dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 84
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 1668
  1. #821

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Chyba gość opowiedział ci dowcip a ty nie zaskoczyłeś , przecież nie mógłby być aż takim idiotą by gadać takie bzdury. Ja też kiedyś trafiłem na idiotę który stwierdził ze okna którymi handluje mają tak wytrzymałą ramę że można zbudować na niej mur 100 metrów w górę .
    Sporo poczytałam na forum już, i wiem, że Pan jak i inni specjaliści ( Pan Jan, Pan Andrzej) radzicie deski+papę pod dachówkę, stąd też trochę mnie zaskoczył, przyznaję. Ale jak usłyszał, że ja upieram się przy papie- cmokaniu i kręceniu głową nie było końca, argumenty przytoczyłam.
    Czyli bzdura, jednym słowem. Dzięki za opinię, pozdrawiam

  2. #822
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markus24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Żnin
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja nie wydeskowałem dachu. Membrana i dachówka w 2006 roku. W chwili obecnej zwalaja mi cały dach i deskują (osb) papa termozgrzewalna.
    Dla tych, którzy promują membrane bez deskowania to przesyłam zdj po wizycie czegoś niezidentyfikowanego na poddaszu, co w rezultacie jest zalanie całego domu.

  3. #823
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markus24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Żnin
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    6

    Domyślnie


  4. #824
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markus24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Żnin
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    6

    Domyślnie


  5. #825
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markus24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Żnin
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    6

    Domyślnie


  6. #826

    Domyślnie

    Dzieki Markus za te zzdjęcia. Nadawało by się do osobnego wątku i przyklejonego - dlaczego nie wybierać membrany. MOgę tylko podzękować grupowym specom - Mistrz Jan, Andrzej Wilhelmi, tomraider, bracki88 - trochę ich się naczytalem i mam deski oraz papę

  7. #827

    Domyślnie

    To podaj koszty naprawy dla wszystkich miłośników membran dachowych , niezła przestroga, współczuję Ci Markus24, teraz już wiesz że doświadczeni dekarze nie bajdurzą jak piszą że tylko deskowanie i papa sbs. Ja tak od razu zrobiłem na swoim dachu i śpię spokojnie choć dużo to kosztowało to nie żałuję. Takie zniszczenia mogła zrobić kuna albo ptak. U mnie , nie mam jeszcze obróbki szczytów, malutki kos przez parę tygodni przez szparę 2 , 3 cm wtargał ze dwie taczki siana ,gałązek i innego badziewia, cały dzień wygrzebywałem dziadostwo. a wiadomo gdzie kosy czy inne ptaszki to zaraz kuny które zżerają 40% ich populacji. Jedyne pocieszenie że kosy ładnie śpiewają . Jeżeli znajdziesz kłaczki sierści to była kuna, trzeba bardzo dokładnie przeszukać wełnę bo kuna lubi wtargać kość czy kawał mięska , a potem zostawia odchody, może wejść jedną stroną dachu przez niewielką dziurkę a zasiedlić się 10 metrów dalej ( tam gdzie najcieplej zimą) po drugiej stronie połaci.

  8. #828
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markus24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Żnin
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    jak zakończą i dostane rachunek to podam koszt przekładki.

  9. #829
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    To typowe zniszczenia dokonane przez kunę. Taki koszt naprawy jest porażający a do tego bywa bardzo niebezpieczny ze względu na nie symetryczne obciążenia więźby. Przy niekożystnym kierunku wiatru może dojść do tzw. przepchnięcia więźby. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #830
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markus24

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Żnin
    Kod pocztowy
    88-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    z tym wiatrem to możesz szerzej rozwinąć myśl?
    masz namysli juz po deskowaniu(osb) i papowaniu tak sie może stać? czy jak jest sama membrana ?

  11. #831
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Witam,
    Zaczynamy SSO i już dużo pytań od wykonawcy.
    Po pierwsze - poszło o dach i krycie.
    W projekcie orygialnie była albo płyta OSB (22 mm) albo deskowanie. Po szybkim przeczytaniu wątku dałem info, że można z płyty OSB zrezygnować (dach pow. 330 m2, cena za osb to skromne 9,5K) i ma być deskowanie. Na to wykonawca, że OK, będzie taniej, ale na deski daje zawsze folię a nie papę - bo: "deski zawsze będą wigoltne i jak da się papę to nie będzie ujścia wilgoci - w ten deseń" - dlatego folia.

    Hmm...

    Z ciekawości wszedłem na sklep internetowy i wyszło mi, że:
    - przykładowa papa jest o wiele tańsza (15m2 za 97,60 W / PET-SBS / Icopal)
    - tutaj jakaś folia ICOPAL FelX Szybka Bariera SBS (50 m2 za 467)

    Upierać się przy papie?

  12. #832
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lapeno Zobacz post
    Witam,
    Zaczynamy SSO i już dużo pytań od wykonawcy.
    Po pierwsze - poszło o dach i krycie.
    W projekcie orygialnie była albo płyta OSB (22 mm) albo deskowanie. Po szybkim przeczytaniu wątku dałem info, że można z płyty OSB zrezygnować (dach pow. 330 m2, cena za osb to skromne 9,5K) i ma być deskowanie. Na to wykonawca, że OK, będzie taniej, ale na deski daje zawsze folię a nie papę - bo: "deski zawsze będą wigoltne i jak da się papę to nie będzie ujścia wilgoci - w ten deseń" - dlatego folia.

    Hmm...

    Z ciekawości wszedłem na sklep internetowy i wyszło mi, że:
    - przykładowa papa jest o wiele tańsza (15m2 za 97,60 W / PET-SBS / Icopal)
    - tutaj jakaś folia ICOPAL FelX Szybka Bariera SBS (50 m2 za 467)

    Upierać się przy papie?
    Ja bym zmienił wykonawcę On szczeliny wentylacyjnej nie zakłada?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #833
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Ja bym zmienił wykonawcę On szczeliny wentylacyjnej nie zakłada?
    Myślisz o szczelinie pomiędzy wełną o deskami? Nie rozmawiałem akurat o tym.

  14. #834

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lapeno Zobacz post
    Upierać się przy papie?
    Wybierz papę.

  15. #835
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Wybierz papę.
    I jednak zmień wykonawcę. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  16. #836
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    zmień wykonawcę. Parodia...

  17. #837
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Wybierz papę.
    OK, ale ciśnie mi się podstawowe pytanie - dlaczego. Jestem w stanie wyrobrazić sobie, że może chodzić o potencjalne zrobienie dziury we folii i papie - inna wytrzymałość materiału. Ale co jeszcze?

  18. #838

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lapeno Zobacz post
    OK, ale ciśnie mi się podstawowe pytanie - dlaczego. Jestem w stanie wyrobrazić sobie, że może chodzić o potencjalne zrobienie dziury we folii i papie - inna wytrzymałość materiału. Ale co jeszcze?
    Jeżeli założymy że szczelność krycia wstępnego dachu polega na niemaniu potencjalnych dziur przez które będzie lał ci się deszcz na głowę ,co jak zapewne potrafisz sobie wyobrazić nie jest zbyt przyjemne, to jest to pierwszy i najważniejszy powód dlaczego właśnie papa.
    W temacie cisnących się pytań : polecam ci kolego pocisnać na pierwszą stronę tego wątku i przeczytanie wszystkich po kolei postów a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Co jeszcze ? poczytaj większość wątków o papie w dziale dachy.

  19. #839
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak wykonawca nie ma pojęcia o wentylacji dachu to stosuje folię bo inaczej nie potrafi. Folia na deskowaniu to nieporozumienie! Jak folia to nie deski! Zdecydowanie papa a pod papę płyta OSB wystarczy grubość 12 mm będzie taniej niż deski, które koniecznie należy obustronnie zaimpregnować. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #840

    Domyślnie

    Przeglądnąłem 5 czy 10 stron tego wątku, jak trzeba będzie to cofną się jeszcze bardziej , ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na pytanie dlaczego nie pełne deskowanie i folia... Ale może od początku...

    Mam problem z moim dachem, widzę wadę rozwiązania pod tytułem "folia+blacha" to jest bezsensowne rozwiązanie pod każdym względem. W tym roku będę poprawiał to co 14 lat temu zrobili mi błędnie fachowcy od dachów (choć zgodnie z projektem i wykorzystując bdb wtedy folię)...
    Folia nie jest szczelna, być może część z nieszczelności zrobiły jakieś kuny czy myszy, ale część też jest dzięki szerszeniom i gniazdom, które zawieszają od spodu folii a potem folia odpada razem ze starym gniazdem. Poza tym mieszkam w miejscu gdzie występują bardzo silne podmuchy wiatru i tutaj odczuwam brak pełnego deskowania. Wszystko trzeszczy (to tez wina koszmarnie pomyślanej konstrukcji dachu).
    W tym roku poprawiam to wszystko.

    Stąd pytanie dlaczego nie folia+deski (przybijane z 2-3mm przerwami) tylko papa+deski+szczelina? Dorken zapewnia, że folia foxx (dość droga) zapewni bardzo dobrą wentylację pomimo że położymy ją bezpośrednio na deskowaniu. Zrobienie szczeliny potrzebnej do papy wymagałoby też wymiany wełny i zmniejszenie jej grubości (już i tak małej jak na dzisiejsze standardy więc chciałbym tego uniknąć.

    Domyślam się, że deski pod papą mogłyby bardzo szybko się zniszczyć bez szczeliny wentylacyjnej, ale czy naprawdę nikt nie używa specjalnie w tym celu stworzonej folii na deskowanie bez szczeliny wentylacyjnej wzdłuż całej konstrukcji tylko pomiędzy deskami? Ja na razie jestem za tym rozwiązaniem, ale poczytam dalej...

Strona 42 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony