dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 17
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 326
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie Komentarze do Dziennika B&S

    WITAMY I ZAPRASZAMY
    do
    komentowania naszych poczynań budowlanych.

    B&S

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć!

    My wybraliśmy wersję bez garażu, sam "Dom w oleandrach". Projekt już mamy, czekamy na warunki wody i prądu, kanalizacji już mamy. Mamy nadzieję, że uda nam się ruszyć w sierpniu Zapewne będziemy się wymieniać informacjami

    Na jakim jesteście etapie? Jakie zmiany w projekcie planujecie/zrobiliście?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    GosiaIAdam
    Super, że się odezwaliście. My w środę spotykamy się z architektem w sprawie adaptacji, a potem to już tylko pozwolenie i zaczynamy . Podobnie jak Wy chcemy rozpocząć budowę w sierpniu i bardzo chętnie będziemy wymieniać się naszymi doświadczeniami.
    A to mały prezent na powitanie . Fotki Waszej wersji Oleandra zrealizowanej w Rumi koło Gdyni.



    B&S

  4. #4

    Domyślnie

    Ha! Już to widzieliśmy My na razie wciąż czekamy na mapkę do celów projektowych, ale zapewne na dniach zaczniemy szukać architekta.

    By rozpocząć dyskusję, to może my zaczniemy z naszymi planami adaptacji.
    Oryginał projektu dostępny jest tutaj.

    Parter
    - poszerzenie kotłowni kosztem wiatrołapu
    - obniżenie kotłowni o 3 schodki w dół, tak jak jest kibelek na dole (powyższe dwa wynikają z tego, że chcemy piec na paliwa stałe i wykorzystać ogrzewanie grawitacyjne)
    - wyrzucenie okna z kotłowni z przodu domu (trochę spaskudzi, ale po co nam okno z którego będzie widać piec i węgiel? jeszcze nie mamy pomysłu co tam dać w zamian)
    - dorobienie drzwi wejściowych z lewej strony kotłowni, by węgla nie nosić przez główne wejście
    - zamiana tylnego wyjścia na taras na okno (takie jak to na lewo), nie chcemy mieć drzwi "na przestrzał"

    Piętro bez zmian

    Zewnątrz
    - likwidacja tarasu (aczkolwiek jedne drzwi - z prawej strony - zostawimy), mamy bardzo długą działkę i na razie nie chcemy wyjścia na taras, a potem można wylać trochę betonu jak nam się odwidzi
    - zmiana "podpórki" pod daszek nad wejściem na takie drewniane pale "a la kolumny" - jeszcze nie wiemy jak będzie to wyglądać, ale taki mamy pomysł

    Inne
    - zmiana projektu na ogrzewanie na paliwa stałe

    To tyle co nam na razie przychodzi do głowy... Po takiej relacji, czekamy na Wasze plany co do zmian, może jakieś pomysły nam/Wam przypadną do gustu

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Projekt wybieraliśmy długo i dokładnie go analizowaliśmy. Chcieliśmy, aby zmian nie było wcale lub niewielkie np. większe/mniejsze okno. Jednak z czasem... Oto zmiany, które chcemy zrobić:

    1. Poszerzenie garażu o 0,5 m. Garaż będzie wygodniejszy a pokój nad nim większy - to pomysł męża.
    2. Zmiana zadaszenia nad drzwiami wejściowymi na daszek dwuspadowy, może z kolumienkami - mój pomysł
    3. OKNA - koncepcja wspólna: likwidacja 2 okien połaciowych, powiększenie okien na poddaszu w łazience i pokoju obok (są naprawdę małe, zwróćcie na to uwagę, nam potwierdził to johnboro z którym się kontaktowaliśmy - odsyłam do Jego dziennika, który jest świetnie napisany), i dalej: okna tarasowe, 2 mniejsze zostają natomiast większe tylko jedno, drugie będzie jak u Was w orginale.
    4. I moje największe marzenie, doprojektowanie oranżerii z prawej strony domu, ale to dopiero za kilka lat - cóż koszty.

    I to już chyba wszystko w kwestii zmian. Zobaczymy co jutro doradzi nam architekt.

    B&S

  6. #6

    Domyślnie

    Cześć!

    Piszesz u nas, że architekt zwalił Was z nóg. Napisz więcej, by wiedzieć czego się przestrzegać! W końcu mamy bardzo podobne projekty

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Do tej pory wszystko szło dobrze, a teraz... chyba zaczęły się schody.
    Szczegóły podam później. Muszę odzyskać spokój .

    B&S

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johnboro

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czesc
    Dziekuje za słowa pochwały ... chociaz za taki brak newsów powinno mnie pokarac np.. złamaniem łopaty przy porządkach na rabatach
    Jak czytam Wasze zmagania z początkiem budowy to czuję jakby świeża bryza mnie zaatakowała. Wspaniała sprawa budować swoje gniazdko.
    U mnie generalnie pozostało położenie tynku strukturalnego ( 4 maja wchodzi ekipa) i kostka brukowa ( okolo 4 czerwca) oraz zagospodarowanie przodu jakimś zielskiem i wiechciem.
    Obiecuję, że podeślę fotki po zakończeniu prac

    Poki co... pozdrawiam

    P.S. Pamietam Was... ale myslalem ze zrezugnowaliscie z budowy

  9. #9

    Domyślnie

    Hej
    No fajnie, jesteście do przodu - projekt oddany do adaptacji! Mieliście mało zmian - ile wam zaśpiewał architekt za adaptację?

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Jednak przysłowia się sprawdzają."Do trzech razy sztuka"- jest jak najbardziej prawdziwe. Ostatni tydzień upłynął nam na odwiedzaniu architektów. Namiary na dwóch pierwszych mieliśmy od znajomych, na trzeciego z forum.

    Nr 1- cena 4000, termin 2 miesiące
    Nr 2 - cena 2600, termin 1 miesiąc
    Nr 3 - cena 2400, termin 14 dni

    Oczywiście zdecydowaliśmy się na nr 3. Jednak nie tylko cena i termin były istotne. Pani architekt bardzo kompetentna, mająca rozeznanie w nowych technologiach i współpracująca z klientem tzn. wysłuchała naszych pomysłów z uwagą, doradziła kilka rozwiązań (np. w kwestii zadaszenia nad wejściem), wszystko dokładnie przeanalizowaliśmy i omówiliśmy zakres adaptacji.
    Będzie zrobione wszystko, łącznie z odrolnieniem działki, projektem wjazdu, uzgodnieniami w ZUDPie i złożeniem dokumentów w starostwie.
    Myślę, że wszystko pójdzie dobrze i będziemy zadowoleni z tej współpracy.

    B&S

  11. #11

    Domyślnie

    Kurde, a ja spodziewałem się że to wyniesie max 1500zł... Aż boję się myśleć na ile nam policzą przy naszych zmianach - niby bardzo proste, ale kilka ich jest. Niemniej gratuluję

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    johnboro
    Miło, że nas pamiętasz. Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia oraz sugerujemy reaktywację dziennika. Myślę, że inni budujący nas poprą, bo Twój dziennik to bardzo ciekawa lektura .

    GosiaIAdam
    Dla lepszego rozeznania, podaję kilka szczegółów:
    - adaptacja (wrysowanie budynku, projekt zagospodarowania działki), przygotowanie dokumentacji, uzgodnienia mediów - od 1300 do 1600
    - zmiany od 400 do 600
    - projekt wjazdu od 500 do 700
    Niestety, ceny adaptacji podobnie jak materiałów, ekip itd. również poszły w górę. No cóż, pieniądz rządzi światem.

    B&S

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Znalazłam ciekawą adaptację "Oleandra":
    http://www.m-studio.pl/strona,realizacja,oleandry.html
    Kolorystyka domu jest właśnie taka o jakiej myślałam.

    B&S

  14. #14

    Domyślnie

    Śliczny daszek w tej adaptacji! Coś takiego chcesz? Nam się baaaardzo podoba i chyba na taki się zdecydujemy
    Co do koloru - tak zauważyliśmy że dzisiaj to chyba większość domu to odcienie piaskowego Ale - nam się też taki podoba...

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    U nas daszek będzie mniejszy i bez kolumienek, tylko na tzw. zastrzałach.
    Myślę, że lepiej będzie się komponował z powiększonymi górnymi oknami.
    Kolorki są super i chyba na takie się zdecydujemy, ale to jeszcze odległa przyszłość .

    B&S

  16. #16

    Domyślnie

    Witaj
    Bardzo fajny domek masz zamiar zbudowac.Ja tez ciagle mysle o budowie ale na razie jestem na etapie poszukiwania dzialki-moze kiedys bedziemy sasiadami Zastanawiam sie teraz czy nie kupic tylko dzialki i nie przeczekac szalu budowlanego-chociaz szczerze powiedziawszy nie wierze ze w przyszlym roku ceny materialow nagle spadna-no moze beda tylko bardziej dostepne
    W jakiej konkretnej miejscowosci sie budujecie?Przepiekne macie widoczki-tylko pozazdroscic-tez mi sie takie marza
    Pozdrawiam i zycze wykonczenia wlasnego gniazdka na ten 2008 r
    kaka

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar April 13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    869
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    kakusek
    Dzięki za miłe słowa. Okolice Krakowa są naprawdę urokliwe i jeżeli mogę coś zasugerować to kupuj działkę, potem zobaczysz co dalej. Myślę, że nadal można trafić jakąś atrakcyjną ofertę sprzedaży. Polecam stronę południową Krakowa np. okolice Sieprawia, Mogilan, Świątnik, Olszowic, Skawiny lub Piekar. Życzę powodzenia i trafnych decyzji .

    B&S

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Kibicuje
    Hej kakusek


    u mnie formalnosci to koszta 11,5 tys ..z projektem ale teraz juz z górki Prawie wszystko pozałatwiała architekt

    April 13 tak jak Ci pisałam wybierałam między Oleandrem a Marysia bede sledzić twoje postepy Pozdarwiam

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MiA & Wojtek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Mosty
    Posty
    670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Hej,
    przybylam i co widze?
    piekne okolice dla pieknego domu !
    bede Wam wiernie kibicowac,trzymac kciuki,sluzyc rada albo mankietem do wyplakania
    nieee,niczego zlego nie zycze,ale ja mialam wielki problem z...wyborem armatury na przyklad i plakac mi sie chcialo nad katalogami tudziez szerokim asortymentem w sklepie híhi
    ps.tak wlasciwie to do tej pory nie jestem zdecydowana
    i tylko takich powodow do smutku Wam zycze!
    Powodzenia
    MiA
    Jak to mówią daltoniści:
    Życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne...
    Dziennik i Komentarze

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Hej, hej!

    mam na forum ogromne zaległości jak widzę!
    Działka piękna, i blaszak oczywiście świetnie się prezentuje w tym otoczeniu!
    Będę wpadała i czytała!

    Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za pierwsze koty za płoty (a działka ogrodzona, więc jest przez co wyrzucać )

Strona 1 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony