dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33

Temat: Wniosek o WZ

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mgr314

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    9

    Domyślnie Wniosek o WZ

    Witam,
    Obecnie jestem na etapie tworzenia wniosku o WZ (Warszawa/Białołęka).
    Sam wniosek mam wypełniony, natomiast do tego wniosku muszę dołączyć jeszcze:
    (...)
    określenie planowanego sposobu zagospodarowania terenu oraz charakterystyki zabudowy i zagospodarowania terenu, w tym przeznaczenia i gabarytów projektowanych obiektów budowlanych, przedstawione w formie opisowej i graficznej
    (...)

    Oczywiście jak wszyscy, chcę aby procedura ta przebiegła bez większych problemów tzn. bym składanego wniosku nie musiał wiele razy poprawiać. Wersję graficzną stworzyłem na podstawie przykładu wniosku z Wrocławia:
    http://wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/w...60/do%20Z3.pdf

    Brakuje mi jeszcze tylko tej części opisowej - o czym dokładnie powinienem napisać a o czym może lepiej nie pisać? A jedna rzecz jest istotna, nie mam jeszcze projektu, natomiast mam zdjęcia domu jaki chce wybudować . Będę bardzo wdzięczny za pomoc, a przykład takiego opisu byłby już czymś extra.
    Acha, może ktoś jeszcze mi coś doradzi czy jest coś szczególnego, co musze dostarczyć w gminie Białołęka?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cześć - ja załączyłam rzuty elewacji i przekroje z projektu - ale ja już go miałam
    Możesz spokojnie opisać np. tak jak jest opisane w internecie:
    dom jednorodzinny parterowy z poddaszem użytkowym o powierzchni..... dach taki i taki, na podpiwniczeniu lub nie- możesz zrobić przekrój jak umiesz . Dobrze, żeby było widać wysokość domu, szerokość i długość budynku. Rzuć to na mapkę (jeśli już masz)PAMIĘTAJ O WYMIARACH - to ważne jak chcesz budynek posadowić. Jeśli masz ten projekt w internecie - możesz spokojnie załączyć rzuty jakie tam masz.
    Jeśli nie masz mapki - musisz coś namazać Im więcej szczegółów tym lepiej.
    Jesli masz zdjęcia to je załącz. Ja załączyłam zdjęcia działki- panie sie ucieszyły, bo nie musiały same jechać w "teren" - było szybciej.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mgr314

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za pomoc, w takim razie będę coś pisał i improwizował.

  4. #4

    Domyślnie wz

    cześć
    mam taki problem , znalazłem super działkę no po prostu ideał, zabrałem tam żone i juz wiemy ze tam chcemy wybudować naszą ksenię, problemów jest kilka :
    - cena )
    - jest to las po sąsiedzku 3 domki stoją ale nie ma planu zagospodarowania
    - muszę jakoś skredytować zakup tego gruntu więc muszę mieć (chyba) warunki zabudowy ?? czy mogę się o nie ubiegać w UG jeżeli nie jestem właścicielem tej działki ?? no i ile to ew kosztuje ??

    Proszę o odpowiedz i jak by ktoś wiedział gdzie najlepiej się starać o kredyt n ataką działkę to proszę o niousa

    THX

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Re: wz

    Cytat Napisał cysiowek
    cześć
    mam taki problem , znalazłem super działkę no po prostu ideał, zabrałem tam żone i juz wiemy ze tam chcemy wybudować naszą ksenię, problemów jest kilka :
    - cena )
    - jest to las po sąsiedzku 3 domki stoją ale nie ma planu zagospodarowania
    - muszę jakoś skredytować zakup tego gruntu więc muszę mieć (chyba) warunki zabudowy ?? czy mogę się o nie ubiegać w UG jeżeli nie jestem właścicielem tej działki ?? no i ile to ew kosztuje ??

    Proszę o odpowiedz i jak by ktoś wiedział gdzie najlepiej się starać o kredyt n ataką działkę to proszę o niousa

    THX
    Nie potrzebujesz WZ do kredytu. Potrzebujesz WZ do tego, żeby wiedzieć czy na tej działce się w ogóle da cos wybudować, a jeśli tak - to jak to może wyglądać.
    Nie musisz być właścicielem, żeby wystąpic o WZ.
    Kosztuje grosze i trochę czasu.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6

    Domyślnie

    jesli potrzeba troche czasu to czy ktos moglby mi doradzic co mam zaniesc aby ten czas maksymalnie skrocic??? czy jest w ogole szansa na zalatwienie tego w tydzien?? czy trwa to dluzej? niestety mamy ograinczone moliwsci czasowe poniewaz nie przebywamy w Polsce a zanim wrocimy chcielibysmy choc w wiekszosci zalatwisc papierkowa robote pod budowe domu.... prosze doradzcie co najlepiej dostarczyc abym nie musiala odwiedzac milych pan urzedniczek kilka razy dzieki wielkie!!
    trudne poczatki...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja wniosek złożyłem 14.02.2007 w Grodzisku Mazowieckim, wypełniłem go na miejscu wg wzoru na tablicy ogłoszeń, miałem ze sobą typową kopię projektu z katalogu Muratora skąd wziąłem potrzebne dane. Przy składaniu wniosku poinformowano mnie, że oczekiwanie na WZiZT trwa teraz trzy miesiace. Potem dostałem Zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie .... z datą 21.02.2007.W maju powiedziano mi, że WZiZT dostanę w czerwcu. No i czekam. Dla wsi Kady gdzie mam działkę nie ma Planu ZT. Czy ktoś z Was wie czy jest jakiś termin, w czasie którego Urząd musi wydać Decyzję ?
    Pozdrawiam, Paweł.

  8. #8

    Domyślnie

    A skąd się w ogóle bierze te mapki: zasadniczą albo katatralną? Skala ma być faktycznie określona?

    I jak policzyć zapotrzebowanie na wodę i energię?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beotia
    A skąd się w ogóle bierze te mapki: zasadniczą albo katatralną? Skala ma być faktycznie określona?

    I jak policzyć zapotrzebowanie na wodę i energię?
    Mapki ze składnicy map przy Starostwie
    Zapotrzebowanie na energie - zapytaj przy wypełnianiu wniosku ile wpisać. Jak normalni ludzie w ZE to powiedzą
    Zapotrzebowanie na wode?
    Pierwsze słysze.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz Saczek
    Zapotrzebowanie na wode?
    Pierwsze słysze.
    Kurczę, a nie trzeba? Mam ma to miejsce w formularzu do WZ...

    Wielkie dzięki, Grzegorz!

  11. #11

    Domyślnie

    Czesc,
    Podlacze sie pod ten temat
    Mam taki problem: zlozylam wniosek o WZ jakies 3 tygodnie temu, wczoraj dostalam pismo z informacja, ze musze dostarczyc wstepne warunki zasilania dla planowanego budynku.
    Na dzialke mam doprowadzona wode, gaz (brak instalacji) i energie - stoi tam w tej chwili dom. Problem polega na tym, ze nie mam warunkow przylaczenia od MSGaz do dzis (mam tylko stare z 1990 roku, ale podobno one sa wazne tylko rok).
    Czy myslicie, ze moge w tej sytuacji dostarczyc tylko dwie pozostale umowy i napisac oswiadczenie, ze nie zamierzam korzystac z gazu dla zadnych celow (pomimo, ze we wniosku napisalam inaczej)?
    dzieki za pomoc z gory

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mim.d
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    51
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz Saczek
    Zapotrzebowanie na wode?
    Pierwsze słysze.
    Ja niestety też to muszę wpisać a nie mam pojęcia co, jutro muszę złożyć wniosek i pomimo że w innym wątku pisałam to odpowiedzi ni mam, więc proszę o info wszystkich życzliwych, niestety paniusia w urzędzie nie jest życzliwa i pomóc nie chciała

    Pozdrowionka

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mim.d
    Cytat Napisał Grzegorz Saczek
    Zapotrzebowanie na wode?
    Pierwsze słysze.
    Ja niestety też to muszę wpisać a nie mam pojęcia co, jutro muszę złożyć wniosek i pomimo że w innym wątku pisałam to odpowiedzi ni mam, więc proszę o info wszystkich życzliwych, niestety paniusia w urzędzie nie jest życzliwa i pomóc nie chciała

    Pozdrowionka
    hej! ja niedawno złożyłam wniosek o WZ - tez miałam kłopot z tymi "zapotrzebowaniami". Podobno jeśli chodzi o wodę przyjmuje sie około 5 m3 na osobę.

  14. #14

    Domyślnie

    Witam
    Ja przy wypisywaniu wniosku podawałam na oko zpotrzebowanie wody,
    prądu i gazu tzn. mniej więcej tyle ile teraz zużywamy w naszym mieszkaniu.
    I te wielkości przeszły bez problemu.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mim.d
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    51
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedzi, wniosek złożony właśnie tak wpisałam 4,5-5 m3 na osobę.

    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Tydzień ?? bez szans, nawet miesiac to byłby rekord. Do tego jeszcze po ogłoszeniu trzeba czekać na uprawomocnienie bo sasiad może zgłosic sprzeciw, trwa to z reguły 2 tygodnie ale jak nie ma sąsiada w polsce to może trwać i rok.

    Takie mamy przepisy.

    No i zapewnienia o destawę:

    Woda musi być. Ale nie tyle woda co woda i ścieki, wydają w gminie w terminie około 2 tygodni. Bo co to za dom w którym nie ma wody?

    Prąd - zależy od dostawcy, u mnie 3 tygodnie.

    W planie trzeba uważać co się wpisuje, ktoś kiedyś wpisał dom - szerokość 10-30 metrów i kupił projekt 10 metrów szerokości (w przyblizeniu) wyszło na dokładnym planie 9,98 i gmina odrzuciła PnB z powodu 2 cm, przez 2 miesiące gość załatwiał poprawkę w WZ.

    Najlepiej wpisać 0-30 metrów, wysokość 0-10 metrów itp. Oczywiście jak sie nie ma projektu, a jak się ma to dołączyć go do wniosku. Okreslić położenie itp.

    Jak kupujemy działkę w ciemno
    to najlepiej zerknąć do WZ sąsiada, jest wielce prawdopodobne że dostaniemy podobne WZ.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja chciałbym spytać ile kosztuje wydanie decyzji o warunkach zabudowy? I od czego ewentualnie może zależeć cena?
    Per Aspera Ad Astra

  18. #18

    Domyślnie

    Na budynki mieszkalne nic nie kosztuje. Ale na garaż wolno-stojący już jest stawka.

  19. #19

    Domyślnie

    Bardzo prosze kogos kto orientuje sie w temacie o odpowiedz na 4 krotkie pytania

    1. jak dlugo czeka sie na WZ w Krakowie ?
    2. dzialka na ktorej chce budowac dom jednorodzinny nie ma WZ. Nie ma tez planu zagospodarowania przestrzenego dla okolicy. Czy w tej sytuacji istnieje realna szansa na wystartowanie z budowa przed zima 2008/09 ?
    3. dzialka ma 12 arow i w calosci jest budowlana. Tak jest napisnae w wypisie z rejestru gruntow oraz na mapach ewidencyjnych ten teren tez jest oznaczony jako budowlany. Czy w zwiazku z tym WZ jest konieczna przy staraniu sie o pozwolenie na budowe ?
    4. Co moge cos zrobic aby przyspieszyc procedury ?

    z gory dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Ad. 2 - ja w Grodzisku Mazowieckim czekałem pół roku, nie było miejscowego planu zagospodarowania dla Kad.

    Ad. 3 - WZ jest załącznikiem do wniosku o pozwolenie na budowę.

    Ad. 4 - zacznij już odwiedzać dostawców mediów, które masz w pobliżu działki oraz właściwy Rejon Energetyczny bez względu na odległość od linii elektrycznej i zacznij starania o wydanie warunków przyłączenia. "Warunki" też są załącznikami do pozwolenia na budowę.

    Pozdrawiam,

    Paweł.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony