dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 118
  1. #81

    Domyślnie

    dwiemuchy jaki masz model? ile zaplaciles?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Znalazłam jeszcze taki Samsunga, tutaj napisali czytelnie "gotowanie tylko na parze", z serii Twin Convection
    http://www.samsung.com/pl/consumer/h...BQ1VD6T131/XEO
    Dokładnie tego - kupiłem akurat w Media Markt, bo nie mogłem dostać w necie. Dałem coś ok. 2350 zł; mają go dużo drożej ale da się ładnie stargować w cenie.

  3. #83

    Domyślnie

    czy ten piekarnik ma prowadnice teleskopowe?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    czy ten piekarnik ma prowadnice teleskopowe?
    Tak - na 2 poziomach. Zdjęcia u mnie w dzienniku ("Werbeny na Jurze")

    Swoją drogą - testowo ugotowałem właśnie brokuła na parze - rewelacja (i w prostocie przygotowania, i w smaku). Zobaczymy, jak inne funkcje; brokuła miałem akurat pod ręką
    Ostatnio edytowane przez dwiemuchy ; 05-06-2012 o 22:32

  5. #85

    Domyślnie

    dwiemuchy, zagladnelam, ładnie sie prezentuje, czy mozna uzywac tylko 1/2 piekarnika?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    dwiemuchy, zagladnelam, ładnie sie prezentuje, czy mozna uzywac tylko 1/2 piekarnika?
    Tak - tak jak w każdym Samsungu z Twin Convection - można używać połówek (każdej osobno bądź obydwu naraz) - lub całości. W zestawie jest separator który wprawdzie nagrzewa się podczas gotowania - ale nie jakoś bardzo; można sterować temperaturą i czasem każdej komory osobno.

    Jedyne czego brakuje to pyroliza - jest czyszczenie katalityczne i parowe. Oraz bajery typu termosonda czy rożen (tego pierwszego faktycznie trochę mi szkoda).

  7. #87
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    missmela

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiemuchy Zobacz post
    Tak - tak jak w każdym Samsungu z Twin Convection - można używać połówek (każdej osobno bądź obydwu naraz) - lub całości. W zestawie jest separator który wprawdzie nagrzewa się podczas gotowania - ale nie jakoś bardzo; można sterować temperaturą i czasem każdej komory osobno.

    Jedyne czego brakuje to pyroliza - jest czyszczenie katalityczne i parowe. Oraz bajery typu termosonda czy rożen (tego pierwszego faktycznie trochę mi szkoda).
    To jest termosonda i rożen,czy nie-bo ja czytałam,że nie ma.dwiemuchy-napisałeś,że JEDYNĄ rzeczą czego brakuje to pyroliza!wyjaśnij,czy dobrze zrozumiałam(właśnie chcę kupić nowy piekarnik).Szukam piekarnika z funkcją pary,grillem,rożnem i termosondą czy ktoś mi może taki polecić?

  8. #88
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ano tak - mnie rożen do niczego niepotrzebny (bo dużo lepszy kurczak wychodzi np. na grillu). Termosondy też nie ma, ale jak pisałęm, można kupić zewnętrzny termometr z sondą dobrej firmy (np. Thermoworks)

  9. #89
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Longer80

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja również jak koleżanka wyżej poszukuje piekarnika z funkcją pary,grillem i termosondą czy ktoś mi może taki polecić? Jednym słowem stawiam na wielofunkcyjność

  10. #90
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    missmela

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Longer80 Zobacz post
    Ja również jak koleżanka wyżej poszukuje piekarnika z funkcją pary,grillem i termosondą czy ktoś mi może taki polecić? Jednym słowem stawiam na wielofunkcyjność
    jA NIE MOGŁAM SIĘ DOCZEKAĆ odpowiedzi,więc wybrałam sama,samsunga z funkcją pary i grillem(z termosondy zrezygnowałam,można podbno dokupić) ale za to rożen sobie dokupiłam osobno(mały piekarniczek-z makro za 180 zł-22 litry,na jednego dużego kurczaczka-polecam)

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jodowana

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć. Jakiś czas temu zainteresowałam się piekarnikami z opcją gotowania na parze. Czy ktoś mógłby polecić jeszcze coś w tym stylu? Ewentualnie doradzić, czy rzeczywiście jest sens decydować się na coś takiego, jakie są plus, a jakie minusy?

  12. #92
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tillo

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    4

    Domyślnie

    podbijam - też myślę o piekarniku z funkcją gotowania na parze tylko pytanie brzmi czy to ma sens. Ktoś ma? używa? sprawdza się funkcja?

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam klasyczny piekarnik parowy Siemens HB36D572. Jestem z niego bardzo zadowolona. Oprócz gotowania na parze, posiada funkcje "regeneracji"potraw (odgrzewania bez wysuszania jak w mikrofali). Można w nim upiec standardowe ciasto, pieczeń itp. Posiada funkcje zwykłego piekarnika. Używam go od 8 miesięcy i uważam że jego zakup był dobrą decyzja.
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  14. #94
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jozef78

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    A nie lepiej kupić urządzenie do gotowania na parze oddzielnie ?

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał jozef78 Zobacz post
    A nie lepiej kupić urządzenie do gotowania na parze oddzielnie ?
    Nie, raz że zajmuje miejsce na blacie podczas pracy (mam mało miejsca), dwa zwykłe urządzenie mocno paruje (wilgoć w mieszkaniu - mam kuchnię z salonem) piekarnik nie paruje, trzy - do piekarnika włożę duuuzo więcej niż do naczynia. Czasami jest to cały obiad dla 6 osób.
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Semafori
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-890
    Posty
    59

    Domyślnie

    Mi się kojarzy taki piekarnik z piecami w supermarketach do odpieku pieczywa, nie rozumiem w czym ma mi on pomóc z wypiekiem biszkoptu

  17. #97
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    IlonaS.

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    390
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Co prawda ja mam jeszcze trochę czasu do wyboru piekarnika, ale ostatnio moją uwagę przykuła funkcja pary w tym urządzeniu. Ciekawa jestem jak sprawuje się model BQ1VD6T131, w stosunku do Electrolux EOB8751 . Jeżeli ktoś korzystał z któregoś z nich chętnie poznam opinie.

    Znalazłam fajny artykuł na temat piekarników parowych i piekarników wielofunkcyjnych z funkcją pary, może komuś się przyda.
    Podsumowanie paru modeli:

    "Kompaktowy piekarnik parowy Siemens HB24D552, posiadający tylko dwie funkcje (gotowanie na parze i rozmrażanie), którego powierzchnie wewnętrzne pokryte są łatwą do czyszczenia emalią, można nabyć za około 2400 zł.

    Nieco droższy jest Hotpoint-Ariston MSK 103X LUCE, który pod względem funkcji praktycznie nie różni się od opisanego wcześniej Siemensa. Jego cena wynosi około 2750 zł.

    Czterofunkcyjny (gotowanie na parze, rozmrażanie, podgrzewanie i odkamienianie) piekarnik parowy Miele DG3460 to już kwota w granicach 4400 zł.

    W kategorii piekarników wielofunkcyjnych bardzo dobrą propozycję cenową stanowi Amica EBI Integra 71123 steam. Dwunastofunkcyjny piekarnik o rozmiarach standardowych i bardzo dużej, 60-liltowej pojemności, a także 34. programami automatycznymi, trzyszybowymi drzwiczkami i termosondą, która umożliwia kontrolę temperatury wewnątrz przygotowywanej potrawy (sprawdza się zwłaszcza w przypadku pieczenia dużych porcji mięsa), kosztuje w granicach 2200 zł.

    Electrolux EOB8751 AOX o jeszcze większej pojemności, wynoszącej 72 l, wyposażony w 13 funkcji, wentylator chłodzący oraz – jak opisywana Amica – termosondę, to kwota około 2900 zł.

    Rozbieżności cenowe wśród przedstawionych urządzeń są bardzo duże. W znacznym stopniu wynikają z parametrów technicznych i posiadanych funkcji. Wpływ na ceny ma również marka producenta oraz stylistyka urządzenia, która, co prawda, nie wpływa na jakość przygotowywanych potraw, ale przy wyborze piekarnika brana jest pod uwagę w nie mniejszym stopniu niż kwestie techniczne."

    Źródło: http://agdlab.pl/porady/Jak.wybrac.p...ik.parowy,2259

  18. #98

    Domyślnie

    Rozmawiałem kiedyś z szefem kuchni, który też zajmował się sprzedażą sprzętu dla gastronomii, mówił właśnie coś o tych piekarnikach parowych tylko one jakoś tam się profesjonalnie nazywały, podobno szybciej się w nich piecze, jedzenie jest smaczniejsze. Ale tu była mowa o tych gastronomicznych, nie wiem jak to się ma do tych domowych, kiedyś LG miało projekt piekarnika solarnego też wydawał mi się to ciekawy pomysł ale nie wiem czy w końcu trafił do sprzedaży.

  19. #99

    Domyślnie

    Jak widać rozpiętość cenowa jest duża, więc tak czy siak decydowałbym się na parowy piekarnik. Teraz popularne jest zdrowe odżywianie ze znikomą ilością tłuszczu i parowy piekarnik wpisuje się właśnie w ten trend. Nie wierzyłem, że jedzenie z takiego piekarnika może być smaczne, myślałem, że będzie suche bardzo, ale próbowałem u siostry i jest naprawdę ok.

  20. #100

    Domyślnie

    No właśnie jest dokładnie odwrotnie. Para (czyli woda) zapobiega właśnie nadmiernemu wysuszaniu mięska czy czego tam. Dzięki czemu jest ono pyszne i soczyste Niektóre firmy, np. electrolux, dają zresztą do swoich piekarników specjalne pojemniki w których przyrządzamy danie, a które zapobiega właśnie jego nadmiernemu wysuszeniu.

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony