dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33

Temat: Wniosek o WZ

  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy mógłby ktoś podać mi linka lub wysłać na maila wzór wypełnionego wniosku o warunki zabudwy. Link muratora jest niestety aktualnie nieaktywny.
    http://www.muratordom.pl/umowy/warunki_zabudowy.pdf

    Z góry dziękuje
    Pozdrawiam

    [email protected]

  2. #22

    Domyślnie

    wejdz na stronę www gminy, każda będzie miała trochę inny wniosek, myśmy pobrali ze strony gminnej, http://www.kostrzyn.wlkp.pl/

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To wiem, mi bardziej chodzi o wzór wypełnienia takiego wniosku. Jeżeli ktoś mógłby podzielić się informacją jak to wypełnić (może skan wypełnionego wniosku) ?

  4. #24

    Domyślnie

    no ale przecież mówię że każdy inny i każdy indywidualny,
    może napisz czego nie wiesz w tym wniosku,
    ja ci swojego nie dam publiczenie z moimi danymi, zresztą mała szansa aby coś pasowało, dom masz inny lokalizację inną nawet adres zamieszkania i nazwisko inne

    jak czegoś nie wiedziałem to przy składaniu pani urzędniczka podpowiadała i tyle. dodatkowo dołączyłem wszystkie informacje które wyczytałem z projekty, czyli np wysokość budynku itp. dodatkowo za radą urzędniczki dołączyłem ksero ważniejszych stron z projektu i n jego podstawie "kazałem sobie" zrobić warunki.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Beatawi

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    7

    Domyślnie warunki

    a czy mógłbys mi podpowiedzieć gdzie mogę znaleźć informacje o tym ile będę zuzywała wody, prądu , gazu czy tez odprowadzała ścieków; w moim WZ chca takich informacji a ja nie mam o tym pojecia.
    Z góry dziekuę za odpowiedź.

    Pozdrawiam,
    Beata
    Cytat Napisał Foczki
    no ale przecież mówię że każdy inny i każdy indywidualny,
    może napisz czego nie wiesz w tym wniosku,
    ja ci swojego nie dam publiczenie z moimi danymi, zresztą mała szansa aby coś pasowało, dom masz inny lokalizację inną nawet adres zamieszkania i nazwisko inne

    jak czegoś nie wiedziałem to przy składaniu pani urzędniczka podpowiadała i tyle. dodatkowo dołączyłem wszystkie informacje które wyczytałem z projekty, czyli np wysokość budynku itp. dodatkowo za radą urzędniczki dołączyłem ksero ważniejszych stron z projektu i n jego podstawie "kazałem sobie" zrobić warunki.
    Beatka

  6. #26

    Domyślnie

    Foczki już Ci napisał, że te dane bierzemy z projektu. Ponadto w siedzibie Urzędu Gminnego wisiały wzory wypełnionych wniosków.
    Powodzenia, skoro myśmy to prawidłowo wypełnili to i Tobie też się uda.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał pauliszka
    Czesc,
    Podlacze sie pod ten temat
    Mam taki problem: zlozylam wniosek o WZ jakies 3 tygodnie temu, wczoraj dostalam pismo z informacja, ze musze dostarczyc wstepne warunki zasilania dla planowanego budynku.
    Na dzialke mam doprowadzona wode, gaz (brak instalacji) i energie - stoi tam w tej chwili dom. Problem polega na tym, ze nie mam warunkow przylaczenia od MSGaz do dzis (mam tylko stare z 1990 roku, ale podobno one sa wazne tylko rok).
    Czy myslicie, ze moge w tej sytuacji dostarczyc tylko dwie pozostale umowy i napisac oswiadczenie, ze nie zamierzam korzystac z gazu dla zadnych celow (pomimo, ze we wniosku napisalam inaczej)?
    dzieki za pomoc z gory
    NIe dawaj urzędnikom szansy odwalenia wniosku. Albo zmień wniosek albo idź do gazowni
    Pozałatwiaj sobie te warunki przyłączeń.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #28

    Domyślnie

    Witam. Podłacze sie pod temat.
    zgłaszam waunki zabudowy do Urzedu Miasta w Sosnowcu. Jeszcze nie jesteśmy włascicielem działki ale z tego co wiem możemy sie o takie coś starać. Z wypowiedzi na forum rozumiem ze powinnam dołaczyć projekt zabudowy działki.
    Działka jest długa a chuda jak glizda. W wypisie z rejestru grunów zaznaczone są pastwiska i nieużytki a my to chcemy przekształcic na inwestycyjno - budowlane. Poniewaz jeszcze nie wiemy tak naprawde czy uzyskamy zgodne na przekwalifikowanie tej dzialki nie chcemy inwestowac i projetky, architektów.
    Ma 2667 m2 chcemy na niej postawić biuro wraz z magazynami oraz na piętrze mieszkanie. Jeśli wiem jak to ma mniej wiecej wygladać i opisze to we wniosku o WZ to czy musze do tego dorzucic jeszcze jakiś plan budynku. Nie mam czegos takiego i stąd moje pytanie.

    Pozdrawiam Aguśka.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Aguśka.
    Witam. Podłacze sie pod temat.
    zgłaszam waunki zabudowy do Urzedu Miasta w Sosnowcu. Jeszcze nie jesteśmy włascicielem działki ale z tego co wiem możemy sie o takie coś starać. Z wypowiedzi na forum rozumiem ze powinnam dołaczyć projekt zabudowy działki.
    Działka jest długa a chuda jak glizda. W wypisie z rejestru grunów zaznaczone są pastwiska i nieużytki a my to chcemy przekształcic na inwestycyjno - budowlane. Poniewaz jeszcze nie wiemy tak naprawde czy uzyskamy zgodne na przekwalifikowanie tej dzialki nie chcemy inwestowac i projetky, architektów.
    Ma 2667 m2 chcemy na niej postawić biuro wraz z magazynami oraz na piętrze mieszkanie. Jeśli wiem jak to ma mniej wiecej wygladać i opisze to we wniosku o WZ to czy musze do tego dorzucic jeszcze jakiś plan budynku. Nie mam czegos takiego i stąd moje pytanie.

    Pozdrawiam Aguśka.
    Podobno co gmina to inny wzór wniosku, ale generalnie ogólny opis wystarcza do WZ dopiero do PnB potrzebny jest projekt

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Aguśka.
    Witam. Podłacze sie pod temat.
    zgłaszam waunki zabudowy do Urzedu Miasta w Sosnowcu. Jeszcze nie jesteśmy włascicielem działki ale z tego co wiem możemy sie o takie coś starać. Z wypowiedzi na forum rozumiem ze powinnam dołaczyć projekt zabudowy działki.
    Działka jest długa a chuda jak glizda. W wypisie z rejestru grunów zaznaczone są pastwiska i nieużytki a my to chcemy przekształcic na inwestycyjno - budowlane. Poniewaz jeszcze nie wiemy tak naprawde czy uzyskamy zgodne na przekwalifikowanie tej dzialki nie chcemy inwestowac i projetky, architektów.
    Ma 2667 m2 chcemy na niej postawić biuro wraz z magazynami oraz na piętrze mieszkanie. Jeśli wiem jak to ma mniej wiecej wygladać i opisze to we wniosku o WZ to czy musze do tego dorzucic jeszcze jakiś plan budynku. Nie mam czegos takiego i stąd moje pytanie.




    Pozdrawiam Aguśka.
    Przeczytaj powyżej.
    Im lepiej określisz gabaryty budynku (szerokość, wysokość, połóżenie, dach etc) tym większe są szanse, że nikt na etapie PnB sie nie przyczepi.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #31

    Domyślnie

    złożyłam wniosek o warunki zabudowy z obrysowaniem na mapie mniej wiecej budynku a ponieważ juz w tym wniosku jest określone żeby podac wyskokość szerokoś itd to tak tez zrobiłam. Teraz czakam az mnie panowie z planowania wezwa do siebie ;D

    Chociaz po ostanich nowościach jakie otrzymalam w sprawie tej działki to chyba sie pospieszyłam wogóle

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asaf
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    398
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Ja oddałem wniosek dzisiaj, a ponieważ miałem wszystkie wyżej postawione pytania cały wniosek przygotował i wypełnił projektant, który ma robić dla nas adaptację projektu.
    A najlepiej zabłysnąłem na początku.
    Napisałem na kartce A4 swoje dane i tekst:
    proszę o wydanie warunków zabudowy , z góry dziękuję. i zaniosłem to do gminy
    ......... i Pani grzecznie powiedziała że to nie tak. A potem traiłem na forum muratora.
    pozdrawiam.
    Kaznodziei Salomona 12;1
    Komentarz
    Dziennik

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    meg58

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    5

    Domyślnie WZ

    Witam serdecznie - od kilku dni zastanawiam się jak zrobić graficznie plan zagospodarowania działki i dokładnie co powinnam opisać. Szukając w necie znalazłam tyle sprzecznych informacji na ten temat.
    Jak ma wyglądać taki plan co na nim powinno być umieszczone czy muszą być podane odległość.
    Byłabym wdzięczna za przykładowy wzór opisu graficznego i planu jak to robiliscie

    spotkałam się z czymś takim ale to zapewne robił architekt a ja nie chciałabym ponieść zbędnych kosztów przy staraniu się o WZ
    C:\Users\Admin\Desktop\plan - przykładowy.htm

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony