dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 141
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 2801
  1. #1781

    Domyślnie

    Madia : ja mam w salonie podłogówkę a na niej panele, sprawuje się bardzo dobrze,ciepło przenika tylko tyle że nie trzyma tak długo jak na terakocie. Moja instalacja jest juz naprawiona, okazało się że pompy są zamienione tzn. pompa która miała byc do baniaka z wodą była podłączona do centralnego i odwrotnie. W tej chwili na całym dole mam 24 stopnie, na górze 21.

  2. #1782
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewas7

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    U nas deskowanie dachu dobiega końca jeszcze ścianki działowe u góry i ekipa od stanu surowego otwartego skończy swoją pracę. Dachówka czeka na dekarza, który znalazł dla nas czas na przełomie stycznia i lutego. Mam nadzieję, że zima będzie krótka i lekka, abyśmy nie musieli robić zbyt długich przestojów spowodowanych mrozami.



    W Nowym Roku życzę zdrowia, szczęścia, pomyślności a przede wszystkim rosnących PROTONKÓW.

  3. #1783

    Domyślnie

    Witam, jestem tu pierwszy raz :) Niedawno kupiliśmy działkę z mężem i rozglądamy się za projektem :) Mówiąc szczerze, Proton bardzo przypadł nam do gustu... Pewnie do realizacji jeszcze bardzo daleko, ale wiara czyni cuda :) Szczerze gratuluję wszystkim którzy doczekali się swoich wymarzonych domków, zdjęcia na forum, robią niezwykłe wrażenie... Mam pytanie do osób które są na etapie końca budowy, jaki wyszedł koszt budowy stanu surowego zamkniętego ?? Pozdrawiam ciepło i czekam na odpowiedź :)
    domi

  4. #1784

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominika1985
    Witam, jestem tu pierwszy raz Niedawno kupiliśmy działkę z mężem i rozglądamy się za projektem Mówiąc szczerze, Proton bardzo przypadł nam do gustu... Pewnie do realizacji jeszcze bardzo daleko, ale wiara czyni cuda Szczerze gratuluję wszystkim którzy doczekali się swoich wymarzonych domków, zdjęcia na forum, robią niezwykłe wrażenie... Mam pytanie do osób które są na etapie końca budowy, jaki wyszedł koszt budowy stanu surowego zamkniętego ?? Pozdrawiam ciepło i czekam na odpowiedź

    Nasz Proton stan surowy wraz z dzialka oraz oknami + brama garaz to 330.000zl
    a z cala reszta widoczna na zdjeciach to ponad 360.000zl
    Tak na gotowo z ogrodzeniem ,kostka to 550 -580.000zl
    Nasze zdjeciq na fotosik "proton1balu"
    Pozdrawiamy nowych i mowimy Proton jest zje...fajny i srednio drogi projekt !
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  5. #1785

    Domyślnie

    Meg79- dzięki, przyczyniłaś się do rozwiania naszych wątpliwości

    dominika1985 : Nas stan surowy zamknięty domu wyniósł 203 998 zł.
    Dom jest cały podpiwniczony, w podanej kwocie jest cena okien, drzwi wejściowych i bramy garażowej,robocizny(58 000zł), materiałów( 120 000zł), koszt projektu, architekta, wytyczenia domu, map syt.wys. Szacujemy, że bez piwnicy byłoby ok 40 000zł mniej.

    Oczywiście nie są to jedyne koszty jakie ponieśliśmy, musieliśmy utwardzić drogę dojazdową(200m) i jesteśmy w trakcie załatwiania przyłączy wody, gazu i prądu, ponieważ działka nie była uzbrojona. Ale nie wliczyłam tego, żebyś miała jasny pogląd na rzeczywisty koszt budowy samego domu. Pozdrawiam

  6. #1786

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za odpowiedź :) pozdrawiam serdecznie
    domi

  7. #1787

    Domyślnie koszt budowy PROTON II

    U nas koszt budowy Protona II na dzień dzisiejszy, czyli stan surowy otwarty bez podpiwniczenia przedstawia sie następująco:
    1) 9.000,00 zł - koszty przygotowania tj. wypisy, projekt, geodeta, projektant do ataptacji, przyłącza, zaliczka dla kierownika budowy
    2) 51.000,00 zł - robocizna
    3) 125.000,00 zł - materiały.
    łącznie: 185.000,00 zł
    Mamy już zamówione okna koszt 15.000 zł + brama garażowa 6.500 zł,
    drzwi wejsciowe 3.500 zł.
    Czyli stan surowy zamknięty wyniesie nas 210.000,00 zł.
    Ale tak naprawdę największe wydatki dopiero przed nami, zapewne jeszcze raz tyle trzeba wyłożyć żeby móc sie wprowadzić.
    Pozdrawiam.

  8. #1788

    Domyślnie PROTON I z piwnicą

    Witam wszystkich.
    Planujemy z mężem budowę domu i oczywiście zaczęło się.. Czy odpowiednim projektem będzie PROTON I z Piwnicą?? Proszę o pomoc i opinie jak ktoś budował lub buduje ten domek.. Może zdjęcia jakieś posiadacie?? Z góry dziękuję za pomoc.

  9. #1789

    Domyślnie

    Na forum znalazłam tylko opinie i zdjęcia Proton 1 i Proton 2 , a niestety z piwnicą nic , a nam niestety zależy bardzo na piwnicy dlatego tak się uparliśmy przy tym właśnie projekcie. Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.

  10. #1790

    Domyślnie Koszy Instalacji

    witam serdecznie.
    Mam pytanko czy moglibyście drodzy protonowcy pochwalic sie kosztami swoich instalacji, a mianowicie inst. elektrycznej, wod-kan i co. Z góry dziękuje i Pozdrawiam

  11. #1791

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam
    domi

  12. #1792

    Domyślnie

    Witam
    mam pytanie, czy moglibyście napisać czy robił ktoś grzejniki w protonku zgodnie z projektem.
    Strasznie ich dużo wychodzi i wydaje się,że będzie to wyglądać okropnie.Chcemy ć na całym dole prócz gabinetu zrobić podłogówkę, ale boję się,że to się nie sprawdzi, zwłaszcza,że myślę o panelach w salonie.Czy możecie coś doradzić i wyrazić swoje opinie.Chętnie poczytam, zwłaszcza o tym ile macie i jakich grzejników bo już sama nie wiem co robić.
    Anetka i Bogdan

  13. #1793

    Domyślnie

    a i jeszcze jedno czy ktoś ma samą podłogówkę na dole już funkcjonującą? zastanawiam się czy sprawdza się dół w całości w podłogówce bez grzejników?
    Anetka i Bogdan

  14. #1794

    Domyślnie

    Ja na dole mam podłogówkę, salon w panelach i jest cieplutko.

  15. #1795

    Domyślnie

    Meg 79, czy Ty już się przeprowadziłaś? :> bo nie wiem czy przeoczyłam, czy Ty się nie chwaliłaś

  16. #1796

    Domyślnie

    My robimy dol i gore w podlogowce z racji montazu pompy ciepla .
    Ocieplenie zewntrzne 15 cm styropian ,dach 25 cm welna ( 0,35 )+ jetki 10cm ,podloga na gruncie ok.10cm styropian. Okna mamy plastik SALAMANDER (grube ramy i jakosc ale kasa duuza ,szybki 1.0) brama KRISPOL tez ocieplona chyba 4 cm fabrycznie. Nie oszczedzamy na ociepleniu bo takie oszczednosci sie szybko okaza drogie ! Drzwi wejsciowe drewniane u stolarza beda sie robic ok.8cm grubosci. Domek mamy z pustaka ceram. 30cm grobosci.
    Mam pytanie czy ocieplacie sciany w garazu 3cm wg. projektu . My robimy tylko sufit 10 cm a ,sciany nie ze wzgledu na nie praktycznosc rozwiazania ![/img]
    Sabina i Grzegorz
    PROTON 1

    foto fotosik"proton1balu"
    domek 202m2 po podłogach ,użytkowej 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany (strych osobno 40m2)
    PC Buderus 7,3kw z c.w.u na poziomym kolektorze
    Sciana 30cm+15cm styro ,dach 25cm wełna ,podłogi 10cm styro, szyby 1,0 profil Salamander 5kom

  17. #1797

    Domyślnie Koszty instalacji

    Witam serdecznie!!
    Proszę o pomoc drodzy PROTONOWCY, ile kosztowały WAs instalacje w PROTONIE wod-kan, elektryczna i centralnego ogrzewania.
    Pozdrawiam serdecznie i dziękuje

  18. #1798

    Domyślnie

    09.01.2010 r JESTEŚMY NA SWOIM !!!
    MOŻE JUTRO WKEJĘ PARĘ FOTECZEK.


    KOSZTY NASZYCH INSTALACJI:
    - KANALIZACJA,WODA,CENTRALNE OGRZEWANIE Z MATERIAŁEM I ROBOCIZNĄ 60.000
    - ELEKTRYK Z MATERIAŁEM I ROBOCIZNĄ 10.000

    POZDRAWIAM

  19. #1799

    Domyślnie

    No to brawo Meg! gratuluję i życzę wszystkiego dobrego w nowym domu Oczywiście czekamy na zdjęcia

    Co do instalacji to nam wycenili wod-kan, co( materiał i robociznę) na prawie 40 tyś. A elektryk bierze 40 zł od punktu. Szacujemy, że ok 7 tyś wyjdzie. W tym albo w następnym tygodniu zaczynamy instalacje. Jak im się uda przebić przez śnieg

    Zastanawiam się co u pozostałych forumowiczów, bo coś nikt się nie wychyla, a ja tak lubię oglądać wasze zdjęcia

  20. #1800

    Domyślnie Instalaje

    Witam serdecznie!!!
    Bardzo dziękuje za odpowiedzi
    Gratuluje i przyjemności w nowym domku.

Strona 90 z 141