dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Ile trwała budowa domu od fundamentów do zamieszkania?

Głosujących
79. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 0 - 3 miesi

    2 2,53%
  • 14 17,72%
  • 24 30,38%
  • 19 24,05%
  • 10 12,66%
  • 10 12,66%
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Ile trwała budowa domu od fundamentów do zamieszkania?

    U mnie trwać będzie 8 miesięcy, choć wykonawca zapewnia że zdąży w 7. Ale tempo ma naprawdę niezłe. Skomplikowaną (16 połaci) więźbę 26 m3 drewna, 300 m2 postawił w 4 dni. To chyba rekord!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja planuję jakieś 7-8 miesięcy. Zaczęliśmy w kwietniu, chcemy wprowadzić się jeszcze w tym roku. Obecnie kładziona jest dachówka

  3. #3

    Domyślnie

    Zaczęliśmy w lipcu zeszłego roku od rozbiórki, właściwa budowa ruszyła właściwie w sierpniu, późną jesienią planujemy się wprowadzić. To chyba wychodzą dwa lata w ankiecie...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    u mnie wyjdzie 3 lata

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie też 3 lata ale nie śpieszyło mi się - I rok piwnice, II stan surowy otwarty i obecnie III rok wykańczanie. Ojciec budował 6 lat ...

  6. #6

    Domyślnie

    Planuję, że trzy lata, ale zobaczymy.

  7. #7

    Domyślnie

    Zacząłem trzy lata temu (2000r), planuję zakończyć i wprowadzić się w ... 2009 roku.
    Pozdrawiam sprinterów.

  8. #8

    Domyślnie

    Myśle, że budowa, która trwa dlużej niż rok wykończa inwestora psychicznie i fizycznie. U mnie będzie 8 miesięcy, choć moze 9, bo ostatnio mnie okradziono.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja zacząłem 21 marca. Juro będę miał stan zamknięty. Do końca wakacji chciałbym aby było skończone.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Cóż, nie przypuszczałem że można budować dłużej niż trzy lata. Powinienem zrobić więcej przedziałów. Ciekaw jestem co z dopilnowaniem budowy, kiedy się nic nie robi?

  11. #11

    Domyślnie

    13 miesięcy
    z tym, że fundamenty leżały w ziemi 1,5 miesiąca zanim zaczęliśmy murować. No i przerwa zimowa 3 miesiące, gdzie prawie nic się nie działo.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    U mnie fundamenty zrobione jesienią ubiegłego roku. 18 lutego położono pierwszy bal /dom z bala/ a za miesiąc mogłabym się już wprowadzać.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Zaczęliśmy w kwietniu 2000. W pierwszym sezonie zrobiliśmy stan surowy częściowo zamknięty. Potem od wiosny instalacje, powolutku. Późną jesienią zaczęliśmy tynki (na szczęście nie spadły ). Kończyliśmy je wiosną 2002. Potem były gładzie i wykończeniówka. Zamieszkaliśmy w częściowo wykończonym domu w sierpniu 2002 i dalej powolutku wykańczamy.

  14. #14

    Domyślnie

    Witam

    Zacząłem 20 marca, za tydzień się wprowadzam.
    pozdr

    Kisiel

  15. #15

    Domyślnie

    14 czerwca 2002 był wykopany pierwszy dołek a 18 czerwca 2003 przeprowadzka.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    tak, tak w 6 m-cy...

    ciekawe czy mieliście w ręce młotek, wiertarkę albo pędzel?
    tylko nie mówcie, że wybudowaliście dom- poprostu kupiliście nowy.

    pozdrawiam

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mam zamiar zmieścić się w przedziale 3..6. Prawomocne pozwolenie było 16 lipca, pierwsza koparka 17, teraz mamy płytę fundamentową, na koniec sierpnia planowane jest postawienie więźby. Do końca września chcę zamknąć, w październiku wykończeniówka. Wprowadzamy się jak tylko będzie wykończony jeden pokój, łazienka i kuchnia - do stanu używalności.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pik33
    Mam zamiar zmieścić się w przedziale 3..6. Prawomocne pozwolenie było 16 lipca, pierwsza koparka 17, teraz mamy płytę fundamentową, na koniec sierpnia planowane jest postawienie więźby. Do końca września chcę zamknąć, w październiku wykończeniówka. Wprowadzamy się jak tylko będzie wykończony jeden pokój, łazienka i kuchnia - do stanu używalności.
    Zaczynałem wykopy 22lipiec przedwczoraj zalałem wieniec pod więźbę
    dom140m z poddaszem użytkowym na razie idzie ok!
    Pozdrawiam
    Leszko

  19. #19

    Domyślnie

    5 lat. 3 już za nami. To świadomy wybór. Gdybym nie miał gdzie mieszkać , byłoby to pół roku.

  20. #20

    Domyślnie

    Zaczynałem gdzieś w maju 2002 roku a 30 czerwca wprowadziłem się do lekko spartańskich warunków. Tak naprawdę to budowa nie trwała roku. Okres maj/czerwiec/lipiec + październik/listopad + kwiecień/maj/czerwiec. I pomyśleć że wystarczył urlop za 2 lata, aby to postawić.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony