dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 92
  1. #41

    Domyślnie

    w Częstochowie PTH 25 jest w cenie od 6,83 do 7,50 ceny z 19.02.2007
    co najzabawniejsze ten za 6,83 z transportem i rozładunkiem.
    pozdrowienia
    Edzio i Zibi

  2. #42

    Domyślnie Nie dajcie się ZWARIOWAĆ

    Trzeba przeczekać.
    Ceny śrubowane są przez HURTOWNIKÓW.Uważam,że coś powinni z tym zrobić PRODUCENCI.Rynek jest rynkiem,ale nie powinni DEALERZY robić narzutów 50%.Powinno to być przez WIENERBERGERA ustalone.Jeżeli przesadzasz z cenami tracisz wyłączność.Dlaczego u niektórych można było jeszcze tydzień temu kupić 30 Porotherm w kl.15 po 4.08 brutto,kiedy inni śrubowali cenę na 6.00-6.50 zł.To fakt,że od marca idzie pierwsza podwyzka,ale uważam,że ceny spadną.Place są pełne.Jak długo właściciele hurtownii mogą jeść na śniadanie,obiad i kolację ceramikę.Zdolności produkcyjne zakładów są potężne.Mogą zwiększyć produkcję dwukrotnie,ale na jesień zakłady trzeba by było zamknąć.
    Podwyżki SPEKULANTÓW zarżną branżę budowlaną.Polska zrobi się krajem rozpoczętych,a nie zakończonych inwestycji.
    Andrzej

  3. #43

    Domyślnie

    Również zdziwiła mnie ogromna ilość składowanego Porothermu w miejscowej hurtowni ( jednocześnie twierdzą, że występują braki i żądają ceny około 7 zł za pustak 25 ). Na szczęście zacząłem w lutym ubiegłego roku i kupowałem Porotherm 25 za 3,80 zł.

  4. #44

    Domyślnie

    WITAM
    A w Łodzi pustki na składach.Brak Uni Maxa z Kozłowic a jeśli już gdzieś obiecują to powyżej 4 zł.Pewnie zdecyduję się na Porotherm 25 bo wyjdzie chyba taniej - 6,5 za szt. brutto (z cegielni Gnaszyn).Swoją drogą jeśli tak to wyglada w połowie lutego to co będzie jak ruszy sezon

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spin

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    7

    Domyślnie Re: Nie dajcie się ZWARIOWAĆ

    Cytat Napisał jaendrju
    Trzeba przeczekać.
    Ceny śrubowane są przez HURTOWNIKÓW.Uważam,że coś powinni z tym zrobić PRODUCENCI.Rynek jest rynkiem,ale nie powinni DEALERZY robić narzutów 50%.Powinno to być przez WIENERBERGERA ustalone.Jeżeli przesadzasz z cenami tracisz wyłączność.Dlaczego u niektórych można było jeszcze tydzień temu kupić 30 Porotherm w kl.15 po 4.08 brutto,kiedy inni śrubowali cenę na 6.00-6.50 zł.To fakt,że od marca idzie pierwsza podwyzka,ale uważam,że ceny spadną.Place są pełne.Jak długo właściciele hurtownii mogą jeść na śniadanie,obiad i kolację ceramikę.Zdolności produkcyjne zakładów są potężne.Mogą zwiększyć produkcję dwukrotnie,ale na jesień zakłady trzeba by było zamknąć.
    Podwyżki SPEKULANTÓW zarżną branżę budowlaną.Polska zrobi się krajem rozpoczętych,a nie zakończonych inwestycji.
    Andrzej
    Nie do końca jest jak piszesz.
    1.Towar na placach jest w większości sprzedany ( wełna , bloczki-silka,cegła,suporex)
    2.Producenci w związku z łagodną zimą nie robią przegląów i stanów magazynowych tylko produkują non stop
    3.Obecnie tiry stoją do załadunku na dolnymśląsku po suporex ponad 36h
    4.w 2007 roku obowiązują limity kontyngentowe dla hurtowników np.na wełnę
    5.Wielu producentów chodliwych towarów nie może zwiekszyć produkcji-i towar ograniczają
    np.Próby sprzedaży 25 za gotówkę dla hurtowni -inwestycje
    zmniejszanie upustów dystrybutorom

    Taniej nie będzie w 2007 -możesz o tym zapomnieć

    pozdr

  6. #46

    Domyślnie Porotherm

    Witam
    Nie twierdzę,że nie masz racji.Wiem,że z wełną jest dziś dużym problem,ale właściciele hurtownii jeżeli chodzi o ceramikę bezlitosnie wykorzystują sytuację na rynku.Dlaczego jedni sprzedają "30"po 4 inni po 5,a jeszcze inni po 6,5,przy tych samych cenach zakupu.Gdybym kupił pustaki w Rzeszowie i przetransportował do Krakowa to cena pustaka wzrasta o 10-15%.,a nie o 50%.Zobaczysz że za dwa,trzy m-ce ceny spadną mimo podwyżki producenta o 20%.Ludzie się budują,ale ich zdolnośći finansowe są ograniczone.Rynek budowlany już jest zarżnięty mimo pozornie wysokiej jego koniunktury.
    pozdrowienia
    z rzeszowskiego podwórka
    krycie dachu - wieżba+ceramika było 40 jest 50
    piasek kopany był po 15 jest po 18
    piasek ostry był po 25 jest po 30
    a sezon się jeszcze nie zaczął

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bartelus

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie JAKA JEST OBECNIE CENA POROTERMU W OKOLICACH WAWY ZACHODNIEJ

    JAKA JEST OBECNIE CENA POROTERMU W OKOLICACH WAWY ZACHODNIEJ. Gdzie jest najtaniej i gdzie jest jego duzo?
    Bartelus

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malpis

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wczoraj kupiliśmy:

    PTH 25 - 6,35 zł brutto
    PTH 11,5 - 5,60 zł brutto

    Ceny z dowozem i rozładunkiem; depozyt do 6 miesięcy.

    Ceny w okolicy od 6,35 do 7,60 za PTH 25.
    Hurtownie w okolicy mają pustki na stanach, bo m.in. Honoratka zaopatruje budowę jakiegoś nowego osiedla w Poznaniu...
    Wszystkie hurtownie ostrzegają przed wzrostem cen na początku marca.

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malpis

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Re: Nie dajcie się ZWARIOWAĆ

    [quote="spin"]
    Cytat Napisał jaendrju
    Taniej nie będzie w 2007 -możesz o tym zapomnieć.
    A jeśli zima 2007/2008 będzie równie łagodna, to i w 2008 pewnie taniej nie będzie.

    Ktoś na forum pisał, że popyt na budynki mieszkalne (a co za tym idzie na materiały budowlane) spadnie, bo młodzi wyjeżdżają za granicę. Tylko że spora ich część chce tu wrócić, jak się dorobi, a wtedy popyt będzie windował jeszcze bardziej w górę.

  10. #50

    Domyślnie

    musimy dokupić trochę PTH 30, wczoraj rozmawiałem z dostawcą i powiedział że ceny PTH idą w górę o 10 % u producenta, dziś wszedłem na strone Winenbergera i co nowy cennik na 2007 jest taki sam jak wczesniejszy - bynajmniej na te produkty którymi jestem zainteresowany. choć jakiś czas temu kupując PTH 25 od ceny producenta dostaliśmy10 % rabatu obeninie w Firmie "Do..." cena była wyższa od ceny producenta o ok 10 % wyższa, więc zarabia jak zawsze pośrednik.
    Edzio i Zibi

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yagularka

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    64
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie Porohterm

    cena sprzed podwyżki 6,83 brutto za 25 P+W po podwyżce 8% drożej dane z Ciechanowa i fabryki w Dobrym i Zielonce spod Warszawy
    ...nie miała baba kłopotu...no to ma...
    dziennik yagularki
    kometarze do dziennika

  12. #52

    Domyślnie

    porotherm 25 p+w - 6,41 szt brutto
    kupiłem 22 luty ale sie namęczyłem aby otrzymac taka cene
    tak jest na ślasku
    Już mieszkam w Gostyni ( okolice Mikołowa , Wyr , Orzesze )

  13. #53

    Domyślnie

    Porotherm 11,5 - 6,22 zł. I byłem szczęsliwy, że udało mi się kupić chyba ostatnią paletę w okolicznych hurtowniach.

  14. #54

    Domyślnie

    kupiłem dzisaj Wawa 7,50 zł za pTH 25 6,40 za PTH 11,5zł, a wczoraj były jeszcze po 7,00 zł ehhhhhhhhh można było kupić

  15. #55

    Domyślnie

    ceny w okolicach Krakowa z 28 lutego: 6,9-8,5 za porotherm 25
    obdzwoniliśmy kilkadziesiąt składów, porotherm mieli tylko w 7
    ostatecznie kupiliśmy U-220 po 3,1

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cześć
    Ja obecnie mam ceny na PTH :
    38 - 7,52
    30 - 7,5
    25 - 8


    pozdrawiam, Majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Miesiąc temu zamawialiśmy porotherm 11,5 cm. Mieliśmy mieć go za 4,85 zł, ale teraz gdy przyszło do odbioru mamy zapłacić 5,10 zł. I tym sposobem za cały towar zapłacimy prawei 5 setek więcej Kiedy się umomnieliśmy w hurtowni, że umawialialiśmy się na inną cenę, jedynym komentarzem było coś w stylu: nie obrażę się jak pan nie weźmiesz, bo zejdzie mi na pniu. I co my możemy w takiej sytuacji?

  18. #58

    Domyślnie

    Do rzuczek: ciesz sie, ze w ogole kupilas (-les); ja zamowilam, ale dostawa za ok. 1 m-c... a cena za Porotherma 25 - 6,60PLN na dzien dzisiejszy; a wszystko to dzieje sie w Krakowie;

    spekulacja idzie juz na calego: producenci przytrzymuja towar, liczac na ciagly wzrost cen; globalny efekt cieplarniany objawil sie w Polsce i w tym, ze braki w materialach sa; tylko nie wiadomo na ile sa one rzeczywiste, a na ile "wydmuchane";
    ale to tak, jak ze wszystkim, co ma cokolwiek wspolnego z ogolnie pojeta budowlanka: fachowcy, materialy - wszystko sie niesamowicie ceni; byle pomocnik pomocnika chce 100pln dniowki i jeszcze trzeba go grzecznie prosic, zeby "byl laskaw...";
    poza tym ogolnobralne kredyty hipoteczne pompuja ceny mieszkan/ domow i materialow budowlanych tez;

    ZGROZA!

  19. #59

    Domyślnie

    My z mężęm rok temu na przełomie marzec/kwiecień za Phoroterm 30 płaciliśmy 2,90

  20. #60

    Domyślnie

    a my dwa lata temu z prababcią płaciliśmy po 2.- zł
    a trzy lata temu z prapradziadkiem po 1,- zł
    M. Lenart

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony