dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 116 z 616
Pokaż wyniki od 2.301 do 2.320 z 12315
  1. #2301

    Domyślnie

    Witam. Przepraszam że zadaje to pytanie na forum było to przerabiane ale zupełnie się w tym pogubiłem

    czy płyty gipsowe gruntowadz przed spoinowaniem czy po mam unigrunt tytan w jakich proporcjach z wodą

    czy na łączeniach płyt powinna być siatka i flizelina czy wystarczy sama flizelina spoinuwka Vario

    czy na łączeniu płyta ściana [przerwa między ścianą a płytą około 5 mm ]przed spoinowaniem powinno się ta przerwę wypełnić akrylem

  2. #2302

    Domyślnie

    Cytat Napisał zin2
    Witam. Przepraszam że zadaje to pytanie na forum było to przerabiane ale zupełnie się w tym pogubiłem

    czy płyty gipsowe gruntowadz przed spoinowaniem czy po mam unigrunt tytan w jakich proporcjach z wodą

    czy na łączeniach płyt powinna być siatka i flizelina czy wystarczy sama flizelina spoinuwka Vario

    czy na łączeniu płyta ściana [przerwa między ścianą a płytą około 5 mm ]przed spoinowaniem powinno się ta przerwę wypełnić akrylem
    Zagruntuj przed spoinowaniem, ale tylko miejsca spoinowania, ograniczysz chłonność podłoża przez co woda ze spoiny nie zostanie szybko wchłonięta przez płytę GK. Zagruntuj później całość przed malowaniem. Myślę, że stosunek 1:1 wystarczy.

    Może być albo jedno albo drugie. Ale jak nie masz wprawy z fizeliną to możesz mieć kłopoty z wtopieniem. (lubi później odparzać) Dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest siatka.

    W tamtym miejscu stosuje się tylko akryl ze względu, że musi to być połączenie elastyczne. Nie szpachluje się tam niczym innym bo popęka.

  3. #2303

    Domyślnie

    to znaczy na łączeniu płyt stosować podwójna flizelinę lub siatkę


    Na łączeniu płyta ściana stosować taśmę papierową czy flizeline lub siatkę

    co do tego odparzania wiem że to ciężko opisać jak to zrobić że by było dobrze

  4. #2304

    Domyślnie

    Pojedyncza w zupełności wystarcza choć niektórzy zbroją podwójnie.

    Przy ścianie zastosuj tylko dobry akryl. Ładnie go tylko zaaplikuj i będzie git.

    Jak spoinujesz vario to możesz dać siatkę , ponieważ to mocny gips i zawiera włókna . Po zatopieniu warstwy zbrojącej wykończ jakimś innym, miększym gipsem.
    Zależy wszystko od taśmy. Jedne trzeba moczyć w wodzie drugie nie. Ale większość moczymy. Następnie zatapiamy w gipsie i dociskamy tak aby wycisnąć z pod niej ten gips.I szpachlujemy.

  5. #2305

    Domyślnie



    Wczoraj wykonałem prube spoinowane flizeliną



    czy ączenie skosu terz wypełnić akrylem

  6. #2306

    Domyślnie

    Cytat Napisał zin2
    2jpwlthy.jpg[/img][/URL]

    czy łączenie skosu terz wypełnić akrylem
    Nie. Robisz tak samo jak resztę. Z warstwą zbrojącą. Akryl aby od ściany.

  7. #2307

  8. #2308
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    @zin2:
    Hmm... A czy ten styk czasem nie powinien być wykonany z uskokiem, aby nie tworzyć połączeń krzyżowych? To IMO będzie pięknie pękać

    To, jak wykończyć to połączenie zależy głównie od sposobu wykonania rusztu, ale w większości przypadków wykańcza się to na sztywno, czyli spoinówką z taśmą fizelinową, lub siatką szklaną, jak pozostałe łączenia płyt.

    Akryluje się tylko styk płyt ze ścianą w miejscach połączeń ślizgowych.

    PS: popracuj trochę nad ortografią
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  9. #2309

    Domyślnie

    Na połączenie sufitu skośnego i poziomego jest taki profil http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...fd94418d5.html ,ale nie na takie dziury.

  10. #2310

    Domyślnie

    Moje gipsowanie juz schnie i... wszędzie ładnie schnie i przy oknach itd, ale przy jednym oknie w garderobie, gdzie nie ma pod nim kaloryfera w narożach i dolnych i górnych wilgoci jest dużo więcej. Nie wiem czy to kwestia, że tam wolniej schnie ten gips czy może gdzies jest jakaś nieszczelność i nachodzi nowa wilgoć



    Pod oknem w łazience, gdzie też nie ma grzejnika, wilgoć w narożach też się pojawia. Wilgoć lub wolniejsze schnięcie. W łazence jets mniej tej wilgoci ale tam działa intensywnie ogrzewanie podłogowe.

    Pod tym oknem w garderobie ustawiłem grzejnik to po ok 5 godzinach sporo podeschło. Górne narożniki wyschły całkowicie a na dolnych mało zostało, więc podejrzewam, ze ta wilgoć może być powierzchowna.
    Fotka po ok 5 godzinach


    Poza tym w miejscach gdzie odczuwałem powiewy (ruchu powietrza) tynki tez wolniej schną. W naroźnikach widać wilgoć



    Proszę o jaką rade, opinie

  11. #2311

    Domyślnie

    Mostki termiczne i dłużej schnie bo jest zimno od środka?
    Może przez te wiatry

    Pozdrawiam

  12. #2312

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba86
    Mostki termiczne i dłużej schnie bo jest zimno od środka?
    Może przez te wiatry

    Pozdrawiam
    Też tak mysle, zwłaszcza w kwestii tej wilogci w narożach, bo okna to mysle, że może to być kwestia braku ogrzewania bezpośrednio pod oknem. Co wy na to...

  13. #2313
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał zin2
    jeśli jest to połączenie sztywne to ja robię to tak:

    ...najpierw fazuję jedną płytę (albo sufit albo skos) i gruntuję... póżniej wypełniam szczelinę szpachlówką vario lub uniflot i wyrównuję krawędź "skrobiąc" po płycie ostrą krawędzią pacy...







    na tak przygotowaną krawędź nanoszę rzadszą niż do spoinowania szpachlówkę (ja to robię pędzlem tzw. angielskim - dobrze i szybko się rozprowadza) oczywiście bez żadnych grudek i wklejam taśmę... ja stosuję taśmę "amerykańską"





    ...ale można zastosować z wkładką aluminiową... lepsza jednak "amerykańska"






    ...a połączenie ślizgowe niech wytłumaczy Flash - preferuje ten typ łączenia więc niech się pomęczy


    ...przesunięcie łączenia płyt skos-sufit u mnie też mogło być trochę większe ale wyszło jak wyszło i chyba będzie dobrze
    ...gwarancja jeszcze na to jest...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #2314

    Domyślnie

    Cytat Napisał himlaje
    Cytat Napisał seba86
    Mostki termiczne i dłużej schnie bo jest zimno od środka?
    Może przez te wiatry

    Pozdrawiam
    Też tak mysle, zwłaszcza w kwestii tej wilogci w narożach, bo okna to mysle, że może to być kwestia braku ogrzewania bezpośrednio pod oknem. Co wy na to...
    Z oknami to możliwe, nie ma grzejnika a w glifie takiego okna jest słaba cyrkulacja powietrza.

    Jest temat o kamerce termowizyjnej. Może się zapisz. Zbierają grupę z Warszawy i okolic. Dużo by się wyjaśniło jak masz wątpliwości.

  15. #2315

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    kolega ma dolny glif wykonany w/g starych wzorcow skrzynek okna. nie ma tam dobrej wentylacji to i schnie dlugo. podobie jest z narozami slaba wymiana powietrza.
    Czyli wszystko ok i się tym nie przejmować? Wszytsie glify tak mam. Tam gdzie jest grzejnik to nie ma wilgoci, agdzie gonie ma wilgoc jest.

    Co do naroży to to sa akurat te miejsca gdzie miałem te przedmuchy powietrza, bo w innych narożach gdzie też jest mała wymiana powietrza gipsy wyschły, tylko w tych nie

  16. #2316
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    (...)
    te patenty importowane przez "wyjechanych" nie sa takie zle
    ...ale szpachlowanie za pomocą foremki do ciasta

    ...szczerze... sam próbowałem ale mi jakoś nieporękownie ...brakuje mi szpachtelki w drugiej ręce jednak przyzwyczajenie drugą naturą czlowieka
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #2317

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał himlaje
    Cytat Napisał FlashBack
    kolega ma dolny glif wykonany w/g starych wzorcow skrzynek okna. nie ma tam dobrej wentylacji to i schnie dlugo. podobie jest z narozami slaba wymiana powietrza.
    Czyli wszystko ok i się tym nie przejmować? Wszytsie glify tak mam. Tam gdzie jest grzejnik to nie ma wilgoci, agdzie gonie ma wilgoc jest.
    czyli przy najblizszym okresie zaburzenia wilgotnosci i wentylacji glify dolne znow zrobia sie wilgotne w narozach.
    Co do naroży to sa akurat te miejsca gdzie miałem te przedmuchy powietrza, bo w innych narożach gdzie też jest mała wymiana powietrza gipsy wyschły, tylko w tych nie
    no, to mamy problem. szczegolnie jak sciana konczy sie tuz pod kryciem wiatroizolacja/deskowaniem. te sciany zawsze beda zimne.
    Juz sam głupi jestem. W narożu tego okna gdzie zbierałą sie wilgoć dziś znów się zebrała i było mokreo mimo, że wczoraj jak odjeżdżałem to po osuszeniu było prawie ok. Jak dziś odjeżdżałem to ekipa zaczęła rozcinac ten dolny glif by jeszcze raz zacząć tam sprawdzać. Ja musiałem odjechać ale jutro zapene pokażą mi jak to wygląda. Sam już nie wiem co o tym myśleć, czy oby napewno dekarz okno dobrze obsadził, ale gdyby źle obsadził to by ciekło takze wtedy gdy jeszcze nie było ocieplenia ale wtedy nic nie ciekło.

    Znowu ta wilgoć która jest (a wcześneij były przedmuchy), w narożach tez nie wiem co jest ich przyczyną.



    Ekipa mówi, że wełny tam napchali. Z zewnątrz w obydwu miejscach jest okap kilkadziesiąt cm więc woda pod te okapy naczej podchodzić nie powinna. Styropian podchodzi niemalże pod same deskowanie, wełny jest wsytarczająco, ale... jest tam wilgoć. Albo tam tak wolno schnie bo wciąż wieje cimne powietrze czyli jets mostek, albo skądś ciągnie tam wilgoć, ale skąd??? Już nawet podejrzewam, że moze jakaś dziura w papowaniu, choć wątpie w taki zbieg okoliczności, że dziura w papie sie akurat zrobiła w narożnikach.

    Prosze więc o pomoc, jakieś sugestie. Byle nie idiotyczne PROSZE

  18. #2318

    Domyślnie

    Dziurawa papa nie powodowała by akurat tylko w tych miejscach wilgoci. Zresztą pod papą są jeszcze deski czy OSB. A nad nią dachówka. Za dużo zbiegów okoliczności musiało by być na raz.

    Jeżeli na wyschniętą już szpachlę powraca znaczna wilgoć to musi dostawać od strony ocieplenia. Tak mi się wydaje, bo jeżeli była by to wilgoć z wewnątrz to mniej więcej równomiernie by wszystko nasiąkało. A tu te feralne miejsca aby...

    Jeżeli prowadzisz dokumentacje foto to przepatrz ją od momentu wykonywania dachu. Może jakieś nieprawidłowości rzucą się w oczy.

    A mówiłem, że będziesz miał problemy z tymi wiatrami!

  19. #2319

    Domyślnie

    Cytat Napisał himlaje
    Ekipa mówi, że wełny tam napchali. Z zewnątrz w obydwu miejscach jest okap kilkadziesiąt cm więc woda pod te okapy naczej podchodzić nie powinna. Styropian podchodzi niemalże pod same deskowanie, wełny jest wsytarczająco, ale... jest tam wilgoć. Albo tam tak wolno schnie bo wciąż wieje cimne powietrze czyli jets mostek, albo skądś ciągnie tam wilgoć, ale skąd??? Już nawet podejrzewam, że moze jakaś dziura w papowaniu, choć wątpie w taki zbieg okoliczności, że dziura w papie sie akurat zrobiła w narożnikach.

    Prosze więc o pomoc, jakieś sugestie. Byle nie idiotyczne PROSZE
    A ścianę szczytową masz ocieploną z góry?

  20. #2320

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    himlaje w czym widzisz problem by osobiscie wolac o pomoc?
    A wg Ciebie jest wszytsko ok i mam się nie przejmować?

Strona 116 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony