dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 121
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    dzisiaj kupiłam ....bardzo smaczna


  2. #42

    Domyślnie

    Ostatnio kupilem mix: czarna z zielona z odrobina jakiegos czerwonego kwiatu. BOMBOWA!

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikazuu
    Plantacja herbaty?
    Nie było mnie tam, nie widziałam, bo wyspa Cejlon trochę daleko...
    A tak wogóle, to gdzie uprawia się krzewy herbaciane? Ameryka pld? Indie?


    A jeszcze w temacie picia herbaty, wiecie że zawiera ona kofeine (tak jak kawa)?
    Moja mama filiżanke dobrej herbaty stosuje zamiast ...tabletki na ból głowy. Twierdzi, że herbata jest skuteczniejsza w tej przypadłości.
    Plantacja herbaty to głównie Chiny Japonia( nie robią czarnych herbat) Indie Sri Lanka i wiele drobnieszych typu Sumatra Java Gruzja....
    Herbata zawiera również kofeinę jak kawa ale wolniej się przyswaja niż kawowa ale dłużej działa. Wszystko też zależy jak długo parzymy herbatę. do 3 minut działa pobudzająco powyżej 3 min uspokajająco. to istotne!!!
    pozdrowionka
    CHCESZ BYĆ SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM ZOSTAŃ OGRODNIKIEM.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał szuna
    Cytat Napisał Mikazuu
    Plantacja herbaty?
    Nie było mnie tam, nie widziałam, bo wyspa Cejlon trochę daleko...
    A tak wogóle, to gdzie uprawia się krzewy herbaciane? Ameryka pld? Indie?


    A jeszcze w temacie picia herbaty, wiecie że zawiera ona kofeine (tak jak kawa)?
    Moja mama filiżanke dobrej herbaty stosuje zamiast ...tabletki na ból głowy. Twierdzi, że herbata jest skuteczniejsza w tej przypadłości.
    Plantacja herbaty to głównie Chiny Japonia( nie robią czarnych herbat) Indie Sri Lanka i wiele drobnieszych typu Sumatra Java Gruzja....
    Herbata zawiera również kofeinę jak kawa ale wolniej się przyswaja niż kawowa ale dłużej działa. Wszystko też zależy jak długo parzymy herbatę. do 3 minut działa pobudzająco powyżej 3 min uspokajająco. to istotne!!!
    pozdrowionka
    Hmmm, musze to pobudzenie- uspokojenie przetestować.

    A czy to prawda, że herbata granulowana powstaje niejako z odpadów po produkcji liściastej? Słyszałam, że to głównie w Polsce sprzedaje się ten rodzaj herbaty.
    Mieszkam.

  5. #45

    Domyślnie

    Hrebata granulowana to podobnie jak herbaty robione CTC czyli pozbawione nerwu liściowego a potem skręcone. Fakytcznie nie ma dobrych herbat granulowanych!
    CHCESZ BYĆ SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM ZOSTAŃ OGRODNIKIEM.

  6. #46

    Domyślnie

    Ostatnio, popijam z rumem. Próbowałem z innymi alkoholami, ale rum daje specyficzny posmak. Lubię też mocną markową z cytryną. Jakość i smak wody jest też bardzo istotna. Kiepska zabije walory smakowe nawet najlepszej i najsmaczniejszej herbaty.
    Latem pijemy herbatkę miętową. Mięta rośnie tuż pod naszym oknem i jak nam przyjdzie smak parzymy sobie, do woli.

  7. #47

    Domyślnie

    W czasie mrozów najlepiej rozgrzewa herbata z goździkiem. Wrzucony do naparu, daje wspaniały aromat i poczucie wszechogarniającego ciepła. Wypróbowałam wiele razy....

    szuna, z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że wiesz dużo na temat herbaty, dlatego mam pytanie: co myslisz o herbatach na wagę kupowanych w specjalistycznych sklepach, stoiskach? Czy ich jakość jest adekwatna do ceny? Czy nie zawierają zwyczajnie więcej barwników, aromatów albo udziwnionych dodatków?
    Czasami mam wrażenie, że smakują jak zwykła czarna, tylko że ładniej pachną...
    Mieszkam.

  8. #48

    Domyślnie



    Z konieczności (bo mam tylko 2 do wyboru) piję Cardamom Green Tea.

    Łagodna w smaku ze specyficznym aromatem.
    Mogę polecić na upalne dni. Sprawdza się.

    pzdrwm

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikazuu
    W czasie mrozów najlepiej rozgrzewa herbata z goździkiem. Wrzucony do naparu, daje wspaniały aromat i poczucie wszechogarniającego ciepła. Wypróbowałam wiele razy....

    szuna, z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że wiesz dużo na temat herbaty, dlatego mam pytanie: co myslisz o herbatach na wagę kupowanych w specjalistycznych sklepach, stoiskach? Czy ich jakość jest adekwatna do ceny? Czy nie zawierają zwyczajnie więcej barwników, aromatów albo udziwnionych dodatków?
    Czasami mam wrażenie, że smakują jak zwykła czarna, tylko że ładniej pachną...
    na pewno są to dobrej jakości herbaty choć i w nich znajdują sie niezbyt ciekawe gatunki. jakość herbat często określa sie symbolami STFGFOP. Często te oznaczenia spotyka się na herbatach klasycznych czyli nie aromatyzowanych. Aromaty są naturalne w większości ale zanjdują sie też aromaty sztuczne. Co do ceny? są wysokie czasami nawet za wg mnie warto.
    pozdrawiam.
    CHCESZ BYĆ SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM ZOSTAŃ OGRODNIKIEM.

  10. #50

    Domyślnie

    Uwielbiam Yerba Mate, oczywiście w tykwie i przez bombille

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał isztar
    Uwielbiam Yerba Mate, oczywiście w tykwie i przez bombille
    mnie się sposób picia podoba, nawet mam kompletny sprzęt, ale napój zdecydowanie kojarzy mi się z naparem z siennika! sorrry!

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał szuna
    [

    jakość herbat często określa sie symbolami STFGFOP. :
    Podpowiesz jak czytać?

  13. #53

    Domyślnie

    napój zdecydowanie kojarzy mi się z naparem z siennika! sorrry!
    Ależ ja się zgadzam jeśli chodzi o zieloną yerbę
    Ja piszę o czarnej, naprawdę radzę spróbować jeśli ktoś nie pił i parzona jak należy, przynajmniej 5 kopiastych łyżek na tykwę

  14. #54

    Domyślnie

    jeny..... isztar, bratki.... jaka tykwa? jakie bombile?
    oswiećcie mnie
    Mieszkam.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikazuu
    jeny..... isztar, bratki.... jaka tykwa? jakie bombile?
    oswiećcie mnie




  16. #56

    Domyślnie

    ok, juz wiem jak to wygląda. thx, isztar
    ale co sie z tym robi?
    Mieszkam.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Nasypuje się do naczynka spora ilość yerba mate, robi się bardzo mocny napar, który wypija się za pomocą rurki.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  18. #58

    Domyślnie

    Tykwę trzeba przedtem dwa dni moczyć. Najlepiej naparem z mate. Potem przechowywać używając minimum raz dziennie, żeby nie wyschła.

    Poza tym tykwa nie jest jednoosobowa, ani rurka.

    No a napar ma takie stężenie, że język kołkiem staje.

  19. #59

    Domyślnie

    A miłośnicy czerwonej gdzie???
    Uwielbiam cytrynową, pijmy też ze świeżymi listkami melisy lub mięty prosto z mojej plantacji na oknie. Polecam

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    A miłośnicy czerwonej gdzie???
    Uwielbiam cytrynową, pijmy też ze świeżymi listkami melisy lub mięty prosto z mojej plantacji na oknie. Polecam
    ja też bardzo lubię herbatę z takim dodatkami, a zwłaszcza świeżą mięta

    isztar, bratki a jakie przyjemnosci organoleptyczne daje yerba mate pita przez taka tykwe, bo piszecie że napar mocny, że język kołkiem staje..
    pobudza? oczyszcza? uspokaja?
    Mieszkam.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony