dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 129
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 2580
  1. #2201

    Domyślnie

    Jak coś to my jesteśmy praktycznie na końcu drogi. Budujemy w okolicach Mińska ... Mazowieckiego I oczywiście zapraszamy
    Cytat Napisał jasiek&kasia Zobacz post
    Witam wszystkich budujących Doskonałego

    Już wiosna zaczynamy budowę Doskonałego 3 i przyznam, ze przeglądanie tego forum jeszcze bardziej pobudza nasza wyobraźnie Pierwsze pytanie do forumowiczów jakie nam sie nasuwa to czy ktoś z Was buduje lub wybudował dom w okolicach Warszawy lub Białegostoku i zgodziłby sie podesłać adres na priv? Chcielibyśmy zobaczyć realizacje na żywo zanim wbijamy pierwsza łopatę

    Pozdrawiam wszystkich i życzymy powodzenia

  2. #2202

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek&kasia Zobacz post
    Wątek dot ceny był wiele razy poruszany ale chciałem zapytać czy wycenę na 220tys. netto za stan surowy otwarty (w tym dach i pokrycie dachówka cementowa zgodnie z projektem) to według Was dużo czy mało? Oczywiście to cena total za robociznę, materiały i sprzęt.
    U mnie w listopadzie takowy stan zamknął się kwotą 225kzł brutto. Z tym, że ja mam dachówkę ceramiczną - zgodną z projektem oraz kilka m2 powiększony dom (cz. garażu).
    Jeżeli chcecie zobaczyć to zapraszam.

  3. #2203

    Domyślnie

    Kończymy budowe doskonałego 2. Stanęliśmy przed problemem, jakie drzwi zewnętrzne wybrać, a dokładniej, jakiej firmy. Zależy nam, aby były w miarę proste, miały boczne i górne doświetla i aby boczne doświetle było otwierane. Do tego ciepłe... Podobały nam się: Hormann (mamy bramę garażową i drzwi do kotłowni) ale: ruchome doświetle jest tylko, gdy otwierają się do środka. Cal - dobre opinie, bardzo ciepłe - minus - aby zachować gwarancję, musza byc oddalone 1,5m od źródła ciepła, czyli przy podłogówce nie wchodzą w grę.
    A jakie Wy macie? Jakich firm? Jesteście zadowoleni?

  4. #2204

    Domyślnie

    Cytat Napisał sherif Zobacz post
    U mnie w listopadzie takowy stan zamknął się kwotą 225kzł brutto. Z tym, że ja mam dachówkę ceramiczną - zgodną z projektem oraz kilka m2 powiększony dom (cz. garażu).
    Jeżeli chcecie zobaczyć to zapraszam.
    Chętnie podjedziemy zobaczyć efekt no i jak polecisz wykonawcę to także poprosiłbym o namiary. Podeslesz adres na priv?

  5. #2205

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik81 Zobacz post
    Jak coś to my jesteśmy praktycznie na końcu drogi. Budujemy w okolicach Mińska ... Mazowieckiego I oczywiście zapraszamy
    Chętnie podjedziemy zobaczyć, podeslesz adres ja priv? Możesz zdradzić koszt stanu surowego otwartego?

  6. #2206

    Domyślnie

    Cytat Napisał mary2511 Zobacz post
    Kończymy budowe doskonałego 2. Stanęliśmy przed problemem, jakie drzwi zewnętrzne wybrać, a dokładniej, jakiej firmy. Zależy nam, aby były w miarę proste, miały boczne i górne doświetla i aby boczne doświetle było otwierane. Do tego ciepłe... Podobały nam się: Hormann (mamy bramę garażową i drzwi do kotłowni) ale: ruchome doświetle jest tylko, gdy otwierają się do środka. Cal - dobre opinie, bardzo ciepłe - minus - aby zachować gwarancję, musza byc oddalone 1,5m od źródła ciepła, czyli przy podłogówce nie wchodzą w grę.
    A jakie Wy macie? Jakich firm? Jesteście zadowoleni?
    Kierunek otwierania drzwi nie ma znaczenia i jest to tylko kwestia przyzwyczajenia,mamy takie drzwi i też mieliśmy wątpliwości przed kupnem,bo ogólnie przyjęte jest że muszą się otwierać na zewnątrz. Teraz po prawie dwóch latach nie zwracamy na to uwagi,bardziej dla gości zauważalny jest brak klamki na zewnątrz. Poza tym Doskonały nie jest zwykłym domem ,więc dlaczego ma mieć zwykłe drzwi?

    Pozdrawiam i życzę udnych wyborów

  7. #2207

    Domyślnie

    Mam pytanie do energooszczednych. W projekcie drzwi wejsciowe narysowane sa na styropianie. Jak wy je montowaliscie, tak zeby uniknac mostkow termicznych?

  8. #2208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Porteer Zobacz post
    Kierunek otwierania drzwi nie ma znaczenia i jest to tylko kwestia przyzwyczajenia,mamy takie drzwi i też mieliśmy wątpliwości przed kupnem,bo ogólnie przyjęte jest że muszą się otwierać na zewnątrz. Teraz po prawie dwóch latach nie zwracamy na to uwagi,bardziej dla gości zauważalny jest brak klamki na zewnątrz. Poza tym Doskonały nie jest zwykłym domem ,więc dlaczego ma mieć zwykłe drzwi?

    Pozdrawiam i życzę udnych wyborów


    Ale jakie macie - Hormana?

  9. #2209

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnkaSz Zobacz post
    Mam pytanie do energooszczednych. W projekcie drzwi wejsciowe narysowane sa na styropianie. Jak wy je montowaliscie, tak zeby uniknac mostkow termicznych?
    Podbijam temat - a moze tzw. ciepły montaż załątwia temat?

  10. #2210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mary2511 Zobacz post
    Ale jakie macie - Hormana?
    Tak Hormana z doświetleniem bocznym.

  11. #2211

    Domyślnie

    Pytanie odnośnie instalacji elektrycznych, CATV, ethernet - ile płaciliście (przyjmując instalację z projektu) z materiałem lub bez?
    Czy zdecydowaliście się na instalacje kładzione w bruzdach czy na ścianach .. i co na to powiedzieli tynkarze ?

    Tak się zastanawiam czy jest sens ciąć takie ładne, równe ściany w szczególności że jest trochę żelbetu.

  12. #2212
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    viola2777

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie!
    Jestem również z okolic Bydgoszczy (Borówno) i przymierzamy się do budowy Doskonałego 3.
    Chcielibyśmy jednak obejrzeć domek przed rozpoczęciem prac.
    Jeśli jest taka możliwość ,dzięki Państwa uprzejmości, to bardzo chętnie skorzystalibyśmy z okazji!

    Pozdrawiam, Violeta

    [email protected]

  13. #2213
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    viola2777

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Doskonały

    Cytat Napisał mary2511 Zobacz post
    Budujemy pod Bydgoszczą
    Witam serdecznie!
    Jestem również z okolic Bydgoszczy (Borówno) i przymierzamy się do budowy Doskonałego 3.
    Chcielibyśmy jednak obejrzeć domek przed rozpoczęciem prac.
    Jeśli jest taka możliwość ,dzięki Państwa uprzejmości, to bardzo chętnie skorzystalibyśmy z okazji!

    Pozdrawiam, Violeta

    [email protected]

  14. #2214
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    PiotrBudujacy

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-703
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie,
    Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu (na razie tylko projektu Doskonały 3. Forum podglądamy od jakiegoś czasu (poświęciłem parę miesięcy temu kilka dni na przeczytanie go od pierwszego do ostatniego postu, ale trzeba będzie odświeżyć , jednak do tej pory nie było okazji włączać się w dyskusję.
    O budowie myślimy raczej w kategoriach długoterminowych (finanse + zbliżające się powiększenie rodziny - jak dobrze pójdzie to zaczniemy coś kopać jesienią tego roku
    Bardzo chętnie obejrzelibyśmy Doskonałego na dowolnym etapie realizacji w Warszawie lub okolicach, jeśli ktoś miałby się ochotę pochwalić będzie nam miło
    Pozdrawiamy,
    Piotrek, Madzia, Antoś i Dzidzia

  15. #2215

    Domyślnie

    [QUOTE=viola2777;6372994]Witam serdecznie!
    Jestem również z okolic Bydgoszczy (Borówno) i przymierzamy się do budowy Doskonałego 3.
    Chcielibyśmy jednak obejrzeć domek przed rozpoczęciem prac.
    Jeśli jest taka możliwość ,dzięki Państwa uprzejmości, to bardzo chętnie skorzystalibyśmy z okazji!

    Pozdrawiam, Violeta

    Odpowiedziałam na priv. Pozdrawiam

  16. #2216

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie ile płaciliście za wykonanie inst elektrycznej ?
    Przy okazji możecie się podzielić za cenę hydrauliki w opcji z ogrzewaniem podł. w całym domu

  17. #2217

    Domyślnie

    Witam robocizna – 3700 , materiały - ok. 7 tyś. , kabel został puszczony w ścianie na to tynki na przełomie kwietnia/maja. Cena zawiera wykonanie oświetlenia również na zewnątrz budynku, plus dwa gniazdka, siła oraz prace ziemne związane z przyłączem do licznika w ogrodzeniu.
    P.S. POZDRAWIAM ZE SŁONECZNYCH OKOLIC KRAKOWA

  18. #2218

    Domyślnie

    Cytat Napisał soczzi Zobacz post
    Witam robocizna – 3700 , materiały - ok. 7 tyś. , kabel został puszczony w ścianie na to tynki na przełomie kwietnia/maja. Cena zawiera wykonanie oświetlenia również na zewnątrz budynku, plus dwa gniazdka, siła oraz prace ziemne związane z przyłączem do licznika w ogrodzeniu.
    P.S. POZDRAWIAM ZE SŁONECZNYCH OKOLIC KRAKOWA
    Dzieki, u mnie finalnie (musialem sie szybko decydowac) stanelo na 12kzl (robocizna + material), zakres jak piszesz + okablowanie rolet + okablowanie bramy i domofony, bez rozdzielni.
    Hydraulik za to wycenil 10kzl za robocizne, wszystkie podejscia i piony + podlogowa w calym domu + grzejnik na gorze

  19. #2219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomchis

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrotnów
    Posty
    120

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1034.jpg
Wyświetleń:	2133
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	251520Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1035.jpg
Wyświetleń:	2177
Rozmiar:	34,6 KB
ID:	251521Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1052.jpg
Wyświetleń:	2136
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	251522Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1058.jpg
Wyświetleń:	2008
Rozmiar:	34,5 KB
ID:	251523Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1070.jpg
Wyświetleń:	1692
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	251524

    dawno mnie tu nie było....

    mogę sie pochwalić tym co do tej pory udało się nam wykonać....ale to jeszcze nie koniec...
    Pozdrawiam Doskonałych
    Dom projekt Doskonały 2. 230m2, 100% podłogówka + garaż. PC (chińczyk) BWA-SS-12, DZ 10x100m kolektor płaski o powierzchni około 1000m2. Na dachu 22m2 solar płaski. Bufor 1000L plus kominek z płaszczem.

    Sezon I - 2014 - średnio dobowo - 22kWh - temp w domu 23oC

  20. #2220

    Domyślnie

    super wyszło!
    najbardziej podobają mi się schody i podłoga na górze

    jak możesz pochwal się ile takie schody + balustrady kosztują (jak nie głośno to PW)








    Cytat Napisał tomchis Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1034.jpg
Wyświetleń:	2133
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	251520Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1035.jpg
Wyświetleń:	2177
Rozmiar:	34,6 KB
ID:	251521Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1052.jpg
Wyświetleń:	2136
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	251522Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1058.jpg
Wyświetleń:	2008
Rozmiar:	34,5 KB
ID:	251523Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1070.jpg
Wyświetleń:	1692
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	251524

    dawno mnie tu nie było....

    mogę sie pochwalić tym co do tej pory udało się nam wykonać....ale to jeszcze nie koniec...
    Pozdrawiam Doskonałych

Strona 111 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony