dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy Twój garaż jest w bryle budynku

Głosujących
103. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    74 71,84%
  • Nie

    28 27,18%
  • Pytanie nieaktualne, nie mam samochodu

    1 0,97%
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68
  1. #61

    Domyślnie

    Ja planuje w bryle budynku. Podobno za oddzielny garaz placi sie dodatlowy podatek. A w przyszlosci dojdzie jeszcze kastralny.
    pozdrawiam,
    keramzyt

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A ja mialam garaz zaprojektowany w bryle budynku, ale po negatywnych doswiadczeniach znajomych (kosztowne wykonczenie garazu w bryle domu, koniecznosc ogrzania, jak nie ogrzeja, zimno w pokoju nad garzaem, spaliny w domu )stwierdzilam ze niekoniecznie musze mieszkac z moim samochodem pod jednym dachem , zamiast garzu mamy teraz spory składzik, pralnię z pomieszceniem gospodarczym i spiżarnię, samochód będzie pod doprojektowaną wiatą (z mozliwością zabudowy wiaty z czasem).
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał keramzyt
    Ja planuje w bryle budynku. Podobno za oddzielny garaz placi sie dodatlowy podatek. A w przyszlosci dojdzie jeszcze kastralny.
    Katastralny ( kastralny - źle się kojarzy) będzie wyliczony od wartości całej nieruchomości bez względu na to czy garaż jest w bryle budynku czy też kilometr od.
    Na wysokość podatku od nieruchomości także to nie ma wpływu.
    Plusem takiego rozwiązania (garaż w bryle) była możliwość odlicznia od podatku kosztów jego budowy ale duża ulga budowlana kończy się w przyszłym roku. Ponadto nie można się już na nią załapać Prawdopodobnie skończy się także i ulga remontowa więc aspekt podatkowy nie jest wydaje się argumentem dla nowych inwestrorów.

  4. #64

    Domyślnie

    Planuję w bryle - dwiustanowiskowy. Nie wyobrażam sobie ganiać z ciepłego i suchego autka do domu (lub odwrotnie) w deszczu, śniegu i innych takich...

  5. #65

    Domyślnie

    Ja bede mial w bryle, wygoda a poza tym miejsce nad garazem wykorzystane

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mam "pośredni" - "dolepiony" do domu od północy, z pulpitowym dachem. Przejścia nie ma i nie bardzo jest jak je zrobić, choć mogę jeszcze zrobić "wyłaz" na klatce schodowej pod schodami..

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Katastralny (kastralny - źle się kojarzy)
    Dla wielu będzie katastrofalny

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    A kto powiedział, że jak wolnostojący to musi być daleko od drogi ? U nas będzie przed domem dlatego, żeby nie trzeba było za dużo odśnieżać. No i ogród z tyłu będzie w pełni wykorzystany na ogród, a nie na jakieś podjazdy itp. A zdecydowaliśmy się na wolnostojący m.in. ze względu na możliwość wybudowania go w późniejszym terminie.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony