dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Oszukują na masie węgla

    Do naszego miasteczka mają zwyczaj przyjeżdżać handlarze węglem ze śląska, do nas jadą z węglem a na śląsk ze złomem.
    Mój tata połaszczył się kiedyś na ich towar a później przez 2 lata spalał ten kamień mieszając z dobrym jakościowo węglem.
    Wczoraj znowu u nas byli (inna ekipa), węgiel ładny, cena przystępna. Tata wszedł na wagę i zważył się, zamiast 80 było prawie 100 kg. No i handlarze pojechali dalej szukać klienta.

  2. #2

    Domyślnie

    normalka ostatnio

    na drewnie do kominka też oszukują
    Tu była reklama...

  3. #3

    Domyślnie

    Kiedys spytalem sie , czy w jednej tonie jest chociaz 700 kg .... przysiegali , ze jest ponad osiemset

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wartownik
    Kiedys spytalem sie , czy w jednej tonie jest chociaz 700 kg .... przysiegali , ze jest ponad osiemset

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wartownik
    Kiedys spytalem sie , czy w jednej tonie jest chociaz 700 kg .... przysiegali , ze jest ponad osiemset
    Nooo to uczciwi

  6. #6

    Domyślnie Re: Oszukują na masie węgla

    Cytat Napisał sylvo
    Do naszego miasteczka mają zwyczaj przyjeżdżać handlarze węglem ze śląska, do nas jadą z węglem a na śląsk ze złomem.
    Mój tata połaszczył się kiedyś na ich towar a później przez 2 lata spalał ten kamień mieszając z dobrym jakościowo węglem.
    Wczoraj znowu u nas byli (inna ekipa), węgiel ładny, cena przystępna. Tata wszedł na wagę i zważył się, zamiast 80 było prawie 100 kg. No i handlarze pojechali dalej szukać klienta.
    To chyba skrajna bezczelność, ale zakupy węgla to zadanie wyłącznie dla dużych podmiotów, które są w stanie wykonać lub zlecić analizy tego surowca. Podstawowa metoda oszustw w handlu węglem dotyczy jego wilgotności. Standardowo nie powinno być to więcej niż 12% a handlarze sprzedający babciom węgiel na zimę często w jednej trzeciej dostarczają wodę...

  7. #7

    Domyślnie

    Kiedyś mój teść skorzystał z takiej okazji i chciał kupić 4 tony węgla, po rozładunku kupka węgla wyglądała na huk 2 tony.
    Powiedziałem Panom, że dziękuję i mogą spowrotem zapakować ten oszukany wagowo towar - pyszczyli z początku strasznie ale jak im zaproponowałem ważenie na legalizowanej wadze w towarzystwie policji to zmyli się jak niepyszni.
    Teść pozostał z 2 tonami węgla za friko w całkiem dobrej jakości.

    Pozdrawiam Tomek123

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony