dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 99 z 616
Pokaż wyniki od 1.961 do 1.980 z 12315
  1. #1961

    Domyślnie

    witam

    czytam skrupulatnie temat i wiele problemików rozwiązalem...ale mam jednego zonka.... jak zrobić skos mając wystający pystak..
    poniżej zdjęcia

    http://picasaweb.google.pl/wazwie/Pr...KA-tvO1KS30AE#


    dzięki za pomoc fachury

  2. #1962
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewazych
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie ogrzewanie poddasza kozą

    ->

  3. #1963
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ewazych
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie ogrzewanie poddasza kozą

    Witam serdecznie!,
    Mam pytanie czy ktoś się orientuje na temat możliwości ogrzania całego poddasza kozą. Poddasze ma 98 m2 i głównym ogrzewaniem będzie piec gazowy, ale chciałąbym również mieć coś alternatywnego. Dlaczego koza, bo dla mnie wygląda lepiej niż te wielgachne kominki, ale wiem że to kwestia bardzo względna i możliwa do rewizji. Załączyłam dwa zdjęcia planów, koza byłaby pomiędzy pokojem 1,7 i 1.6. Może macie inne pomysły ogrzania takiego poddasza, będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Ewa

  4. #1964
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldek72
    witam

    czytam skrupulatnie temat i wiele problemików rozwiązalem...ale mam jednego zonka.... jak zrobić skos mając wystający pystak..
    poniżej zdjęcia

    http://picasaweb.google.pl/wazwie/Pr...KA-tvO1KS30AE#


    dzięki za pomoc fachury
    ...normalnie ominąć ten pustak (kanal?) ale mniej mi się podoba ta paroizolacja.... to bym poprawil.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #1965

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał waldek72
    witam

    czytam skrupulatnie temat i wiele problemików rozwiązalem...ale mam jednego zonka.... jak zrobić skos mając wystający pystak..
    poniżej zdjęcia

    http://picasaweb.google.pl/wazwie/Pr...KA-tvO1KS30AE#


    dzięki za pomoc fachury
    ...normalnie ominąć ten pustak (kanal?) ale mniej mi się podoba ta paroizolacja.... to bym poprawil.
    ta czarna folia budowlana to po to aby na łeb nie leciało

    mówisz ominąc ok..ale...

    profile przyścienne musze jakoś , gdzieś zamocować... .. ?

    Rozumiem że chodzi aby tak wymierzyć odległośc profili aby omijały tą wnęką?

  6. #1966
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldek72
    (...)

    ta czarna folia budowlana to po to aby na łeb nie leciało

    mówisz ominąc ok..ale...

    profile przyścienne musze jakoś , gdzieś zamocować... .. ?

    Rozumiem że chodzi aby tak wymierzyć odległośc profili aby omijały tą wnęką?
    ...oczywiście można dać przed i za ale również można przykręcić (może po nadbudowie) UD-eka i CD-ka puścić do kanalu. Wystarczy dobrze pomyśleć z miarą w ręku...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  7. #1967
    ELITA FORUM (min. 1000)
    manieq82

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.308
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Witajcie!
    czy aby dać 20 cm wełny pod krokwie można dać te 27 centymentrowe grzybki o których pisałeś Rom?
    byłoby 3 na profil, 20 i 4 jako mocowanie - styknie?
    A i jeśli możesz gdzie dokładnie jest ten sklep z tymi grzybkami - Kościuszki ile?

    no i ostatni kłeszczyn:
    jaka najlepsza poziomica laserowa co mi pomorze w wytrasowaniu tychże grzybków - taka krzyżowa samopoziomująca na rozpieranej sztycy od podłogi do sufitu, czy może widziałem takiego Stanley-a co ręcznie był poziomowany ale końcówka z laserem była później ruchoma i można by z dołu dać promień na górę...
    a może po prostu pochwalcie się swoimi lub jakąś inną macie propozycje?

    dziękować z góry

  8. #1968
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał manieq82
    Witajcie!
    czy aby dać 20 cm wełny pod krokwie można dać te 27 centymentrowe grzybki o których pisałeś Rom?
    byłoby 3 na profil, 20 i 4 jako mocowanie - styknie?
    A i jeśli możesz gdzie dokładnie jest ten sklep z tymi grzybkami - Kościuszki ile?

    no i ostatni kłeszczyn:
    jaka najlepsza poziomica laserowa co mi pomorze w wytrasowaniu tychże grzybków - taka krzyżowa samopoziomująca na rozpieranej sztycy od podłogi do sufitu, czy może widziałem takiego Stanley-a co ręcznie był poziomowany ale końcówka z laserem była później ruchoma i można by z dołu dać promień na górę...
    a może po prostu pochwalcie się swoimi lub jakąś inną macie propozycje?

    dziękować z góry
    Grzybki 270mm produkuje Koelner... można go już dostać w hurtowniach gdzie mają inny towar koelnera. Nawet na allegro wystawiają je... cena od 50groszy do 1,20

    A w Markach pod Warszawą to jest hurtownia KlinkierDom (razem? osobno?) na ul. kościuszki ...ileś tam... wujek Google pomoże

    ...czlowieku wyluzuj z tymi laserami... wagą wodną poprzenoś poziomy we wszystkich pomieszczeiach by sufity byly wszędzie na równo do tego zwykla poziomica i sznurek... dobre lasery są drogie - niedostępne (nieoplacalne) dla amatorów a tanie lasery lepiej omijać...


    ...jeśli krokwie równe to te 4cm może wystarczy jeśli nie to pozostaje lączenie z 2... ostatnio lączylem 750szt. ...nitownicę zajechalem...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #1969

    Domyślnie

    ja dookoła pomieszczenia na ścianach wyznaczyłem poziom pod UD laserem bosch bl2l, potem wyznaczenie skosów, przykręcenie UDeków, na UD zaznaczam miejsce gdzie będą profile (całość robię na ruszcie pojedyńcczym), wkręcam pchełki w te miejsca, biorę piękny zielony sznurek i zaplatam pomiędzy pchełkami (czyli mam wyznaczone linie i poziom profila-grzybka) pozostaje w łapę wziąć kątownik wg patentu Rom-Kon'a (lub też zakupić za większe pieniążki kątownik nastawny) od sznurka na krowkiach wyznaczamy prostopadłą do nich linię mocowania, i na jej podstawie montujemy grzybka wysuwając go do poziomu sznurka
    robię to pierwszy raz a po przeczytaniu od początku dwóch szerokich wątków na forum, obejrzeniu zdjęć, szczególnie tych wrzuconych przez naszych forumowych fachowców od poddaszy, no wiec po tym wszystkim jestem już blisko końca robienia stelaży, jeden kosz mi został, pół sufitu w przedpokoju i dokończenie schodów strychowych, i nawet wydaje się że będzie ok

  10. #1970

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    ja dookoła pomieszczenia na ścianach wyznaczyłem poziom pod UD laserem bosch bl2l, potem wyznaczenie skosów, przykręcenie UDeków, na UD zaznaczam miejsce gdzie będą profile (całość robię na ruszcie pojedyńcczym), wkręcam pchełki w te miejsca, biorę piękny zielony sznurek i zaplatam pomiędzy pchełkami (czyli mam wyznaczone linie i poziom profila-grzybka) pozostaje w łapę wziąć kątownik wg patentu Rom-Kon'a (lub też zakupić za większe pieniążki kątownik nastawny) od sznurka na krowkiach wyznaczamy prostopadłą do nich linię mocowania, i na jej podstawie montujemy grzybka wysuwając go do poziomu sznurka
    robię to pierwszy raz a po przeczytaniu od początku dwóch szerokich wątków na forum, obejrzeniu zdjęć, szczególnie tych wrzuconych przez naszych forumowych fachowców od poddaszy, no wiec po tym wszystkim jestem już blisko końca robienia stelaży, jeden kosz mi został, pół sufitu w przedpokoju i dokończenie schodów strychowych, i nawet wydaje się że będzie ok
    identycznie robię i ja z tym że jeszcze poziomicą sprawdzam płaszczyznę skosów na grzybkach i tak samo na suficie. Wynika to z tego że krokwie są nierówne i kąt prosty nie tak łatwo w złapać.. Mój głowny problem polega na tym że jedna ściana jest nierówna z wystajacym pustakiem i brakiem miejsca na montażu ud na ścianie.

  11. #1971

    Domyślnie

    Cytat Napisał manieq82
    Witajcie!
    czy aby dać 20 cm wełny pod krokwie można dać te 27 centymentrowe grzybki o których pisałeś Rom?
    byłoby 3 na profil, 20 i 4 jako mocowanie - styknie?
    A i jeśli możesz gdzie dokładnie jest ten sklep z tymi grzybkami - Kościuszki ile?

    no i ostatni kłeszczyn:
    jaka najlepsza poziomica laserowa co mi pomorze w wytrasowaniu tychże grzybków - taka krzyżowa samopoziomująca na rozpieranej sztycy od podłogi do sufitu, czy może widziałem takiego Stanley-a co ręcznie był poziomowany ale końcówka z laserem była później ruchoma i można by z dołu dać promień na górę...
    a może po prostu pochwalcie się swoimi lub jakąś inną macie propozycje?

    dziękować z góry

    Miałem w ręku grzybki o długości 270 mm ... miękkie jak d... węża łatwo się wyginają. W moim przypadku używałem do wyznaczenia skosów niwelatora laserowego do wyznaczenia poziomu w pomieszczeniu a potem to tylko matematyka. Sam tego nie robiłem koledzy pomogli.

    Taka jeszcze ciekawostka..
    Zanim koledzy konkretnie kolega pomógł mi wytrasować pomieszczenia to u sąsiada obok byli fachowcy od suchej zabudowui i robili mu poddasze. Myślę sobię pójdę i podpytam co i jak. Zagadałem o trasowaniu a taki jeden Pan Kaziu mówi przykręca się grzybka do krokwi wsadza profil i poziomuje się . Jak zobaczyłem drugiego Pan Kazia jak zapier... z tym profilem po całym pomieszczniu w celu znalezinie odpowiedniego poziomu na skosie to sobie myślę spier.... stąd Jak spier.. to zauważyłem jeszcze trzeciego Pana Kazia jak flexą wyżywał się na profilu od razu przyśpieszyłem. Póżniej sąsiad zaprosił mnie do siebie i chwali się tą zabudową poodasza gdzie dziury na połaczeniu płyt wielkości palca....a łączenia płyt na cięciach nie fabrycznych wyrżnięte strugaczem do KG na szerokośc siatki ... Wyszedłem nic nie powiedziałem nie chciałem chłopa dołować.

  12. #1972

    Domyślnie

    Witam!
    Samodzielnie ociepliłem już całe poddasze wełną, teraz dręczy mnie kilka pytań dotyczących izolacji. Dla łatwiejszego zrozumienia załączam rysunek:


    Żółte linie to wełna, pytanie dotyczy folii;

    1. Czy ulozyc ja w sposob wylacznie wg linii niebieskiej, czy zastosowac ją również nad jętkami (wg. linii czerwonej)?

    2. Czy wykonac również ocieplenie ścianek kolankowych (stelaż z profili i kg)? Oraz czy ocieplic podloge za sciankami kolankowymi?

    Z góry dziekuje za odpowiedz

  13. #1973

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    Cytat Napisał waldek72
    Cytat Napisał manieq82
    Witajcie!
    czy aby dać 20 cm wełny pod krokwie można dać te 27 centymentrowe grzybki o których pisałeś Rom?
    byłoby 3 na profil, 20 i 4 jako mocowanie - styknie?
    A i jeśli możesz gdzie dokładnie jest ten sklep z tymi grzybkami - Kościuszki ile?

    no i ostatni kłeszczyn:
    jaka najlepsza poziomica laserowa co mi pomorze w wytrasowaniu tychże grzybków - taka krzyżowa samopoziomująca na rozpieranej sztycy od podłogi do sufitu, czy może widziałem takiego Stanley-a co ręcznie był poziomowany ale końcówka z laserem była później ruchoma i można by z dołu dać promień na górę...
    a może po prostu pochwalcie się swoimi lub jakąś inną macie propozycje?

    dziękować z góry

    Miałem w ręku grzybki o długości 270 mm ... miękkie jak d... węża łatwo się wyginają. W moim przypadku używałem do wyznaczenia skosów niwelatora laserowego do wyznaczenia poziomu w pomieszczeniu a potem to tylko matematyka. Sam tego nie robiłem koledzy pomogli.

    Taka jeszcze ciekawostka..
    Zanim koledzy konkretnie kolega pomógł mi wytrasować pomieszczenia to u sąsiada obok byli fachowcy od suchej zabudowui i robili mu poddasze. Myślę sobię pójdę i podpytam co i jak. Zagadałem o trasowaniu a taki jeden Pan Kaziu mówi przykręca się grzybka do krokwi wsadza profil i poziomuje się . Jak zobaczyłem drugiego Pan Kazia jak zapier... z tym profilem po całym pomieszczniu w celu znalezinie odpowiedniego poziomu na skosie to sobie myślę spier.... stąd Jak spier.. to zauważyłem jeszcze trzeciego Pana Kazia jak flexą wyżywał się na profilu od razu przyśpieszyłem. Póżniej sąsiad zaprosił mnie do siebie i chwali się tą zabudową poodasza gdzie dziury na połaczeniu płyt wielkości palca....a łączenia płyt na cięciach nie fabrycznych wyrżnięte strugaczem do KG na szerokośc siatki ... Wyszedłem nic nie powiedziałem nie chciałem chłopa dołować.
    to oczywiscie fotka od sasiada?


    co do izolacji poddasza to, panskie ocieplenie jest calkowicie do poprawki, plus kilka miejsc plytowania.
    To jest właśnie efekt pracy pseudo fachowców popaprańców, którzy też wciskali mi kit jacy to oni sa magicy... Dałem im do zrobienia dla sprawdzenia ten właśnie korytarz ..... pogoniłem jak to zobaczyłem. Od tamtej pory poddaszem sam się zajmuję ... Zaś tą papraninę zostawiam sobie na koniec do poprawki.

    Całą izolacja do poprawki hmm. Prosze o szczegóły i argumentację. Uważam że moje poddasze obrobione wełna 15 cm między krokwiami nie rózni się wiele od innych na tym forym...Może ma Pan jakieś argumenty, które otworzą mi oczy
    pozdr

  14. #1974

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    welna tylko do wysokosci jetek i po/w jetkach, paroizolacja pod caloscia ocieplenia. kolankowa wygluszyc, strop? a jaki on jest?.
    strop terriva. wobec tego rownież ocieplac/wygluszyc? (mozna np wykorzystac 'odpady' z welny? mam calkiem sporo 40-50cm rolek)

  15. #1975
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldek72
    (...)

    Miałem w ręku grzybki o długości 270 mm ... miękkie jak d... węża łatwo się wyginają. (...)
    Niestety muszę się z tym zgodzić ale na pocieszenie dodam że one pracują nie na zginanie... i nawet przedlużane dobrze trzymają (inny rozklad sil)
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #1976
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack
    (...)
    to oczywiscie fotka od sasiada?


    (...)
    Flash nie krępuj się i napisz że to Twoje dzielo życia!


    ...no dobra.. a teraz wklej fotki jak to powinno wyglądać bo jeszcze rzeczywiście ktoś pomyśli że tak jest dobrze... jak na to patrzę to skóra na grzbiecie mi cierpnie! ...ja nie wkleje fotek bo moje zostaly w domu
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  17. #1977

    Domyślnie

    A może jakieś konkrety? Stwierdzenie że jest źle, to za mało żeby czegoś się nauczyć. Z tego co widzę, to głównie zły podział płyt i za mało wkrętów. Coś jeszcze (mam na myśli te 2 zdjęcia)?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  18. #1978
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado
    A może jakieś konkrety? Stwierdzenie że jest źle, to za mało żeby czegoś się nauczyć. Z tego co widzę, to głównie zły podział płyt i za mało wkrętów. Coś jeszcze (mam na myśli te 2 zdjęcia)?
    ...a to jeszcze malo???? Dżizus aż strach się bać co jest pod spodem!!!!

    ...przykręcone do UD-eków przy ścianie... no i wydaje mi się że na sztywno do skrzynki schodków... coś jeszcze?


    O Wielki Manitou!!! Ty patrzysz i nie grzmisz!!!

    edit: no i taką robotę można robić za 35zl/m2... szybko, sprawnie i do następnego inwestora! A co!

    Howgh!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #1979

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    Cytat Napisał kolorado
    A może jakieś konkrety? Stwierdzenie że jest źle, to za mało żeby czegoś się nauczyć. Z tego co widzę, to głównie zły podział płyt i za mało wkrętów. Coś jeszcze (mam na myśli te 2 zdjęcia)?
    ...a to jeszcze malo???? Dżizus aż strach się bać co jest pod spodem!!!!
    Nie mówię, że mało, tylko się pytam.

    Cytat Napisał Rom-Kon
    ...przykręcone do UD-eków przy ścianie... no i wydaje mi się że na sztywno do skrzynki schodków... coś jeszcze?
    Na to faktycznie nie zwróciłem uwagi... Dzięki.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  20. #1980

    Domyślnie

    Witam.

    Proszę o pomoc w następującej kwestii.
    Dach kopertowy, skos, z jednej strony sciana działowa z drugiej krokiew narożna.
    Cd siedzi sobie w u30 przykręconym do ścianki działowej.
    W miejscu łączenia płaszczyzn dwóch skosów pod krokwią narożną będą dwa u30.
    Czy można je razem skręcić? (te u30)
    Czy montować je w jakiś sposób do krokwi narożnej?
    W tej chwili mam cd na grzybkach obcięte wzdłuż linii spotkania dwóch skosów pod narożem i nałożone na to u30? W tych miejscach gdzie grzybek jest dość daleko od naroża (ok 70 cm) nie jest za stabilnie.

    I pytanie z innej beczki odnoście jednego z postów poniżej.
    Jakie mogą być skutki przykręcenia płyty do profilu przyściennego?

    Michał

Strona 99 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony