dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 512 z 616
Pokaż wyniki od 10.221 do 10.240 z 12315
  1. #10221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Jak znajdziesz krótsze to jeszcze lepiej.
    są jeszcze takie STALCO WSPF 4,2x13. Taki wymiar ok czy szukać mniejszych?

    Acha i jeszcze jedno: muszą być fosfatowane te czarne czy mogą być ocynkowane ?
    Ostatnio edytowane przez buzzer11 ; 02-04-2014 o 10:54
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  2. #10222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzzer11 Zobacz post
    są jeszcze takie STALCO WSPF 4,2x13. Taki wymiar ok czy szukać mniejszych?
    Im krótsze tym lepiej się je wkręca. Długie potrafią się przy wkręcaniu przewrócić.

    ...z tego co pamiętam to z poszerzonych samowiertów 13 były najkrótsze. Ale mogę się mylić - szukaj.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #10223

    Domyślnie

    Wkręty muszą być fosfatowane te czarne czy mogą być ocynkowane ?
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  4. #10224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał buzzer11 Zobacz post
    Wkręty muszą być fosfatowane te czarne czy mogą być ocynkowane ?
    Fosfatyzowane są ostrzejsze...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #10225
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Jeśli masz 1-2 kreski zasięgu to zauważalnie spadnie ale jesli masz pełen zasięg sieci to nie zauważysz tego.

    Folia z napylonym aluminium ma 150cm szerokości a co za tym idzie jest więcej łączeń. Czyli większe zużycie taśm. O legendarnym odbijaniu promieniowania cieplnego można zapomnieć... jak piszesz jest to legendarne i trzeba głęboko w to wierzyć. Cena tej folii jest przystępna. We Folnecie można dostać dobrą cenę. W Lubkamie na Świątniczki też można się potargować.
    Chyba nie o to chodzi, raczej ważniejsza jest pustka powietrzna/szczelna paroizolacja, która powstaje między wełną w drugiej warstwie a wysuniętymi od czoła krokwi - profilami, o trzy dodatkowe centymetry. I do tego dodana folia alu, ale o szczegóły fizyczne / matematyczne proszę pytać kolegi Czołgisty / Merkava, który twierdzi, że ta pustka to dodatkowo 3 cm izolacji.

  6. #10226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Chyba nie o to chodzi, raczej ważniejsza jest pustka powietrzna/szczelna paroizolacja, która powstaje między wełną w drugiej warstwie a wysuniętymi od czoła krokwi - profilami, o trzy dodatkowe centymetry. I do tego dodana folia alu, ale o szczegóły fizyczne / matematyczne proszę pytać kolegi Czołgisty / Merkava, który twierdzi, że ta pustka to dodatkowo 3 cm izolacji.
    Chodziło o tłumienie przez folię "refleksyjną" sygnału sieci komórkowej.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #10227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Odniosłem się szerzej do " O legendarnym odbijaniu promieniowania cieplnego można zapomnieć... jak piszesz jest to legendarne i trzeba głęboko w to wierzyć" tylko tyle Może ktoś głębiej przeanalizuje temat, ja niestety nie mam czasu :/:/:/:/

  8. #10228

    Domyślnie

    Zeusrulez!, błagam!
    Chodziło mi dokładnie o to o co chodziło Rom-Konowi kiedy twierdził, że chodziło mi o to o co mi chodziło (tak, tak niedawno oglądałem Piratów z Karaibów 2 :-)
    Sformułowanie "(wężykiem)" w moim poście ma znaczenie. Polecam: Ucz się Jasiu

    Wychodzi na to, że folia z rodziny aluminiowatych odpada. I bez tego zasięg mam "jakotaki". Wszystko przez tego cholernego pana Faradaya.

    Jakie polecacie folie niealuminiowe o wysokim współczynniku Sd i niewysokim współczynniku zł/m2 ?
    Czy, w ogóle, warto "walczyć" o jak najbardziej wyśrubowany współczynnik Sd?

  9. #10229
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    Zeusrulez!, błagam!
    Chodziło mi dokładnie o to o co chodziło Rom-Konowi kiedy twierdził, że chodziło mi o to o co mi chodziło (tak, tak niedawno oglądałem Piratów z Karaibów 2
    Sformułowanie "(wężykiem)" w moim poście ma znaczenie. Polecam: Ucz się Jasiu

    Wychodzi na to, że folia z rodziny aluminiowatych odpada. I bez tego zasięg mam "jakotaki". Wszystko przez tego cholernego pana Faradaya.

    Jakie polecacie folie niealuminiowe o wysokim współczynniku Sd i niewysokim współczynniku zł/m2 ?
    Czy, w ogóle, warto "walczyć" o jak najbardziej wyśrubowany współczynnik Sd?
    ...no pan Faraday ze swoją klatką trochę namieszał w tym względzie. tego amelinium to jest tyle co kot napłakał ale jednak.


    Jedna z najlepszych folii to Isover Stopair. Cena to około 2.20zł/m2. Jeśli chodzi o paroregulator Isovera to około 8zł/m2.

    Czy trzeba walczyć? Paroregulator z zasady jest już dziurawy np. Isover Vario. Ale ja tam nie wnikam bo znów narażę się tym co pracują tylko na materiałach rodem z NASA.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #10230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    W scianie mam slup drewniany, ktory jest pare mm. cofniety w glab sciany. Przestrzen miedzy slupem a licem sciany, zmierzam przykryc od czola plyta kartonowo- gipsowa.
    Chce w ten sposob oslonic slup przed polozeniem tynku cem- wapiennego. Pytanie nasuwa sie takie:
    - czy po zagruntowaniu obu krawedzi plyty, powinienem naklec na nia tasme? Jesli tak, to jaka bylaby najlepsza?
    Dziekuje bardzo za sugestie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #10231

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeusrulez Zobacz post
    Masz.
    Bo pisać to samo co Rom (który pisał to już pewnie 6 razy) nie ma sensu.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4594175
    Przeczytałem to nie raz ale zastanawia mnie jak wygląda ułożenie wełny jak jętki są na różnych poziomach?

    Przy każdej krokwi (7x14) od desek robię szczelinę wentylacyjną 4cm. Wełna 10cm. Pod krokwie wełna 15cm. Jak to wygłada jak jętki są na innym poziomie?

    Zamieściłem zdjęcie poglądowe.

    Rom jeszcze raz proszę o oświecenie mnie
    Dziękuję


    PS. Chyba że ta wełna 15cm się rozpręża do np 17cm i wtedy zniweluje różnicę w poziomach jętek? Dobrze kombinuje?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	grzybki.JPG
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	21,6 KB
ID:	252603  
    Ostatnio edytowane przez buzzer11 ; 02-04-2014 o 21:44
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  12. #10232
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    W scianie mam slup drewniany, ktory jest pare mm. cofniety w glab sciany. Przestrzen miedzy slupem a licem sciany, zmierzam przykryc od czola plyta kartonowo- gipsowa.
    Chce w ten sposob oslonic slup przed polozeniem tynku cem- wapiennego. Pytanie nasuwa sie takie:
    - czy po zagruntowaniu obu krawedzi plyty, powinienem naklec na nia tasme? Jesli tak, to jaka bylaby najlepsza?
    Dziekuje bardzo za sugestie.
    Do "przeskakiwania" przez inne materiały służą specjalne nie tanie blachy, jak zrobisz to z g-k to ciężko na tym tynk przyczepić i grubości może zabraknąć, raczej jak bez płyty- to chłopski sposób na drewno 3mm pianka z paneli, a w tynk siatka z włókna szklanego -grube oczka- takie przezbrojenie w 50% nie pęka, jak pęka to najczęściej z winy wilgoci w czasie tynkowania jaka wykrzywiła słup .

  13. #10233
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Dzieki Artur za odpowiedz. Z fachowcem od tynkow juz rozmawialem. Twierdzi, ze zdola przykryc karton-gips. Pokazal mi ostatni polozone przez jego ekipe tynki cem-wapienne na syficie z karton- gipsu. Wygladaly calkiem dobrze.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #10234
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    .... przez jego ekipe tynki cem-wapienne na syficie z karton- gipsu. Wygladaly calkiem dobrze.
    Upss...cem-wapno na papier ...jak ktoś każe, można jak widać zrobić, mi by do głowy nie przyszło, ale chwalić się tym??? wygład to nie wszystko co tynk powinien sobą reprezentować !

  15. #10235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Najwyrazniej zastosowal super grunt? Twierdzi, ze to cieniutka warstwa i nic sie nie stanie.
    Niewyklucza drobnych rys skurczowych. Inwestor u, ktorego to widzialem nie mogl strawic roznicy w wygladzie tynku na poszczegolnych plaszczyznach.
    U mnie tak napewno nie bedzie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #10236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Jedna z najlepszych folii to Isover Stopair. Cena to około 2.20zł/m2. Jeśli chodzi o paroregulator Isovera to około 8zł/m2.
    Czy trzeba walczyć? Paroregulator z zasady jest już dziurawy np. Isover Vario. Ale ja tam nie wnikam bo znów narażę się tym co pracują tylko na materiałach rodem z NASA.
    Zbadałem temat i pewnie zdecyduję się na Stopaira.
    Jeśłi ktokolwiek poza mną jest tym zainteresowanym, Stopair ma współczynnik Sd = 100m +30m/-0m, czyli nieźle. I pod paluchem czuć że jest to solidne (w odróżnieniu od standardowej żółtej folii leżącej obok).
    Tych "inteligentnych" nawet nie biorę pod uwagę. Głupio jak folia będzie inteligentniejsza od domowników... , zresztą, mam niejasne przeczucie, że te "inteligentne" są przeznaczone dla inwestorów inteligentnych... inaczej.

    No i zaczynają się pytania dotyczące wełny.
    Jaki nóż kupić? Kuchennego nie mam, nawet, z szacunku dla żony i tak bym nie użył.
    Wpadł mi w ręce półmetrowy nóż firmy Chifa. Coś takiego. Słyszałem że robią rewelacyjne narzędzia, głównie dla medycyny. Dobry będzie?
    Tyle że on jest gładki, a firmowe noże do wełny ząbkowane są.
    Z drugiej strony, ktoś z Was- wykonawców pisał wcześniej w tym wątku, że musi co balot ostrzyć nóż, więc raczej gładki...
    Ostatnio edytowane przez pawelpiwowarczyk ; 04-04-2014 o 09:33 Powód: uzupełnienie

  17. #10237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    Witam mam takie pytanko podpowiedzcie proszę bo chciałbym ocieplić sobie stryszek nad poddaszem użytkowym wełną 15 między krokwie i nie wiem jaką folię mam dać?? Czy taką samą jak na poddaszu czyli paroizolacyjną czy może jakąś inną?? I czy taki stryszek musi być wentylowany?? Z góry dziękuje za odpowiedź

  18. #10238

    Domyślnie

    Dzisiaj na budowęmajster przywiózł mi kawałek foli amelinowej w cenie 2.4 zł z m2. Była to biala zbrojona folia pokryta dodatkowo warstwą amelinium grubości takiej jak folia spożywcza. Złożyłem ten kawałek i wsadziłem do kieszeni żeby pokazać żonie. Po całym dniu noszenia w kieszeni tego wynalazku po wyjęciu amelinium się rozwarstiło i i popękało. Chyba jednak zdecyduje się na isover stop.
    Pytanko odnośnie noży do wełny , oglądałem dzisiaj noże w sklepie budowlanym i przypominają wyglądem noże do chleba. Mam w domu 2 noże fiskarsa ten fiskarsik nie będzie lepszy od topexa?

  19. #10239
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Dzieki Artur za odpowiedz. Z fachowcem od tynkow juz rozmawialem. Twierdzi, ze zdola przykryc karton-gips. Pokazal mi ostatni polozone przez jego ekipe tynki cem-wapienne na syficie z karton- gipsu. Wygladaly calkiem dobrze.
    A to Ci historia.
    Tynki cem - wap. na karton gipsie - tego jeszcze nie grali chyba
    Na poważnie: ciekawe co z tego będzie w perspektywie kliku nast. lat.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  20. #10240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewbuxxxo Zobacz post
    A to Ci historia.
    Tynki cem - wap. na karton gipsie - tego jeszcze nie grali chyba
    Na poważnie: ciekawe co z tego będzie w perspektywie kliku nast. lat.
    W moim przypadku napewno nie bede kladl takiego tynku na sufity z kartongipsu. Jedyny karto gips przykryty tynkiem cem-wapiennym
    w moim domu to ten przykrywajacy drewniany slup na klatce schodowej. Nadminie iz uzylem plyty knalfa z wluknami.
    Rozni sie znacznie od standardowej plyty.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 512 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony