dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 99
  1. #1

    Domyślnie LUBICIE TEN NASZ KRAJ ?....

    Bo ja ostatnio NIE !
    O dziwo to zawsze moja druga połowa wypowiadała się krytycznie o naszym kochanym kraju -zwłaszcza po obejrzeniu wieczornych wiadomości w tv.Mnie to ani ziębiło ani grzało,ale teraz to i ja muszę ponarzekać na ojczyznę-może mi ulży
    No bo powiedzcie sami ,jakie możliwości ma w tym kraju młode małzeństwo(może nie całkiem młode 6 lat) Jak się ma czegoś dorobić .Człowiek marzy o tym własnym domku, a tu najpierw zabrali ulgę budowl. teraz ceny mater.dostają ogromnego szału.Jesli człowiek nie ma zdolnosci kredytowej to co ,zaoszczedzić nie ma jak .Próbowaliśmy trochę na giełdzie ,to już jak się nam trochę powiodło na akcjach jednej spółki to teraz musimy zapłacic 19% podatku.
    Dlaczego nasze państwo tak musi wszystko utrudniać.Aby mógł człowiek się czegoś dorobić to musi TYYLE przeszkód pokonać! !

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Sam kraj jest piękny.
    A TV najlepiej nie oglądać.

    Zawsze można też uciec za granice, opalać się w Londyńskim parku, trzepać kase i być nieszczęśliwym ale za to w Londynie a nie u nas.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    A sadzicie,ze na swiecie nie palci sie podatkow i jest taki miod???
    Fakt to co sie teraz wyrabie w kraju to "przegiecie",mysle ze trzeba to przeczekac.Era"blizniakow" przeciez musi sie skonczyc.

  5. #5

    Domyślnie

    Kraj kocham. Panstwa nienawidze.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  6. #6

    Domyślnie

    Państwo,to taki większy zakład pracy.
    Ma swój majątek trwały,przychody,koszty,pracowników itd.
    A jak się wiedzie takiej firmie,to zależy od zarządu.
    A zarząd zależy od NAS.
    Proponuję przy najbliższych wyborach wybrać jeszcze większych oszołomów niż obecnie a już na pewno nikt nie będzie tego kraju lubiał.
    A szkoda.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    Sam kraj jest piękny.
    A dupatam... Wcale nie jest taki piękny

    o tu: http://video.google.com/videoplay?do...66772259&hl=pl polecam...

    Cytat Napisał jabko
    Zawsze można też uciec za granice, opalać się w Londyńskim parku, trzepać kase i być nieszczęśliwym ale za to w Londynie a nie u nas.
    Głównie to chodzi o coś w rodzaju przyzwyczajenia, tak mi się wydaje. I w pewnym sensie wygody. Bo gdzieś tam za wielką wodą to trzeba wszystko od początku zaczynać, a tu i rodzina, i znajomi, i jakoś to się toczy...

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    zaprosiło mnie kiedyś do siebie młode małżeństwo mieszkające w niemczech od kilku lat. ona była pielęgniarką a on pracował w mc donads. w polsce by mieli ciężko ale w niemczech całkiem, całkiem. co prawda wynajmowali dom ale za to jaki . dwa samochody, wyjazdy wikendowe i życie na luzie.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko

    Zawsze można też uciec za granice, opalać się w Londyńskim parku, trzepać kase i być nieszczęśliwym ale za to w Londynie a nie u nas.
    Wczoraj spotkałam sie z koleżankami z podstawówki. Jedna żyje tutaj - liczy dni od 10g- do 10 go, nie ma szans na własny kąt,ale nie marudzi- jest względnie zadowolona z życia.

    druga niedługo po liceum wyjechała do angli -skacząc od posadki do posadki, teraz - po 6 latach kończy tam szkołę,po której będzie ksiegową.
    Jej partner (tez obcokrajowiec) pracujew londynie na dobrym stanowisku.
    W tym roku kupują mieszkanie w londynie, mają dwa samochody - z wysokiej półki.
    jest superszczęśliwa, pomogła juz bratu i siostrze zacząć tam pracę. Nie wyobraża sobie żyć w Polsce - nie dlatego że sodówa jej odbiła - to nadal fajna dziewczyna.
    Powiedziała mi, że tu sie nie da żyć bo tu jest... "niepsrawiedliwie"...
    średnia zarobków w naszym mieście to ok 1000 zł, sporo naszych rówieśników zarabia 700 - 800 zł.
    Co zrobić z taką wypłatą? Nic tylko przepić

    Ja mam szansę wyjechać na stałe do niemiec, ale nie chcę.
    Wciąż licze że "na górze" musi sie coś zmienić. Bo przecież gorzej być nie może!

    Nie podoba mi sie tendencja młodych ludzi do wyjeżdżania. no bo jakto sie skończy? Ostatni gasi światło??

    Ale wcale im się nie dziwię...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Cytat Napisał DJ Rydzyk
    A dupatam... Wcale nie jest taki piękny

    o tu: http://video.google.com/videoplay?do...66772259&hl=pl polecam...
    obejrzałem... to chyba ostatni człowiek na którego mógłbym zagłosować w ciemno, ostatni inteligentny polityk...
    pozdrawiam
    m.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma? Obrotny człowiek poradzi sobie wszędzie, nawet w Polsce. Niezaradny nawet w Londynie będzie buty czyścił za grosze. To tyle na temat gdzie lepiej się żyje.

    Mnie się podoba tu gdzie jestem, a politycy jakich wybrano każdy widzi, na szczęście to nie są funkcje ani dożywotnie ani tym bardziej dziedziczne, więc szansa jakaś jest, jeśli tylko Polacy umieją się uczyć na własnych błędach.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał "DJ Rydzyk
    o tu: [url
    http://video.google.com/videoplay?docid=-326705172666772259&hl=pl[/url] polecam...
    Bartoszewski to cudowny facet, taki normalny... uwielbiam go słuchać i oglądać. On powienien być naszym prezydentem...a nie ten sapiący pod nosem drób

  13. #13

    Domyślnie

    niezmiennie prawdziwe jest powiedzenie : wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma.
    Każdy kraj ma swoje bagienko
    no i pytanie na czym komu bardzo zależy
    ludzie mieszkający za granicą, dla których rodzina jest wszystkim i bez której żyć nie mogą są nieszczęsliwi, mimo dobrobytu i statusu jaki osiągnęli
    znam kilka takich osób
    część wróciła,a pozostali planują powrót

  14. #14

    Domyślnie

    To prawda. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.
    Ale lepiej być klasą średnią u siebie niż za granicą.

    ...druga niedługo po liceum wyjechała do angli -skacząc od posadki do posadki, teraz - po 6 latach kończy tam szkołę,po której będzie ksiegową.
    Jej partner (tez obcokrajowiec) pracujew londynie na dobrym stanowisku.
    W tym roku kupują mieszkanie w londynie, mają dwa samochody - z wysokiej półki...
    Domyślam się, że na mieszkanie i auta nie zarobila koleżanka skacząc od posadki do posadki z maturą w kieszeni.

    A jeśli ktoś może być za granicą wyżej niż klasą średnią to i tutaj będzie mu dobrze.
    A wladza? Trzeba przeczekać, robić swoje i liczyć tylko na siebie - bo jak coś nam od kogoś spadnie to będzie mila niespodzianka.

  15. #15

    Domyślnie

    A ja bardzo lubię Polskę. I dobrze mi tu!
    Kiedyś sobie myślałam że fajnie byłoby wyjechać na jakiś czas i sobie popracować w innym kraju. Ale że trochę jeździłam po Europie w celach turystycznych, stwierdziłam, że nic tam szczególnego nie ma.

    Myślę że tak pozostanie - do innych krajów - bardzo chętnie - ale tylko w celach turystycznych.

    Oczywiście, wstyd mi za naszych rządzących, ale staram się o tym nie myśleć, tylko liczyć na siebie i mojego męża.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Mój brat wyjechał w zeszłym roku w lipcu do Hiszpanii. Tutaj w Polsce, pracował po 12 h dzień w dzień, Świątek piątek. Tam wykonuje tą samą pracę co w Polsce, zapewnili mu mieszkanie, zameldowanie (jak złamał nogę zawieźli do szpitala, kupili leki, oprócz tego otrzymywał 30 Euro dziennie tzw. stawkę postojową). W Polsce mógłby liczyć....na guza albo 3 miesiące oczekiwać w kolejce do specjalisty. Mówi że nie widzi się w Polsce. Zarabia 2 tysiące Euro, z czego przy spokojnym życiu jest w stanie odłożyć 1000Euro miesięcznie. Nie dziwię się młodym ludziom. Patrząc na koryto "na górze" oraz aferki nie dziwię się ludziom że mają dosyć.
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma? Obrotny człowiek poradzi sobie wszędzie, nawet w Polsce. Niezaradny nawet w Londynie będzie buty czyścił za grosze. To tyle na temat gdzie lepiej się żyje.

    Mnie się podoba tu gdzie jestem, a politycy jakich wybrano każdy widzi, na szczęście to nie są funkcje ani dożywotnie ani tym bardziej dziedziczne, więc szansa jakaś jest, jeśli tylko Polacy umieją się uczyć na własnych błędach.
    Swiete slowa JoShi ,swiete slowa.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Cytat Napisał JoShi
    Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma? Obrotny człowiek poradzi sobie wszędzie, nawet w Polsce. Niezaradny nawet w Londynie będzie buty czyścił za grosze. To tyle na temat gdzie lepiej się żyje.

    Mnie się podoba tu gdzie jestem, a politycy jakich wybrano każdy widzi, na szczęście to nie są funkcje ani dożywotnie ani tym bardziej dziedziczne, więc szansa jakaś jest, jeśli tylko Polacy umieją się uczyć na własnych błędach.
    Swiete slowa JoShi ,swiete slowa.
    To prawda.

    Ale mnie jeszcze jedno nęka - straszna nieżyczliwość i agresja. Bywam tu i tam w świecie (ano taka praca), ale chyba tylko u nas się widzi, jak ludzie wilkiem do siebie. O byle co zaraz morda od ucha do ucha i pyskówa. Czy to na jezdni, czy to w sklepie - kilka dni dopiero jestem w kraju i już byłem świadkiem paru scenek, jakich nie uświadczysz nigdzie indziej. A na to już politycy wpływu nie mają. Chyba

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Ale mnie jeszcze jedno nęka - straszna nieżyczliwość i agresja. Bywam tu i tam w świecie (ano taka praca), ale chyba tylko u nas się widzi, jak ludzie wilkiem do siebie. O byle co zaraz morda od ucha do ucha i pyskówa.
    Eeee... To chyba do Włoch nie jeździłeś
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Eeee... To chyba do Włoch nie jeździłeś
    właśnie wróciłem

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony