dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 17
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 332
  1. #41

    Domyślnie

    podatek od nieruchomości płacony za pomieszczenie gospodarcze, garaż - wolnostojący jest kilkunastokrotnie wyższy od stawki podatkowej za bud.mieszkalny. Ze wzgl.ekonomicznych korzystnie jest mieć garaż w bryle domu.
    Danka

  2. #42

    Domyślnie

    o rany skończyłam czytanie na pierwszej stronie, gdzie problem podatku od nieruchomości zostawał nie rozwiązany, napisałam odpowiedź i tu nagle widzę, że był ciag dalszy i wszystko już jest jasne. No cóż, popisałam sobie.
    Danka

  3. #43

    Domyślnie

    [quote]
    On 2001-08-15 10:18, locus_bw wrote:
    Proszę o opinię na "Temat".
    Prawie skłaniamy się za osobno, bo dom mały. Wciąż jednak decyzja nie podjęta.
    [quote]
    Ja ze wzgledu na wąską działkę stawiam odzielnie
    Ale jak bym miał wybór to też bym postawił odzielnie

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    w górę

  5. #45

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Jestem dopiero na początku dłuuuuuuugiej i mozolnej drogi do posiadania własnego domu, i przy wybieraniu projektu pojawił się dylemat, garaż przy domu, czy osobno? Ze względu na niekorzystny układ terenowy (droga Płn-Płd od zachodu, lekki spadek na południe) lepiej by było postawić osobny garaż, lecz z drugiej strony perspektywa porannego spaceru z domu do chłodnego garażu na np. deszczu czy mrozie nie jest zbyt przyjemna. Jakie są wasze doświadczenia w tej materii. Z góry dziękuję za wszystkie opinie i sugestie.

  6. #46

    Domyślnie

    być może warunki uniemożliwią Ci postawienie garażu przy domu - a to jednak jest najpraktyczniejsze i to raczej przy a nie w.
    Ja projektowałem garaż przy domu z wejściem przez kotłownie do środka. I juz ściany stoją i efekt jest widoczny - polecam serdecznie takie rozwiązanie.
    - Kawał ściany od wnętrza garażu to ściana nośna domu - ocieplona zostanie styropianem + siatka na gładko = oszczedność na tynku.
    - Wieniec pod murłat oprze się na dwóch słupach żelbetowych = brak potrzeby budowy drugiej ściany garażu.
    - Garaż sobą izoluje ścianę budynku a jako nieogrzewany nie będzie wpływał na rozpuszczanie soli na samochodzie.
    - Wjeżdżając do środka nikt nie widzi jakie "cenne" rzeczy wnosisz do domu.
    ENDE.

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    witam
    moim skromnym zdaniem jak garaż to tylko z domem lub w.
    w moim przzypadku nie miałem wyboru (zagroda siedliskowa) musiałem wybudowac pomieszczenie gospodarcze ktore to własnie bedzie spełniac role garazu na np(kombajn ))
    jeśli miałbym mozliwość to budowałbym razem z domkiem.


  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na wybudowanie garażu wolnostojącego. Co za tym przemawiało?
    - mam sporo terenu i w związku z tym nie jestem zmuszony "komasować" zabudowę,
    - nie podoba mi się widok bramy garażowej w bryle budynku,
    - dom mam oddalony od drogi o ok. 80 m i te odśnieżanie zimą .....
    - argument, że mogę sobie odliczyć koszty budowy garażu o ile jest on w bryle budynku odpada - koszt samego domu i tak przekroczy limit wielkodusznie przyznany przez Sejm.

  9. #49
    JerryCool
    Guest
    JerryCool

    Domyślnie

    Ja mam garaż w bryle budynku (projekt typowy) nie chciałem zmieniać, ale wolałbym wolno stojący bo:
    1. u ojca jest w bryle budynku , zawsze utrzymuje sie tam temperatura powyżej 0 - efekt zawsze świeże błocko na posadzce
    2. Samochód przy każdym wjeździe i wyjeździe zbiera " świeżą" sól z dróg
    3. spaliny mimo klatki schodowej (typowy bliźniak)i drzwi przenikają do mieszkania
    4. Garaż wolno stojący można usytuować na działce jak mi się podoba, za zgodą sąsiada można go wybudować przy granicy działki ( do mojego garażu muszę zajeżdzać pod kątem 90 st.

    Na razie tyle mi sie nasuwa, gdybym nie miał garażu w projekcie w bryle budynku to na pewno wybudowałbym wolnostojący drewniany i przewiewny, żadnego połączenia z domem.


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: JerryCool dnia 2002-12-30 18:54 ]</font>

  10. #50

    Domyślnie

    jeśli mowa o wentylacji garażu :
    - 2 nawiewy 14x14 na poziomie posadzki po dwóch stronach bramy
    - wyciąg 1 kratką tez na dole sciany na końcu garażu
    oraz wyciąg rura PVC 110 prez dach
    Wcale nie musi śmierdzieć / np starym dieslem /

  11. #51

    Domyślnie

    Ja mam garaż wolnostojący. Mogłam sobie na to pozwolić ze względu na dużą działkę. Argumenty za:
    - spaliny nie przechodzą do domu
    - można go pobudować w późniejszym czasie(pieniądze)
    - w przypadku domu parterowego(mój domek)dowolna aranżacja pomieszczeń i okien.

  12. #52

    Domyślnie

    Ja mam identyczna orientacje działki do twojej, garaż mam w bryle budynku przez domem (dom w kształcie litery L). Moi rodzice mieli garaz płączony z domem, a ja teraz mieszkam w bloku i parkuje na chodniku i nie moge sie doczekać przeprowadzki do nowego domu. Dom połączony z garażem to dla mnie podstawa i to najlepiej trochę ogrzewany. Podstawowy argument to WYGODA. Istotnych minusów ja nie widzę:
    - smrodu spalin w domu nigdy nie czułem (oczywiście garaż musi mieć dobrą wentylację),
    - zwiększona korozja z soli nie zauważalna a z drugiej strony silnik zapalany przy -20C też dostaje mocno w kość (można było to ostatnio sprawdzić). Ja zresztą uważam że samochód czy dom jest dla mnie a nie odwrotnie.

    Sukcesów w budowaniu w Nowym Roku
    Kruszek

  13. #53

    Domyślnie

    Oczywiście, że garaż w bryle domu !!!!
    To dla mnie jest jeden z powodów dla których warto mieć własny dom. Obecnie mieszkam w bloku na 4 piętrze bez windy a żeby nie zastać któregoś dnia po raz kolejny samochodu z wydłubanymi migaczami i oderwanymi lusterkami parkuję na parkingu strzeżonym odległym o 100 m. Diabli mnie biorą, kiedy przyjeżdżam z tygodniowymi zakupami i zasuwam z góry na dół np. 5 razy. Czy miałbym w nowym domu przeżywać to samo????
    Moim zdaniem dobra wentylacja załatwia sprawę ew. zapachu spalin. Garaż będzie połączony z domem poprzez pralnię gdzie będzie również kanał systemu wentylacji wyciągowej co dodatkowo zapobiegnie przedostawaniu sie spalin do części mieszkalnej.
    Jestem typem majsterkowicza i nie wyobrażam sobie abym nie wykorzystał garażu do tego celu. Planuję co prawda garaż nieogrzewany ale mam zamiar doprowadzić kanał rozprowadzenia ciepła z kominka i kiedy będę chciał sobie coś zimą pomajsterkować otwieram przepustnicę i z pewnością nawet w duże mrozy da się uzyskać kilkanaście stopni w środku ( dom w szkielecie drewnianym, brama docieplona ). Poza tym słyszałem również, że za osobne garaże płaci się wyższy podatek od nieruchomości. Tak więc jak dla mnie same plusy.
    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    ja uwazam ze to kwestia gustu, osobiscie podoba mi sie obok domu , zreszta ja buduje - jako zagroda siedliskowa- to musze .
    Rozmawialem z osobami ktore maja , albo mieli garaz w domu lub obok ale z przejsciem i raczej nie widzialem ich zadowolenia , spaliny i zapach samochodu idą na dom .jezeli jednak baraz "pzryklejony " do domu to zrezygnój z przejscia .

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Popieram Manię2. Mój garaż stoi "przyklejony" do domu. Ściana nośna jest wspólna i nie ma przejścia. Nie boję się czy ktoś zobaczy co wyładowuję z auta do domu, bo tę sprawę maskuje odpowiednie ogrodzenie. Ale z doświadczeń blokowych, kiedy zakupy wnosiłem na 3 pietro robiąc po 4-5 kursów po schodach ze skrzynkami i siatkami - NIGDY WIĘCEJ garażu dalej niż 5 metrów od drzwi wejściowych!!

  16. #56

    Domyślnie

    Osobno - nie miesza się wody i ognia. Co innego dom do mieszkania, co innego pomieszczenie gosp. plus garaż. Popatrzmy jak sie budowało kiedyś - osobno domy i oddzielnie dla tego czym się jeździło, nigdy razem. Widocznie coś w tym musi być. Jeśli działka na to pozwala - oddzielnie.

  17. #57
    Guest

    Domyślnie

    A kiedyś się kuniem jeździło.I może dlatego lepiej,aby takie pomieszczenie było dalej. Choć całkiem niedawno jeszcze "wszyscy" mieszkali razem.
    Pozdr

  18. #58

    Domyślnie

    Ja też mam zabudowę siedliskową i miałam projekty i pozwolenie oddzielnie na dom z garażem w bryle i na oddzielny (pomieszczenie gospodarcze) i tak robię - ale nie wiedziałam, że taki jest wymóg przy zabudowie siedliskowej... Czy tak jest napewno?

  19. #59

    Domyślnie

    Oczywiście że razem i to z przejściem do domu. Do podanych zalet można dodać to, że garaż jest często również miejscem składowania różnych rzeczy (rowery itp) oraz miejscem gdzie moża pomajsterkować. Bezpośrednie przejście do domu zasadniczo ułatwia w/w zadania. Gdy w domu potrzebny jest np młotek czy wiertaka nie trzeba wychodzić na zewnątrz (deszcz, śnieg, wiatr i mróz). Garaż połączony z domem jest dla tych którzy lubią wygodę, osobny dla reszty.

  20. #60

    Domyślnie

    On 2003-01-02 16:25, bedi wrote:
    Garaż połączony z domem jest dla tych którzy lubią wygodę, osobny dla reszty.

    Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią
    Dyskusje na temat "razem czy osobno" przypomnialy mi czasy,
    gdy rodzicow znajomi budowali dom, lecz ubikacje zrobili na zewnatrz bo.......... ma brzydkie zapachy

Strona 3 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony