dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 564 z 616
Pokaż wyniki od 11.261 do 11.280 z 12315
  1. #11261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Fazuj teraz delikatnie ostrym nożykiem krawędzie poprzeczne, odpyl, zwilż wodą potem szpachla konstrukcyjna i fizelina.
    Do konstrukcji sufitowych rozstaw wkrętów 15 cm. max. 17. Ty zastosowałeś rozstaw jak do ścianek działowych - 20 cm.
    Nie pęknie. Twoim wykonawcą zabiły dzwony, ale nie w tym kościele.
    Pęknie za to w łazience (zła obróbka okna). Rozumiem, że w łazience zastosowałeś ogrzewanie podłogowe, nie widać podejścia do grzejnika pod oknem, za to widać odpływ po prawej stronie (dodatkowe źródło wilgoci w strefie przyokiennej), do tego okno "cofnięte", z czasem najprawdopodobniej pojawi się na glifach; Serpula lacrymans.
    Zwilżanie wodą uważam za anachronizm. Kiedyś tak się robiło bo nie było gruntów. Ja wszystkie spoiny cięte i wszystkie krawędzie płyt z widocznym gipsem gruntuję. Woda też się sprawdza ale trzeba to robić bezpośrednio przed szpachlowaniem bo za pół godziny to już jest suche a jak zagruntuję to spoinowanie mogę robić nawet za tydzień. Grunt trwale ogranicza chłonność rdzenia gipsowego a przez to poprawia szczepność szpachlówki z rdzeniem.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  2. #11262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Powoli opanowujesz różne techniki łączenia płyt; ze zbrojeniem (papier, fizelina) i ślizgowe. To dobrze.
    GK na płytę MFP bezpośrednio, do tego na ganku...... hm, wrócimy do tego tematu za rok, wtedy napisz jak wygląda okładzina z płyt GK. Jak pojawią Ci się pęknięcia to połóż na całości fizelinę w rolkach.
    daj spokój z mitem połączenia ślizgowego. Ten mit został tu już obalony. Kiedyś też byłem taki nawiedzony... nie przykręcać do profili obwodowych UD, strefy kontrolowanego pęknięcia, ślizgi, dylatacje, broń Boże pchełki i tym podobne czary. Okazało się że na forum są tacy co robią wszystko na sztywno i to nawet powierzchnie przekraczające normy systemowców. Podstawą jest dobry stelaż i porządne spoinowanie na taśmach pełnych. A ze wszystkich tych czarów stosuję tylko taśmę separacyjną bo ona akurat ma sens - zapobiega przyklejeniu się szpachlówki do ściany - szpachlówka ma skleić się z płytą a gdy nie jest odizolowana od ściany to mocniej zwiąże się właśnie ze ścianą i pęknięcie może powstać nie w narożniku tylko na krawędzi płyty. A krawędź płyty może być centymetr od ściany (krzywe ściany !) co prawda jest tam też taśma obwodowa ale zawsze lepiej jak nie ma fizycznego kontaktu ściana-szpachlówka spoinowa.

    I jeszcze raz... do spoinowania tylko taśmy pełne. A jeśli chodzi o to które lepsze to najgorsza jest flizelina - bardzo łatwa w stosowaniu, praktycznie nie można popełnić błędu. Później taśma papierowa - tania i dobra ale wymagająca umiejętności w stosowaniu. na papierze można popełnić błąd. Nie zalecam jej amatorom. Za najlepszą uważam taśmę Tuff Tape. Mocny kawałek plastiku, nie wymagający specjalnych zabiegów typu moczenie itp. Dobra dla amatorów - jest mniej wymagająca od papierowej, ma większy margines na błędy wykonawcze.

    Amatorom zalecam na spoiny oryginalne i cięte taśmę tuff tapę, na obwodówkę taśmę flizelinową, na narożniki rozwarte skos-sufit taśmę midflex. A jeśli chodzi o spoinówkę to amatorom polecam wstępne uzupełnienie ubytków szpachlówką vario lub uniflot a samo spoinowanie na gotowych masach wiaderkowych - one wybaczają błędy w większym stopniu niż vario czy uniflot. Fachowcy którzy siedzą w zawodzie już X lat mogą stosować inne materiały ale nie można ich polecać amatorom którzy robią swoje pierwsze i ostatnie poddasze w życiu. To że ja spoinuję na vario, stosuję również taśmy papierowe to nie znaczy że mam to polecać wszystkim. Dla mnie dobre inni mogą sobie nie poradzić. 4k-kp miej to na uwadze.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #11263

    Domyślnie



    mam nadzieje, że tak źle nie będzie

  4. #11264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Bzdura. Spoinowanie papierem to takie samo jak np. TT. Niczym innym się nie różni jak tylko taśmą. A taśma papierowa wytrzymałością ustępuje TT. A przy tym TeTetka jest prostsza w aplikacji.
    Proszę o udowodnienie tego. Podanie wyników badań (literatura, ewentualnie link do strony - uczelnia, ITB etc.). Postawiłeś tezę to racz ją udowodnić. Argumenty typu; mam doświadczenie, skakałem po płycie, przerobiłem hektary w Niemczech itp. nie robią na mnie wrażenia.

  5. #11265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    daj spokój z mitem połączenia ślizgowego. Ten mit został tu już obalony.
    Przez kogo został obalony? Nie krępuj się, wskaż paluszkiem kto jest tym dzielnym (dzielnymi) obalaczem rzekomych mitów

    Pchełki.... no cóż pchełki w naszym pięknym kraju mają się dobrze. Ponoć w żadnym państwie europejskim nie sprzedaje się ich w takich ilościach jak u nas.

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    To że ja spoinuję na vario, stosuję również taśmy papierowe to nie znaczy że mam to polecać wszystkim. Dla mnie dobre inni mogą sobie nie poradzić. 4k-kp miej to na uwadze.
    Ponoć 40% populacji ma problem ze zrozumieniem tego co przeczytało........ kij z nimi.
    Ostatnio edytowane przez kkkk-kp ; 13-03-2015 o 15:45

  6. #11266

    Domyślnie

    Cytat Napisał MasterCheat Zobacz post


    mam nadzieje, że tak źle nie będzie
    Też mam taką nadzieję. Przypuszczam, ale nie jestem pewny.

  7. #11267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Proszę o udowodnienie tego. Podanie wyników badań (literatura, ewentualnie link do strony - uczelnia, ITB etc.). Postawiłeś tezę to racz ją udowodnić. Argumenty typu; mam doświadczenie, skakałem po płycie, przerobiłem hektary w Niemczech itp. nie robią na mnie wrażenia.
    ....a może zastosuj zdrowy rozsądek? Czasem warto. Porównaj wytrzymałość na zrywanie taśmy papierowej i taśmy TT która jest z jakiegoś plastiku - jakiego to akurat nie wiem ale to mi niepotrzebna wiedza. Tak po prostu organoleptycznie weź do ręki jedną i drugą taśmę. Porównaj jakiej siły trzeba użyć do zerwania jednej i drugiej. A w przypadku narożnika pod kątem 90* to flizelina się nie nadaje, papier też pracuje w nie tej płaszczyźnie za to tuff tape, medium, orginal i pozostałe (bez midflexa i wide fexa) na tego typu połączenia są o wiele lepsze! I na to mi nie są potrzebne wyniki porównawcze badań tylko wystarczy moja praktyka i zdrowy rozsądek.

    4k-kp jesteś przedstawicielem - doradcą technicznym któregoś z producentów? Normalnie jakbym słyszał doradcę Rigipsa... czyli moje jest najlepsze a inni tylko nieudolnie próbują naśladować to co my robimy.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  8. #11268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Przez kogo został obalony? Nie krępuj się, wskaż paluszkiem kto jest tym dzielnym (dzielnymi) obalaczem rzekomych mitów

    Pchełki.... no cóż pchełki w naszym pięknym kraju mają się dobrze. Ponoć w żadnym państwie europejskim nie sprzedaje się ich w takich ilościach jak u nas.



    Ponoć 40% populacji ma problem ze zrozumieniem tego co przeczytało........ kij z nimi.
    Mity obalamy tu na Forum poprzez porównanie ze sobą tego co inni robią z tym co samemu się robi. Mit mokrej taśmy papierowej - Flash i Rafał robią na suchej i pewnie nie mogą się opędzić z reklamacjami. Rafał robi duże powierzchnie płyt bez żadnej dylatacji - większe niż "ustawa" systemowców przewiduje. I co? A no nic... pewnie też jeździ na poprawki gwarancyjne że mu rower się grzeje - bo samochód pewnie już mu niezadowoleni klienci zabrali. Ja buduję "klatkę dla królików" jak to stwierdził Profi i jakoś nic się nie dzieje... Flash wszędzie i wszystko na ślizgach (ostatnio trochę z nimi przystopował ale nadal jest ślizgoorędownikiem) ja dawniej też taki byłem a dziś praktycznie wszystko na sztywno. Kręcę płyty do profili UD ale pozostałem przy separacji - i spokojna moja głowa! Przynajmniej akrylu w narożnikach nie zrywa jak przy ślizgach się czasem zdarzało... przyjedź pan bo mi w narożnikach akryl popękał! Nie! Tego nie ma! A to dzięki temu że płyta do UDeków jest przykręcona... i jeszcze parę innych takich przykładów by się znalazło.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #11269
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    (...)hm, wrócimy do tego tematu za rok, wtedy napisz jak wygląda okładzina z płyt GK. Jak pojawią Ci się pęknięcia to połóż na całości fizelinę w rolkach.
    Widziałeś kiedyś by płyty pękały na płaszczyźnie pomiędzy spoinami??? Ja w życiu takich cudów nie widziałem a parę latek się już po różnych budowach wałęsam...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  10. #11270
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    ....a może zastosuj zdrowy rozsądek? Czasem warto. Porównaj wytrzymałość na zrywanie taśmy papierowej i taśmy TT która jest z jakiegoś plastiku - jakiego to akurat nie wiem ale to mi niepotrzebna wiedza. Tak po prostu organoleptycznie weź do ręki jedną i drugą taśmę. Porównaj jakiej siły trzeba użyć do zerwania jednej i drugiej. A w przypadku narożnika pod kątem 90* to flizelina się nie nadaje, papier też pracuje w nie tej płaszczyźnie za to tuff tape, medium, orginal i pozostałe (bez midflexa i wide fexa) na tego typu połączenia są o wiele lepsze! I na to mi nie są potrzebne wyniki porównawcze badań tylko wystarczy moja praktyka i zdrowy rozsądek.

    4k-kp jesteś przedstawicielem - doradcą technicznym któregoś z producentów? Normalnie jakbym słyszał doradcę Rigipsa... czyli moje jest najlepsze a inni tylko nieudolnie próbują naśladować to co my robimy.
    Ta twoja tfutapa to jak skosić pole i wylać asfalt i mówić o! jaka wspaniała solidna autostrada . Zenek z USA jak pokazałem mu twoją tfutape klejoną na vario to się posikał ze śmiechu.

  11. #11271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    4k-kp jesteś przedstawicielem - doradcą technicznym któregoś z producentów? Normalnie jakbym słyszał doradcę Rigipsa... czyli moje jest najlepsze a inni tylko nieudolnie próbują naśladować to co my robimy.
    Już raz Ci udzieliłem odpowiedzi na podobne pytanie. Udzielam jej ponownie: NIE JESTEM PRACOWNIKIEM ŻADNEJ FIRMY PRODUKUJĄCEJ LUB WPROWADZAJĄCEJ NA RYNEK MATERIAŁY BUDOWLANE! JESTEM WYKONAWCĄ!
    NIE pracuję tylko na produktach jednego producenta systemów suchej zabudowy, tylko na dwóch.
    NIE używam szpachli tylko jednego producenta, ale aż trzech.
    NIE używam farb z jednej fabryki, ale też z trzech.
    ITP..............
    Trzymam się tylko jednej zasady; przestrzegam ściśle procedur które zaleca producent produktu. W razie problemów (pytań - których zawsze mam dużo) posiłkuję się wiedzą doradców technicznych tychże producentów.

    Co do drugiej części Twojej wypowiedzi: "moje jest najlepsze a inni tylko nieudolnie próbują naśladować to co my robimy. " to nie prawda. Nie zaczepiony, nie zaczepiam. Odkąd zagościłem w tym wątku, muszę odpowiadać na Twoje zaczepki skierowane pod moim adresem. Czasami udaję, że ich nie widzę, co najwyraźniej tłumaczysz sobie na jakiś dziwny sposób, ok. Nie mam na to wpływu. Nie sądzisz, że lepiej by było jakbyśmy skupili się na odpowiedziach które nurtują wykonawców-amatorów, lub tych co chcą się tym zajmować zawodowo? Ani Ty - innowator, ani ja- normowiec, już się raczej nie zmienimy, więc chociaż się szanujmy.

  12. #11272

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Widziałeś kiedyś by płyty pękały na płaszczyźnie pomiędzy spoinami??? Ja w życiu takich cudów nie widziałem a parę latek się już po różnych budowach wałęsam...
    Romek, czy Ty grasz ze mną w kulki? Co to za pytanie? Ale odpowiem Ci. Zbrojenie płyt nie pęka ( z oczywistych względów pomijam siatkę), chyba że materiał został uszkodzony mechanicznie. Pęknięcia pojawiają się obok zbrojenia, w wyniku naprężeń które są przenoszone na płytę w wyniku błędów montażowych, lub pęka sama masa szpachlowa, dlatego że: został użyty niewłaściwy materiał, lub materiał dobry, ale szpachlowanie zostało przeprowadzone w złych warunkach (temperatura, wilgotność), zbyt gruba lub zbyt cienka ilość materiału, Użycie zbyt dużej ilości wody do zarobienia proszku, niewłaściwe mieszanie, warunki w pomieszczeniu jakie panowały po tej pracy do chwili pełnego utwardzenia szpachli. I jeszcze kilka powodów które można by wymienić.

    edit: jest jeszcze jedna opcja; montażysta wykona wszystkie prace zgodnie ze sztuką, a pęknięcia i tak się pojawią......
    Ostatnio edytowane przez kkkk-kp ; 13-03-2015 o 17:49

  13. #11273
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Ta twoja tfutapa to jak skosić pole i wylać asfalt i mówić o! jaka wspaniała solidna autostrada . Zenek z USA jak pokazałem mu twoją tfutape klejoną na vario to się posikał ze śmiechu.
    I co? Znaczy się vario tylko do siatk czy do papieru ale już do TT nie... no jak to jest? I w ogóle po co takie badziewie produkują? I jeszcze twierdzą że to jedna z najlepszych spoinówek... w dodatku chcą za nią przeszło 100zł za 25kg! No badziewie jedne...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  14. #11274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Już raz Ci udzieliłem odpowiedzi na podobne pytanie. Udzielam jej ponownie: NIE JESTEM PRACOWNIKIEM ŻADNEJ FIRMY PRODUKUJĄCEJ LUB WPROWADZAJĄCEJ NA RYNEK MATERIAŁY BUDOWLANE! JESTEM WYKONAWCĄ!
    NIE pracuję tylko na produktach jednego producenta systemów suchej zabudowy, tylko na dwóch.
    NIE używam szpachli tylko jednego producenta, ale aż trzech.
    NIE używam farb z jednej fabryki, ale też z trzech.
    ITP..............
    Trzymam się tylko jednej zasady; przestrzegam ściśle procedur które zaleca producent produktu. W razie problemów (pytań - których zawsze mam dużo) posiłkuję się wiedzą doradców technicznych tychże producentów.

    Co do drugiej części Twojej wypowiedzi: "moje jest najlepsze a inni tylko nieudolnie próbują naśladować to co my robimy. " to nie prawda. Nie zaczepiony, nie zaczepiam. Odkąd zagościłem w tym wątku, muszę odpowiadać na Twoje zaczepki skierowane pod moim adresem. Czasami udaję, że ich nie widzę, co najwyraźniej tłumaczysz sobie na jakiś dziwny sposób, ok. Nie mam na to wpływu. Nie sądzisz, że lepiej by było jakbyśmy skupili się na odpowiedziach które nurtują wykonawców-amatorów, lub tych co chcą się tym zajmować zawodowo? Ani Ty - innowator, ani ja- normowiec, już się raczej nie zmienimy, więc chociaż się szanujmy.
    Jeśli tak to nie pisz jak przedstawiciel jednej z firm. Bezkrytycznie słuchasz doradców technicznych którzy podlegają działowi marketingu. Jak ci z marketingu stwierdzą że nudno na rynku i trzeba dodać jakieś kolorowe granulki to doradcy techniczni MUSZĄ te granulki zachwalać! Bo inaczej ich z roboty wyj.... na zbity pysk! Ale oczywiście Ty wierzysz w te cudowne granulki bo ci o nich powiedział doradca techniczny... Ja po przeszło 20latach w tej branży wiem że różne rzeczy były. Raz zalecali tak by za chwilę dojść do wniosku że jednak inaczej. Słynne zagęszczenie profili. Jak zaczynałem to było od 50 do 60cm a dziś jest o 10cm mniej. Zawsze lepiej sprzedać 3 profile niż 2. Tak podpowiedzieli doradcom ich zwierzchnicy czyli dział marketingu.

    Szanuję Twoją wiedzę - ja nie rzucam numerami systemów bo ich po prostu nie pamiętam. nie obciążam sobie tym umysłu. jak potrzebuję to znajdę rysunek "jak się to robi". Ja mam do Ciebie jedną prośbę - zanim nie sprawdzisz że to działa to nie krytykuj tylko dlatego że dana firma - producent systemu zaleca zrobienie to inaczej i oczywiście na swoich materiałach. Rigips dopóki nie kupi licencji na taśmy "amerykańskie" to nigdy nie zaleci ich stosowania! Nie powie że my zalecamy papier ale inni produkują lepsze to może zastosuj te lepsze. Nigdy tego nie usłyszysz! Zawsze najlepsze będzie to co my produkujemy i biada jeśli zastosujesz co innego - tracisz możliwość gwarancji producenta. Dlaczego sufit spadł? Nie dlatego że woda go zalała tylko dlatego że wkręty zastosowałeś od konkurencji! I tak ze wszystkim...

    edit: czyli rozumiem że pod farbę śniezki nie zastosujesz gruntu ceresita - nawet jak Inwestor ma100l tego gruntu tylko będzie musiał kupić konkretny grunt śnieżki bo tak zaleca producent farby...
    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 13-03-2015 o 19:33
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  15. #11275
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Romek, czy Ty grasz ze mną w kulki? Co to za pytanie? Ale odpowiem Ci. Zbrojenie płyt nie pęka ( z oczywistych względów pomijam siatkę), chyba że materiał został uszkodzony mechanicznie. Pęknięcia pojawiają się obok zbrojenia, w wyniku naprężeń które są przenoszone na płytę w wyniku błędów montażowych, lub pęka sama masa szpachlowa, dlatego że: został użyty niewłaściwy materiał, lub materiał dobry, ale szpachlowanie zostało przeprowadzone w złych warunkach (temperatura, wilgotność), zbyt gruba lub zbyt cienka ilość materiału, Użycie zbyt dużej ilości wody do zarobienia proszku, niewłaściwe mieszanie, warunki w pomieszczeniu jakie panowały po tej pracy do chwili pełnego utwardzenia szpachli. I jeszcze kilka powodów które można by wymienić.

    edit: jest jeszcze jedna opcja; montażysta wykona wszystkie prace zgodnie ze sztuką, a pęknięcia i tak się pojawią......

    A no sam w te kulki zacząłeś. Zaleciłeś flizę z metra po całości. A na co to? Masz rację że jeśli coś może pęknąć przy taśmach pełnych to właśnie na granicy taśmy czyli taśmę po prostu wyrwie ze spoiny - jeśli dobrze przeprowadzone spoinowanie to praktycznie niemożliwe. Jest taka możliwość przy narożnikach wewnętrznych wtedy wyrywa taśmę ale to inna sprawa bo inne kierunki sił występują. Ale wracając do tematu... flizelina po całości jest niepotrzebna jeśli pęknięcie wystąpi w obrębie spoiny. Flizelina jest też dostępna w taśmach naprawczych szerokości 10-15-20cm i to w zupełności wystarcza. Fliza z metra to dobra na nieregularne pęknięcia ścian i sufituów ewentualnie do naprawy uszkodzonych mechanicznie płyt gdy taśmy albo są za wąskie albo nieosiągalne w bliskiej odległości. ostatnio spoinowałem tragiczne poddasze (wspominałem o tym już) i poprosiłem inwestora by kupił szerokie taśmy. Nie dostał ale w casto była fliza z metra. Kupił 10mb i pociąłem ją (bezpośrednio na rolce) na potrzebnej szerokości pasy. Nie musiałem dawać flizeliny na pozostałe 90% płyty bo i po co? Flizelina z metra to jest tapeta strukturalna a tylko my ją stosujemy do innych celów - bo też się sprawdza.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #11276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Ta twoja tfutapa to jak skosić pole i wylać asfalt i mówić o! jaka wspaniała solidna autostrada . Zenek z USA jak pokazałem mu twoją tfutape klejoną na vario to się posikał ze śmiechu.
    No masz rację.... Polacy mają taką technologię i takie materiały że ryją dół na pięć metrów, robią podbudowę drogi a po roku i tak na drodze pełno dziur. Amerykanie mają takie technologie że na piaskach pustyni wyleją asfalt i 20lat bez remontu taką drogę użytkują! Żadne koleiny się nie robią.... dziwne to...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #11277
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkk-kp Zobacz post
    Pęknie za to w łazience (zła obróbka okna). Rozumiem, że w łazience zastosowałeś ogrzewanie podłogowe, nie widać podejścia do grzejnika pod oknem, za to widać odpływ po prawej stronie (dodatkowe źródło wilgoci w strefie przyokiennej), do tego okno "cofnięte", z czasem najprawdopodobniej pojawi się na glifach; Serpula lacrymans.
    Jest tam odpływ do pralki. Jest ogrzewanie podłogowe + drabinka.
    Ale jest też wentylacja co wg mnie powinno wyeliminować różne grzybki. Popraw mnie jeśli się mylę. A (dla innych bo ja już tego nie będę przerabiał) jak Ty być to rozwiązał?
    Dom 150m2 pow. użytkowej + 30 garaż i pom. gosp. nieogrzewane.
    100% podłogówka + 2 drabinki. Ocieplenie: posadzka 18cm, ściany 20cm (0,04), skosy 30 cm, sufit 40cm.
    Zapotrzebowanie wg OZC na CO - 5,5 KW. PC gruntowa 8,5 KW i 450m PE 40 spiralnie w glinie śr. wilgotnej.

  18. #11278

    Domyślnie

    Zabudowa pod oknem pionowo, nad oknem poziomo. Grzejnik pod oknem. Taki układ wymusza cyrkulację przy całej powierzchni okna, gdzie ciepłe powietrze wchłania nadmiar wilgoci. Co powoduje zmniejszenie kondensacji pary na szybie.
    Rysunek:
    http://www.fakro.pl/produkty/porady/...kien-na-dachu/

    Nie podniosłeś ścianki kolankowej o jeden pustak?

  19. #11279

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie. Jeśli jętki są w odległości 90 cm od sufitu podwieszanego jak zamocować górne UW od ścianki działowej przy takiej odległości ? Czy w tym przpadku lepiej najpierw zbudować ściankę działową a potem sufit, czy odwrotnie.

  20. #11280
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryka1 Zobacz post
    Ponawiam pytanie. Jeśli jętki są w odległości 90 cm od sufitu podwieszanego jak zamocować górne UW od ścianki działowej przy takiej odległości ? Czy w tym przpadku lepiej najpierw zbudować ściankę działową a potem sufit, czy odwrotnie.
    I tu też są dwie szkoły. Jedna mówi że lepiej najpierw ścianki czyli UW do jętek a druga mówi że najpierw wszędzie sufity a do nich dopiero ścianki. Pierwszy sposób to stabilniejsze ścianki i podzielone pomieszczenia na mniejsze ale problem z montażem paroizolacji i możliwość powstania mostków przy przejściu profili CW. Drugi sposób to ciągłość izolacji termicznej i paroizolacji ale ścianki są mocowane do sufitu. Mniejsza izolacja akustyczna. Do tego poddasze jest robione jako całość i czasem powierzchnie mogą być większe niż zalecają systemowcy. Ale jak tu na forum było pokazane przy dobrym spoinowaniu można sobie na to pozwolić bo nic się z takimi poddaszami złego nie dzieje.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Strona 564 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony