dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Dla zainteresowanych - Karmina

    Witam, może kogoś to zainteresuje :
    http://robert68-68.fotosik.pl/albumy/56486.html
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jestem zachwycona domkiem piękny. Na jakim teraz jesteś etapie prac ?

  3. #3

    Domyślnie

    Robert śliczna ta Twoja Karmina, super, że zamieściłeś jej zdjęcia, planujemy budowę Karminy w przyszłym roku i każde zdjęcie nas cieszy Powiedz tylko, czy miejsce między wykuszem w jadalni a kominkiem nie jest za "ciasne", czy bez problemu zmieści się tam stól i będzie jeszcze swobodne przejście. Zupełnie innaczej wygląda wszystko na rzutach a innaczej w realu, ale widok każdej wybudowanej Karminy utwierdza nas w przekonaniu, że to ten dom, jest naprawdę bardzo ładna.

    Pozdrawiam,

    Wiolka

  4. #4

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Robert- gratulacje KARMINA wyglada super - miło popatrzeć na zdjecia.
    Zdradź proszę w jakim rejonie budujesz może niezbyta daleko to wprosilibyśmy sie na "wizję lokalną"
    ewe

  5. #5

    Domyślnie

    Zapraszam, okolice Częstochowy.

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo ladny domek gratulacje.
    A mam takie male pytanko: Jaki jest koszt takiego ogrodzenia?

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek1234

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zamierzam uruchomić budowe takiego domku czy mogłbym się z Panem skontaktować ażeby skonsultować Pańskie doświadczenia dotyczące budowy tego domu.
    Bardzo prosze o kontakt.
    Mail: [email protected]
    pozdrawiam
    Sławek

  8. #8

    Domyślnie

    Robert dzięki za zaproszenie - , niestety do Częstochowy kawałek drogi.
    Ale pilnie będę śledzić Twoje postępy w budowie.
    Pozdrawaim
    ewe
    ewe

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert68-68
    Zapraszam, okolice Częstochowy.
    Oglądając zdjęcia zastanawiałam się jak to zrobiliście, że w trakcie instalacji nie pokradli wszystkiego. Patrząc jednak na miejsce budowy już zrozumiałam

  10. #10

    Domyślnie

    Panie Robercie czy może się Pan podzielić szczegółami dotyczacymi budowy.
    Jakie mial Pan problemy z budowa, budowa dachu?
    Ile zuzyl Pan materialow ile dachowki?

  11. #11

    Domyślnie karmina więźba

    Cześć
    gartuluję karminy świetnie się prezentuje - choć ja napewno dodam przypory (1/3 wysokości) gdzieś tu już pisałem o nich
    mam jeszcze parę pomysłów i napewno w miarę wolnego czasu się nimi podzielę

    na razie czekam do wiosny bo w zeszłym roku nawalili mi murarze i zrobiłem tylko stan 0 z piwnicą
    ściany stawiam z maxa
    strop teriva

    natomiast niepokoi mnie
    więźba dachowa
    bo na moje oko jest nietypowa niema żadnych podpór (tych słupków w rogach nie liczę bo wynikają one jedynie ze strzałki ugięcia)- dach jest samonośny i opiera się tylko na murłatach
    dlatego krawężnice są takie grube 26x18. zastanawiam się czy nie podeprzeć dodatkowo płatwi tam gdzie się da czyli na ścianach nośnych.
    wydaje mi się ze tego typu więźba musi być szczególnie dobrze zrobiona.
    Aktualnie szukam dobrego cieśli który by to prawidłowo ją wykonał.
    długość krawężnic też jest spora biorąc pod uwagę że do 12,33 m dodam 0,2 na ewentualną obróbkę i około 0,3 na wydłużenie okapu wynikające z zachowania proporcji po podniesieniu ścianki kolankowej.
    proszę o ewentualne doświadczenia pomysły sugestie
    pozdrawiam
    feeble- minded

  12. #12

    Domyślnie

    Witam, dzięki za zainteresownie moją chałupką miło czyta się Wasze posty. Jeśli chodzi o więżbę dachową, to śmiało można pogratulować projektantowi, który projektował podpórki w czterech rogach budynku trzymające więżbę -ciekawe czy on w swoim domu wsadziłby takie "podporzyska" do swojej chałupy. Krokwie koszowe mam mniejsze, te oryginalne wynikające z planu wciągnie tylko dżwig ręcznie nie da rady, a więżba jest i tak pancerna. Problem jest nawet znależć takie drzewo na taraku . Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Robert
    czy udało się jakoś zlikwidowac te 4 podpory ? czy budując Karminę jesteśmy na nie skazani?
    ewe
    ewe

  14. #14

    Domyślnie

    Nie jesteśmy skazani na żadne podpory, ciesla spokojnie da sobie radę.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcelgor

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam panie Robercie, dziękuję za wspaniałe zdjęcia na forum, dzięki takim zdjęciom można określić swoje poglądy na temat tego domu. My jesteśmy przekonani do tego projektu w 90-ciu procentach i każda Pana wskazówka jest dla nas b. ważna. Zauważłem też, że pisze Pan o budowie pod Częstochową, tak jak my zresztą w niedalekiej okolicy od Cz-wy. Byłaby to dla nas wspaniała sprawa - zobaczyć taki domek przed wybudowaniem swojego, bo my również chcielibyśmy wprowadzić kilka małych zmian do tego projektu. Podam może swój kontakt i prosiłbym Pana o nr [email protected] Za odpowiedz z góry dzięki. Pozdrawiam.
    MARCEL

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek1234

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek1234
    Panie Robercie uruchamiam budowe takiego domu na wiosne pod Piasecznem woj.Mazowieckie czy mogłbym się z Panem skontaktować ażeby skonsultować Pańskie doświadczenia dotyczące budowy tego domu.
    Bardzo prosze o kontakt.
    Mail: [email protected]
    pozdrawiam
    Sławek

  17. #17

    Domyślnie

    Ja w swoim projekcie mam dach oparty na ścianach nośnych i działowych, strop mam lany i zaprojektowany pod takie obciążenia.
    Dzięki temu potrzebuję mniej tarcicy.
    Na górze mam inaczej rozplanowane pokoje, zupełnie inaczej, mam tak zrobione że są tam 4 pokoje z czego dwa dość małe ale dla dzieci w sam raz.
    Dodatkowo jest łazienka i mała suszarnia a raczej magazynek.
    Tak rozplanowałem pokoje na piętrze że wystarczą tylko dwa okna dachowe. Do łazienki a drugie do pokoju dziecka.
    Pozwoliłem sobie na takie zagęszczenie pomieszczeń dzięki podniesienu ścianki do 90cm i zmniejszeniu korytarza.
    W zasadzie są dwa mankamenty w moim rozwiązaniu mały górny korytarz i schody dość niewygodne (nie są zmienione pozostały zgodne z planem).
    Zewnętrznie dom jest w 90% podobny do planu.
    Teraz jestem na etapie gromadzenia materiałów kupiłem 1600 pustaków z betonu komórkowego całych i 750 połówek.
    Dodatkowo muszę kupić 1500kg drutu 12 i 500kg 14.
    Uparłem się na blachę i nie wiem czy nie popełniłem błedu ponieważ będzie dość sporo odpadów.
    Jeszcze nie wiem jak to się dokładnie przedstawia w liczbach bo czekam na wycenę.
    Ostatnio stwierdziłem że dach będę podbijał deskami aby deszcz pozwolił mi spać i to kolejny argument aby nie robić krycia blachą.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Piekny dom i piekny dach. Jaka to dachówka i kolor?

  19. #19

    Domyślnie

    Dachówka jest produkcją firmy Roben kolor kasztan -ceramiczna. Na dach weszło około 250 m2 (liczę w tym odpad). Nie żałuję, że kupiłem ceramiczną, cementówka jest daleko w tyle pod każdym względem. Waga dachówki około 10 ton. Pozdrawiam

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adnow1970

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Serdecznie witam !
    Super chałupka, przymierzam się do zakupienia tego projektu od dłuższego już czasu, jedyną barierą jest moja druga połówka, nie jest do końca przekonana co do tego pięknego domu.
    Czy ewentualnie istniała by możliwość zobaczenia Twojej Karminki w realu, co na pewno przekonało by mojego niedowiarka.
    WIELKA PROŚBA o kontakt; e-mail [email protected]

    p.s. na zdjęciach wygląda mega super.
    Pozdrawiam adnow1970.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony