dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie gazobeton prosto z produkcji - jakie komplikacje

    Witam wszystkich

    Czym grozi wymurowanie ściany z betonu komórkowego który ma 3 dni (data produkcji na metce to 21 04)
    Pytanie właściwie retoryczne bo ściana się buduje ale jestem ciekaw czy są jakieś przeciwwskazania. A jak go zamawiałem w grudniu to mówili że będzie czekał... Myślałem -fajnie będzie wysezonowany a jak dziś przyjechał to jeszcze para z niego leciała. BTW - w grudniu magazyn był cały zawalony a teraz jakieś pojedyncze palety Chyba prawda, że nie nadążają z produkcją

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Skurcz.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    kłasc w pozycji tak jak był wyprodukowany
    nie przekrecac bloczków na bok - murując

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Skurcz.
    No właśnie -0,37 mm/m -tak podają. Czy spoiny pionowe póją w buroki ???

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał I.W.
    Cytat Napisał Geno
    Skurcz.
    No właśnie -0,37 mm/m -tak podają. Czy spoiny pionowe póją w buroki ???
    Wszystko zalezy od temperatur i przebiegu skurczu, cięzko stwierdzić. Majstry muszą dużo chlapać wody na ścianę . Częściowo (misjcowo) mogą się odspoić.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Wszystko zalezy od temperatur i przebiegu skurczu, cięzko stwierdzić. Majstry muszą dużo chlapać wody na ścianę . Częściowo (misjcowo) mogą się odspoić.
    Ale on właściwie jest mokry-palety były w folii ito co parowało skropliło się pod nią tak że wyraźnie czuć wilgoć. Chyba że chlapać go po wymurowaniu (właściwie wyklejeniu bo jest na klej)?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja też dostałam jeszcze ciepły gazobeton. No ale lezy sobie już z miesiąc i jeszcze kilka tygodni poleży. Siostrze przywieźli mokre bloczki fundamentowe prosto z produkcji. Wiele z nich popękało przy rozładunku.
    Czytałam o sezonowaniu styropianu. Kurcze chyba go muszę juz kupić bo pewnei znów z taśmy produkcyjnej będzie. A tak do jesieni trochę się pokurczy
    Obłęd....
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  8. #8

    Domyślnie

    a ile musi trwać "sezonowanie" gazobetonu, by nie było takich komplikacji?

    ps. mi też przywieźli jeszcze ciepły towar. parował 2 dni
    Mieszkam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikazuu
    a ile musi trwać "sezonowanie" gazobetonu, by nie było takich komplikacji?

    ps. mi też przywieźli jeszcze ciepły towar. parował 2 dni
    Nie wiem może tyle co dojrzewanie betonu -28 dni ??? Wytrzymałość pewnie jest wystarczająca do postawienia ścian (zanim będzie strop i dach to "dojdzie")i tu się nie martwię, ale chodzi o ten skurcz. Pewnie przesadzam i jak zwykle to nie ma większego znaczenia

    Ten mój nie był ciepły miał temperaturę nie wyczuwalną ręką (i twarzą) a mimo to parował. Za godzinę po ściągnięciu folii z palet parowanie ustało.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Stabilizuje się po około roku ale największy skurcz to przez kilkanaście dni.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    rok
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony