dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 132
  1. #81
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adrian1984

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie...pisze do Was bo mam taki problem... zakopuje na dzialce 2 biotniki w koszach alumuniowaych o pojemnosci 1 m3 i mam problem z ich polaczeniam. Posaidaja one 2 otwory u gory taki duzy i na dole przy zaworze.Usilowalem polaczyc je na dole trojnikiem lecz nie moge dobrac odpowiedniego gwintu moze mi ktos pomóc jak to cholerstwo polaczyc ?

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    poszukaj w tym temacie deszczowki bo jeden z nas juz ten problem rozwiazal ale nie pisal czym to podlaczal pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  3. #83

    Domyślnie

    nie wiem czy taka propozycja już padała bo dość pobieżnie przejrzałem ten wątek...

    przy wysokim stanie wód gruntowych można wykopać normalną studnię (taką bez dna) do której będzie napływać woda gruntowa a do niej podłączyć rury z deszczówką z dachu.

    Jak będzie padać deszc woda poleci do studni i ucieknie głębiej w ziemie, jak będziemy potrzebować wody do podlewania uruchamiamy pompę w studni i podlewamy (woda będzie nam powoli nachodzić).

    Ja tak mam i to się sprawdza do momentu wielkiej ulewy (wtedy studnie nie nadążają z rozsączaniem wody) i woda wypływa górą studni - ale to w sumie mi nie przeszkadza bo studnie są oddalone około 10m od domu i woda nie spływa pod dom.

  4. #84

    Domyślnie

    zbiornik na deszczówkę jest jak najbardziej dobrym pomysłem jak ktoś nie chce kopać to można za domem takie pojemniki na deszczówkę ustawić, są od 200 do 500 L i połączyć na przelew.Poj. są w OBI i Praktikerze.
    Ostatnio edytowane przez Tuner1502 ; 15-03-2011 o 11:45

  5. #85

    Domyślnie

    W sobote zakopalem dwie plastikowe rury ryflowane bez dna o wysokosci 2m i srednicy chyba fi 600. Rury maja ponad pol metra ziemi nad soba by dochodzace rury kanalizacyjne laly od samej gory. Na dole po bokach wywiercilem pare otworow fi 60 by przy wiekszej ilosci wody wyciekalo tez bokami.
    Wode mam z wlasnej studni, wiec nie zalezy mi na zbieraniu deszczowki.

    Koszt rur to okolo 400zl (100 za metr), chyba taniej od betonowch kregow i duzo latwiej je zakopac ze wzgledu chocby na wage. Akurat tego dnia koparka robila porzadki na dzialce i ekstra za wykopanie/zakopanie zaplacilismy 50zl

  6. #86
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adrian1984

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witajcie MAM OGROMNY PROLEM.


    Posiadam ogrodek dzialkowy tzn taki w PZD i mamy straszna lipe czasem z woda.Wymyslilem na to sposob by zakopac pod ziemia 2 zbiornik po 1 m3 wody podlaczyc je rorociagu z woda tzn wspolnego z hydroforu i napelniac sobie je .Gdy nie bedzie wody na dzialkach wtedy wlanczam wlasny hydroforek i mam wode.Problem polega na tym ze gdy np o 7 rano zostaje wlaczona woda zbioniki te napelanija sie lecz caly czas troszke puchną..nie wiem jakie jest dopuszczalne cianienie max by ich nie rozerwalo....cala instalacja miala wygladac tak ze gdy woda jest rano wlanczana ja napelniam sobie zbiorniki ocvzywiscie nie ma mnie na dzialce...zamontowany jest wczsensniej zawor zwrotny ktory po nelpelnieniu zbiornikow zblokuje wode i zatrzyma.Patrzylem jak tak instalcja dziala tak i zobaczylem ze te zbiorniki strasznie sie rozszezaja i martwie sie ze pękną... bo nie jest to zbiornik z metalu lecz z plastiku..bardzo prosze o rady i pomoc pzdr Adrian

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrian1984
    Problem polega na tym ze gdy np o 7 rano zostaje wlaczona woda zbioniki te napelanija sie lecz caly czas troszke puchną..nie wiem jakie jest dopuszczalne cianienie max by ich nie rozerwalo....cala instalacja miala wygladac tak ze gdy woda jest rano wlanczana ja napelniam sobie zbiorniki ocvzywiscie nie ma mnie na dzialce...zamontowany jest wczsensniej zawor zwrotny ktory po nelpelnieniu zbiornikow zblokuje wode i zatrzyma.Patrzylem jak tak instalcja dziala tak i zobaczylem ze te zbiorniki strasznie sie rozszezaja i martwie sie ze pękną... bo nie jest to zbiornik z metalu lecz z plastiku..bardzo prosze o rady i pomoc pzdr Adrian
    Takie zbiorniki z reguły są bezciśnieniowe. Zastosuj zawór pływakowy, taki jak jest używany w spłuczkach klozetowych, np. :
    http://www.allegro.pl/item735788585_...uczki_3_8.html
    http://www.allegro.pl/item725889135_...elniajacy.html

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adam_cz-wa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    witajcie

    Proszę o opinie czy takie zbiorniki nadają się do wkopania w ziemię? Osłonięte po bokach i od góry płytą osb w celu zmniejszenia naporu ziemi. koszt takiego zbiornika to ok 150 pln/szt.



    Zastanawiam się nad opcją wkopania 3 takich zbiorników i szczelne połączenie ich a w jednym z nich zamontować pompę zanurzeniową i wykorzystać do podlewania ogrodu.
    Co o tym sądzicie?

  9. #89

    Domyślnie

    Jeżeli będzie pusty a woda gruntowa się podniesie to zbiornik wypłynie na wierzch.poza tym ma same zalety bo mają na dole kraniki i poziom wody we wszystkch 3 byłby taki sam.

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adam_cz-wa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Woda gruntowa jest ponoć na poziomie poniżej 3m więc nie wiem czy po intensywnych opadach jest zagrożenie wypchnięcia tym bardziej ze w tym samym momencie się napełnią i dociążą zbiorniki. Dodatkowo od góry też będzie warstwa ziemi która trochę waży.
    Przypadkiem spotkałem dziś w komisie zbiornik 2 tys l w cenie 500pln więc jeśli okaże się szczelny to go zakupię + ten z foty powyzej 1 tys l. i to chyba da rade.

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar adam_cz-wa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    po przeliczeniu kosztów i przemyśleniu sprawy odpuszczam jednak temat wykorzystywania deszczówki. Wg mnie temat wyjątkowo dla pasjonatów...

    pozdrawiam

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_ccc
    Jeżeli będzie pusty a woda gruntowa się podniesie to zbiornik wypłynie na wierzch.poza tym ma same zalety bo mają na dole kraniki i poziom wody we wszystkch 3 byłby taki sam.
    no właśnie to jest problem związany z każdym chyba zbiornikiem.....

    można się zabezpieczyć wylewając płytę od góry, nad zbiornikiem - nie wiem tylko,czy z kolei pusty zbiornik nie ulegnie zgnieceniu.

    A gdyby tak wylać płytę POD zbiornikiem i ten do niej przymcować? nie jest to technicznie skomplikowane ani jakoś kosztowne..... ale czy uchroniłoby zbiornik przed wypchnięciem?
    ... jezeli nam
    zabraknie sil,
    zostana jeszcze
    morze i wiatr...

    Nadejdzie nasz Czas!

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gajoss
    ...można się zabezpieczyć wylewając płytę od góry, nad zbiornikiem - nie wiem tylko,czy z kolei pusty zbiornik nie ulegnie zgnieceniu...
    Wystarczy że płyta będzie miała większą powierzchnię niż góra zbiornika, i opierała swój ciężar częściowo na gruncie. Zbiornik pod nią nie będzie praktycznie zgniatany, a tylko dociskany.

    Cytat Napisał adam_cz-wa
    Proszę o opinie czy takie zbiorniki nadają się do wkopania w ziemię? Osłonięte po bokach i od góry płytą osb w celu zmniejszenia naporu ziemi...
    To nie najlepszy pomysł. Płyta OSB bardzo szybko spuchnie i zgnije w gruncie.
    Rozejrzyj się za płytami chodnikowymi z odzysku.
    Bum na wymianę chodników już minął, ale nie powinno to być problemem
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie


    Zdrowych, Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  15. #95

    Domyślnie

    witam, mam na ogrodzie taki zbiornik w koszu, mieszkam w starym i wynajmowanym domu w piwnicy jest wykopana studzienka zrobiona z rury betonowej o średnicy 50 cm i głębokości 1m, cały czas wyciska z niej woda gruntowa, mam tam pompę z pływakiem, więc w lato mam skąd brać wodę do podlewania grządki, wodę pompuję do zbiornika który jest 1,5m nad ziemią więc wieczorkiem idę na ogródek otwieram zawór i systemem rurek podlewam grządkę, niestety tylko grządkę. Z praktyki wiem że 1000l, wydaje się dużo ale wystarcza tylko do podlania grządki 4x7m. Więc wielkiego podlewania ogrodu się nie spodziewajcie. W maju (mam nadzieję) zaczynam budowę własnego domu i zamierzam kupić betonowy zbiornik na deszczówkę, są na allegro 10000l, za 2000zł, brat ma koparkę to o kopanie się nie martwię. Jeśli chodzi o opłacalność to nie piszcie że to jest dla entuzjastów bo obecnie ten zbiornik 1000l pozwala mi zaoszczędzić 9 zł dziennie, tyle kosztuje u mnie m3 wody.

  16. #96

  17. #97

    Domyślnie

    wątek ciekawy
    u mnie problem jest z deszczówką taki ze mieszkam na glinie i ile - to cos nie przyjmuje wody
    wiec wykonanie zbiorników na deszczówkę - jest nie tyle ekologiczne co wygodnym rozwiązaniem -
    planuje zakopac 5-6 dren fi 80 - na obu końcach domu
    wybudować syna, posadzić dom, spłodzić drzewo .....
    czy jakoś tak .............

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał salatar
    planuje zakopac 5-6 dren fi 80 - na obu końcach domu
    czy możesz uściślić? ja także planuję budowe domu na gruncie gliniasto-ilastym.....
    ... jezeli nam
    zabraknie sil,
    zostana jeszcze
    morze i wiatr...

    Nadejdzie nasz Czas!

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gajoss
    Cytat Napisał salatar
    planuje zakopac 5-6 dren fi 80 - na obu końcach domu
    czy możesz uściślić? ja także planuję budowe domu na gruncie gliniasto-ilastym.....
    Ja u siebie na terenie gliniasto-ilastym w celu odprowadzenia deszczowki zakopalem dwie duze rury do poziomu piasku o czym napisalem troche wyzej
    kotlet.tv - sprzawdzone przepisy kulinarne z filmikami instruktażowymi

  20. #100

    Domyślnie

    witam
    mam pytanko: czy ktoś orientuje się czym można wyczyścić zbiorniki po ropie aby nadawały się na deszczówkę?? - mam 2 po tysiąc litrów i nie chciałbym ich wyrzucać i kupować następnych ;/

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony