dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 226
  1. #201

    Domyślnie

    Ged, masz na myśli takie rozsadzenie ściany? http://www.daycreek.com/dc/images/ph...xterior031.htm
    Myślę, że przy 0,5m grubości muru nie ma to znaczenia.

  2. #202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Rzuce pare realizacji..
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  3. #203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  5. #205
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cortwood - ciekawa sprawa ) Gdyby tylko trafiła się gdzieś działeczka rekreacyjna to można by z takiego czegoś domek letniskowy stworzyć. Z zewnątrz bomba, wewnątrz można by jakiś fragment ściany zostawić w takim charakterze, dla podkreślenia konstrukcji, resztę przykryć boazerią lub GK. A jakby lepić gliną i zabezpieczyć jakimś środkiem od zewnątrz (na wypadek wypłukiwania) to super tania technologia

  6. #206

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    witam. temat spadł, czy Autor jeszcze wierzy w jego realizację?
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  8. #208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Adam jak z tą strzechą? Impregnacja mat jest bardzo skąplikowana?
    Czy da się wykonać impregnację "domową robotą" i czym to zrobić (tym impregnatem do konserwacji)?
    U mnie w okolicy trzcina rośnie za darmo tylko trzeba trochę cierpliwości do wiązania mat drutem.
    Dobrze działają już sprawdzone kiczki ze słomy (niestety nie umiem wiązać, ale się nauczę zanim zawód wiązacza wymrze - ponoć podobnie się skręca, jak powrósła), strzecha, którą widzieliśmy na początku wontku i gonty.


    A tak na marginesie mój domek (100m^2parteru) wraz z działką (9ar) kosztował mnie 65tyszł - odliczając koszt działki w tej okolicy 35 tys zł (po zamianie na własność-koszt 600zł wartość wynosi obecnie 46tys )jego koszt wyniósł 30tys

    jak na razie dołożyłam

    6tys za dozbrojenie działki i wykonanie instalacji kanalizacyjnej zew
    3,6tys za okna (brakuje jeszcze4)
    1tys za projekt instalacji gazowej
    6tys za izolację zewnętrzną 2stron fundamentu (dzisiaj zrobiłabym sama)
    2 tys za pozostałe 2 ściany wraz z robocizną (głębokość fundamentu 1,8m)
    2,5 tys za docieplenie cząści poddasza
    1 tys za podniesienie poziomu podłogi na gruncje z podkładem (66m^2podniesione o ok 40 cm)
    2 tys wkład kominkowy z podłączeniem do komina

    koszt domku to 30+23tys=53,5tys

    Jak do tej pory najbardziej przeraża mnie zaproponowana kwota za wykonanie co z kotłownią i wkładem do komina 30 tys zł - szukam taniej

    I mam nadzieję zmieścić się w 100tys zł (bez wykończenia)

  9. #209

    Domyślnie

    Witajcie , witaj Adamie ,
    nie moge sie nie przypiac pod temat , troche w innym kierunku no ale skoro o ideach do 100000 to :

    zaopatrujac sie w niezbedny na cala droge sprzet
    kupujemy tani samochod
    albo drozszy z HDS em ktory w tym wypadku robi za pomocnika przy montazu/demontazu
    i dom
    w wersji do wyboru
    do koloru

    a jest tego sporo , nie tylko w tym regionie

    za jednym zamachem ladujemy tez na pake
    wspanialy budulec
    i pokrycie dachowe , wolalbym taka stara mazurska czerwona , ok 4000 szt + dodatki , ale nie znalazlem , jak sie okazuje to rowniez rozchwytywany towar

    zakladajac ze posiadamy juz dzialke potrzebne beda : checi , cierpliwosc, znajomosc tematu przenoszenia domu , ktos do pomocy i oczywiscie bardzo duzo WLASNEJ PRACY . To tez oferta nie dla wszystkich . zostaje jednak MNOSTWO pieniedzy .

    Na wiarygodnosc ze mozna , polecam
    mnie samego czeka cos podobnego ,
    pozdrawiam

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał ged
    Trochę deszczu, drewno napęcznieje i porozsadza tę ścianę. Kiedyś w kamieniołomach przy pomocy drewnianych klinów polewanych wodą odspajano wielotonowe bloki marmuru.

    Trochę słońca drewno wyschnie i porobią się szczeliny. Porobią się bo drewno nigdy nie jest suche do końca.
    Bardzo ciekawy post... .
    Autor chyba tylko poezją sie zajmował, a potem los walnął mu kłode pod tytułem budowanie

  11. #211

    Domyślnie

    Stolarzem ani ciesla to kolega nasz na pewno nie jest adam_mk , mam takie pytanie i prosbe o pomoc . W Twoim temacie wypowiadasz sie nastepujaco "Dziś już można "zrobić sobie" takie drewno, które kompletnie się nie pali." Moge prosic o recepte ?

  12. #212

    Domyślnie

    adam_mk , jak ci idzie dom za MNIEJ NIZ 100000 ?Z ciekawosci pytam bo pisalem we wiadomej sprawie i mimo ze odwiedzasz FM nie dales znaku zycia , nie ukrywam liczylem na Twoja pomoc , w watku tez jest kilka ciekawych rozwiazan - moze warto by kontynuowac ? , Pozdrawiam

  13. #213
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Dziś jestem pewny, że można wybudować normalny dom za 100 tys. Wiem bo mam bezpośredniego sąsiada który wybudował dom dla syna, a teraz buduje dla córki. Wszystkie prace robione chłopską metodą, zero zatrudniania ekip budowlanych, absolutnie wszystkie prace wykonuje rodzina, murarzem jest dziadek 72 lata. Dom mały prosty; maks, styropian, blacha, do tego piach, wapno, cement i woda. dlaczego to piszę? - bo dziś była u mnie ostatnia grucha z betonem i jakoś tak sobie uświadomiłem, że ja tyle wydałem na beton w betoniarni

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał ged
    i jakoś tak sobie uświadomiłem, że ja tyle wydałem na beton w betoniarni
    no ale nie masz kurnika tylko porzadnie wypasiona chate , nie ?

  15. #215
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD „ZRÓB TO SAM” Avatar ged
    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.844
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    615

    Domyślnie

    Co nie znaczy, że nie można zbudować domu za stówę.

  16. #216

    Domyślnie

    oczywiscie ze mozna ja bym sie w dziewiecdziesieciu zmiescil przenoszac chalupe .

    pozdrawiam

  17. #217

    Domyślnie

    Jak ktoś ma rodzinę na wsi to jest dla niego oczywiste, że można nie widzieć takich pieniędzy na oczy przez całe życie i ładny dom postawić.
    Ludzie tam robią wszystko sami oprócz cementu i stali (no i instalacyjnych rzeczy też). Wylewają pustaki, tną drewno, szukają używanych elementów do wykorzystania jak piece, blacha na dach, co się da. Całe rodziny własnymi siłami budują i oszczędzając budują domy na które normalnie takich ludzi nie stać. Muszę jednak przyznać, że często niezgodnie ze sztuką budowlaną, ale domy są i ( z reguły )nie walą się.
    Nie zmienia to faktu, że ja wolę mieszkać w trochę droższym lokum.

    Są jeszcze awangardowe u nas technologie czyli domy ze słomy (jak ktoś słyszał to wie, że to nie żart) i coraz popularniejsze na zachodzie domy z gliny ciężkiej lub lekkiej (bardzo ekologiczne)

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    O! Temat żyje i nie przepadł w czeluściach forum!
    To dobrze!
    To niepalne drewno...
    Sole boru. Drewno, papier czy cokolwiek nimi nasączone staje się niepalne.
    A u mnie trochę zmiana orientacji i wyzwanie jakby nieco większe!
    Tak się złożyło, że zaczęła rozpadać się buda w której mam firmę!
    Samo życie zmusza mnie do podjęcia się gruntownego remontu z przebudową dwupiętrowego budynku w mieście.
    Bardziej teraz studiuję tynki, wypełnienia, wzmocnienia drewna (walkę z grzybkami też) niż projekt pustaka ściennego (którego jednak nie porzucam!).
    Moje zamiary idą w takim kierunku, że tam , tak właściwie, to wszystko przecież już jest.
    Trzeba zdjąć, poddać renowacji, tu i uwdzie coś poprawić, dołożyć i zamontować to zdjęte (głównie drewno) na powrót!
    No i kwity!
    Tu, to szlag człowieka trafia!
    Bardzo wolno to idzie...
    Ale idzie...
    Adam M.

  19. #219

    Domyślnie

    Mi się przez dłuższy czas marzył nowoczesny dom (technologia) z tradycyjnego materiału jakim jest glina.
    Wszystko zaczęło się od tego, że moi pradziadkowie mieszkali w domu z gliny ze słomą i nijak się to miało do krążących mitów o tzw. lepiankach.
    Dom stał kilkadziesiąt lat bez żadnego remontu (nie licząc przykrycia papą w miejscu strzechy) i tworzył specyficzny klimat tak, że miło się w nim przebywało.
    Kiedy odkryłem, że na zachodzie ta technologia powraca pod szyldem ekologii, że buduje się w niej wielkie wille, a do naszych czasów przetrwały nawet kilkuset letnie pałacyki postanowiłem przyjrzeć się tematowi.
    Niestety natrafiłem na ścianę w postaci kosztów.
    Paradoksalnie bo dom taki powinien być tani jednak z braku powszechności tej technologii tak nie jest.
    Mimo, że Polska jest jednym z nielicznych krajów który ma normę na budownictwo z gliny to brak projektów typowych, trudno znaleźć architekta który podejmie zaprojektowania, a kilku którzy się tym zajmują mają wysokie stawki.
    Podobne problemy, że znalezieniem i dostarczeniem odpowiedniej gliny nie mówiąc o fachowym wykonawstwie.
    Z tych powodów budownictwo które powinno być z zasady tanie dorównuje kosztami ogólnie stosowanemu, a ponieważ wiąże się z problemami, odpuściłem sobie.
    Szkoda że technologia nie rozpowszechnia się bo przy bardziej masowym wykorzystaniu (więcej projektów, powstanie kopalń gliny, dostęp do potrzebnej wiedzy wśród wykonawców), stan surowy takich domów byłby znacznie obniżony przy zachowaniu walorów cieplnych i użytkowych a do tego ekologicznych.

    PS:
    Dom Pradziadków choć był w nienagannej kondycji "odszedł" razem z nimi robiąc miejsce popularniejszym technologiom.

  20. #220
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    mam zamiar zrobić mały "remont" domku gospodarczego ( stan obecny- zostało kilka kamieni z fundamentu ) Domek miał około 60m2, 6 na 10m. Zakładam że ma być baaaaaaaaaardzo tani, ile? okaże się po wykonaniu Takiej konstrukcji :
    -płyta fundamentowa
    -ściany ze stempli szalunkowych wypełnionych kostkami słomy-otynkowane
    -kostr. dachu-wiązary deskowe, pokrycie blachodachówka
    stan surowy otwarty powinien się zmieścić w 10 tyś zł, czy można taniej ?
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony