dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 33
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 660
  1. #241

    Domyślnie

    Deska Barlinecka, bezklasowa, grab, deska 110cm, płaciłem 40 zł/m2.
    Uzytkowana 3 lata, brak jakichkolwiek zastrzeżeń co do trwałosci. Deska spisuje sie świetnie (pierwsze 2 miesiące były problemy ale jak sie okazało, zabrakło dylatacji) od tego czasu zero problemów. A jak się znudzi to za 5 lat sie wymieni na nową. U nas wybór deski to własnie chęć zmiany po paru latach wystroju, parkietu za 300 zł szkoda by nam bylo się pozbywać. A to takie nudne mieć całe życie jednakową podłogę w domu
    Hollly

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorg
    Drogi AMP:
    1.
    Wysyłałem Cię do Barlinka z prostego powodu: abyś zobaczył sobie jak odbywa się cykl produkcyjny. I przekonał się, że deska 110 cm jest standartowym produktem. Zbyt duże jest zapotrzebowanie na taki produkt: pamiętaj, że oprócz Polski Barlinek zaopatruje również rynki europejskie a nawet USA.

    .
    AMP ma rację w tej kwestii.. Byłem w Barlinku i widziałem jak to się robi ....
    1,1 m to jest produkt uboczny i nie jest standardem .... powiec mi dlaczego inne firmy tego produktu nie robią tylko Barlinek i dlaczego do niedawna produkty 1,1 m nie miały logo barlinka na opakowaniu ... pewnie dlatego że sam barlinek do nich się nie przyznawał ...
    tak więc możesz mu przyznać rację ..
    a i żaden kraj na chwilę obecną tego nie bierze.
    .

    i jeszcze jedno .... gwarancja na produkty normalne 2,2 m to 25-30 lat a na 1,1 to 1-5 lat ...... dlaczego ?????

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andriu
    powiedzcie co sądzicie deskach podłogowych z bambusa, czy takie cudo można szlifować, czytałem na ofercie w castoramie, że twardość ma 4,3 w skali brinella czyli dużo więcej niż dąb. Bardzo mi się podoba no i cena około 88zł za m2 są to deski bez żadnych podkładów z sosny czy świerka i na całej grubości tylko bambus. Czy ktoś z was ma u siebie i użytkuje taka podłogę???
    Uważaj na Bambus.... jest baaaaardzo wymagającym drewnem ( wilgotności i temperatury ) ładnie wygląda po położeniu ale potem moze się rozsychać i pęcznieć..
    moje zdanie to : niech sobie leży tam gdzie rośnie.

  4. #244

    Domyślnie

    Popieram opinię o bambusie,
    jest twardy ale jeśli chodzi o pracę drewna to dzieją się z nim cuda.....

    Raz czytałam że producent nie daje gwarancji na to że zrobią się duże szczeliny, lub gdy parkiet sie podniesie z wylewki.... nawet przy utrzymaniu odpowiedniej-wg producenta właściwej temperatury...

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    hmmm a w hotelu Qubus w krakowie na nadwiślańskiej leżą na pokojach i mają się zupełnie nieźle właśnie kronopol ...wenge...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  6. #246

    Domyślnie

    dzięki za przestrogi dotyczące bambusa, nie znalazłem nigdzie informacji na temat użytkowania i chyba go nie kupię.
    Andriu

  7. #247

    Domyślnie barlnek panele jesion klepka

    Odgrzebałam temat bo wybieram teraz podłogę. Już zamówiłam, wprawdzie bez zaliczki - panele buk firmy Tarkett o dł.2,52m. Potem w castoramie zobaczyłam panele drewniane jesion i bardzo mi się spodobały.
    Dylemat - co lepsze? Wiele osób krytycznie wypowiadało się nt. Barlinka, ale firmy doskonalą sie więc może i Barlinek nie jest już taki zły. Gdyby ktoś miał najnowsze doświadczenia to proszę o opinie. Podłoga w saloniku o małym natężeniu ruchu, ale jednak nie powinna się łatwo rysować, wypaczać itp.No i raczej nie dająca się słyszeć.
    Cena jest porównywalna buk Tarkett około 120 brutto, Barlinek 94 - 98 zł zdaje się tez brutto. Buk jaśniejszy ale słoje w jesionie Barlinka od jasnych po ciemnobrązowe jeszcze ładniejsze, więc skłaniam się do Barlinka.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  8. #248
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fillette

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Ja też byłabym zainteresowana doświadczeniami innych z deską barlinecką.

  9. #249

    Domyślnie

    ja mam na podłodze panele drewniane(merbau) firmy tarkett, pod nimi ogrzewanie podłogowe, deska nie jest klejona, połączona z płytkami korkiem. ogrzewanie podłogowe sprawuje sie super mimo sceptycznego podejścia wielu fachowców których prosiliśmy o radę (niektórzy twierdzili wręcz że zamarzniemy). podłoga jest ciemna i piękna......ale jeśli chodzi o trwałość to tragedia, konieczne jest podklejenie wszystkich mebli (foteli krzeseł) miękkim filcem i to nie za tydzień albo kiedyś tylko koniecznie przed wstawieniem ich na podłogę bo rysuje sie strasznie...nawet podczas odkurzania, ale dodam jeszcze raz podłoga jest przepiekna...

  10. #250

    Domyślnie

    trzeba użyc opcji SZUKAJ na ten temat było dużo o barlinku ogólnie nie polecana

  11. #251

    Domyślnie

    Dziękuję, wiem że o podłogach było dużo ale czasami jakość się poprawia.
    Ten tarkett będzie jasny więc może rysy będą mniej widoczne niż na merbau.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  12. #252

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób, które kupiły deskę BZK - bezklasową, czy ona jest tej samej grubości (15 mm) co deska z gwarancją 15-20 letnią?
    Gdzieś czytałam, że jest cieńsza....
    Pozdrawiam, Kafelka

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał kafelka
    Mam pytanie do osób, które kupiły deskę BZK - bezklasową, czy ona jest tej samej grubości (15 mm) co deska z gwarancją 15-20 letnią?
    Gdzieś czytałam, że jest cieńsza....
    Nie jest cieńsza -jest tylko krótsza ma długośc ok 115cm -no i ma wady... Trzeba też wziąsc ok 15% więcej (patrz mój post nieco wyżej).

  14. #254
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kubolek

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    2

    Domyślnie podłoga barlinek

    witam budujących

    jestem na etapie wykańczania i mam znajomego co to zakłada podłogi panele i pojechałem do nie go aby coś wybrać polecał mi barlinek i baltic wood z czego baltic jest droższy ale tez jest podłogą panelową czyli ile tam drewna w tym jest to wielka niewiadoma ....ALE pokazał mi deskę barlinecką nie panel grubości 18mm którą można odnawiać do 4 razy cyklinować czy jest to warte uwagi i pieniędzy ok 150 zł m2

    Proszę o odpowiedzi i podpowiedzi

    pozdrawiam
    kuba

  15. #255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    nie jest warte uwagi wogóle..za 170- 200zeta masz parkiet polakierowany badz mozaikę.. i to na dziesieciolecia...jak mozna plesc takie rzeczy ze barlinka sie da cyklinowac 4 razy jak ma warstwe uzytkowa drewna około 3,6 milimetra??tzn ze co cykliniarka za kazdym razem zbera 0,9mm a jesli wgnioty bedą większe??nie wierz w te bzdury...co ze sciaganiem lakieru przy schnieciu???odnawiałem i wiem paranoja...jak policzysz 150zł za barlinka (ak chcesz odnawiac musisz kleic wiec klej jakies 20zł do metra i usługę 25 zł za metr wyjdzie na to samo a porównywać nie ma co malucha do mercedesa...jakbyś juz jednak wybrał pfe pfe barlinka i jak chcesz odnawiac w przyszłości to nie słuchaj handlarzyny z barlinka tylko klej....
    Jeśli podobaja ci sie duze deski to za 220-250zł masz duza deke debowa z chemia na gotowo nawet pokoloryzowana na jaki kolor chcesz badz zaolejowana badz polakierowana..wogóle nie jarze dlaczego to łajno jeszcze sie sprzedaje...wole autentycznie na 5 -10lat kupic panele za 40zł wyrzucic i dawac nowe niz dac sie nabrac na 200zł za 3,6milimetra drewna na górze podłogi...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  16. #256

    Domyślnie

    Do nowego domu wprowadziliśmy sie jesienią ubiegłego roku na goły beton. Parkiet nie był dla nas dobrym rozwiązaniem bo wraz z dziećmi użytkowaliśmy cały dom a wiadomo,że technologia kładzenia parkietu to lakier , niezdrowy zapach, niemożność użytkowania podłogi przez dłuższy czas itd....
    Połozyliśmy więc deskę barlinecką za około 110 zł m. To jednak naprawdę pomyłka. Zwykły panel za około 30-40 zł byłby chyba lepszym rozwiązaniem.
    Zdecydowanie odradzam

  17. #257
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał tuuska1
    Do nowego domu wprowadziliśmy sie jesienią ubiegłego roku na goły beton. Parkiet nie był dla nas dobrym rozwiązaniem bo wraz z dziećmi użytkowaliśmy cały dom a wiadomo,że technologia kładzenia parkietu to lakier , niezdrowy zapach, niemożność użytkowania podłogi przez dłuższy czas itd....
    Połozyliśmy więc deskę barlinecką za około 110 zł m. To jednak naprawdę pomyłka. Zwykły panel za około 30-40 zł byłby chyba lepszym rozwiązaniem.
    Zdecydowanie odradzam
    Co jest najtańsze w eksploatacji podłogi w gospodarstwie domowym trwającym załóżmy 50 lat?
    Odpowiedź!
    1. parkiet lity lub deski lite
    2.Kamień na podłodze
    3. Linoleum
    4.deska barlinecka
    5 wykładzina dywanowa
    6 laminat
    ______________________________________-
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    AMEN!
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  19. #259

    Domyślnie

    Ja w zeszłym roku położyłem ok 200m2 barlinka - sapelli. Parkiet nie wchodził w grę przez ogrzewanie podłogowe.
    Powiem wam że mam mieszane odczucia:
    1. Fakt, że podłoga wygląda pięknie (ale to rzecz gustu)

    2. Chodzi się po niej jak po czyms ruchomym, stuka trzeszczy itp

    3. Jeśli chodzi o twardość to uważam że tragedia: salon w niektórych miejscach wygląda gorzej niż 15. letni parkiet w poprzednim mieszkaniu. Pilot tv spadający na podlogę robi wgniecenie. Plastikowe dziecięce krzesełko narobiło tyle rys, że żal patrzeć. Z przerażeniem patrzę jak odwiedzają nas znajomi nie ściągając butów (a szpilki to już masakra).

    4. Jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe pod deską to wszystko ok. - nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy pomieszczeniami z płytkami a tymi z deską.

    Podsumowując - deska piękna ale przy koszcie ok. 40tys. aż się boje co będzie za dwa, trzy lata. No przecież jej nie wymienię...

  20. #260
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwia1667
    Znajomi mają sklep z panelami. Odradzali mi deskę barliniecką, bo podobno dardzo miękka. Sami położyli sobie panele.
    A co mieli położyć? Laminat to nie drewno i hałasu kupa.
    Jeżeli ktoś porównuje laminat do sosny czy świerku to ma rację.
    Poza tym nie każde drewno musi być miękkie. Lapacho ma twardość 78N/mm2 a drewno gwajakowe aż 115N/mm2. A to znaczy, że drewno to wytrzymuje nacisk 11,5kg na mm2. Dokonałem próby opadowej kulki stalowej o średnicy 30mm na laminacie o grubości 10mm i szerokości 9mm i na drewnie lapaczo grubości 10mm i szerokości 90mm. Oba kawałki zostały połozone w tym samym miejscu jeden po drugim. Kulka została puszczona przez rurkę plastikową o długości 1,5m na te kawałki materiałów. Laminat w miejscu spadku popękał a na drewnie lapaczo został zrobiony ledwo widoczny ślad o średnicy 3,5mm.
    Co zaś najważniejsze drewno jest zdrowe i ekologiczne i jest surowcem odnawialnym. Laminat nie da się skompostować, po zużyciu czy uszkodzeniu musi być usunięty i.... właśnie co dalej, co z ekologią, środowiskiem o tym cicho, a przecież jest to problem tylko czyj nasz czy tamtych a może wspólny.
    Laminat posiada żywice melaminowe które do łączenia się z papierem i pyłem drzewnym wymagaja rakotwórczego formaldehydu. Z jego przekraczajacą normy 0,5mg/m3 ilością w laminacie miały niektóre znane firmy kłopoty (patrz Warenstiftungtest)
    _______________________________________
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 13 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony