dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1530 z 1620
Pokaż wyniki od 30.581 do 30.600 z 32399
  1. #30581

    Domyślnie

    dodam tylko , że kiedyś takich robótek panny uczyła matka , potem szkoła ( sama pamiętam jak w szkole , haftowałyśmy krzyżykiem szyłyśmy proste bluzki , fartuchy ....) a teraz co druga panna nie umie igły w ręku utrzymać, guzika mężowi przyszyć , spodni załatać ...już nie mówię o skróceniu ......a uczyli też cerowania skarpet , na szczęście przyszła do nas chińska tanizna i mamy odpuszczone




    potem będę smutać
    Ostatnio edytowane przez relek ; 19-02-2015 o 13:20

  2. #30582
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ładny ten haft ale najbardziej mnie przeraża, że one, te panny, musiały ich wykonać kilkadziesiąt. Bo to i serwety i chusteczki i często bielizna miały monogramy. Taki posag przygotować to ciężka praca
    relek, nie wiem, czy matki uczyły. Prędzej bony. Przypuszczam, ze matki po wyhaftowaniu paru tuzinów serwet i podobnych i szczęśliwym zamążpójściu w większości nie mogły patrzeć na igłę Przynajmniej z moją ciotką tak było. Mówiła, że na pensji dość się nahaftowała i - choć jej hafty były cudne- nie wzięła igły do ręki w całym dorosłym życiu. Stwierdziła, że ma słabe oczy

  3. #30583
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Relek, nie smutaj, bo i po co, trzeba szukać pozytywnych stron w życiu!
    Ewa - a masz jakieś zdjęcia ciotczynych haftów? Może wrzucisz?
    Uwielbiam takie stare rzeczy!

    Nie wiem, czy to dobrze, że panny tego właśnie uczono przede wszystkim.
    Powinny mówić w językach, czytać, liczyć, pisać...
    Ale wiem, stereotyp i tradycja tamtych czasów.
    Braza - to a'propos naszej rozmowy.
    Ale, jak widać po przykładzie Ewczynej ciotki, kobiety jednak miały możliwość wyboru i jeśli nie chciały, to nie haftowały i już!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  4. #30584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Ale nauczyć się musiały, ot i tyle! Ja na tzw. kiedyś ZP-T z robótek "dziewczyńskich" dostawałam albo glany albo piątki ... wszystko zależało od tego, co lubiły i umiały robić koleżanki mojej mamy
    Za to wpólnie z kolega zrobiliśmy fajny karmik ... ja dałam pomysł a on zrealizował

    Relek - jak se chop guzika nie umie przyszyć to znaczy, że w wojsku nie był i to już jego problem
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  5. #30585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Mam jedną serwetę, spróbuję ją obfocić ale nie dziś. Za to z dzieciństwa pamiętam bajeczną poduszkę, całą w kwiaty ale jakie... Jak malowane farbami. Niestety przepadła.

    No, mogły nie szyć ale dopiero po wyjściu za mąż i to bogato.

  6. #30586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Wyznaję, że i ja mężowskich guzików nie przyszywam.
    No - chyba, że w ramach baaaardzo wielkiej przysługi, wyproszonej i wyjęczanej przez Sołtysa, a i to bardzo rzadko.
    W rewanżu musi mi potem zawsze jakąś dobrą kawę podać albo upiec chleb, albo coś zrobić...
    No cóż, bywam interesowna.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  7. #30587
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    A ja stwierdziłam, że następnym razem to mu ten guzik od spodni to drutem przyszyję!!!

    Kolczastym!!!!

    Mówię, że spodnie za ciasne... nieeee... dooobre... a zawsze guzik wystrzeli!!!

    Będzie bez guzika chodził, o!


    Będę dziwna w tym towarzystwie bo lubię haftować ale tylko xxx, płasko nie i NIENAWIDZĘ szyć!!! Maszynę nawet posiadywam ale mama szyje jak nas nawiedza, do mnie ten sprzęcior zdecydowanie nie przemawia, a ręcznie... wrrrr... chociaż ostatnio szyłam!!! ręcznie!!! i to przez trzy dni!

  8. #30588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Nie prasuję i nie szyję z zasady...
    Są to czynności dla mnie nie do przyjęcia

  9. #30589
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Prababka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.720

    Domyślnie

    Nie szyję,nawet nie wiem jak w maszynie przewleka sie nitkęNie krzyżykujęAle ...zaczęłam dziergać szydełkowy obrusDPs-ia,ąrcti-uwierzucie?

  10. #30590
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Wiecie, jak to dobrze, że teraz się namnożyło punktów usługowych. Kupiłam sobie spodnie w MS, wiedziałam, że long nie dla mnie, ale na wyprzedaży się nie grymasi. Spodnie przecenione z 300 na 50, dołożyłam 20 za skrócenie i i tak wyszło mi taniej, niż w "zwykłym" sklepie Pani sympatyczna Ukrainka tam siedzi więc mam poczucie, że człowiekowi pomagam i nie robię, czego nie lubię. 2 w 1 PS. Guziki przyszywa mąż...

  11. #30591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moose Zobacz post
    Nie prasuję i nie szyję z zasady...
    Są to czynności dla mnie nie do przyjęcia
    Tak, jesteś moją siostrą
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  12. #30592

  13. #30593

    Domyślnie

    Ewa miła Ukrainka mówisz ....jak ona jest z tej samej linii co Fiuren we Wspaniałym stuleciu - to ja dziękuję

    Depsia , a czy to się da nie smęcić ?
    Baby , czy Wam serca nie drżą ? tam u tej miłej pani jeszcze dwa lata temu nikt nie pomyślał , że będzie mogił przybywać ...synów , braci, mężów .....
    a nasze dupki zaczynają przepowiadać wieszcze qwniane - "Jeśli Rosjanie chcą odbudować imperium, muszą zaatakować Polskę - powiedział w programie "Jeden na jeden" były wiceminister i p.o. ministra obrony narodowej Romuald Szeremietiew. Podkreślił, że Polska musi stworzyć system obrony, który będzie w stanie skutecznie funkcjonować."
    "Welt am Sonntag" w obszernym artykule "W Warszawie pachnie wojną"

    a u nas na miejskim forum chłop zamieścił oświadczenie:

    "Ja 38 letni, st.kpr. rezerwy uroczyście oświadczam, że w przypadku napaści Rosji na Polskę stanę jako patriota w DRUGIM szeregu do walki z najeźdźcą!
    W drugim szeregu, zaraz za pierwszym w którym atak na wroga przeprowadzać będą: Kaczyński, Tusk, Kulczyk, Solorz, Macierewicz, Palikot, Miler, Korwin Mikke, Małecki i reszta Sejmu.
    - ich synowie, komornicy i prokuratorzy.

    Gdyby ci „najwięksi patrioci” z jakichś przyczyn nie mogli się stawić na polu walki – każda informacja skierowana do mnie w sprawie mobilizacji będzie przeze mnie ignorowana!
    Oświadczam, że nie mam zamiaru nadstawiać łba za: celebrytów, polityków, premierów, prezydentów, Zbawcy Jarosława, Wszechwiedzącego Macierewicza, nieomylnego Palikota i Milera. Nie mam najmniejszej ochoty ginąć za komorników, prokuratorów, urzędników państwowych, straż miejską, UOP, SBŚ, i inne instytucje reżimowe, sędziów ich limuzyny, wille, konta w banku, kochanki.
    Nie zamierzam ginąć za płatne autostrady, zrujnowany system ochrony zdrowia, policjantów, fotoradary, podsłuchy. Na pewno nie zginę broniąc majątków Kulczyka, Solorza, właściciela SKOK-ów, prezesów banków. Więc już dzisiaj możecie mnie zamknąć"

    Premierze (Premiero ) jak żyć?

    nie będę szukać pozytywnych stron życia ...bo na początku XXI wieku ich nie ma ...popatrz do czego życie sprowadza Europa ....kształci lekarzy do zabijania?

    Ostatnio edytowane przez relek ; 19-02-2015 o 21:52

  14. #30594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Oj Relcia, z tym kształceniem lekarzy do zabijania to przesadziłaś. Nie wiem - chyba nikt nie wie - jak by się zachował mając świadomość dożywotniego bólu, konania, demencji ... Jesteśmy wolnymi ludźmi, mamy prawo do wyboru, ja w każdym razie chcę to prawo mieć.
    Przepraszam, nie chcę rozpętywac niepotrzebnej dyskusji ....
    I powiem tak Relciu - trochę wywołana do tablicy - jeszcze mi serce nie drży. Cały czas mam nadzieję i wierzę, że to się niedługo skończy.
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  15. #30595
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ja mentalnie uciekam.
    Wyłączam złe wiadomości, nie myslę, staram się przynajmniej.
    Jasne, że się boję, ale w razie czego... po prostu wyjadę do syna, zabierając rodzinę ze sobą.
    Nie będę wystawiała się na tę ich wojnę.

    A póki co mam nadzieję, że uda się tego uniknąć.
    No to nie myślę za wiele, bo bym zwariowała.
    Relka, Ty lepiej idź do ogrodu, pograb liście, albo zacznij kompletować doniczki na wysiew pomidorów!

    No właśnie, sama jeszcze nie wysiałam, cholera!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #30596

    Domyślnie

    Zaskoczyła mnie wiadomość ,że w Hadze jest klinika kończąca życie ....nie wyobrażam sobie być na miejscu tego podającego .......a na tyle osób, które przewinęły się przez moje życie , żadna nie chciała , choć cierpiały ....a obok był artykuł gdzie emerytka z Anglii pojechała skończyć do Szwajcarii, bo była rozczarowana współczesnym światem ??? do czego ten świat .......?


    no takie mam czarne zwidy , bo oglądam tvn 24

    ja jeszcze choruję , to nie mogę nic w ogródku...... jeszcze poleguję i oglądam 101 filmów z Żywca na zmianę z tvn
    choć jak zrobiłam se syropa z cebuli , czosnku , cytryn i wywaru z imbira , to mnie się poprawiło i tylko końcówka kaszlu została ...
    Ostatnio edytowane przez relek ; 20-02-2015 o 08:08

  17. #30597
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Bo syrop z cebuli, czosnku etc. etc. jest najlepszy na wszystko!!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  18. #30598
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał braza Zobacz post
    Bo syrop z cebuli, czosnku etc. etc. jest najlepszy na wszystko!!!!
    mnie uzdrawiają jednak inne specyfiki
    unde venis et quo tendis

  19. #30599

    Domyślnie

    wiesz...........kiedyś leczyłam się islandzką z miodem i cytryną i ....lodami ale wiek mnie się opuścił i stało się to kuracją mogącą być stosowaną w klinice zejścia .........

    Depsia czy Ty pieczesz może chleb orkiszowo- żytni z zakwasem żytnim ? da się to? dasz przepisa ?
    posłuchałam Ciebie przestanę kasandrzyć ....wezmę się za to za przygotowania ( napiekę chleba , wykopię schron ....bo rodzina w USA zaginęła , więc mogę liczyć tylko na siebie )
    hoduję zakwas żytni na razie jest ok!

  20. #30600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Oooo, właśnie, ty przestań te tefałeny oglądać!

    A przepis na chlebek masz TUTAJ, mój jest pszenno-żytni, ale zakwas żytni spokojnie zda egzamin przy nim.
    Pamiętaj tylko, żeby foremki absolutnie nie myć, musi być dobrze wypieczona, a jeśli nowa, to koniecznie co najmniej pół roku trzeba piec z papierem do pieczenia, bo będzie straszna walka o wydostanie z niej chleba!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 1530 z 1620

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony