dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 243
  1. #21

    Domyślnie

    Już pięknie widać co gdzie będzie.
    Lidka, pewnie już w myślach ustwiasz meble (ja bym tak robiła).

    Mam pytanie:
    jak zrobicie 3w do wysokości cokołu a potem 2w to chyba wyjdzie wam taki załom (bo 3w chyba będzie szersza niż 2w)?

  2. #22

    Domyślnie

    [quote="mamuśka"]Już pięknie widać co gdzie będzie.
    Lidka, pewnie już w myślach ustwiasz meble (ja bym tak robiła).

    Już od dawna mam wszystko w głowie poustawiane , problem mam tylko z moją ponadnormatywną kreatywnością: pomysłów mam zdecydowanie za duzo jak na jeden dom .

  3. #23

    Domyślnie

    Napisałeś:
    "Po wymurowaniu ścian fundamentowych majster stwierdził, że możemy jeszcze nieco obnizyc podłogę - bo na tym nam zależało."
    Dlaczego Wam na tym zależy? I jak można podłogę obniżać? Bo czytałam, że pozioma izolacja fundamentu powinna się łączyć z izolacją podłogi na gruncie?
    Przy okazji: mi z rzutów demo wynika, że domek jest ma o 10 cm niższą kondygnację niż M02, który ma 2,70 (kondygacja 3,07). Tak jakby dołożono 10 cm styropianu w podłodze, nie podwyższając ścian.
    Czekamy na mapki, więc nie byliśmy jeszcze u Pani Architekt, ona przez telefon mówiła, że ma parter 2,80, ale mogła pomylić z innym projektem. Jak to jest u Was?
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia_z_lasu
    Napisałeś:
    "Po wymurowaniu ścian fundamentowych majster stwierdził, że możemy jeszcze nieco obnizyc podłogę - bo na tym nam zależało."
    Dlaczego Wam na tym zależy? I jak można podłogę obniżać? Bo czytałam, że pozioma izolacja fundamentu powinna się łączyć z izolacją podłogi na gruncie?
    Przy okazji: mi z rzutów demo wynika, że domek jest ma o 10 cm niższą kondygnację niż M02, który ma 2,70 (kondygacja 3,07). Tak jakby dołożono 10 cm styropianu w podłodze, nie podwyższając ścian.
    Czekamy na mapki, więc nie byliśmy jeszcze u Pani Architekt, ona przez telefon mówiła, że ma parter 2,80, ale mogła pomylić z innym projektem. Jak to jest u Was?
    Mówimy o poziomie "0" i jego ustalaniu - mamy lekkie spadki w stronę drogi i dodatkowo z północy na południe, a że jeszcze nie mamy drogi utwardzonej to założyliśmy że poziom drogi będzie +20cm i 2 schodki czyli 32cm do tego 20cm spadku od poziomu gruntu przy domu i docelową drogą. Czyli poziom podłogi zaplanowany był wyżej o 72 cm od poziomu obecnej drogi Ale okazało się że najwyżej położony punkt można nieco zniwelowac i wystarczy 10 cm spadku pomiędzy docelową wysokościa drogi i poziomem podłogi i stąd te 10 cm niżej niż pierwotnie wyznaczyliśmy z geodetą.
    Generalnie uważamy że dom nisko posadowiony ma lepsze proporcje.
    Oczywiscie wysokość pomieszceń jest nadal 2,70, ale z uwagi na to że mamy 20 cm styropianu w podłodze to wysokość między płytą fundamentową a sufitem wyniesie 2,96.

  5. #25

    Domyślnie

    A ja z zapytaniem jakie to cegły na cokół -klinkierowe czy zwykłe, bo jak zwykłe to nie chyba nie nadają się , a jesli to tez klinkier to prosze o nazwę tego klinkieru.wyglada super
    Dla chcącego nic trudnego!

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    A ja z zapytaniem jakie to cegły na cokół -klinkierowe czy zwykłe, bo jak zwykłe to nie chyba nie nadają się , a jesli to tez klinkier to prosze o nazwę tego klinkieru.wyglada super
    Cegły są klinkierowe, recznie formowane Vandersanden rustica lub primula. Wyglądają niemal identycznie, więc tak naprawdę nie ma znaczenia które sie wybierze, a wybierać do zakupu trzeba konkretne palety cegieł, bo moga się nieznacznie różnić. Nam też się baaaaardzo podobają, do tego szara dachówka creatona domino i jasny tynk.... A wkoło zieleń z ogrodu.

  7. #27

    Domyślnie

    Będzie pięknie, a Creaton Domino jest naprawde śliczna. Jaki kolor okien do tego zamawiacie i czy planujecie deskowanie szczytów?
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia_z_lasu
    Będzie pięknie, a Creaton Domino jest naprawde śliczna. Jaki kolor okien do tego zamawiacie i czy planujecie deskowanie szczytów?
    Deskowania nie planujemy, mają być bonie, żeby dom był bardziej "przysadzisty". Mam nadzieje, że te bonie nie będą " zgrzytały" za mocno z klinkierem. Co myślicie?. Dodatkowo tam gdzie bonie tynk ma być o ton ciemniejszy niż na dole, ale dokładnie jaki bedzie jeszcze nie wiemy. Tak jak nie wiemy jaki będzie kolor okien...Okna będą PCV, większość to fixy. Myślimy o okleinie w kolorze złotego dębu (ale nie od każdego producenta nam się podoba) albo jasnego orzecha. Od wewnątrz najprawdopodobniej będą białe, bo bardziej nam będą pasowały do koncepcji wnętrza. Tak sobie myslę, że decyzja w sprawie okien bedzie decyzją chwili, bo na zewnatrz tak do końca białych też nie wykluczamy. Chociaz ja bardziej jednak skłaniam się jednak do koloru drewna: naiwnie myslę, ze nie będą się tak brudzić. A to dopiero początek wyborów . Jak już jesteśmy przy elewacji: nad tarasem ma być drewniana pergola, a murek wokół tarasu będzie jednocześnie wieeeelką donkcą. Po pergoli będzie się piąc coś zielonego. Widzicie to?

  9. #29

    Domyślnie

    Bonie + klinkier - jak zwykle wszystko będzie zależało od szczegółów - kolory, szerokość. Koło nas stoi nowy domek - szary dach, biale okna, tynkowany w zimnych beżach + szarości, na fragmentach bonie. I fragmenty z żółtego gładkiego klinkieru ( kolor podobny do 'Sahara") - ale nie cokoły, tylko słupki przy wejściu, płot. Wygląda bardzo elegancko, tylko trochę zimno, smutnawo. Tego żółtego powinno być znacznie więcej, by go ocieplić.

    Pergola w tym miejscu aż sie prosi, my zrobimy co najmniej wysoka kratkę, osłaniającą taras z drugiego krótszego końca. Od góry jeszcze pomyślimy, bo taras jest u nas od wschodu.
    Zastanawiam się też, czy dawać trzecie okno od strony tarasu, bo będzie tam widok na las.

    Z oknami też mam problem - boję się białych plastikowych, bo się podobno elektryzują i łapią brud. Okleiny drewnopodobne bywają dość ładne, ale zawsze to jednak cerata coś udająca - i czy zagra z ewentualnym prawdziwym drewnem. Plastikowe w nietypowych kolorach kosztują duuużo drożej, porównywalnie do drewnianych. Drewnianych też nie mogę znaleźć takich by kolor mi się podobał ( bezbarwny lakier a nie bejce robiące np. z sosny coś innego), były energooszczędne i nie kosztowały absurdalnie. Ładna elewacja z białymi oknami jest znacznie trudniejsza do wymyślenia.

    Nie mamy jeszcze projektu w ręku ( ale już zamówiony jest). Czy strop jest lany, nie teriva? Bo tyle stempli kupiliście?
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar B.Art
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Masz racje z tym chlodem w kolorach. Dlatego cokół ma byc z klinkieru jak wyżej na fotkach, ręcznie formowany i w ciepłym kolorze, jasna elewacja i zieleń wokoło ma to jeszcze ożywić. Ogrodzenie tez ma być z tego klinkieru więc ten chłód mamy nadzieję przełamać - dokładnie tak jak piszesz prawdziwym wyzwaniem będzie kolor okien drzwi wejściowych i bramy garażowej - tutaj jeszcze jesteśmy w lesie - może jakies propozycje?
    A propos stropu - tak bedzie lany - tak było zaprojektowane więc nie protestowaliśmy, zresztą podobno strop liczony indywidualnie ma mniejsza ilosc zbrojenia (konstruktor nie przewymiarowuje zachowawczo - podobno jest to wada projektów gotowych) i taki strop nie kosztuje dużo wiecej od terivy. Wiadomo beton jest drogi ale i płyta jest dużo cieńsza. Dodatkowo w naszym domku dach opiera sie na podwyższonym wieńcu i strop monolityczny jest wskazany. Czas pokaże czy to był dobry wybór.

  11. #31

    Domyślnie

    Po krótkim spacerze po okolicy doszłam do wniosku, że brama i drzwi nie muszą być w kolorze okien, choć jeśli są, to zazwyczaj wygląda ok. Białe okna też rozważamy, ale białej bramy garażowej nie chcę bo się brudzi. Spokojnie można dobrać bramę do czegoś innego na elewacji ( jasnoszara?). Co do chłodu to zauważyłam wczoraj, że niezawodnie ociepla kolory dach w naturalnym kolorze ceramiki plus klinkier pod kolor i reszta może być biała. Ale u nas raczej będzie dach szary.
    Czy podwyższony wieniec wynika z grubszego ocieplenia dachu?
    Z czego budujecie? ( silka , BK?) I ile tego kupiliście?
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar B.Art
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    W temacie kolorów - jesteśmy przekonani do dachówki w kolorze łupka - klinkier będzie ceglany z żółtym nalotem. I teraz musimy dołozyc do tego okna i elewację - gdyby były białe okna i beżowa/kremowa elewacja to może nie wyglądałoby to źle?
    Podwyższony wieniec jest z tego powodu, że więżba sie na nim opiera a ściany są tylko na szczytach. Budujemy z bk i zamówiłem około 2000 bloczków o gr. 24 na ściany zewnętrzne i nośne i dodatkowo 1300 o gr 12cm na działówki. Prawdopodobnie przeholowałem ale w tej cenie (7,60 plus VAT) lepiej mieć więcej niż mniej.

  13. #33

    Domyślnie

    L. jak ja Ci zazdroszczę!!
    Morzesz chodzić po kuchni, salonie i jadalni .... u umnie ciagle łąka

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mobutu

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał lidex
    Cytat Napisał acca5
    A ja z zapytaniem jakie to cegły na cokół -klinkierowe czy zwykłe, bo jak zwykłe to nie chyba nie nadają się , a jesli to tez klinkier to prosze o nazwę tego klinkieru.wyglada super
    Cegły są klinkierowe, recznie formowane Vandersanden rustica lub primula. Wyglądają niemal identycznie, więc tak naprawdę nie ma znaczenia które sie wybierze, a wybierać do zakupu trzeba konkretne palety cegieł, bo moga się nieznacznie różnić. Nam też się baaaaardzo podobają, do tego szara dachówka creatona domino i jasny tynk.... A wkoło zieleń z ogrodu.
    cześć
    prawie po sąsiedzku (Żbików) planujemy pokryć naszą chatynkę Dominem
    czy możecie podzielić się (na priv) ceną na dachówkę - bo my negocjujemy cenę pod Krakowem (znaczy Żona coś tam tworzy i taka wskazówka mogłaby być pomocna
    z góry dzięki
    M!

  15. #35

    Domyślnie klory elewacji

    Liduś, smutne te kolorki.
    Zastanów się nad tym, weż pod uwagę że czymlokwiek pomalujesz z upływem czasu naturalnie przyszarzeje.

  16. #36

    Domyślnie Re: klory elewacji

    Cytat Napisał mamuśka
    Liduś, smutne te kolorki.
    Zastanów się nad tym, weż pod uwagę że czymlokwiek pomalujesz z upływem czasu naturalnie przyszarzeje.
    Smutne? , ja bym je okresliła na spokojne...chłód szarości ociepli cegła klinkierowa taka zółto-ceglana. Ta wizualizacja jest słaba i faktycznie nie oddaje dokładnie naszych wyobrażeń. W kazdym bądź razie dziękuję za opinię i czekam na więcej .

  17. #37

    Domyślnie

    Tak jak jest, nawet na wizualizacji, jest elegancko. Mojemu mężowi bardzo się podoba. Mi też się podoba, choć dla siebie to ja bym to trochę ociepliła i rozjaśniła. Jak zwykle liczą się szczegóły odcieni. Myśłę, że Creaton łupek nie jest taki ciemny, jak na wizualizacji ( mam chyba prawidłowo skalibrowany monitor), więc będzie jaśniej. Wybrany przez Was klinkier jest przepiękny sam w sobie, ale ja bym się zastanowiła nad jaśniejszym, kolory w stylu CRH seria Wiosna albo bym dała gdzieś drewno w jasnym kolorze (podbitka? stolarka?) pasującym do klinkieru - z tym,że do wybranego przez Was klinkieru ciepły odcień drewna IMHO nie pasuje.
    Ale tak jak jest, też jest ładnie.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  18. #38

    Domyślnie

    Przemyślenia po dzisiejszym spacerze: zdecydowanie ładniej naturalnie szarzeje elewacja w kolorze szarym niż np żółtym .
    Klinkier już wybrany i nawet częściowo zakupiony , więc tutaj już zmian nie będzie. Trochę się obawiam tego drewna, bo zapewne bardzo trudno byłoby dobrać cos, co będzie pasowało do całości. A do drewnianych okien (kolor) wypadałoby dobrac drewniane drzwi i brame garazową.... a tu łatwo pomieszać odcienie. Chyba łatwiej będzie jednak z szarościami. Drewno będzie zastosowane od strony ogrodu (pergola i pewnie coś tam jeszcze w ogrodzie). W najbliższych dniach postaram się zgłębić temat szarych okien i zobaczyć jakieś na zywo. Zobaczymy.
    basia_z_lasu: gdzie się budujecie? zaczęliście juz?

  19. #39

    Domyślnie

    Wesoła. Jeszcze nie zaczęliśmy, projekt jest na razie w robocie u Pani Architekt (pozdrowiliśmy od Was). Chcemy rozpocząć jak najszybciej, jak tylko będzie pozwolenie, tak by zamknąć przed zimą, zobaczymy jak wyjdzie...
    Projekt tak jak wasz, energooszczędny, tylko lustrzane odbicie, łazienka na partrze jak w pierwowzorze - w głębi, z korytarzyka przy gabinecie. W związku z tym nieznacznie trzeba przedłużyć dom, bo nie chcemy by gabinet się zmniejszył. W miejsce byłej łazienki - garderoba-schowek. Podłogówka w całym domu, w związku z tym nieznacznie podwyższamy.

    Szare okna - napisz o wynikach badań. W M&S dopłata jak za każdy nietypowy kolor (40% lub 50%-zgubiłam kartkę).
    Szare wyglądają ładnie w wąskich aluminiowych profilach, ale te nie są energooszczędne. Widziałam też ładne ze Stolarki Wołomin - drewniane od wewnątrz, aluminiowe od zewnątrz. Są niestety drogie i parametrów rewelacyjnych nie mają.

    Taki klinkier jak Wasz rewelacyjnie się łączy z szarym betonem. Widziałam takie połączenie plus białe ( ale nie ultrabiałe) tynki, stolarka ciemnobrązowa, szara blacha na dachu.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  20. #40

    Domyślnie

    To napiszcie w jakiej cenie ten klinkier ręcznie formowany
    Dla chcącego nic trudnego!

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony