dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 130
  1. #41

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Jeśli chodzi o pytanie dotyczące kosztów, to niestety, ale _ali_ ma rację - te 300 tys. to za mało, przynajmniej w moim wypadku. Całość zamknie się w okolicach 450 tys. (porotherm, dachówka ceramiczna, okna drewniane, dołożone okna dachowe, standard materiałów raczej dobry). Wydaje mi się, że ostro oszczędzając można urwać coś z tej sumy, ale myślę, że 350 tys. to minimalne minimum. Oczywiście wszystko zależy od regionu, materiałów, kosztów robocizny, standardu itp. Chyba, że Twoje 300 nie obejmuje żadnego wykończenia wewnętrznego, no to tak, jest to realne. Nie mam teraz dostępu do komputera z kosztami, ale jak będę przy nim, to zrobię orientacyjną listę wydatków.

    A TERAZ REWOLUCJA!
    Zdecydowaliśmy o rezygnacji z małych półokrągłych okienek z przodu i z tyłu domu! Za dwa dni rozpoczynają się przeróbki. A wszystko dlatego, że widok od wewnątrz domu jest nieciekawy - przypomina trochę strzelnicę czy bunkier. Siedząc w salonie nie ma się widoku na ogród. Od frontu natomiast nie ma widoku na teren przed budynkiem - jedynie z kuchni, ale kuchnia jest cofnięta i nie wszystko widać. Drażniło mnie to niesłychanie, aż miarka się przebrała i została podjęta decyzja o przebudowie. Zamiast małych górnych okienek będzie 1 normalne okno od frontu (metrowe) oraz 1 duże okno od ogrodu (1.8 metra).

    Gdy przeróbki będą zakończone, zamieszczę zdjęcia przed i po przebudowie. Ssirk: światła jest sporo i boczne okna wystarczają, ale brak po prostu widoku.
    W tej sytuacji boczne okna w salonie (te potrójne) zmniejszam i robię 2 okna metrowe przedzielone słupkiem z połówki pustaka (tak jak na ścianie od strony kuchni).

    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Witam wszystkich porankowiczów!!!

    Widzę ,że temat który zapoczątkowałem zatoczył koło
    Zaczeło się od półokrągłych okienek co do których miałem wątpliwości i w końcu opuszczają one projekt.
    Muszą przyznac że ta odważna decyzja którą podjął HEAVYDRONE zdjeła nam kamień z serca!!!!!!
    Zawsze podobały nam się ogromne okna w salonie otwierające widok na ogród.
    Z drugiej strony M-17 i jego półokragłe ściany ma w sobie to coś.
    Teraz z niecierpliwością czekamy na zdjęcia tych przeróbek.
    W poniedziałek zalewamy fundament a za kilka tygodni ruszamy z murarką.
    Planujemy w salonie półokrągłe okienka zastąpic oknem na całej prostej części ściany od sufitu prawie do podłogi potem słupek narożny i znowu duże okno .
    Oczywiście zna cznie łatwiej będzie nam podjąc ostateczne decyzje po obejżeniu zdjęc przeróbek.
    Co dotyczy frontu to zobaczymy jak to wyjdzie u HEAVYDRONE .Może skopiujemy to rozwiazanie
    To naprawdę wielki bonus gdy można podejmowa decyzje na podstawie kogoś doświadczeń!!!!!
    I wreszcie pytanie do HEAVYDRONE.
    Kto dokonuje wam tych zmian i czy z ich zatwierdzeniem macie jakieś kłopoty????
    Pozdrawiam wszystkich
    DIDYMOS

  3. #43

    Domyślnie

    Witam,

    Pomysł, aby zlikwidować okna na półokrągłej ścianie, tkwił gdzieś we mnie, ale ostateczny impuls dał mi kolega architekt, który zaproponował wyłupanie okna w salonie! Następnego dnia wraz z wykonawcą, majstrem i elektrykami (bo akurat byli na budowie) doszliśmy do wspólnych wniosków, jak to powinno wyglądać. Powiem szczerze, że nikomu dotąd te półokrągłe okna się nie podobały, ale nie ze względu na okna, tylko ze względu na brak widoku!

    Rozmawiałem z p. Marks, autorką projektu, potem zresztą przy innej okazji była u nas na budowie, i ustaliliśmy, że taka przeróbka jest możliwa i sensowna. Nie rezygnuję z klinkieru ani z półokrągłych ścian, ale zmieniają się okna. P. Marks sugerowała, że można zostawić rząd górnych okienek, a poniżej nich wyłupać dziurę na okno, co mogłoby wg niej też dawać ciekawy efekt.

    Zmiany dot. okien jeszcze nie są dokonane, ale będą (mam nadzieję!) w nadchodzącym tygodniu.

    Namawiam wszystkich do zrobienia okien w garażu na bocznej ścianie, bo wygląda to bardzo dobrze (w porównianiu z wielką pustą ścianą).

    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Witam,

    Oto zdjęcia M17 po LIKWIDACJI małych okienek od strony ogrodu/salonu. Niestety, od strony frontu jeszcze trochę zostało do murowania, zatem proszę o cierpliwość.



    A tak było przedtem (niestety nie zrobiłem ogólniejszego rzutu na salon):



    Pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał HEAVYDRONE
    Witam,

    Oto zdjęcia M17 po LIKWIDACJI małych okienek od strony ogrodu/salonu. Niestety, od strony frontu jeszcze trochę zostało do murowania, zatem proszę o cierpliwość.

    Pozdrawiam
    no i jak to sie mówi "gra gitara". Fajnie to wygląda i mnie juz prawie całkiem przekonuje. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to że jak w tej półokrągłeś ścianie jet okno duże to wtedy tam nie da się nic wysokiego postawić - ale to zależy od tego kto jakie ma o wnętrzu wyobrażenie.

    Zaletą jest natomiast znaczna przestronność, właściwie uczucie przestronności ponieważ powierzchnia jest identyczna, no i więcej świata w salonie.

    Heavydrone - czy możesz napisać jak u Ciebie są stony świata względem budunku?

  6. #46

    Domyślnie

    Witam,

    Strony świata: ogród - południe, garaż - zachód.

    Wyszedłem z założenia, że w salonie nie będzie regału, tylko siedzisko + stół + widok na ogród i las.

    Jak dla mnie różnica po zmianie okien jest ogromna - oczywiście na korzyść nowego rozwiązania.

    Nie widać tego na zdjęciu, ale te okna na bocznej ścianie ze słupkiem z pustaka ładnie współgrają z takim samym układem okien na ścianie od strony kuchni. Natomiast od strony kominka i schodów tworzy się zabudowany i przytulny kąt.

    Pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał HEAVYDRONE
    Witam,

    Strony świata: ogród - południe, garaż - zachód.


    Pozdrawiam
    czy możesz napisać co kierowało tobą przy takim właśnie ustawieniu domu. nie myślałeś aby garaż był od wschodu?

  8. #48

    Domyślnie

    Początkowo mieliśmy budować w odbiciu lustrzanym. Potem jednak stwierdziliśmy, że "bardziej pasuje" na tej akurat działce projekt standardowy. Ja stwierdziłem, że w odbiciu lustrzanym ten narożnik między garażem a salonem byłby dość ciemny, natomiast żona chciała mieć raczej kuchnię od wschodu. Ale odwrotnie też by było ok.

  9. #49

    Domyślnie

    ja zakładam budowe tylko odbicia lustrzanego aby światło dzienne oświetlało salon oraz kuchnię, bo u mnie w kuchni spędza się więcej czasu po południu.

    a nad garażem ma być ciemna sypialnia rodziców

    wszystko oczywiście jesli w końcu się zdecydujemy na ten projekt

    mam jeszcze pytanie do ogółu - czy nikt więcej nie buduje tego domu? dlaczego nikt nie pisze w tym wątku dzieląc sie informacjami? Gorąco namiawiam do dyskusji.

  10. #50

    Domyślnie

    Właśnie też mnie dziwi, że jest to projekt niepopularny (np. w porównaniu do M20, który przecież pojawił się później, nie mówiąc już o M02 czy M04) - przynajmniej jeśli chodzi o forum. Być może te małe okienka albo klinkier na fasadzie odstręczają potencjalnych inwestorów?

  11. #51
    Guest

    Domyślnie Ciepły poranek - mój projekt

    Witam ponownie,
    nonono... bardzo podoba mi się to co widzię. Wybudowany domek wygląda super. Ja niestety wciąz czekam na załatwienie papierów.
    Moja wersja po wielu kombinacjach będzie wyglądała nieco inaczej - garaż będzie o pół konddygnacji niżej w stosunku do całej bryły budynku (wymusiło to na mnie ukształtowanie działki). Dzięki temu pokój nad garażem (sypialnia rodziców) będzie w połowie kondygnacji ale za to wyższa od pozostałych pomieszczeń na górze - (w tym wypadku zrezygnowałam z podniesienia ścinki kolankowej). Co do okien w salonie - tu też będzie mała zmiana - ściana pomiędzy salonem a garażem będzie "ślepa"(posadowienie wyposażenia salonu)- ścianka zaokrąglona (zastanawiam się nad wykorzystaniem tego pomysłu z dużym prostym oknem) tak jak w projekcie z tym że drzwi balkonowe miały być zastąpione oknem , natomiast ściana od strony jadalni cała przeszklona - duże drzwi balkonowe- strona pd/zach - wyjści na ogrów i widok na las. Zastanawiam się czy nie będzie trochę za ciemno?
    To na razie tyle.
    Pozdrawiam wszystkich

  12. #52

    Domyślnie

    slonko, a gdzie bedziesz budować?
    może napiszesz coś więcej np w co planujesz wyposażyć dom, tzn chodzi o instalacje, na co się zdecydowałaś/łeś, jaka będzie kolorystyka itp

  13. #53

    Domyślnie

    Braaaaaaaaaaaaaaaawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Okna w salonie całkiem odmieniły ten dom.Z tego co widac na zdjęciach okno nad salonem też chyba zostało powiększone.
    Na razie pozostanę przy pomyśle jeszcze większych okien w salonie (najprawdopodobniej do podłogi).Gdy zostaną wymurowane ocenimy czy nie są za duże.
    Nasz dom budujemy w Połańcu (woj.świętokrzyskie).Jesteśmy na razie na etapie zero więc nie ma za bardzo co pokazywac.W sierpniu budowa rusza pełną parą i liczymy ,że uda się zakończy w tym roku stan surowy otwarty+elektryka +
    hydraulika.
    Co do materiałów budujeny jednak z maxa,dach -dachówka cementowa brass ciemnobrązowa,wykończenia z klinkieru Eko-klinkier chyba cafe melanż.
    Do ogrzewania domu wykorzystamy kominek z płaszczem wodnym + kolektory + piec elektryczny jako uzupełnienie.Jeżeli będzie za mało to zostawiamy wyjścia na gaz i założymy piec gazowy na gaz z butli.

    pozdrawiam
    DIDYMOS

  14. #54

    Domyślnie

    Witam,

    Okna faktycznie odmieniły ten dom i jest to opinia wszystkich po kolei, którzy widzieli to na żywo u nas na budowie! Do tego dokładają się opinie z forum. Okno nad salonem jest faktycznie powiększone - w tej chwili mamy tak, że wszystkie 4 okna na górze mają ten sam rozmiar. Są o 25 cm - jeden porotherm - mniejsze niż największe okna w projekcie. Wynika to po prostu z naocznej oceny - tak jest najbardziej estetycznie.

    DIDYMOS: czekamy na fotografie! U nas zaczęli (jak widać na zdjęciu) pokrywanie dachu, co powinno potrwać ok. półtora tygodnia.

    A teraz nowa odsłona: front domu. Tu muszę powiedzieć, że efekt jest dla mnie równie piorunujący jak w przypadku salonu (choć może nie widać tego na fotografii). Jak się Wam to podoba?



    Pozdrawiam

  15. #55

    Domyślnie

    czesc Heavydrone,

    na razie napisze tak - wydaje mi się że chyba jst lepiej, ale podejrzewam że jak napisałeś zdjęcia tego nie oodają. szkoda że nie zrobiłeś zdęcia tak całkowicie od przodu, jak w katalogu - mysle ze wtedy można byłoby porównać do oryginału - no przynajmniej mogłyby to zrobić osoby które nie widziały domu na żywo.

    pozdrawiam i cieszę się ze jesteś zadowolony ze swoich przeróbek. to daje satysfakcję.

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    Witam wszystkich entuzjastów ciepłego poranka!
    Hmm... zdjęcia są super i na pewno nie oddaja całego uroku tego domu. Ja wraz z drugą połową (po namyśle i nie ukrywam pod wpływem HEAVYDRONE) zdecydowaliśmy się na drobną przeróbkę - chodzi o te drobne okienka na ścianie z łukiem. Rzeczywiście wstawienie jednego dużego okna w salonie wg nas to b. dobry pomysł - zyskujemy światło i widok-ogród. Front jednak zostawiliśmy "po staremu". Nieukrywam że te okna - elewacja stanowi wg nas o "inności" tego projektu, nadaje mu specyficzny charakter z którego nie chcieliśmy do końca zrezygnować - tym bardziej że dla nas jest to strona północna więc zysk światła byłby niewielki. Poza tym ten pokój to gabinet więc może być nieco "awangardowy". Budujemy pod Olsztynem - jak oczywiście dostaniemy papiery. Ogrzewanie - elektryczne podłogowe w łazienkach, kuchni,holu + ogrzewanie gazowe - jesteśmy myślę szczęsliwcami gdyż gmina zapewnia gazociąg + ogrzewanie kominkowe. Kolory - i tu pojawia się problem - gmina narzuca kolory dachu -czerwony i wszystkie jej odcienie a mi sie podoba "szary". Nie bardzo wiem jak to obejść. Nie ukrywam że bardzo podoba mi się wtym projekcie to połączenie kalsyki z nowoczesnością i chciałabym aby okan były częściowo szare, częściowo białe, elewacja w kolorach żółty-piaskowy i biały, klinkier żółty-piaskowy z domieszką szarości. Co z tego uda się zrealizowac nie wiem.
    Pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    Chciałbym serdecznie podziękować koledze Heavydrone, za wizję lokalną i możliwość zrobienia zdjęć.

    Dom prezentuje sie bardzo fajnie, ta wersja wydłużona na prawde ma sens, a okno od strony ogrodu jest po prostu konieczne!! No może podniósłbym sciankę kolankową o jakies 25-40cm, ale tak aby nie zaburzyć proporcji domu.

    Ja się przekonałem do budowy tego domu - teraz czas na moją drugą połowę.

  18. #58

    Domyślnie

    Pozdrowienia dla kolegi Alego! Ma jak największą słuszność mówiąc o podniesieniu domu o 25-40 cm. Ja mam podniesione o 10cm, ale uważam teraz, że 25-35 cm, czyli dodatkowo 1 porotherm + 1 cegła byłoby optymalnie.

    Okrajając dom z "awangardowości" posuwamy się jeszcze o krok dalej: nie robimy frontowej ani ogrodowej ściany z klinkieru. Doszedłem do wniosku, że kiedy pojawiły się normalne duże okna, ten klinkier już tak bardzo by nie pasował.

    Mamy już położoną dachówkę, rynny i okna dachowe - jak na fotach poniżej.



  19. #59
    Guest

    Domyślnie RE

    Witam, śledzę forum i jestem troszkę rozczarowana Czy nikt więcej nie buduje domu wg tego projektu???
    Ciesze się że HEAVYDRONE zamieścił zdjęcia z realizacji - Fajnie jest popatrzeć i dzięki za wskazówki. Z części na pewno skorzystam - a właściwie już to zrobiłam bo zostały wykorzystane w adaptacji projektu który leżakuje u projektanta a za chwilę będzie leżakował w Starostwie. Pytanie do HEAVYDRONE- jak postępy prac ???
    S- czy mógłbys/mogłabyś zamieścić zdjęcia z Twojej budowy i opisac swoje wrażenia?
    Jestem bardzo ciekawa jak kształtują się koszty przy obecnych cenach materiałów i robocizny (chodzi mi gazobeton)?? , i na co zwrócić uwagę w trakcie budowania (a co laik może przegapić) itp.
    Pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie

    Witam,

    Jak już pisałem wcześniej, też jestem zdziwiony, że ten projekt cieszy się zerowym praktycznie zainteresowaniem...
    Ciekawy jestem, jakiego rodzaju przeróbki masz w swoim projekcie?
    U mnie położono instalację elektryczną i alarmową, robią ogrodzenie od frontu i czekam na tynkarzy do ok. 15 sierpnia. Potem hydraulik, wylewki, drzwi, okna, brama (już wszystko zamówione). Myślałem, że to szybciej pójdzie, ale wykonawca ma mnóstwo robót i tak to się trochę opóźnia.

    Zwróć uwagę na takie rzeczy, które w tym projekcie są wg. mnie do przemyślenia:
    - drzwi wejściowe mają 2.70 wysokości (są zrównane z linią okien), według mnie obniżone wyglądają znacznie lepiej,
    - jeżeli decydujesz się na półokrągłe okna z przodu i z tyłu (z których ja finalnie zrezygnowałem), to zrób od razu łukowate nadproże nad tymi oknami, którego nie ma w projekcie - ułatwi to znacznie montaż okien, a dla wykonawcy to żadna różnica,
    - "duża" łazienka na górze w oryginalnym projekcie jest naprawdę za mała - ja mam powiększoną i też wielka nie jest; wynika to z tego, że przez środek łazienki przechodzi złączenie się dwóch płaszczyzn dachowych,
    - do każdego pomieszczenia na górze dodałem duże okno dachowe i nie żałuję - polecam,
    - jeżeli decydujesz się na bramę segmentową w garażu (podwijaną pod sufit), to trzeba od razu obniżyć wysokość otworu wjazdowego (do 2.25m), bo nie zmieści się mechanizm podwijania pod stropem (nie chcę uchodzić za eksperta, ale u mnie nijak to nie wchodziło - brama segmentowa Wiśniowski, majster zwrócił na to uwagę).

    Jak sobie coś jeszcze ważnego przypomnę, to oczywiście napiszę!

    Pozdrawiam

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony