dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 23
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 455
  1. #1

    Domyślnie Projekt VERONA

    Czy ktoś buduje lub zamierza budować ten dom? Chętnie wysłucham wszelkich uwag na temat tego projektu.

    Link:
    http://www.krajobrazy.com.pl/index.p...1&nazwa=VERONA


    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nikomu sie nie podoba??

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wszystko fajnie ale:

    na parterze polokragla sciana - nie wiem po co? nie ma ta "polokraglosc" zadnego uzasadnienia ... i nie nawiazuje kompletnie do niczego w bryle budynku.... hmmm to mialo pewnie byc oryginalne?
    no chyba zeby trudniej bylo ja wymurowac a potem polozyc podloge czy listwy.... a raczej dlatego ze sie "tak akurat narysowało i fajnie wyglada" " ok - kwestia gustu - moze sie podobac moze sie nie podobac ...,
    przy okazji - wiatrolap wielkosci budki telefonicznej z zaprojektowana tam szafa wnekowa i wejsciem z garazu (juz widze sierczystego dubla tymi drzwiami w wypieta czesc ciala jakiegos domownika ktory akurat zdejmowal w buty.... )- wzbudza we mnie lekki niepokoj o przyszlych mieszkancow
    tym bardziej tego nie rozumiem bo z garazu mozna wysc i przez pom gospodarcze i przez wiarolap (co przy jego wielkosci jest bez sensu ) po co 2 wyjscia z garazu - - to juz pytanie do autora




    nooo ale tu na poddaszu... nie wiem jak długo projektant myslal nad tym rozwiazaniem (zaznaczone na niebiesko) uchhh ... ale jest siarczyste

    "genialnosc" i "praktycznosc" rozwiazania tego "zakamarka" pod skosem powalila mnie (wszak pociagniecie pok 17 do konca bylo by zbyt oczywiste i banalne , co z tego ze najlogiczniejsze? ) , podobnie jak widze rozwiazano pom nr 14 (czemu nie pociagnieto w lewo pom 15 - pozostanie tajemnica (bo teraz to sie nawet na garderobe nie nadaje )

    no i na koniec - cudny słup (? ) w pom.17 porażajacy finezja


  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    aha...a pozatym to ok - fajny projekt







    a tak serio...-- szkolne , wrecz smieszne bledy - na szczescie łatwe do naprostowania przy adaptacji
    ale cala bryła ciekawa - i przy niewielkich przerobkach - calkiem nieglupi projekt moze byc


    jeszcze widze pare moze nie bledow ale...denerwujacych drobiazgow....
    - ale juz nie chce sie znęcac

    aha - wycofuje sie z krytyki slupa w 17 - bo to jakis stryszek - wiec sie nie czepiam (choc uzasadnienia konstrukcyjnego pewnie nie ma...)




    .

  5. #5

    Domyślnie

    Witam. Wielkie dzięki za tak gruntowną analizę VERONY .
    Jeżeli chodzi o projekt to spodobała nam się (mnie i żonie....oczywiście w odwrotnej kolejności ) bryła. Co do półokrągłości....chyba zostanie ......znikną na pewno jedne drzwi od garażu.....a jeżeli chodzi o ścianki na górze to zmiany nastąpią w praniu (tzn. jak będzie strop i dach). Zielonooka - mam do Ciebie prośbę.....jeżeli to nie kłopot to chętnie bym przeczytał o tych denerwujących drobiazgach.
    Pozdrawiam miło

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To ja mam pytanie - jak usytuowany dom na działce wzgledem stron swiata ? Tzn - front domu gdzie ?

  7. #7

    Domyślnie

    My również kupiliśmy ten projekt (w wersji lustrzanej). Jako jeden z niewielu oferuje 2 dodatkowe pokoje na dole nie mówiąc o garderobie i spiżarce przy w sumie akceptowalnej powierzchni 160 m kw. Co do "półokrągłości" - jest naprawdę oryginalna i bardzo ładnie komponuje się z sylwetką domu i tarasem od południa (mój kolega plastyk również to potwierdza) Nie uwierzę że nie jest przeszkodą nie do pokonania przy murowaniu czy podłodze
    Odpowiadając na pytanie Z. południe mamy od storny tarasu przy półogrągłym zakończeniu jak na widoku 2 w poniższym linku: [url]javascript:displayWindow('projekt_odbicie.php?id=1 94&nazwa_projektu=VERONA','635','510')http://<br /> Co do góry - faktyczn...ęciem budowy.

  8. #8

    Domyślnie

    coś ten link mi nie wyszedł poniżej właściwy (wybrać odbicie lustrzane)

    http://www.projekty.ign.com.pl/proje...rojektu=VERONA

  9. #9

    Domyślnie

    Zielonooka - północny wschód.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Witam,
    moge "pomarudzic" ale jutro - bede miala wtedy chwilke czasu
    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Marek&Kasia...kiedy zaczynacie budowę?

  12. #12

    Domyślnie

    Na razie jeszcze zbieramy papiery - w tym roku chyba tylko fundamenty

  13. #13

    Domyślnie

    Dezerter a jak w waszym przypadku?

  14. #14

    Domyślnie

    hmmm dokladnie tak samo ...............niestety zalatwianie papierow w tym kraju to jest jakies nieporozumienie...ale niestety trzeba przez to przebrnac

  15. #15

    Domyślnie

    Papierki się zbierają a kolejnych uwag dotyczących projektu brak.......czyżby był taki dobry??????

  16. #16

    Domyślnie

    Marek&Kasia jak idzie zalatwianie papierków??.......macie juz moze jakis kosztorys?????.....pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    hhhhhhhmm narazie walczymy z geodetą. .........powoli się rozglądamy za ekipą budowlaną, więc kosztorys może będzie wkrótce...o ile uda nam się załtwić sprawę papierkową może w tym roku uda nam się zrobić fundamenty. A na wiosnę ruszymy pełną parą (o ile wszyscy murarze nie wyjadą za granicę )

    PS W jakich okolicach (województwie) budujecie Veronę?

  18. #18

    Domyślnie

    Ja juz czekam na oferty od ekip budowlanych .......fundamenty w tym roku wygladaja na bardzo prawdopodobne (no chyba zeby )
    Wojewodztwo dolnoslaskie, a wg starego podzialu - legnickie
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    MAREK&KASIA odezwijcie sie na poczte.
    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    na jaki mail ? - nasz [email protected] POzdr
    MK

Strona 1 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony