dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie czy wyma. jest zgłosz. budowy ogrodzenie w przypadku służeb

    Jak w temacie oczywiście wiem , że :


    Art. 30. 1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga
    ...
    3) budowa ogrodzeń od strony dróg, ulic, placów, torów kolejowych i innych miejsc publicznych oraz ogrodzeń o wysokości powyżej 2,20 m i wykonywanie robót budowlanych polegających ....

    ale co w przypadku gdy dojazd do posesji jest przez prywatną działkę ?

  2. #2

    Domyślnie

    Dółączam się do pytania.
    W moim przypadku ogrodzenie będzie rozgraniczać działki budowlane i działkę specjalnie wydzieloną z tych działek na drogę której jesteśmy współwłaścicielami. Dopiero z tej drogi jest wykonany przejazd przez rów melioracyjny do drogi gminnej.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  3. #3

    Domyślnie

    Jest wymagane.
    Szczególnie, że jeżeli są współwłaściciele to mogą oprotestować takie zgłoszenie (dostaną info z powiatu jak zgłosicie)...
    Pozdrawiam serdecznie
    Andrzej

  4. #4

    Domyślnie

    Jest wymagane.
    Szczególnie, że jeżeli są współwłaściciele to mogą oprotestować takie zgłoszenie (dostaną info z powiatu jak zgłosicie)...

    wymagane ale niby dlaczego ?

    Logicznie patrząc jeśli dojazd jest przez prywatną działkę , gmina nie chce tego przejąć bo wiążą się z tym oczywiste obowiązki to czemu ma to podlegać zgłoszeniu jeśli dopiero za tą działką jest droga publiczna a mam zgodznie ze służebnością postawić nawet bramę na wjeździe na tą działkę ( niepubliczny dojazd przez teren sąsiada ) to trochę bez sensu jest wymaganie zgłoszenia

    ... dodam , że przed chwilą rozmawiałem z nadzorem budowalnym i ma na to podobny podgląd

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony