dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 65
  1. #21

    Domyślnie

    My wybraliśmy projekt z poddaszem użytkowym.
    Lubie domy gdzię część dzienna oddzielona jest od nocnej.

    Na dole jest duzy salon ktory otwarty jest na na kuchnie.
    Zalezalo nam tez na drugim pokoju na dole.
    Na poddaszu mamy 3 sypialnie, powiekszylismy tez lazienke.
    Nad garazem jest dodatkowy dosc duzy pokoj.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mojave
    ja mam pietrowy i sobie chwalę, bieganie po schodach nas nie meczy, może na starość zacznie ale to jeszcze duzo czasu
    kazdy dom ma swoje plusy i minusy, zalezy co Tobie sie bardziej podoba.
    Moze i parterowy ma jakies tam plusy, ale pamietajmy zeby te plusy nie pzryslonily nam minusów!!!!
    A na serio to ruszamy jak tylko pogoda pozwoli budowa piwnica+parter+poddasze uzytkowe. Domek na poludniowym stoku.. Ale bedzie widoczek z poddasza

    http://www.projekt.domu.pl/projekt.php?pro=0&snaz=Rabka
    Kazdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem, szczegolnym dobrem narodu

  3. #23

    Domyślnie

    Witam ! warunki zabudowy narzuciły nam i słusznie (góry) 40-45 stopni nachylenia dachu w związku z tym pozostało pomyśleć jak to poddasze zagospodarować.Nie żałujemy podjętej decyzji. Piwnic nie mamy bo i po co.

  4. #24

    Domyślnie

    Parterowy - wiekszy komfort , ale tez i czesto drozszy. Im wieksza ma byc powierzchnia domu tym chyba m2 parteru bedzie drozszy od pietra/ poddasza uzytkowego. A najlepsza opcja to parterowy z piwnica. Dlaczego warto miec piwnice? Poczytaj w "piwnicznych" watkach

    Dom z poddaszem uzytkowym w wiekszosci przypadkow jest po prostu tanszy , ma minusy i ma plusy.
    Plusy to wspomniana ekonomicznosc budowy oraz wyrazniejsze/latwiejsze oddzielenie czesci nocnej od dziennej ( choc i w parterowce tez mozna dosc "szczelnie" oddzielic te czesci ) .... niektorzy tez wspominaja o "dziwnym uczuciu , ktore towarzyszy zasypianiu na parterze" Jak dla mnie to nieuzasadnione dziwactwo
    O minusach poddasza mozesz przeczytac tutaj :
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...light=#1629094

    W ostatecznosci wiele zalezy tez od wielkosci i lokalizacji dzialki.

    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    PARTEROWY - bo taki chcieliśmy od zawsze

  6. #26

    Domyślnie

    Parterowy.Bo tak.Lubie przestrzenie,całe życie mieszkałem w mieszkaniu prawie 100m2....
    Może gdybym był zamożniejszym człowiekiem wybudowałbym dom z poddaszem użytkowym ale o powierzchni parteru taki jak mam teraz /140m2/. + jeszcze ze 100 na górze ale tylko na gabinet,siłownie jakąś,bilardziarnie czy inne cuś...
    Ba!!! Idealnie byłoby mieć te 250m2 w jednej kondygnacji ale dach kosztowałby majątek.
    Ja rozumiem,że wielu jest determinowanych powierzchnią zabudowy,czy też niewielką działką.W tym momencie dom z poddaszem to jedyny możliwy wybór.Niestety ta tendencja w związku z koszmarnie drożejącymi gruntami będzie narastać...
    Poza tym domek z poddaszem o powierzchni mniejszej niż 140-150m2 jakoś mnie nie przekonuje.Powstaje dwukondygnacyjne mieszkanie po 60pare metrów na każdym piętrze z tym ,że na dole jest ciut wiecej miejsca a na górze tylko spanie.Oczywiście że takie domy mają swoje zalety ale jakoś ja nie mogłem znaleźć żadnej /oczywiście w porównaniu z parterówkami o podobnej powierzchni/
    Poza tym dla mnie jest najważniejsza taka rzecz:Jestem przez cały czas w miarę blisko ze swoimi dzieciakami,nie ma zaszywania się na pięterku i schodzenia tylko na posiłki.Jakoś taki model spędzania czasu z rodziną nie bardzo by mi odpowiadał...
    Generalnie obecnie brakuje mi tylko większego pomieszczenia gospodarczego,a tak jest idealnie..na olbrzymim strychu lądują wszystkie niepotrzebne rzeczy,kartony,zepsute odkurzacze... / żona mi załatwiła trzy w ciągu 3miesięcy tak się wzięła za sprzatanie / , rury,rurki,worki,szmatki,książki itp..itd
    a propo miłośników spania na poddaszach /ech te gwiazdy widziane przez Veluxy/ zapytam się przekornie jak tam się zasypia latem w upały jak nie ma klimy w domu???

  7. #27

    Domyślnie

    Witam jak ja wybieralem projekt to na poczatku chcialem zupelnie inny dom niz teraz mam... Zjezdzilem cala okolice i kazdy kto budowal mowil: idz w gore(poddasze uzytkowe), prosty dach(bez wykuszy itp) wlasnie tak postapilem i wybralem Lolka... a i jeszcze mala powierzchnia zabudowy. Jak jestes w miare mloda(y) to bierz z poddaszem uzytkowym a jak planujesz budowe domu na spedzenie tam emerytury to buduj parterowke... z wiekiem wiadomo czlowiek nie jest juz tak sprawny i wchodzenie po schodach nie bedzie juz takie latwe...
    Podsumowujac: poddasze uzytkowe wychodzi o wiele taniej...
    Pozdrawiam gogo

  8. #28

    Domyślnie Re: parterowy czy pietrowy?

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał gsylwek
    witam, właśnie kupiliśmy działke i chcemy zamówic projekt domu. Wahamy się jednak przy podjęciu decyzji-parterowy czy piętrowy dom,
    Co sądzicie? Jakie sa za i przeciw?
    pietrowy a koniecznie z piwnica

    nasza dzialka jest waska wiec may piwnice, wyzszy parter i poddasze uzytkowe
    Dlaczego koniecznie z piwnicą .
    Przecież wszystko zależy od Twoich potrzeb, powierzchni i warunków gruntowych działki. Jeśli masz wysoki poziom wód gruntowych to piwnica jest najlepszym sposobem na wpakowanie się w dodatkowe kłopoty. To także dodatkowe (nie małe koszty), błędy na tym etapie budowy - zwłaszcza podczas układania hydroizolacji skutkują niezłymi wydatkami w przyszłości. Oczywiście piwnica ma też swoje zalety - umieszczenie kotła np. na węgiel w kotłowni na parterze uważam za niezbyt dobry pomysł, natomiast w piwnicy o wiele łatwiej stworzyć taką brudną strefę. Do tego łatwo wydzielić miejsce na składowanie paliwa. Piwnica to też niezłe miejsce na pralnię, pomieszczenie w którym zajmiesz się swoim hobby, dodatkowy składzik na różne rupiecie - zwłaszcza na małych działkach.
    Ja osobiście z piwnicy zrezygnowałem. Ponieważ kupiłem działkę wraz z budynkami z których został już tylko murowany budynek gospodarczy z piwnicą i drugą zewnętrzną murowaną piwnicą ziemną, dlatego kopanie dodatkowej dziury w ziemi uznałem za przesadę. Zaoszczędzone pieniądze zamierzam wydać na inne etapy budowy.
    Zdecydowałem się na budynek parterowy z poddaszem użytkowym. Na samej górze mam jeszcze niewielki strych. Nie zajmuje dużo miejsca (działka nie jest duża ale kwadratowa), poza tym na poddaszu mam skosy i okna dachowe, które z żoną bardzo lubimy. Dodatkowe piętro to też łatwy sposób na wydzielenie strefy nocnej od dziennej w domu. Poza tym dobrze umieszczone i ładnie wykończone schody dodają wnętrzu uroku.
    Oczywiście jeśli masz działkę dużą a przemieszczając się po domu nie chcesz lub nie możesz chodzić po schodach to wybór pada na domek parterowy.

  9. #29

    Domyślnie Re: parterowy czy pietrowy?

    Cytat Napisał gsylwek
    ...
    Dziwny ten wątek! Jakby ktoś włożył kij w mrowisko
    Wystarczy zadać pytanie i więcej tu nie zaistnieć, a wątek żyje własnym życiem.

    Wielopoziomowy dom ma schody, co dla jednych jest i wadą, a dla innych zaletą.
    Parterowy dom nie ma schodów, co dla jednych jest wadą, a dla innych zaletą.

    Niczym więcej się nie różnią te dwa typy. W kwestii zasadniczej.

  10. #30

    Domyślnie

    Cóż, wieczny dylemat przyszłego inwestora
    Parter czy piętrówka

    Pamiętaj, to Ty tam będziesz mieszkał, może już nawet do końca życia , tak więc rób pod swoje potrzeby i możliwości. Jeżeli chcesz maksymalnie zabudować działkę i mieć jak największą powierzchnię użytkową idż w piętro.
    Regulamin forum

  11. #31

    Domyślnie

    Budujemy dom parterowy z niedużym (ok 40m2/70 m2 po podłodze) poddaszem do adaptacji. Najważniejszy powód to niechęć do chodzenia po schodach, ale także: obawy o to czy na poddaszu nie bedzie zbyt duszno latem, zadaszony taras, któru w mojej ocenie ładniej wygląda przy małym spadku dachu, parterowy dom przy tej samej powierzchni wydaje się przestronniejszy niż z poddaszem. Mamy dziecko, które jeszcze przez kilka lat będzie chciało być blisko rodziców a nie samo w pokoju na poddaszu. A jak podrośnie to być może wstawimy schody w miejsce specjalnie do tego przygotowane i córka przeprowadzi się na poddasze zwalniając swój pokój np dla dziadków albo rodzeństwa.

  12. #32

    Domyślnie

    Parterówka z poddaszem uzytkowym... Sa najczesciej budowane w obecnych czasach... moze sa modne a moze "najtansze" w budowie. Na jakiejs ankiecie na forum tylko 4% ludzi buduje pietrowki. Nie mozna powiedziec ze sa jakies plusy czy minusy... wszystko zalezy od gustu a o tym sie nie dyskutuje

  13. #33

    Domyślnie

    Ja mam piętrowy. Myślę że tak bym wybudował niezależnie od wielkości działki.
    Trochę mi szkoda powierzchni naszej planety
    Roman

  14. #34

    Domyślnie

    37°C

    Dziwny ten wątek! Jakby ktoś włożył kij w mrowisko
    Wystarczy zadać pytanie i więcej tu nie zaistnieć, a wątek żyje własnym życiem.

    Wielopoziomowy dom ma schody, co dla jednych jest i wadą, a dla innych zaletą.
    Parterowy dom nie ma schodów, co dla jednych jest wadą, a dla innych zaletą.

    Niczym więcej się nie różnią te dwa typy. W kwestii zasadniczej.
    nie jest tak jak piszesz, były problemy z logowaniem, poza tym nadal sie zastanawiamy, bo nasze plany trochę sie gmatwają niestety...........cięzko podjąć ostateczna decyzje
    Ale piszcie jak doradzacie,

  15. #35

    Domyślnie

    Wybrałem piętrowy bo szczypałem się z miejscem na działce. Przy sporej działeczce to jest ok 1000 - 1200 stawiałbym parterowy i nie latał po schodach.
    Pozdrawiam tych co będą budować,tych co budją i tych co pobudowali, Panie dodaj nam sił .......

  16. #36

    Domyślnie

    Wydawać może się ,że parterowy jest Tańszy,a jednak nie do końca jeśli porównamy tą samą p.u.

  17. #37

    Domyślnie

    piętrowy nie wiem czy lepszy czy gorszy, ale kupujemy gotowy dom pod klucz i taki jest projekt przynajmniej nie mam dylematu z tym zwiazanego, i tak jest tysiac rzeczy o ktorych myslimy : co gdzie zrobic, jak wszystko urzadzic, przynajmniej jeden problem mniej do rozwazań
    za rok moze coś dopiszę, na dzien dzisiejszy widze plusy takie: oddzielenie czesci dziennej od sypialni oraz to, ze moze piach z piaskownicy (mam dwoje dzieci) nie będzie tak nosil sie do gory i bede mogla w czesci sypialnianej rzadziej myć podlogi

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Przestrzelski
    Wydawać może się ,że parterowy jest Tańszy,a jednak nie do końca jeśli porównamy tą samą p.u.
    Jeśli porównamy tą samą powierzchnię użytkową przy najczęściej budowanych obecnie domach /100-140m2/ to dom parterowy jest tańszy.
    Jeśli porównamy całkowitą powierzchnię "po podłogach" to przy domach do 120-130m2 powierzchni całkowitej dom parterowy jest tańszy,powyżej tej powierzchni koszt dachu i fundamentów determinuje w znacznym stopniu cenę i dom z pu wychodzi taniej.
    Przy parterówkach powyżej 200m2 pow. całkowitej różnica staje się znacząca -nawet o 20-30% na niekorzyść parterowca.
    Oczywiście jest tyle możliwości wariantowania-technologii wykonania ścian,dachu,kształtu dachu,jego skomlikowania,ozdóbek w stylu balkoniki,wykusze,lukarny itp.itd.Przy skrajnie niekorzystnym wyborze projektu dom parterowy ok.100m2 może być dużo droższy od domu z pu o pow. użytkowej 100m2 ale takiego prostego-w kształcie tzw. stodoły z podwyższoną ścianką kolankową i dwuspadowym dachu o sporym nachyleniu połaci.

  19. #39

    Domyślnie

    Dołaczajac się do wypowiedzi tez "glosuje" za parterowym - prawdopodobnie dlatego ze mieszkam w pietrowym. Wybudowalismy takibo chcielismy miec pokoje ze skosami, nie przewidzielismy ze tak czesto trzeba bedzie biegac po schodach. Teraz gdybysmy mogli (ograniczenia wielkosci działki) wybralibysmy domek parterowy.

    Przed podjeciem decyzji nalezy rozwazyc wszystkie za i przeciw.
    Pozdrawiam

  20. #40

    Domyślnie

    my w końcu zdecydowaliśmy sie na piętrowy,bieganie po schodach może być meczące, ale za to utrzymuje nas w nieco lepszej kondycji
    a serio- zdecydowały o tym pewne względy rodzinne-po prostu nie bedziemy tam mieszkać zupełnie sami, a więc pięterko pozwoli w pewnym stopniu zachować odrębność
    ale gdybyśmy budowali tylko dla siebie to raczej parterowy,

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony