dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emilkaa

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    5

    Domyślnie czy stracę możliwość budowy na działce?

    W miejscowości, w której chcę kupić działkę budowlaną jest aktualny plan zagospodarowania przestrzennego. Normatyw dla działki budowlanej to min. 1200 m.kw. i taką właśnie chcę kupić. W planie działka leży przy drodze oznaczonej jako ciąg pieszo-jezdny i ma 6 m. szerokości.
    Czy kupując działkę o minimalnej wielkości dopuszczonej w tym terenie nie ryzykuję tym, że w przypadku poszerzenia drogi kosztem mojej działki stracę możliwość budowania na niej? W jakim przypadku może dojść do poszerzenia drogi przy której leży działka?
    Problem w tym, że będę się budowała prawdopodobnie za kilka lat, czy w przeciągu tego czasu jest mozliwość zmiany szerokości drogi i zabrania gruntu na nią z mojej działki?

    Z góry dziękuję za odpowiedź

  2. #2

    Domyślnie

    Normatyw normatywem ale wydaje mi się, że 1200 m2 to i tak sporo na dom. Nie jestem jednak ekspertem prawa budowlanego. Wydaje mi się, że warto byłobo zaraz po kupnie działki wystąpić o warunki zabudowy - są ważne dwa lata. W tym czasie decydujesz się na jakiś projekt i przed wygaśnięciem warunków zabudowy starasz się o pozwolenie na budowę. Szukasz kierownika budowy, kładziesz kilka cegieł na działce i zgłaszasz rozpoczęcie budowy. A potem możesz budować nawet 10 lat........ W razie jakichś ruchów z drogą oficjalnie jesteś w trakcie budowy z ważnym pozwoleniem. Nie wiem czy w Twoim przypadku tak można ale wiem, że niektórzy tak robili (robią).............................
    Pozdrawiam
    Life is brutal and full of zasadzkas....

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emilkaa

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Bardzo cenna porada, też o tym myślałam, ale muszę obliczyć koszty przyłączy mediów...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony