dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 697 z 1620
Pokaż wyniki od 13.921 do 13.940 z 32399
  1. #13921
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Pawełku - w mojej szafie ze słoiczkami to Ty możesz sobie wybierać WSZYSTKO, co tylko zechcesz.
    Mnie chodziło, żebyś to Ty czasem nie wlókł czegoś ze sobą do Pl, bo szkoda kilogramów bagażu.

    Gwoździku - słowo honoru Ci daję, że mój chleb na zakwasie robi się 15 minut.
    Ja nie mam czasu bawić sie w miachanie, przekładanie, powtórne mieszanie i temu podobne.
    Więcej czasu i zachodu wymaga zrobienie chleba na drożdżach - oczywiście jeśli mówimy o ilości nieco wiekszej niż bocheneczek 750 g. ;)
    Jak kiedyś przyjedziecie, nauczę Was, zakwas też sobie weźmiecie! :D

    Agduś - co bym nie zrobiła, byłoby źle, powiedzieć - źle, nie powiedzieć - też źle, poobrażają się.
    Wybrałam łatwiejszą opcję.

    Na blogu trochę się wygadałam do czytelników, jesli kto chce czytać, to wesoły ten wpis nie jest, ostrzegam.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  2. #13922
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... OCYNKOWANYFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gwoździk
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    6.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPS Zobacz post
    ...
    Gwoździku - słowo honoru Ci daję, że mój chleb na zakwasie robi się 15 minut.
    .....

    Depsia ... powinnaś zostać Mistrzem Reklamy ....

    Osoba nieświadoma pomyśli, że chleb będzie gotowy po 15 minutach ....

    PS. brakuje tylko małoczytelnej "gwiazdki" w tekście .... jak to w reklamach

  3. #13923
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Depsia, Ty masz maszynę do szycia singera? Czy laik jest w stanie zorientować się co i jak w programach i zacząć szyć?

  4. #13924
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Gwoździku - ale jego się ROBI 15 minut, jak bonie dydy!
    On potem to już sam rośnie.

    Wiola, ja mam singera, ale takiego z 1941 roku, w nim nie ma programów, chociaż to jest najlepsza maszyna do szycia, arcydzieło absolutne.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  5. #13925
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Ja znalazłam takie coś i nie wiem czy dam sobie radę no ale jak nie spróbuję to nie będę wiewdziała.
    http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...479371911.html

    Powiedz mi, wydaje sie w porządku?

  6. #13926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Mimo ostrzeżenia byłam poczytać.
    Wiosna idzie - niedługo będą weselsze wpisy...
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  7. #13927
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiolasz Zobacz post
    Ja znalazłam takie coś i nie wiem czy dam sobie radę no ale jak nie spróbuję to nie będę wiewdziała.
    http://allegro.pl/maszyna-do-szycia-...479371911.html

    Powiedz mi, wydaje sie w porządku?
    Hmmm...
    Wydaje się w porządku, zalezy jeszcze, co chcesz szyć, jeśli domowe drobne sprawy, to chyba da radę...
    Ja generalnie okropnie się zraziłam do tych wszystkich nowoczesnych maszyn w plastikowej obudowie, nie lubię ich jak cholera, jakies ciężkie są i nieporęczne.
    Jak się szyje coś większego gabarytowo, na przykład jakąs zasłonę, to trudno jest wepchać między stopkę, a korpus maszyny (ten z prawej strony) i trudno jest szyć potem.
    Tarabanią, psują się, mają plastikowy gówniany osprzęt (np. bębenki) i w ogóle.
    No ale - ja jestem zrazona, poza tym kocham te stare, poza tym - Agduś ma chyba nowszą jakąs, może Ci więcej powie...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  8. #13928
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    W chleb to ja pewnie nie wsiąknę tak jak i nie wsiąkłam w ciasto, ale Szanowny juz marzy, jakie to ciasta będzie mógł zarabiać w tej maszynie ... a niech marzy, drożdżowe cieplutkie to sama wrąbię bez namawiania!!!!

    Jutro kupie gotową mieszankę chlebową, tak jak Gwoździki - nie wiem, co knocę, ale znowu gniot wyszedł niedopieczony!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  9. #13929
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    braza nic to, grunt że chałupy z dymem nie puściłaś...

  10. #13930
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Braza, to jest automat?
    Ja też mam i dużo zależy od rodzaju mąki. Tam dla rodzaju (taki numerek na mące) się program ustawia i od tego zależy "dopiekanie". Oraz czy dokładałaś dodatki. Do dodatków (np słonecznik) też jest inny program i jeszcze proporcje opisane. Nic inwencji własnej przy takim urządzeniu
    Ja, dla odmiany, najczęściej spalałam

  11. #13931
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    I znowu mi narobili pypcia na domowy chlebek, no!

    A mnie tu dziś drożdżowe ślimaczki nie wyszły i mi się już nie chce z piecem mieć do czynienia...

    Witam po długiej, bardzo długiej nieobecności

  12. #13932
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Zamierzam szyć wszystko co sie da. Firanki, zasłony, pościel chyba też z czasem bo ta która mi się podoba to droga jak cholera. Pewnie jeszcze jakieś inne rzeczy też się znajdą ale nic wyczynowo. Te maszyny to chyba wszystkie są w plastikowej obudowie. Moja mama ma stargo łucznika ale w meblu. Trochę miejsca zajmuje i nie szyje cienkich śliskich rzeczy bo przepuszcza nitki.

  13. #13933
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ja mam nowszą maszynę (nie taka znów całkiem nową, bo koło dychy ma. No... szyje... Bez wzruszeń, chyba, że zaczyna szaleć, wtedy się wzruszam i brzydko i niej mówię. Nauczyłam się już w niej grzebać i czyścić. Olejenia nie lubię, bo nie mam wyczucia - czasem mi potem brudzi nitkę, znaczy coś upaprałam olejem. Czasem plącze i zrywa nitkę, a czasem nie. Nie wypowiem się na temat konkretnych typów maszyn dostępnych obecnie. Lepiej poszukać opinii na ceneo albo czymś podobnym. Zresztą na pewno jest w necie jakieś forum szyciowe i tam się znajdą znawcy. Fakt, że trudno coś większego wepchać. Najczęściej się szyje po brzegu, ale przy pikowaniu narzuty to już się nagimnastykowałam.

    O maszynach do pieczenia się nie wypowiadam, bo nawet na oczy takowej nie widziałam. Za to wczoraj popełniłam drożdżówkę z gotowej mieszanki i... wyszła! Zaczynam wierzyć w swoje siły (choć bez przesady).
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  14. #13934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Dzieki, poszukam.
    Dzis dostałam przykazanie od starego, że musze już zamówić, bo czas, czas...

  15. #13935
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Z rzeczy przydatnych, to mam endlowanie, obszywanie dziurek do guzików i kryty szew.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  16. #13936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    znalazłam zwykłą radomską. Jeszcze pomyślę czy chce na bank i będę szaleć

  17. #13937
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Boszsz, co to jest endlowanie i na czym polega kryty szew???

    Afrodyta, no nie było Cię baaardzo długo! Miło Cię znów widzieć!

    Braza - on jest niedopieczony w środku czy na wierzchu? Bo jak z wierzchu to mówiłam Ci, tak jest zawsze w tej maszynie, nawet myslałam, że zepsuta jest z początku.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #13938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    W kwestii chleba już wszystko sobie wyjaśniłyśmy ...

    Agduś, czy Ty jakoweś kalumnie rzucasz tym endlowaniem i krytymi szwami ....????
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  19. #13939
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar JAGODA 51
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Otulina Parku Kampinoskiego
    Posty
    208

    Domyślnie

    Endlowanie to obszywanie zygzakiem brzegów materialu u mnie w domu mówiło się obrzucanie.

  20. #13940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    O, widzisz, Jagódka, teraz to przynajmniej ktos ludzkim językiem do mnie rozmawia.
    Obrzucanie - no oczywiście, znane i nielubiame!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 697 z 1620

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony