dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 616
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 12315
  1. #841

    Domyślnie wykończenie ścianki działowej

    Witam,
    mam takie pytanie do ekspertów:

    Czy dawać wełnę pomiędzy profile na ściance kolankowej na zdjęciu poniżej oraz czy dawać tam folię poroizolacyjną?


    I drugie pytanie czy naprawdę trzeba budować tą dodatkową sciankę z profili i płyt, żeby połączyć skos ze ścianką kolankową? Czy można to zrobić w jakiś prostszy sposób np. jak na rysuneczku?


    Jak połączyć płytę gk z tynkiem na ściance kolankowej?

    pozdrawiam

  2. #842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Seblo.... momencik.. Ty jesteś z Tego Biłgoraja? I specjalnie pojechałeś do Marek koło Wawy po wieszaki?????? To jakieś 247.2km!!! ...w jedną stronę!
    Nie, no co ty, przysłali przesyłką.
    Hymm, ale im reklame robimy, za chwile przerzucą się na sprzedaż wysyłkową coś czuję, hehe.

  3. #843
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    A ja pytałem wczoraj i powiedzieli na składzie że takie profile 0,6 są dwa razy droższe od tych "normalnych" 0,5 i się nie opłaca.

  4. #844
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    [quote="Rom-Kon"]... 10 dni temu obiecałem fotki z poddasza....
    teraz sam początek czyli jak to się zaczyna...





    A czym przykręcasz te profile do sciany?

  5. #845

    Domyślnie

    Cytat Napisał pam

    A czym przykręcasz te profile do sciany?
    Kołkami szybkiego montażu.

  6. #846

    Domyślnie

    No dobra, czyli że jednak trzeba obić tą ściankę kolankową stlażami i do tego płyta ale jak to zrobić gdyby np. ta ścianka miała 2 metry wysokości?
    I jeszcze pytanie czy dawać tam (ścianka kolankowa) watę pomiędzy te profile i folię?

    Nasunęła mi się jeszcze jedna kwestia, czy mógłby ktoś w końcu wyjaśnić jak łączy się profile cd na koszu i tego typu podobnych (chodzi o dwie płaszczyzny stykające się pod kątem). Z tego co widzę to jedni w ogóle ich nie łączą wychodząc z założenia że płyty wszystko połączą, a inni przykręcają do nich profile ud, więc w końcu jak to powinno być? Aha i jeszcze jedno już chyba ostatnie pytanko, gdzie zostawiać szczeliny dylatacyjne, wiem że na pewno przy styku płaszczyzn ze ścianami 5mm, czy jeszcze gdzieś np. przy styku dwóch płaszczyzn na koszu?

    WIELKIE dzięki

  7. #847

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie o prawidlowy montaz profili w narozach. Bylo na tym watku kilka razy pokazane jak obrobic kosz, ale nie znalazlem informacji jak to zrobic z narozem. Domyslalem sie ze podobnie, czyli za pomoca dwuch profili UD, ale na stronie Rockwoola (np tu: http://www.rockwool.pl/sw62343.asp) zauwazylem ze oni w narozu nie maja zadnego profilu.
    Bede bardzo wdzieczny za podpowiedz czy rzeczywiscie profil UD nie jest potrzebny w narozu, czy tez lepiej go dac.

  8. #848

    Domyślnie scianka kolankowa

    Witam
    Mam pytanie, czy konieczne jest wykonywanie stelazu na sciance kolankowej (wysok. jakies 1,2 m) czy moge skosem dojechac do sciany. Z zew sciana kolankowa jest przedluzeniem sciany nosnej i bedzie ocieplona styropianem 15 cm ktory za murlata polaczy sie z wata. Po co od srodka robic stelaz i obijac plyta?

  9. #849

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem na etapie ocieplania poddasza i mam mały problem z obróbką - dobrym odizolowaniem czy ociepleniem okien dachowych. Moje pytanie to czy jest gdzieś instrukcja krok po kroku jak to zrobić?
    Czytałem gdzieś że nie powinno się dawać pianki w innym art. napisane żeby dawać. Okna mam wstawione przez dekarza ale z tego co zauważyłem źle mi pozakładał folię paroprzepuszczalną w jednym z okien - tak mi się wydaje bo nie jest przytwierdzona do ramy onka od strony blachodachówki (od zewnętrznej strony. Może ktoś mi pokazać zdjęcia jak to zrobić po kolei żeby nie sepsuć bo to podobno bardzo ważna część ocieplania poddasza.

  10. #850
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    FlashBack-ziomalu
    nie wiem jak długo jeszcze będzie ci się chciało udzielać rad na forum bo widać, że staje się denerwujące dla ciebie zachowanie forumowiczów, którzy nie stosują się do zasady "najpierw poszukaj".
    Trzeba ich jednak zrozumieć bo przebijanie się przez kilkanaście stron porad i komentarzy aby uzyskać tę jedyną, po prostu zniechęca...
    Pewnie i ty nie wiesz gdzie dokładnie znajduje się np. porada o łączeniu płyt w koszu...
    No właśnie, a gdybyś wiedział?
    Tylko, że to by kosztowało trochę pracy, czasu-cennego...
    Ale załóżmy, że go masz ... i w podpisie swojego postu umieszczasz odnośniki do konkretnych problemów,np:
    Łączenie płyt koszowych-link.
    Raz byś zrobił i miałbyś spokój-przynajmniej jeśli chodzi o te powtarzalne i najczęściej pojawiające się kwestie, czyli zaoszczędziłbyś w przyszłości czasu i zmniejszył poziom irytacji.
    Możesz to zrobić niestety tylko ty, bo tylko ty masz dostęp do swojego profilu, no i nie zrobisz błędu w poradzie, możesz także jakiś post do-edytować.
    Twoich postów jest bardzo dużo więc linki byłyby cały czas widoczne, jedyna wada to chyba trochę duża powierzchnia twoich postów-ze względu na linki...ale chyba nie byłoby tak źle...
    W sumie, takie rozwiązanie ułatwiłoby udzielanie rad każdemu z łaskawców chcących to czynić-także w innych specjalnościach.
    Pozdrawiam
    WARTO? WARTO!

  11. #851
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mwnn

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Gryfice
    Posty
    117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    Witam.

    Niedługo będę montował schody strychowe. Fajnie by było jakby ktoś zapodał jakieś fotki z realizacji montażu oraz napisał jakich błędów należy unikać przy docieplaniu poddasza w obrębie skrzyni ze schodami. I najważniejsza kwestia: jak montować (na równi z sufitem z KG czy jakaś wnęka).

    Pozdrawiam.

  12. #852

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie odnośnie sufitu: ile cm zabiera konstrukcja? Chciałbym dać pod jętki 5cm wełny z profilami i potem płyty. Czyli wychodziło by lekko ponad 6cm poniżej jętek.
    Tymczasem z tego co się zorientowałem, profile przy ruszcie krzyżowym są ułożone jeden pod drugim, czyli jednak sufit będzie jeszcze niżej, o jeden profil.
    Czy da się zmontować ruszt tak, aby profile były w jednej płaszczyźnie?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  13. #853

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    na poddaszach o ile na to pozwala uklad jetek i scian stosuje sie wieszaki do poddaszy "grzybki" minimlana grubosc zabudowy to ok. 3,5cm (jetki-plytowanie).
    Tzn. profile nie są montowane krzyżowo, tylko w poprzek jętek - tak jak na skosach?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  14. #854
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mwnn

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Gryfice
    Posty
    117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    to musisz pomoc, jaka jest roznica miedzy przyszlym/obecnym sufitem a spodem jetek/legarow, jaka jest szerokosc odudowy a jaki odstep miedzy jetkami/legarami.
    .

    konstrukcji stelazy sufitu w zadnym razie nie laczyc z obudowa schodow.
    różnica miedzy spodem jętek a przyszym sufitem to 12,5 cm, szerokość między jętkami w miejscu planowanych schodów to 63 cm. Schody już kupiłem 112x60 (wysokość skrzyni 13 cm).

  15. #855
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Jasna choinka! Znów ktoś rozjechał posta że mi z monitora wychodzi!
    Drodzy Bracia Forumowicze. Uważajcie na szerokie posty i jeśli się
    zdarzy - edytujcie!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #856
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał OGC
    Mam prośbę do znawców tematu o opinię zabudowy okna połaciowego.
    Nie spodobało mi się że górna krawędź zabudowy okna straciła jakby "poziom".
    Teraz też zauważyłem, że płaszczyzna okna połaciowego nie jest równoległa do płaszczyzny dachu (coś chłopaki od dachu zawaliły).
    Ale to chyba nie powinno tak wpływać na tą zabudowę z K-G.
    Czy takie coś da się potem wyprowadzić gipsem czy upierać się żeby to teraz zmieniać ?
    Z góry dzięki za wszelkie informacje.

    Inne zdjęcia:
    http://www.ifb.pl/dandys/poddasze/20090209152.jpg
    http://www.ifb.pl/dandys/poddasze/20090209153.jpg
    http://www.ifb.pl/dandys/poddasze/20090209155.jpg
    http://www.ifb.pl/dandys/poddasze/20090209156.jpg
    http://www.ifb.pl/dandys/poddasze/20090209158.jpg
    http://www.ifb.pl/dandys/poddasze/20090209159.jpg
    http://www.ifb.pl/dandys/poddasze/20090209163.jpg

    Krzywo osadzone okna dachowe to jak dla mnie standard.
    czasem trzeba zwichrować płaszczyznę płyty górnego glifu by
    krawędź była w poziomie! Nie zawsze robi się do poziomu!
    Czasem trzeba "na oko" i "dla oka" a nie "pod przyrządy"

    Poprawne (według mnie) rozmieszczenie płyt:



    edit: poprawiłem literówkę
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #857
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    A dlaczego w domkach jednorodzinnych nie praktykuje się ocieplania dachu pianką PUR(poliuretanowa natryskową)? Cena?
    http://dakspur.com/19606.html
    http://www.pur.pl
    itd

  18. #858

    Domyślnie

    ja mam następujące pytania , chciałbym jak najbardziej zminimalizowac możliwość wystąpienia pęknięć na łączeniach(jeżeli to ma szansę powodzenia):
    1. profile główne do przyściennych powinny być docięte z jakimś luzem czy na styk?
    2. płyta przy murłacie będzie mi się kończyć w jej 3/4 wysokości tą kilku centymetrową lukę czym najlepiej połączyć z tynkiem CW ?
    3. jakiej firmy płyty k/g oraz z jakimi krawędziami?
    4. jaka szczelina miedzy k/g a ścianą , jaka technologia uzupełnienia tej szczeliny (jakiej marki gips ,taśma ,siatka )
    5. jaka szczelina między k/g a k/g oraz jaka technologia spoinowania itd. j/w?
    6. czy taśma z włoknina czy tez geowłóknina nie pamiętam dokładnie nazwy będzie lepsza w idei zminimalizowania mozliwości wystąpienia peknięć?
    7. jak dobrze połączyć ściany działowe z ociepleniem poddasza aby zachować jako taką szczelnośc akustyczną?
    8. czy niezależnie od wszytskiego i zastosowanego materiału, technologii pęknięcia sie pojawią ,bo budynek nowy nie odstał swojego ,więźba pracuje itad itd??
    poradźcie co z powyższymi ...
    pokaż na cię stać , ale nie jeden raz...

  19. #859
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mwnn

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Gryfice
    Posty
    117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    FlashBack a mozesz mi to jakoś naszkicować ? Jak wg ciebie to powinno wygladac.

  20. #860

    Domyślnie

    Mam pytanie.
    Okno dachowe z prawej strony jest oddalone od krokwi ok 2cm
    Dzisiaj ktoś powiedział że w tym miejscu będzie przemarzać bo niema możliwości ocieplić.
    Co o tym myślicie i co mogę zrobić?

Strona 43 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony