dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Dachówka czy blachodachówka?

Głosujących
31. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • dachówka

    21 67,74%
  • blachodachówka

    8 25,81%
  • inne pokrycie

    2 6,45%
Strona 4 z 56
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1107
  1. #61

    Domyślnie

    Kodi
    z jaka blacha masz zle wspomnienia? co bys zrobil teraz?

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. Napisałam kilka dni temu posta o blachodachówce, ale nie doczekałam się odpowiedzi , więc pozwolę sobie dołączyć moje pytanie do tego wątku.
    Czy blachodachówka faktycznie wymaga licznych zabiegów pielęgnacyjnych, o których można wyczytać w różnych artykułach (systematyczne mycie,usuwanie śniegu, malowanie po ustaniu okresu gwarancyjnego)?
    Byłabym wdzięczna, gdyby użytkownicy blachodachówki podzielili się swoimi doświadczeniami .
    Pozdrawiam!

  3. #63

    Domyślnie

    _Piotr

    ja chyba unikalbym gonta ze wzgledu na deskowanie ale chcialbym zapytac jaka blache bierzesz pod uwage?

  4. #64
    Guest

    Domyślnie

    Wszystko zależy jeszcze od kata nachylenia dachu, nie wszedzie mozna stosowac dachowke. Jestem na etapie wyboru pokrycia tylko z tym problemem ze dom bedzie stal w miejscu objetym uzgodnieniem konserwatora zabytkow a ten kazal pokryc dom dachowka ceramiczne. Nie podoba mi sie to ale nie mam wiekszego wyjscia. A co do kata nachylenia dla blachodachowki to czym bardziej plaski dach tym wieksze obliczeniowe obciazenie sniegiem i grubosci wiezby dachowej bardzo mocno zbliza sie do takiej pod dachowke wrecz jest taka sama...

  5. #65

    Domyślnie

    Ella: mam blachodachówkę od 9 lat i żadnych takich czynności nie wykonywałem. Dach nadal wygląda nieźle.

  6. #66

    Domyślnie

    Piotr, firmie sprzedającej dachówkę, czy blachodachówkę najlepiej zlecić kosztorys całego pokrycia, wszystko to co robi dekarz, czy blacharz. Mając takie wyceny mogę obiektywnie porównać koszty.
    Ella, ja bym nie zmieniał konstrukcji więźby. Więźba jest obecnie projektowana o wiele solidniej niż kiedyś (tak twierdzi mój projektant) ze względu na inne (czytaj gorsze) warunki atmosferyczne (huragany, trąbki, silne wiatry), a wytrzymałość więźby ze względu na jej obciążenie dachówką jest zwiększana nieznacznie.
    Co do kosztów to np za 1m2 dachu za blachę można zapłacić 8zł, a za dachówkę 10zł plus obróbki (zarówno przy jednym jak i drugim materiale.
    Pozdrawiam Krzysztof

  7. #67

    Domyślnie

    radex
    co masz na dachu? jaki masz ksztalt dachu? czy jestes zadowolony z wykonastwa?

  8. #68

    Domyślnie

    On 2003-02-25 11:19, tom soyer wrote:
    ja chyba unikalbym gonta ze wzgledu na deskowanie ale chcialbym zapytac jaka blache bierzesz pod uwage?
    Tom, mam już pełne deskowanie na dachu (pod eternitem) i chyba tak zostanie. Co do blachy - nie mam jeszcze rozeznania... Na razie rozpatruję dylemat: gont vs. blacha.

  9. #69
    Guest

    Domyślnie

    Aska nie spodziewaj sie po tym forum wiecej

  10. #70
    Guest

    Domyślnie

    Wiecej sie po takich forach nie spodziewaj

  11. #71
    Guest

    Domyślnie

    Wlasnie

  12. #72

    Domyślnie

    Tom Soyer - chyba źle mnie zrozumiałeś. Mam blachę i jest ok. Sam ją kładłem i jestem bardzo zadowolony. Polecam, ale to nie o to chodzi aby namawiać. Jestem bardzo zadowolony ze względu na efekt wizualny i ogólnie robotę i to wszystko.
    Pozdrawiam

  13. #73
    Guest

    Domyślnie

    Niech Cię kura jajem trzaśnie.
    Aśka-jeśli chcesz wiedzy PRAWDZIWEJ i jedynej to musisz spytać anonima-on jest fachura.
    Na tym forum pisze grupa osób-zupełnych dyletantów,którzy o budowaniu nie mają pojęcia.Co z tego,że budują swoje domy.To jeszcze nic nie znaczy.Budują je źle.A w ogóle to są osoby,które czerpią wiedzę z Muratora.A Murator-wiadomo.Spisek reklamodawców.
    Poza tym, oni tu na tym forum sobie ŻARTUJĄ.Wyobrażasz sobie?
    Przecież budowa to nie zabawa,tylko poważna sprawa.
    Ale o tym wie tylko anonim-jak się dobrze i prawidłowo buduje.
    Jeśli chcesz się naprawdę dowiedzieć czegoś sensowengo to wal od razu do anonima.On taki nie zagospodarowany jest i przykro mu.
    "Do serca przytul psa, tralalalala......"



  14. #74

    Domyślnie

    Być może umknął mi ten wątek w Waszej dyskusji: czy istnieje jeszcze problem porastania dachówek mchem? Słyszałem od paru osób, że m.in. dlatego nie zdecydowali się na dachówkę.

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Co do porastania dachówek mchem to spotkałem się z tym tematam w jakimś artykule prasowym. Antidotum na ten problem byłoby polewanie dachu co kilkanaście lat odpowiednim (jakim ?) środkiem chemicznym. Więcej szczegółów nie pamiętam i muszę stwierdzić, że jedyny mech czy też inną roślinność trawiastą (a nawet drzewiastą )na dachach widziałem tylko na b. starych dachówkach cementowych (są porowate) oraz na płaskich dachach krytych papą (w okolicach rzadko czyszczonych rynien). I z tego powodu ewentualny mech na dachu nie był żadną przeszkodą przy wyborze dachówki Robena (angobowanej czyli mało porowatej). Mam nadzieję, że się nie myliłem
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Blachodachówka też porasta mchem. Widziałam kilka takich dachów.

  17. #77
    Guest

    Domyślnie

    wowka
    a ja wlasnie widzialem 2 letniego brasa (widzialem jak powstawal dom) z mchem - istotna jest wentylacja dachu i jak mi sie wydaje "srodowisko". co do tego drugiego to nie jestem pewien ale dom jest nad jeziorem i prawie w lesie. jesli ktos mieszka blisko poznania to moge podac adres.

  18. #78

    Domyślnie

    Nie jest to takie proste jak by się wydawało.
    Po pierwsze należy sprawdzić na jakie pokrycie został zaprojektowany dach i czy można zmienić rodzaj pokrcia.
    Po drugie to rozwaga w wyborze i rozpoznanie wg.jakości materiału pokryciowego. Dach to ważna sprawa i nie można decydować się na kiepski materiał bo na niego mnie stać.
    Trzeba więc pojeździć, pozbierać oferty i przeanalizować dokładnie. No i najważniejsze nie ulegać urokowi sprzedawcy. Oni tylko czychają na to aby złapać kupującego.
    Pozdrawiam,

  19. #79

    Domyślnie

    Tom: obecnie mam blachodachówkę na pełnym deskowaniu i papie. Dach dwuspadzisty. Pod względem estetycznym wygląda nieźle, ale latem nie da się wytrzymać z upałów na poddaszu.
    Wkrótce zaczynam rozbudowę i chcę pokryć dachówką betonową chyba Braasa na FWK.

  20. #80

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za uwagi. Moze nie rozwialy mi całkowicie wszystkich wątpliwości, ale mam nadzieje ze pomoga mi rozmawiac ze sprzedawcami.

Strona 4 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony