce tylko na pellet (ja jestem głową ale żona szyją).
    tylko nie wiem czy piec tylko na pellet, z opcją spalania innego wegiel, ekogroszek typu defro czy weber, czy typowe pellety kostrzewa( jestem przeciwnikiem), eco greń, red compact czy tam podobne,
    No i problem z wielkością mocy, instalator mówi o 20kw, a opinie na innych podobnych na forum ze 10-14kw, takze program do ustalenia ciepła, wyliczył w mrozy (-22) 7,5 kwh + plus 5-6 na cwu, w normalny dzien (-2) około 2,5 -3 kw. Komu wierzyc? bo strach żeby nie był za mały. Prosze o pomoc bo nieubłagalnie sie zbliża decyzja a ja mam dość. Prosze o różne opinie. Dziekuje i pozdrawiam
    Witaj.
    Jeżeli masz wątpliwości - zastosuj bufor z dowolnym (dobrym ) kotłem pelletowym. Skończą się dylematy z "za dużym kotłem". Albo bufor bez kotła. Albo kocioł buforowy.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Kup sobie kocioł z dużym zakresem modulacji i będziesz miał problem rozwiązany.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Ja także uważam, że 10-12 kW to maksymalna moc kotła jaką potrzebujesz.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #7

    Domyślnie

    Tylko jest jeden problem.... Polskie firmy jeszcze nie opanowały technologii małego palnika 10-12kW. Małe moce oraz modulacje do małej mocy mają opanowane Włosi oraz drogie firmy austryjackie oraz niemieckie.
    Reszta do palników minimum 15kW dorzuca małe wymienniki i skręca moc za pomocą podawania. A nie o to tu chodzi....

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    e-warm

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-203
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tekla wprowadził ostatnio kocioł 12kW draco bio compact piec i na nim zasobnik. Co myślicie?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Uzytkuje ktośten kocioł??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony