dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 501 z 1620
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 32399
  1. #10001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Pod pierzynę to się nie da (bo nie mam), pod kołdrą też nie wysiedzi! Zbyt ryuchliwe mam dzieci. Wczoraj to nawet polegiwała, ale dzisiaj od rana ją nosi. Musi zdrowieje!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  2. #10002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Depeś, melduje, ze zrobilam to cudo co ostatnio przepic Ci dawalam. To jakies takie pol francuskie wyszlo. No i przypalilam lekko od spodu. Ale, zjesc mozna.
    Aguds, zdrowka dla corki!

  3. #10003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Uwielbiam przypalone ciasta (i tylko takie)!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  4. #10004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    dzień dobry
    Agduś to musisz koniecznie zanabyć puchową kołderkę

  5. #10005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś
    Uwielbiam przypalone ciasta (i tylko takie)!
    Ty jak moj maz. A kaszke manna przypalona tez lubisz?

  6. #10006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Dzień doberek!

    Zeljcia, to od początku wyglądało na takie jakby francuskie warstwowe ciasto. Pewnie i tak jakoś tam spróbuję to zrobić, może wykorzystam Babci przepis na ciasto podstawowe drożdżowe, a tamten układ ciasta?
    Goście na pewno chętnie by takie ładne ciasto jedli.

    Agduś, a puchową kołdrę masz? Pierzyna jak pierzyna, ale puchowa kołdra to wazna sprawa, ja Ci mówię.

    Wusia, a to Ty masz tak z wiśniami jak ja, a Agdus z Jejnym to z kolei wiśnie łupią jak wiewiórki orzechy!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  7. #10007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    orzechy też uwielbiam

  8. #10008
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeljka
    Hej froschia. Dobrze, ze ta Depsia jest, to jest sie gdzie spotkac, nie?
    Kupilam na Allegro pare rzeczy do decoupage. Ze strachiem czekam czy mi sie uda.
    Na poczatek wezme drewniane deseczki, ponoc to najlepsze dla poczatkujacych. No to zobaczymy. Czuje, ze jesli sie uda, bede decoupage-ować wszystkie starocie i smieci.
    Żelko uda się, jestem tego całkowicie pewna. Moja córka bawiła sie ta techniką gdy miała 8 lat. Robiła ta technika jajka wielkanocne - wydmuszki. a potem na Boze Narodzenie, babcie zostały obdarowane ozdobnymi pudełkami na róznosci.

  9. #10009
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS
    Dzień doberek!

    Zeljcia, to od początku wyglądało na takie jakby francuskie warstwowe ciasto. Pewnie i tak jakoś tam spróbuję to zrobić, może wykorzystam Babci przepis na ciasto podstawowe drożdżowe, a tamten układ ciasta?
    Goście na pewno chętnie by takie ładne ciasto jedli.
    Co do francuskiego ciasta to własnie w weekend zrobiłam z nadzieniem z musu jabłkowo- dyniowego.
    Ten mus to pychota. Jest korzenny z cynamonem, imbirem i gożdzikami.

  10. #10010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Cytat Napisał Zeljka
    Hej froschia. Dobrze, ze ta Depsia jest, to jest sie gdzie spotkac, nie?
    Kupilam na Allegro pare rzeczy do decoupage. Ze strachiem czekam czy mi sie uda.
    Na poczatek wezme drewniane deseczki, ponoc to najlepsze dla poczatkujacych. No to zobaczymy. Czuje, ze jesli sie uda, bede decoupage-ować wszystkie starocie i smieci.
    Żelko uda się, jestem tego całkowicie pewna. Moja córka bawiła sie ta techniką gdy miała 8 lat. Robiła ta technika jajka wielkanocne - wydmuszki. a potem na Boze Narodzenie, babcie zostały obdarowane ozdobnymi pudełkami na róznosci.
    No teraz dopiero będą mi ręce drżeć. Bo jak sie nie uda, to nawet 8-letnie dziecko mnie pokonało w sztuce.

  11. #10011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    Cytat Napisał DPS
    Dzień doberek!

    Zeljcia, to od początku wyglądało na takie jakby francuskie warstwowe ciasto. Pewnie i tak jakoś tam spróbuję to zrobić, może wykorzystam Babci przepis na ciasto podstawowe drożdżowe, a tamten układ ciasta?
    Goście na pewno chętnie by takie ładne ciasto jedli.
    Co do francuskiego ciasta to własnie w weekend zrobiłam z nadzieniem z musu jabłkowo- dyniowego.
    Ten mus to pychota. Jest korzenny z cynamonem, imbirem i gożdzikami.
    Nooo, teraz to bez przepisu się nie obejdzie - na mus i na ciasto poproszę...
    Francuskie ciasto tez sama robisz? Toż to masakra jakaś jest!

    Zeljko - oczywiście, że Ci się uda, masz artystyczną duszę i wyczucie, to wystarczy.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  12. #10012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    zeljka , ty sobie nie dasz rady ???
    hehehe , jakbys nie dala to bys nie kupowala tych wszystkich pierdol
    zbyt oszczedna jestes na taka rozrzutnosc

    dps-ia co za ciasto???? nic nie wiem
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  13. #10013
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    ... ja bym zjadł jabłecznik ..., cześć

  14. #10014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    froschia mi dowalila.
    Patrzcie na co natrafilam przegladajac bolg o decoupage
    http://www.nowyczlowiek.pl/2009/01/d...esamowita.html

    http://www.nowyczlowiek.pl/2009/06/w...giem-cz-3.html
    Mam nadzieje, ze nie przeszkadzalam. Najwyzej, nie czytajcie.

  15. #10015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    DPS-ia lepiej Ci

  16. #10016
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS
    Cytat Napisał Wciornastek
    Cytat Napisał DPS
    Dzień doberek!

    Zeljcia, to od początku wyglądało na takie jakby francuskie warstwowe ciasto. Pewnie i tak jakoś tam spróbuję to zrobić, może wykorzystam Babci przepis na ciasto podstawowe drożdżowe, a tamten układ ciasta?
    Goście na pewno chętnie by takie ładne ciasto jedli.
    Co do francuskiego ciasta to własnie w weekend zrobiłam z nadzieniem z musu jabłkowo- dyniowego.
    Ten mus to pychota. Jest korzenny z cynamonem, imbirem i gożdzikami.
    Nooo, teraz to bez przepisu się nie obejdzie - na mus i na ciasto poproszę...
    Francuskie ciasto tez sama robisz? Toż to masakra jakaś jest!

    Zeljko - oczywiście, że Ci się uda, masz artystyczną duszę i wyczucie, to wystarczy.
    Depesiu ciasto francuskie Lidlowe
    Co do musu to 1/2 dyni i 1/2 jabłek koniecznie kwaskowatych (najlepiej kwasic niejadalnych). Do gara z odrobina wody wrzycamy dynie pokrojona w kostkę, i jabłka (bez skórki i gniazd), kawałek cynamonu, 2 cm imbiru (może byc łyzeczka suchego), parę szt. gozdzików. Gdy sie rozgotuje powoli mieszjąc odparowujemu do odpowiedniej konsystencji. Potem dodajemu cukru, do smaku - nie ma okreslonej proporcji bo zalezy od jabłek.
    Mus ma sliczny żółty kolor i jest dośc suchy więc smiało mozna go zawijac w ciasto francuskie lub uzywac jako wypełnienie do tart lub szarlotek.


    Zeljko co do Twoich zdolnosci artystycznych to nie mam watpliwosci. A moja córką sie nie sugeruj bo to typ który w wieku 9 lat skopiował Słoneczniki Van Gogha

  17. #10017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Ale jajo przeczytalam caly ten wywiad i zgupialam. A myslalam, ze juz bardziej nie mozna zgupiec.

    No co tu duzo gadac, ja w wieku 9, nie slyszalam chyba nawet o Tym Panu. Nie wiem nawet czy slonecznik na zywo widzialam.

  18. #10018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    No Zeljko, jak Ty czytasz takie gupoty, to potem Ci sie tak robi...
    Ty nie czytaj internetu, bo będziesz miała w głowie pełen zamęt!
    Tylko nas można czytać i blogi o robótkach ręcznych, gotowaniu albo dzieciach czy cos takiego. No, może być jeszcze o Chorwacji i dbaniu o siebie.

    Wciornastku - dziękuję, na pewno postaram się przepis wykorzystać!
    Pogratulować takiej zdolnej córci!
    Ja do dzisiaj nawet jednego słonecznika nie narysuję, a co dopiero skopiować!
    Antytalent plastyczny ze mnie ewidentny...

    Wusia, lepiej to może i nie, ale i nie gorzej - katar zatrzymał się w miejscu i nie nasila się, co już jest dużym sukcesem.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  19. #10019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Dawno, dawno temu, u babci, sypiałam pod prawdziwą pierzyną i bardzo to lubiłam. Potem mieliśmy tylko kołdry, coraz lżejsze w dodatku. No i kiedy przyszło mi spać pod pierzyną u teściowej, mało się nie udusiłam! Ciężkie to i zbyt otulające. Dziecka starsze teraz lubią, ale kiedy były młodsze, całymi nocami z nimi walczyłam, bo wyłaziły spod tych pierzyn spocone i rozgrzane a w domu było zimno, kiedy w piecu wygasło.
    Takoż pierzyn kupiwać nie będę.

    Manny przypalonej nie lubię, bo nie lubię przypalonego mleka. Za to wszelkie wypieki uwielbiam właśnie po przypaleniu. Zawsze lubiłam, kiedy piekarz zaspał i spalił chleb. Swojego domowego nie spalam, bo Andrzej nie lubi. W ogóle za ciastami aż tak nie przepadam (mój grzech to czekolada), ale kiedy się przypalą, z lubością obgryzam te spalone kawałki.

    Wiśnie to ardziej Andrzej, ja wolę czereśnie, ale dojrzałymi słodkimi wisienkami, takimi, jakie rosną u Depsi, nie wzgardzę. I zdecydowanie wolę wszystkie owoce w formie prosto z drzewa niż jakkolwiek przetworzone.

    Kusicie tym decoupage... Żebym jeszcze miała czas...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  20. #10020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS
    !
    Tylko nas można czytać i blogi o robótkach ręcznych
    A to właśnie znalazłam przez stronę o decoupage. Tak Pani podała linka do wywiadu o DNA, a ja potem zaczęłam grzebać na tej stronie.
    No trzecia część tego wywiadu to mi nawet pasuje, a ja od trzeciej zaczęłam czytać i potem taka zaciekawiona przeczytałam całość i trochę sie rozczarowałam...
    Juz we wątku Słoneczko o szczepieniu, jak obejrzałam podanego linka, to miałam mieszane uczucia, a tutaj znowu teoria spisku i to na większą skale.
    Chyba podrzucę linka do Słoneczko.
    Aha, a to co od lez bylo, to to
    http://www.youtube.com/watch?v=PPnhi...layer_embedded
    Przez pomilke podalam inny adres

Strona 501 z 1620

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony