dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 78
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    07-11-2007:
    Nareszcie powstaje nasza więźba. Drewno malowane jest już na górze. W związku z tym małżonek zawezwał do pomocy kolegę, który zajmuje się zawodowo pracami na wysokości. Dodaliśmy zielonego barwnika do preparatu zabezpieczającego. Barwnik jest jednak nietrwały więc trzeba się śpieszyć żeby nie zapomnieć co już było malowane a co nie...


    13-11-2007:
    - przyjechali panowie z gazowni i od dzisiaj nasza działka jest uzbrojona w gaz. Byłaby już w piątek ale wyjeżdżaliśmy na wystawę fretek na Słowację. MAMY GAZ!

    - Poza tym przyjechał, na sesję zdjęciową, pan z banku. W zeszłym tygodniu złożyliśmy wniosek o wypłatę 2 transzy kredytu.
    - Na koniec dnia więźba była już kompletna a ponadto panowie domurowali wyższe ścianki kolankowe. Dach jest naprawdę imponujący.

    14-11-1007 - domurowane wieńce na wyższych ściankach kolankowych


    Teraz pozostaje ułożenie folii, obróbki blacharskie, łaty, dachówka, wybór rynien, montaż rynien oraz okien połaciowych.

    Na wybór kolorów wybiorę się z moimi budowniczymi - lepiej nie ryzykować.

    Całą drogę powrotną ze Słowacji martwiliśmy się pogodą. Nie byłoby dobrze gdyby więźba została niezabezpieczona na całą zimę. Niestety prognozy się sprawdziły i trasa tonęła w śniegu. Swoją drogą pojechaliśmy (o głupoto ludzka!) na oponach całorocznych. Było ciężko.
    Majster nas trochę pocieszył w poniedziałek. Twierdzi, że wszsytko będzie dobrze i zamkniemy dom w przyszłym tygodniu. Chwała mu za to. Potem plan jest następujący: zaklejamy okna folią, wstawiamy kozę i panowie murują scianki działowe.

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    19-11-2007 - Mamy już zafoliowany spory kawałek dachu. Domek nabiera kszałtu. Kupiliśmy mercedesa wśród folii - Tyvek solid. Kosztował 4,2/m2 ale naprawdę warto. Jakość rewelacyjna. Dzięki temu, że folia jest b. dobrej jakości będzie też można dosunąć wełnę do folii bez konieczności zostawiania pustki powietrznej.


    Przyjechały okna Langer. Wszystko zgodnie z umową co do dnia. Żadnej obsuwy, mimo że w trakcie realizacji zamówienia zmieniłam zdanie co do koloru kołnierzy Jestem strasznie niecierpliwa i nie mogę się doczekać żeby je zobaczyć. NIestety na razie widział je tylko mój małżonek, mnie przypadnie ten zaszczyt dopiero we czwartek kiedy pojadę ustalić ostateczne położenie okien.

    Już się nie mogę doczekać dachówki...

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    21-11-2007 - Dach zafoliowany i "załacony". Można już ocenić bryłę domu. REWELACJA !!!


    Bardzo się cieszę, że na całej powierzchni poddasza nie będzie ani jednej belki pionowej. Poza tym powstał całkiem spory stryszek gdzie wyląduje instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperatorem.

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    22-11-2007 - Dzisiaj osobiście wizytowałam budowę w celu ustalenia ostatecznego umiejscowienia okien połaciowych. Sypialnie na górze wyszły naprawdę duże. Jednak nic za darmo, niestety. Musimy dokupić 500szt. dachówki.
    Taras, dzięki przesunięciu kolumn podtrzymujących zadaszenie, o pół metra wyszedł też spory i będzie można na nim wygodnie postawić stół z krzesłami.

    Niestety, okazało się, że mamy 2 gąsiory uszkodzone w przesyłce. Po telefonie do producenta polecono nam sfotografować uszkodzenie i wysłać zdjęcia mailem. Jestem baaardzo ciekawa czy uwzględnią?

    23-11-2007 - Mamy już 2 połacie dachu pokryte dachówkami. Na razie widziałam to tylko na zdjęciach ale już jutro zobaczę na żywo. Rano zawozimy dwóch najstarszych synów na budowę - będą nosić pustaki półówki na ścianki działowe. Ja z mężem jedziemy natomiast zdobywać materiały - dachówkę na garaż oraz brakujące na dom i rynny.


    Co do rynien to zdecydowaliśmy się na stalowe i mamy na razie 3 oferty na Lindab, Siba. Szukamy jeszcze na Ruukki.

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    24-11-2007 - Rano zawieźliśmy chłopaków (moich synów) na budowę. Przy okazji spotkaliśmy się także z kierownikiem budowy w celu oględzin naszego dachu oraz uzupełnienia dziennika budowy. Po oględzinach zostawiliśmy chłopaków na budowie a my udaliśmy się na poszukiwania składu z przyzwoitymi cenami rynien. Poza tym pojechaliśmy do Głogoczowa po uzupełniający zakup dachówki. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że garaż będzie miał takie samo pokrycie jak dom.
    Po przeanalizowaniu cen decyzja jest następująca: rynny stalowe dla domu i PCV na garaż.

    27-11-2007 - Od dzisiaj mamy już podłączony własny prąd. Pociągnięcie kabla od skrzynki Enionu do skrzynki w garażu kosztowało nas, z materiałem, 950 złotych.
    Pogoda pod psem więc dzisiaj małżonek z pomocnikiem przenosili pustaki na ścianki działowe do wnętrza domu. Oprócz tego zakleili folią otwory okienne. Podobno w domu zrobiło się całkiem ciepło i w związku z tym zastanawiamy się czy robić ogrzewanie Plan jest taki, że jeżeli pogoda się nie poprawi to na razie będziemy budować ścianki działowe.

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    28-11-2007 - Pogoda się nie poprawiła więc od dzisiaj zaczynają powstawać ścianki działowe na poddaszu. Ścianki budujemy z pustaków keramzytowych o grubości 10 cm.

    29-11-2007 - Ciąg dalszy ścianek działowych na górze. Trochę pozmienialiśmy koncepcje względem projektu więc w celu uniknięcia problemów byłam osobiście na budowie aby ostatecznie uzgodnić ich położenie. Najwięcej wątpliwości wzbudzała kwestia schodów oczywiście.
    Pokoje na górze wyszły naprawdę duże. Co więcej, dzięki podniesieniu ścian kolankowych, każdy z nich ma tylko jedną niską ściankę, na której będą grzejniki. Najbardziej podoba mi się pokój nad garażem (u mnie nad gabinetem) ponieważ ma dużo załamań, które można fantastycznie wykorzystać przy urządzaniu. Postanowiliśmy już z mężem, że będzie nasz choćby nie wiem co



    30-11-2007 - Dzisiaj zaczęły powstawać ścianki na dole. Pod koniec dnia połowa była gotowa. Reszta w poniedziałek - chyba, że będzie super pogoda - wtedy wracamy na dach.



    01-12-2007 - Podjechaliśmy do centrum pokryć dachowych i otrzymałam wycenę na rynny Lindab w kolorze ceglastym - 3346 PLN. Sprubuję jeszcze wynegocjować lepszą cenę u konkurencji a jeżeli się nie uda do wtorku to zamawiam.
    Nasz majster oszacował, że przed świętami będzie wszystko gotowe włącznie z garażem. Byłoby suuuuper!!!!!

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Wprowadziliśmy kolejną zmianę względem projektu. Schody wyszły naprawdę ładne więc postanowiliśmy nie zabudowywać ich od strony korytarza (tak jak to jest w projekcie. Swoją drogą majster nie mógł się nadziwić po co autor projektu zaprojektował ładne schody bez żadnego podparcia skoro i tak je potem zabudował ze wszystkich stron tak, że wcale nie byłoby widać ich urody.

    3 i 4-12-2007 - impregnowanie więźby na dach garażu. Majstra położyło choróbsko więc trzeba było znaleźć jakieś zajęcie. Szkoda, bo akurat była super pogoda na dokończenie dachu.

    5-6-12-2007 - wszystko wskazuje na to, że dachówka będzie położona do końca tygodnia włącznie ze wszystkimi obróbkami. Dach wielospadowy niestety wymaga sporo cięcia dachówek co znacząco wydłuża czas krycia.

    We wtorek przyjadą rynny Lindab. Ostatecznie zamówiłam w Atticu (jak ja nie lubię się targować).

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    07-12-2007 - Taddaaaam STAN SUROWY OTWARTY zakończony

    Gdyby było wczoraj byłby prezent na Mikołaja Swoją drogą umowę notarialną zakupu działki podpisaliśmy dokładnie rok temu 6 grudnia czyli nie jest tak źle z postępami buowy. Niestety, zdjęcia będą dopiero w poniedziałek, na razie muszę wierzyć małżonkowi na słowo



    W poniedziałek będą okna połaciowe a jutro może uda się zamówić okna ścienne. Ciągle jeszcze nie wiem, w której firmie.

    Podsumowanie dotychczasowych wydatków:
    50.786 - działka
    29.018 - stan zero
    65.989 - stan surowy otwarty
    razem: 145.793

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    09-12-2007 - domek przygotowany do zimy:


    13-12-2007 - czas na budynek gospodarczy:


    21-12-2007 - przerwa świąteczna do Nowego Roku.
    Życzymy wszystkim budującym zakończenia ich dzieła - czyli przeprowadzki !!!

    09-01-2008 - przerwa świąteczna nieco się wydłużyła


    16-01-2008 - budynek gospodarczy zbudowany


    Mam straaaszne zaległości w pisaniu. Zdjęcia leżą odłogiem... Straszne...

    Obawiam się, że do 9 lutego nic się nie zmieni. Teraz żyję przygotowaniami do Międzynarodowej Wystawy Fretek w Polsce - Kraków 2008.

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    18-02-2008 - STAN SUROWY ZAMKNIĘTY zakończony

    7.700 (z montażem) - Okna oraz drzwi na taras - Oknoplast. Zdecydowaliśmy się na małą zmianę, tzn. zamiast drzwi tarasowych trójdzielnych mamy dwa skrzydła w tym jedno przesuwne. Mam nadzieję, że to była dobra decyzja.



    Widoki z poszczególnych okien:


    Okna zamówiliśmy 31-12-2007 z terminem montażu na połowę lutego (wczesniej nam nie pasowało). Wszystko odbyło się zgodnie z ustaleniami i obecnie mamy już zamontowane okna w kolorze złotego dębu.

    Podsumowanie dotychczasowych wydatków:
    50.786 - działka
    29.018 - stan zero
    65.989 - stan surowy otwarty
    19.000 - stan surowy zamknięty
    razem: 164.643

    Pod koniec stycznia byliśmy na tygodniowym urlopie. Uważam, że to świetny pomysł. Mamy teraz znacznie więcej sił i energii na następne etapy budowy.

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Najbliższe plany:
    Do 18 marca muszę mieć gotowe projekty łazienek i kuchni żeby móc je przedstawić ekipie wod.kan.gaz.co. Do tego z kolei muszę też wiedzieć już teraz jakiego rodzaju armaturę i ceramikę zamierzam zamontować... To straszne ile trzeba będzie teraz podejmować decyzji w zastraszającym tempie...

    03-03-2008 - zamawiamy biologiczną oczyszczalnię ścieków (mam na oku dwa modele).

    05-03-2008 - jedziemy na budowę ze znajomą projektantką w celu ostatecznego uzgodnienia dokładnego położenia podejść wod.kan. Projekty mam już zrobione gotowe do wydruku. Mam nadzieję, że moje pomysły znajdą uznanie u projektantki

    09-03-2008 - jedziemy zamówić drzwi wejściowe w Szczawie. W pokoju fretek będą w połowie przeszklone (zlikwidowaliśmy okno w tym pomieszczeniu).

    18-03-2008 - wchodzi ekipa wod.kan.gaz.co. Byliśmy już z wykonawcą na budowie. Było to świetne posunięcie ponieważ pozwoliło na uwzględnienie wielu elementów w moim projekcie. Mam tylko lekki mętlik w głowie w kwestii wyboru pieca. Do tej pory byłam zdecydowana na dwufunkcyjny a wykonawca przekonywał mnie do jednofunkcyjnego
    Postanowiliśmy zrobić podejście pod solary.

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Wczoraj późnym wieczorem zadzwonił nasz super wykonawca, że ma nieplanowany przestój na swojej nowej budowie, i w związku z tym może przyjść do nas jakiś czas. Oczywiście ucieszyliśmy się jak nie wiem co, mimo że planowaliśmy robić ocieplenie i tynki za jakieś 4 miesiące.
    Skutek był taki, że cały wieczór i dzisiejszy ranek spędziliśmy na poszukiwaniu materiałów od zaraz w przystępnej cenie. Znalazłam bardzo sympatyczną firmę. Przed chwilą wpłaciłam już zaliczkę. Jeżeli cała transakcja będzie tak udana jak dotąd to z przyjemnością dopiszę do białej listy.

    Zdecydowaliśmy się:
    - styropian 15 cm
    - tynk silikonowy kremowy
    - na garaż styropian 3 cm

    Szukamy pilnie klinkieru w ceglastym bladym kolorze. Oczywiście w przystępnej cenie.

    Jak dobrze pójdzie to:
    od piątku (14-03-200 ocieplamy
    od poniedzialku (17-03-200 wchodzą z instalacjami wod.kan.gaz.co

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Styropian pokrył już cały budynek godpodarczy oraz prawie cały dom. W efekcie dom się powiększył optycznie i nie tylko. Ciągle zapominam przygotować małżonkowi aparat i nie mam zdjęć. Mam nadzieję, że jutro się uda w końcu spakować aparat.

    21-03-2008



    Wszystkie materiały do docieplenia kupiliśmy w jednej firmie 100 km od Krakowa. Ciągle nie mogę pojąć dlaczego niektórym firmom opłaca się wysyłać pod Kraków nawet 100-200 km bezpłatnym transportem a krakowskim składom budowlanym się nie opłaca parę kilometrów

    Zgodnie z projektem chcemy pokryć 2 elewacje płytkami klinkierowymi. Namierzyliśmy odpowiedni kolor przez przypadek w ... OBI W dodatku w dobrej cenie - 19,90 m2. Coraz bardziej tracę wiarę w dobre ceny na Allegro. Niestety nie mieli potrzebnej nam ilości więc we środę jedziemy zamówić potrzebne nam 50 m2. Kupiliśmy sobie na razie 2 płytki żeby je przyłożyć do elewacji i sprawdzić ostatecznie czy pasuje do dachówki i innych elementów.

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Zamówiliśmy biologiczną przydomową oczyszczalnię ścieków firmy Nevexpol. Tak naprawdę jest oczyszczalnia Sotralenz tylko produkowana w Polsce przez Nevexpol. Zorientowałam się po certyfikatach umieszczonych na stronie nevexpol.pl.

    Tutaj można sobie o niej poczytać:
    http://nevexpol.pl/php/index.php?s=201&did=8&l=pl

    Wybraliśmy ją ze względu:
    - na gliniasty (nieprzepuszczalny) grunt naszej działki,
    - brak kanalizacji oraz jej koszty eksploatacyjne
    - bezobsługowość
    - bardzo żadkie wizyty szambowozu
    - niskie koszty eksploatacji
    - oraz konkurencyjną cenę

    Montażem zajmie się nasz super instalator - p. Soja, który zamówił dla nas w hurtowni owo cudo.

    Zastanawiałam się jeszcze nad jednym modelem ale różnica w cenie ok. 2 tys. przekonała mnie ostatecznie.

    Niestety - tylko nam się wydawało, że zamówiliśmy Grudnik to jedna wielka porażka! Wysokie ceny, brak kompetencji... lepiej nie pisać.... Cóż zamówimy gdzie indziej. Jak już będę wiedzieć gdzie to napiszę...

    I co ja teraz pokażę bankowi...

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    11-04-2008 Mamy już zamontowaną podbitkę oraz deski elewacyjne. Na ścianach jest już także siatka i grunt pod tynk. Z daleka dom wygląda jakby już był otynkowany Robi wrażenie. To już nie budowa to dom



    Moja cierpliwość zotała wystawiona na nielada próbę. Nasz instalator przyjdzie dopiero w przyszłym tygodniu. Z drugiej strony mam jeszcze troszkę czasu żeby się ostatecznie zdecydować gdzie mają być ujęcia wody, odpływy i inne takie. Jak ja nie lubię podejmować decyzji!!!!

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    12-04-2008 Rozplanowanie łazienek ustalone:




  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    12-04-2008 Pisałam wcześniej, że planujemy pojechać zamówić drzwi wejściowe. Jakoś się nie składało... Może to i lepiej bo dopiero niedawno załapaliśmy, że drzwi w projekcie wcale nie mają standartowej wysokości. Po rozpatrzeniu opcji obniżenia otworu, który został wykonany wg projektu czyli 235 cm, zdecydowaliśmy jednak (a właściwie małżonek zdecydował), robimy tak jak w projekcie czyli z górnym doświetlem.

    A oto drzwi moich marzeń:


    Podobne ale jednak inne ? Wybrałam nr 1 z szybą z nr 2.

    14-04-2008 Mamy już zamontowane docelowe drzwi zewnętrzne prowadzące z pokoju fretek na taras. Ostatecznie drzwi są przeszklone w całości. Przyjechały do nas z daleka. Nie wiem dlaczego ale w Krakowie nie mogłam znaleźć drzwi tego typu w przyzwoitej cenie.




    18-04-2008 - woda i kanalizacja rozprowadzone! Na razie nie ma fotek bo małżonek jest pod wrażeniem wykończeń zewnętrznych i rury kanalizacyjne nie wydały mu się wdzięcznym tematem do fotografii...

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    25-04-2008 - dzisiaj nasz spec od płytek wszelakiego rodzaju rozpoczął układania płytek klinkierowych na elewacji ogrodowej. Bardzo jestem ciekawa efektu - zwłaszcza, że tyle to kosztuje...Mam nadzieję, że przynajmniej efekt będzie wart swojej ceny bo inaczej będę żałować, że nie dałam wszędzie tynku.

    3.500 - robocizna + materiał.

    Fotki dodam jak je dostanę albo sama zrobię w trakcie długiego weekendu majoweg. Dla urozmaicenia fotka moich maluszków:


    Woda i kanalizacja w budynku zakończona.

  19. #59
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    30-04-2008 Zaległe fotki naszych instalacji (wod. kan. oraz wejście prądu). Niestety, skrzynka elektryczna musi być na ścianie przy wejściu co psuje moje plany umieszczenia tam szafy. Cóż, plany są od tego żeby je zmieniać



    01-05-2008 Święto pracy upłynęło na naszej budowie pod znakiem układania płytek klinkierowych na elewacji. Bałam się, że będzie za czerwono ale wygląda super, płytki są matowe, ceglaste - po prostu doskonałe (oczywiście dla mnie). Pięknie kontrastują z jasną oblicówką i podbiciem.



    02-05-2008 Nareszcie zobaczyłam postępy prac na żywo a nie na fotkach. Mamy też pierwsze drzewko na naszej działce otrzymane od sąsiada, całkiem spore. Zapomniałam je sfotografować, nadrobię następnym razem.
    Ustaliliśmy nareszcie wszystkie dziury związane z wentylacją mechaniczną i rekuperatorem. Plan działania ustalony.

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    haczyks

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    3

    Domyślnie postępy

    witam.
    a gdzie jakieś postępy ?? nowe zdjęcia ?? jestem ciekawy jak już wygląda wasz skrzat, my wczoraj zaczęliśmy więźbę. ps - ciężkie te słupy i belka nad tarasem

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony