dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Magdala

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie Gdy jeszcze nie ma ogrodzenia?

    Pomóżcie, proszę, rozwiązać kilka łamigłowek.
    jak zabezpieczyc materiał przed kradzieżą? W skłądzie lezy już tydzień od zapłąty, upominają się o wywóz. Jak to zabezpieczyć na te powiedzmy 7-10 dni? Będzie tego kilkanaście palet...
    jak zabezpieczyc przed kradzieżą piasek, żwir i cement które będą służyć do wykonania murków pod siatke
    skąd wziąć wodę do zrobienia betonu do murków?

    help!
    Ostatnio edytowane przez Magdala ; 18-12-2010 o 22:03

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    1. uczynny sąsiad cierpiący na bezsenność
    2. namiot i biwak na działce

    ja mam już dom na działce (od 3 dni stan surowy zamknięty) i nadal nie ma ogrodzenia.... też się trzęsę...., a budowa 60 km od mieszkania...
    Ania
    ignavis sepmer feriae

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,
    Po prostu rozpoczac budowe,
    A ekipa niech mieszka na miejscu.
    Pozdrawiam
    Mirek

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja mam też działkę nieogrodzoną...bloczki fundamentowe leżą luzem...piach do zaprawy leży na środku wjazdu , drewno z szalunków, nadproża..... ....i też się martwię...niby to tylko przez noce bo w dzień pracują murarze....ale sąsiedzi też budują i jeszcze nie mieszkają, więc nikt nie dogląda.... i też się boję
    ale co zrobić...nie zrobię ogrodzenia bo wjeżdżające samochody mogłyby zniszczyć to i owo.....więc też ryzyko....
    i tak źle i tak niedobrze
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #6

    Domyślnie Re: Gdy jeszcze nie ma ogrodzenia?

    Cytat Napisał Magdala
    Pomóżcie, proszę, rozwiązać kilka łamigłowek.

    za 2 dni przywożą mi porotherm na działkę
    działka jest ogrodzona tylko z 2 stron
    ogrodzenie będzie robione dopiero w przyszłym tygodniu, a siatka zamówiona dotrze około 5-6 maja.
    i teraz problemy do rozwiązania:
    1. jak zabezpieczyc materiał przed kradzieżą? W skłądzie lezy już tydzień od zapłąty, upominają się o wywóz. Jak to zabezpieczyć na te powiedzmy 7-10 dni? Będzie tego kilkanaście palet...
    2. jak zabezpieczyc przed kradzieżą piasek, żwir i cement które będą służyć do wykonania murków pod siatke
    3. skąd wziąć wodę do zrobienia betonu do murków?
    To może tak:
    1. zapłacić hurtowni za przetrzymanie towaru jeszcze przez tydzień lub zabrać towar i wynająć ochronę/stróża. Ochrona kosztuje, kilometr ode mnie też jest budowa z ochroną, a dopiero fundamenty wyszły z ziemi. Problem w tym że ochroniarz jest jeden, a po palety towaru to złodziej przyjedzie dużym samochodem i nie bedzie sam
    2, 3. lać fundamenty z gruchy, i szybciej i jednak taniej, zwłaszcza jak masz problem skąd brać wodę
    Pozdrawiam - Piotr

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdala
    Hurra! Ubłagałam pana w hurtowni, przetrzyma do "po długim weekendzie" Wtym czasie to już ogrodzenie powstanie!
    A prac jeszcze nie moge rozpocząc, bo dopiero dziś odebrałam pozwolenie
    Na stawianie płotu nie musisz mieć pozwolenia. Jedynie od strony graniczącej z drogą gminną/powiatową/wojewódzką zgłoszenie
    Pozdrawiam - Piotr

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli ktoś będzie chciał ukraść materiały z działki to na pewno zwykłe ogrodzenie nie będzie dla niego stanowic specjalnego problemu .

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli mają Cię okraść to i tak Cię okradną i ogrodzenie nic nie pomoże. Będą mieli tylko więcej do zabrania - siatka to też kilkadziesiąt kg złomu
    Ogrodzenie zabezpiecza raczej przed przypadkowym wejściem dzieciaków lub pijaczka nocą żeby se w wykopie nogi nie skręcił.

    Cytat Napisał mpoplaw
    Ja przymierzam się do zainstalowania monitoringu z alarmem. Koszt zestawu to ok 2 tyś. Jest nadzieja że na filmie utrwali sie tablica rejestracyjna.
    Kamera też im się przyda
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Ja przymierzam się do zainstalowania monitoringu z alarmem. Koszt zestawu to ok 2 tyś. Jest nadzieja że na filmie utrwali sie tablica rejestracyjna.
    za 2 tys zestaw z kamerami i rejestratorem?? jakos tak tanio...chyba jakies badziewie chinskie na ktorym nic nie rozpoznasz jak cie okradna ,a w nocy to juz napewno nic nie zobaczysz..

    Siedze w branzy i wiem ze byle jaki rejestrator bez LAN kosztuje okolo 1tys,a z lanem to minimum 1,5tys...ceny bez dyskow twardych!!! kamera z ktorej chcesz cos zobaczyc i tez bez rewelacji to 500zł...a gdzie zasilacze,okablowanie,robocizna??
    Naz budowie masz juz internet zeby podłaczyc rejestrator?

    Ps.cos mi sie wydaje ze za ta kase to ci zaloza poprostu zwykły alarm z monitorowaniem (nie mylic z podgladem obrazu) alarmow do SMA
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  11. #11

    Domyślnie

    sasiad lepszy od wszystkich alarmów
    wprawdzie ogrodzenie robiłem przed rozpoczęciem budowy ale pierwszy strach jaki przyszedł to taki ,żeby ogrodzenia nie zaj.......
    (co drugi słupek przyspawałem drut)
    potem zaprzyjaźniłem sie z sąsiadami, zaglądają na działeczkę jak mnie nie ma ,betonik podlali jak nie mogłem dojechać, nikt obcy nie włazi na działkę ...
    sąsiada trzeba mieć ...dobrego..

  12. #12

    Domyślnie

    A co Ci da nawet jakieś ogrodzenie jak chcą to i tak wyniosą, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być ekipa mieszkająca na budowie , choć i z tym bywa różnie bo znam przypadki gdzie materiał sąsiada powiedzmy x został wmurowany u sąsiada y pomimo zamieszkiwania ekipy non stop, oczywiście nikt nie wie jak to się stało trzeba liczyć na łut szczęścia lub jak będzie ciepło samemu zamieszkać na budowie. to taki kraj niestety

  13. #13

    Domyślnie

    z tymi kamerami tez trochę pomysł na wyrost, Magdala ma wykop, to sobie ma w wykopie rejestrator postawić, czy na skrzynce elektr. (o ile taką ma, bo jak wody jeszcze nie ma to i na prąd moze czeka wtedy zasilanie z dynama )
    bo chyba nie u sąsiada...

  14. #14

    Domyślnie

    to chyba byłby bład życiowy bo przeciez sąsiad cię okrada jak napisałeś to wątpię aby akurat rejestrator zgodził się postawić u siebie a jak już to ukradłby go razem z całą resztą podobnie jak może zrobić z tymi czujkami, to tylko budaowa więc chyba nie bedzie to zamaskowane doskonale, poza tym on będzie widział gdzie i jak to robisz, to przecież sąsiad a sąsiedzi zawsze mają oko, tylko że przeważnie nie na to co trzeba

  15. #15

    Domyślnie

    Jak mają ukraść to i tak ukradną, czy będzie ogrodzenie czy nie będzie.
    Ale na pocieszenie mogę powiedzieć, że u mnie kilka palet leżało przez prawie rok i nadal leży...

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarek
    Jak mają ukraść to i tak ukradną, czy będzie ogrodzenie czy nie będzie.
    Ale na pocieszenie mogę powiedzieć, że u mnie kilka palet leżało przez prawie rok i nadal leży...
    A gdzie konkretnie tak sobie leży... adresik??

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa7506
    Cytat Napisał katarek
    Jak mają ukraść to i tak ukradną, czy będzie ogrodzenie czy nie będzie.
    Ale na pocieszenie mogę powiedzieć, że u mnie kilka palet leżało przez prawie rok i nadal leży...
    A gdzie konkretnie tak sobie leży... adresik??
    hehe... już nie leży bo w weekend wyniosłem na poddasze i stawiam ściany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony