dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który wam się bardziej podoba???

Głosujących
6. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kingas 2

    5 83,33%
  • Joker 1

    1 16,67%
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    Domyślnie BLACHODACHÓWKA BLACHOTRAPEZ - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, kolorystyka, zdjęcia

    No właśnie mam daszek wyceniony przez tę firmę i powiem że ceny są znacznie niższe od "szwedzkich" i właśnie się zastanawiam nad jakością tej blachy. Może ktoś miał styczniść z blachą tej firmy?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja zastanawialem sie nad wyborem ich blach, ceny niezle, a jakosc? Zapewniano mnie, ze korzystaja z blach niemieckich i polskich (Florian) - jesli tak jest, to chyba jest to dobra jakosc. Jesli odpowiadaja ci przetloczenia, mysle, ze mozesz kupic ich blachy. Porownaj jeszcze kosztorys z innymi firmami. Ja kupilem blache z firmy Finco-Stal, blachodachowka tloczona z blach Rautaruukki. Ale nie dajmy sie zwariowac mitowi blach skandynawskich - nasze wcale nie musza byc od nich gorsze. Najwazniejsze, czy blacha dobrze sie sklada na dachu.

  3. #3

    Domyślnie

    Częściowo odpowiedziałeś sobie sam. Chyba ?
    Nie twierdzę że nasze są gorsze ale niestety przekonanie się otym jest po prostu kosztowne. Może warto wybrać jednak jednego z liderów rynku np.Budmat .Posiada pięć tłoczni na terenie kraju. Świadczy to o wielkości sprzedaży i zapotrzebowaniu na ich wyroby.

  4. #4

    Domyślnie

    piotr.o
    no więc jak to jest z tym blachotrapezem, dobrze się sklada na dachu czy nie ?

  5. #5

    Domyślnie blachotrapez

    Też kupiłam ich blachodachówkę w ładnym kolorze - biskupi, ale będę układała dopiero za jakieś 2 - 3 tygodnie, zapytam osobę, która już ułożyła ją, jak będę wiedziała coś więcej napiszę.

  6. #6

    Domyślnie

    wlasnie jestem w trakcie krycia dachu blaccodachowka. bardzo dlugo zastanawialismy sie jaka wybrac i padlo na blache niemiecka z blachotrapezu nowe tloczenie DIAMENT. Tloczenie wyszlo w tym roku. jak na razie jestem bardzo zadowolona przede wszystkim nie widac wogole laczen a to dlatego ze tloczenie jest bardzo glebokie i do zludzenia przypomina dachowke. dach mam kopertowy i w ksztalcie litery L wiec jest skomplikowany i dachowka jednak wyszlaby duzo drozej (mimo odpadow blachy) sporo gasiorow lacznikow itp co w dachowce jest jednak najdrozsze. zaznacze jeszcze ze zastrzeglam sobie zeby blacha przyszla z RABKI (tlocza jeszcze w Warszawie) tam maja nowe matryce i blacha super sie sklada
    POZDRAWIAM WSZYSTKICH

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    runnner

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    1

    Domyślnie BLACHODACHÓWKA BLACHOTRAPEZ - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, kolorystyka, zdjęcia

    witam

    czy ktos może sie podzielić doświadczeniami na temat blachodachówką z Blachotrapezu?
    zastanawiam sie na zakupem takowej w brązowym macie,
    jaki model polecilibyście?

    wiem ze z Rukki była by lepsza ale trzeba doplacic 10zł/m2
    blachotrapez mat- 29zl/m2
    rukki mat - 37zł/m2
    rukki pural mat - 38zł/m2

    odrazu napisze ze dachowka nie wchodzi w grę ponieważ bedzie to wymiana blachy na starym domu - dach prosty dwuspadowy, tylko 5 okien i 2 kominy

    z gory dziekuje za pomoc

    pzdr

    Robert

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    Pruszyński ma w swoje ofercie blachodachówkę która wyprodukowana jest z blachy Rautaruukki i kosztuje ok 34 zł/m2 Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    ja właśnie w zeszłym tyg zakupiłam tą blachodachówkę....a kierowałam się poleceniem dekarza, że dobra i tania. Gwarancja na 15 lat, a cenę wynegocjowałam 26,50 brutto za mat. Model kingas a z koleji polecił mi go pan w sklepie, bo najmniej załamań to i najmniej problemów. Blacha leży na razie w depozycie więc nic więcej nie mogę powiedzieć na temat jej obróbki czy dalszej eksploatacji ,
    pozdr

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam tą blachodachówkę od października 2004 r. Z tego co się orientowałam to producent jej ma nowe maszyny do wytłaczania - co jest bardzo istotne. Ogólnie wszystko jak na razie jest dobrze, choć zdaniem dekarzy była dość wiotka i cieńsza (taka partia mi się trafiła) ale dekarze ogólnie chwalili blachodachówki tej firmy.

  11. #11

    Domyślnie Blachodachówka Blachotrapez

    Zamierzam kupić blachodachówkę firmy Blachotrapez na bazie stali z niemieckiej firmy ThyssenKrupp.

    Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie, szczególnie od posiadaczy dachów z tejże blachy.

    Proszę tylko by ten wątek nie stał się dyskusją na temat co lepsze: blachodachówka czy dachówka. Bo jak zauważyłem googlując tak takie wątki się zazwyczaj kończyły

  12. #12

    Domyślnie

    W poniedziałek zamawiałem blachodachówkę na swój dach i też brałem pod uwagę Blachotrapez ale do czasu jak zobaczyłem jak wygląda ich karta gwarancyjna (wzór chyba jest na stronie producenta). Odpuściłem. Będę miał Ruukki Pural z 15 letnią gwarancją na powłokę zewnętrzną, nie wspominając o perforacji itp. Jak dach jest z tych mniejszych to różnica cenowa nie jest aż tak wielka.
    Pozdr. Tomek.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kogutos
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie Krycie dachu blachodachówką "blachotropez"

    Postanowiłem zrobić małą ankietę bo nie jestem zdecydowany

    Powiedzcie mi drodzy forumowicze co sądzicie o tych blaszkach

    Kolor oczywiście ZIELONY MAT
    A moduły to:

    Joker 1


    Kingas 2




    Czy ktoś pokrył dach tą blacho dachówką ???
    Proszę o opinie, czas nagli a ja nie jestem zdecydowany

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a co to jest?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #15

    Domyślnie Blachotrapez

    Jak kryłem w zeszłym roku.
    Współpraca z przedstawicielem firmy była OK.
    Dekarze chwalili że dobra blacha.
    A co do reszty to powiem ci za 20 lat.
    Pozdr
    Piotr

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kogutos
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie Re: Blachotrapez

    Cytat Napisał Lubicz68
    Jak kryłem w zeszłym roku.
    Współpraca z przedstawicielem firmy była OK.
    Dekarze chwalili że dobra blacha.
    A co do reszty to powiem ci za 20 lat.
    Pozdr
    Piotr
    Dzięki za odp
    A którym modelem i kolorem kryłeś ??? może byś mógł wkleić jakieś zdjęcia ?

  17. #17

    Domyślnie

    Ja też rozważam pokrycie dachu blachodachówką z blachotrapezu, a konkretnie modlem Kingas mat. W moich stronach ta blacha ma w miarę dobrą opinię.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kogutos
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    207
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja myślę o module Kingas 1 lub Joker 1
    Nie mogę się zdecydować
    Najlepiej jak bym zobaczył już dachy z tym okryte, to by mi ułatwiło. Jadę do firmy niedługo może mi dadzą jakieś adresy

    aha kolor ciemno zielony i oczywiście mat ;D

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jamaju
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    154

    Domyślnie

    Jak dla mnie, to Kingas 2. Sam chyba zdecyduję się na taki profil.

  20. #20

    Domyślnie

    Zastanawialiśmy się z żoną nad blachą trapezową, ale wybraliśmy blachodachówkę firmy BudMat, typ Sara (ceglasty mat), bo cenowo była niewielka różnica.
    A tak to wygląda:
    http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...001f142a7c3e9e
    GG 2971919

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony